Útočník střílí vzduchovkou na lidi, zranil i dítě


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Útočník střílí vzduchovkou na lidi, zranil i dítě

Příspěvek od MarK » čtv 16.11.2006, 10:44

Útočník střílí vzduchovkou na lidi, zranil i dítě
16. listopadu 2006 8:48
Jedno dítě a dva mladíky zranil neznámý střelec, který pálí ze vzduchovky po lidech i zvířatech na prosetickém sídlišti v Teplicích. Podle místních postřelil také dva starší muže, psa a rozbil přední sklo zaparkovaného auta.

Policisté střelbu vyšetřují, ale přiznávají, že vypátrat pachatele bude těžké, protože střílí z části panelového domu, kde je přes osmdesát bytů. Policie nyní uvedla, že útočník naposledy střílel minulý týden. Ve středu a v pátek namířil vzduchovku na mládež, která se schází za domem.

"Zranil třináctiletého hocha a dva mladíky ve věku sedmnáct a devatenáct let. Utrpěli lehká zranění s dobou léčení do jednoho týdne," uvedla mluvčí teplické policie Ilona Novotná.

Vedoucí policejního obvodního oddělení v Proseticích upřesnil, že měli projektily dokonce zaryté v kůži: "Museli jsme je vytahovat. Podle diabolů také víme, že jde skutečně o vzduchovku."

Postřelil mi psa. Máme strach
Policie zatím vyšetřuje jen tři případy, ale místní lidé uvádějí, že postřelených je více, jen to nikdo nehlásil.

"Někdo tu pálí po všem živém už zhruba tři týdny. Je to hrozné, máme strach. Když jdu věnčit psa, rozhlížím se po oknech, jestli na mě nebo na psa někdo nemíří," říká Božena Orčlová, která na sídlišti bydlí. Její soused Jiří Kočí řádění nebezpečného člověka přímo zažil.

"Minulý týden mi postřelil psa," uvádí Kočí. "A před několika dny zasáhl dva dospělé, jednomu staršímu muži prostřelil bundu," dodává Kočí. V Proseticích žije už padesát let, ale nic podobného nepamatuje.

Neznámý útočník ničí i majetek sousedů. Místní mu dávají za vinu, že rozbil přední sklo zelené Škody Octavia – je prasklé po celé šířce a dole má znatelnou stopu po střele. Okolí panelového domu nyní častěji hlídají státní i městští policisté.

"Hlídky musí nejprve vytipovat podezřelého a zjistit, z kterého okna se střílí, a teprve pak zasáhnout. Nemůžeme přece udělat domovní prohlídky v celém paneláku," uvedl vedoucí prosetického obvodního oddělení.

source
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » čtv 16.11.2006, 10:46

Se mi zdá, že je to nová móda v poslední době...
Asi bych měl oprášit svoji přes padesát let starou vzduchovku :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » pát 17.11.2006, 0:03

Jj asi nejaka nova zabava na sidlistich. Koupit si vzduchovku se slusnou optikou a treba byt na pracaku nebo v duchodu. Pak nemusis ani dojizdet na strelnici a jeste se vysledky doctes v novinach :lol:

PS: Jestli uz padesat let vlastnis vzduchovku, tak tos me prekvapil, myslel jsem ze jsi mladsi :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » pát 17.11.2006, 0:45

To víš, já se nezdám...
Ale nikde jsem nepsal, že jí vlastním 50 let.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » pát 17.11.2006, 18:47

Ach jo... normálního člověka by po první střelbě napadlo do nějakýho protějšího okna nebo někam dát kameru. Po druhý by ho měli.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz