Útočník v německé uniformě zabíjel v Příbrami bajonetem


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » čtv 24.1.2008, 14:33

Může se hájit že mu vyhrožovali a ohrožovali ho (byli v přesile) tak je zahnal do baráku a do patra, s nožem v ruce je upozorňoval, že se bude bránit, když ho nenechají na pokoji. Ostatně to třeba nebylo poprvé co měl s nimi konflikt a proto s sebou nosí nůž/bajonet. A tak velký bajonet nosí proto, aby mohl útočníky zastrašit a tedy aby ho nakonec nemusel použít, protože malou kudličkou nikomu strach nenažene.

Když usoudíl, že už jim nahnal strach a že je přesvědčil, že se bude bránit, tak se otočil a chtěl odejít. Bohužel jeden z nich neuvěřil, že se bude bránit a zase se na něj vrhnul a dále jak napsal cmk - výpověď č. 2.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 24.1.2008, 15:08

Mezi tim, co oni vbehli "uprkem" do baraku a tim, co tam dorazil on, je hodne casu. Takze podle me po nich skoro ucelove sel...
Patrne je chtel jenom postrasit, ale... :-( Dopadlo to jak to dopadlo.
Ja osobne anzto soudce bych tomu neuveril... Resp. ani ne jako soudce, jak spis jako soudni znalec, kterej na to bude delat posudek.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 24.1.2008, 16:21

Jinak kouknete sem:
http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/23 ... zabil.html

To je pripad "podobnej", nam ta nutna obrana prijde jeste mnohem jasnejsi - presto byl obzalovan z vrazdy (nikoli z ublizeni na zdravi s nasledkem smrti).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 166

Registrován: pon 20.2.2006, 21:20

Příspěvek od mcelak » čtv 24.1.2008, 18:00

Docela zajímavej pořad, ale vyjádření toho pana znalce o zbranich v rukou profesionalu.... :mad: to je u mě vrcholná demagogie, podložená pouze tohou lidi bezdůvodně a přitom značne lidi omezovat. Prostě si tito lidé pouze chtějí dokázat že maj tu moc...
Držte mě tři,čtyři nebo jich pět šest zabiju!

Příspěvky: 92

Registrován: ned 18.11.2007, 22:03

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od Pary » čtv 24.1.2008, 18:20

mcelak:taky mě zarazilo jeho vyjádření týkající se zbraní. A docela mě překvapilo i to, že záleží na noži kterým se bráníš. Nechápu, proč bych nemohl na osobní ochranu nosit "pořádný nůž", stejně tak, jako nosím střelnou zbraň. Přišlo mi, že by to byla přitěžující okolnost ve smyslu "nosí velký nůž, protože chce někoho bodnout". Na jedné straně máš právo se bránit a na druhé, když se budeš účině bránit se zbraní v ruce (pokud nebudeš vidět jiné východisko), budeš za to "odsouzen" :(
Glock 19, Kevin
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » čtv 24.1.2008, 19:28

No vždyť já sem vůbec nikdy ozbrojený nožem nebyl. Když mne ten útočník přepadl, nesl jsem zrovna svému kamarádovi UTON, jako dárek. V nouzi nejvyšší jsem improvizoval a dárek použil jako zbraň k odvrácení trvajícího útoku :D
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 24.1.2008, 20:02

MCelak > Ten znalec byl nam vsem tady dobre znamy doktor Hubalek - toliko psycholog, nikoliv odbornik na zbrane...

Asi mu napisu a necham si udelat psychologicky rozbor primo u nej - doufam, ze vyjde normalne a ze ho presvedcim, ze nejsem chodici zabijak, pokud chodim po ulici ozbrojen :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » čtv 24.1.2008, 21:41

Utok s "bajonetem" bych videl spis jako CMK, zalezi ale na predeslych dejich, a ty jsme nevideli. Rozhodne si nemyslim, ze se na te podeste chystal k odchodu, spis si ukrocil, aby lepe stal. Imho je vubec nemel hnat nahoru. Duvody proc se tak stalo, neznam ...

Příspěvky: 12

Registrován: pon 12.11.2007, 12:08

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Olomóc

Příspěvek od Riven » čtv 24.1.2008, 22:06

Taky si myslím že ten s bajonetem se z toho nevyhrabe, pokud už zahnal tolik lidí do toho baráku, neměl za nima na to schodiště vůbec lézt. A rozhodně to na mě nepůsobí, že se zastavil a chystal se odejít. Byl to jen úkrok nazpět, do výhodnější pozice. Jinak podle jeho výrazu bych si i tipnul, že na tom odpočivadle padla z jeho strany i nějaká výhrůžka (a to jeho gesto, pod na me :x ), než na něj ten chudák blázen skočil.

Podle mě půjde sedět, na jak dlouho záleží na tom co tomu incidentu předcházelo, ale na NO to rozhodne nema sanci uhrat, v nutne obrane nikdo nehoni bandu lidi s kudlou v ruce.

Zajímavý že na tom videu, snad kromě té blondýny, maj všichni holou hlavu...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 237

Registrován: pon 17.12.2007, 20:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: PEKLO

Příspěvek od Edelweiss » čtv 24.1.2008, 22:50

No pánové tak si vzpomínám na toho ředitele,co dostal nářez,zaběhl si pro pistoli a rozstřílel auto dvěma maníkům co jely náhodou kolem,domnívaje se že to byli oni.Pro mně pokus o dvojnásobnou vraždu,pro soud vůbec nic a ten zmetek má i ZP.Jo má prachy tak si koupil svatozář.
No k případu,ten klučina co naběhl na toho maníka s bodákem,dostal přesně to oč si vlastně řekl.Absolutně podcenil odhodlání toho s kudlou.Jinak ten s kudlou je podle toho videa opravdu dobrý s tím nožem,tak jak ho vedl neměl ten maník šanci,i kdyby tam stihl dát ruku ta body byli absolutně přímě,tak by mu tu ruku přibodl k tělu.
Celé to je jak ze špatného filmu,kdyby to nebylo tak tragické,tak by se to ujalo jako vtip.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » čtv 24.1.2008, 23:44

Jenže on tenkrát nikoho nezabil :o)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 237

Registrován: pon 17.12.2007, 20:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: PEKLO

Příspěvek od Edelweiss » pát 25.1.2008, 0:14

To- Mistral
To že nezabyl není jeho zásluha,neumí střílet to je vše.Jenomže on zabít chtěl a udělal pro to maximum,takže sice nedokonal ale jasně dokonat chtěl,být to ty nebo já sedíme.On se směje.
Ten típek s bodákem dokonal,jestli dokonat chtěl se nikdo nedoví a je jen na soudci co s tím udělá.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 25.1.2008, 8:53

Koukam, ze Slavomil opetovne nezklamal - jeho typicke kecy o zbranich v rukou profesionalu. Mozna by se mohl jet podivat na nektery z LOSu, aby videl, jak tito profesionalove (samozrejme nemam na mysli uplne vsechny) strili, respektive vubec manipuluji se zbrani. Ale je to skoda slov v tomto smeru, protoze Slavomil ma od vseho klice a vsude byl 2x.

Kdo ho jeste nezna, muze si pocist i tady foru, tento clovek se zde jiz probiral:
:arrow: viewtopic.php?t=779
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 25.1.2008, 9:31

Edelweiss píše:...sice nedokonal ale jasně dokonat chtěl,být to ty nebo já sedíme.On se směje...
Naprosto souhlasim a nebetycne me to sere. Pan reditel asi trochu pochybil, normalni clovek by byl za vraha a pro spolecnost nebezpecneho nestabilniho bezmozka bez vyznani zakladnich etickych norem.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » pát 25.1.2008, 11:07

Především by se pan ředitel podivil, kdyby ti chlapci nebo nějaký uvědomělý kolemjdoucí opětovali palbu, škoda že to nevyšlo...

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » pát 25.1.2008, 17:08

cmk píše:Jinak kouknete sem:
http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/23 ... zabil.html

To je pripad "podobnej", nam ta nutna obrana prijde jeste mnohem jasnejsi - presto byl obzalovan z vrazdy (nikoli z ublizeni na zdravi s nasledkem smrti).
Tak jsem se kouknul. Ale ČT za tohle nepochválím.

Škoda, že tam nepadly klíčové informace o tom, že:
1) oběť napadení se musí rozhodovat ve zlomcích sekundy, přičemž často nemá tušení proč byla napadena ani jaké úmysly má útočník;
2) a že obrana musí být intenzivnější než útok, jinak postrádá smysl.

Pokud bylo cílem pořadu ukázat, že u soudu vypovídají svědci a že výpovědi bývají mlhavé, nejasné a protichůdné, tak pořad účel splnil. Pokud měl však vzdělat ve věci nutné obrany, tak to byl totální propadák.
---
Co se týče toho typu nože - oprátku lze uplést jak z dýky, tak ze zavíracího nože.

Dýka - přejmenujeme na útočný nůž a následuje klasické blabla bla na téma jaký člověk a za jakým účelem si asi pořizuje útočný nůž.

Zavírací nůž použitý k obraně - kde vzal napadený tolik času, že si dokázal najít v kapse nůž, rozevřít jej a zaútočit? Nebylo to tak, že si zavírací nůž předem připravil, aby mohl vraždit a následně vyvolal konflikt se zavražděným ? Nikdo normální přeci, když je napadán a mlácen do hlavy, nebude prohledávat kapsy a složitě manipulovat se zavíracím nožem. Přirozená reakce přeci je, že se proti nečekanému napadení a úderům bráním holýma rukama a kryji si hlavu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pát 25.1.2008, 17:20

Koukal jsem na původní záznam z kamer a jediné, co lze říct s naprostou jistotou je, že jednání zesnulého vykazuje fakticky všechny znaky - pokusu o sebevraždu... :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » pát 25.1.2008, 19:02

http://pribramsky.denik.cz/cerna_kronik ... 80121.html

Nemyslím že by se mělo v tomto případě řešit kdo použil nutnou obranu a kdo útočil.Můj názor je ten že dvě partičky mladejch lidí se dostali do sporu a vyzvali se na bitku. už první záběr z kamery (pokud to není střihlí) je důkazem toho že jedna partička do té hospody vlítla ne zrovna v klidu(nemyslím že by měli takovou žízeň). Bohužel jeden "hlupáček spasitel" se chtěl asi vytáhnout před tou holkou a šel si to rozdat. Výsledek je takovej že jeden je mrtvej a druhej bude zavřenej.Je jedno jestli se bránil nebo útočil už jenom to že jde do hospody v mundůru bundesweru z druhé světové,tahá sebou bajonet a ještě se s ním chce rvát. Už jenom za to si zaslouží vychladnout.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » čtv 17.7.2008, 8:27

Tady je fousova výpověď. Hm, šli si to "vyříkat". Hm, hm.

http://www.ceskenoviny.cz/index_view.php?id=323503

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 18.7.2008, 17:09

cmk píše:Muj OSOBNI odhad:

§ 221
(1) Kdo jinému úmyslně ublíží na zdraví, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(3) Odnětím svobody na tři léta až osm let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 smrt.

Ten s tim bajonetem dostane neco v rozmezi 3 az 8 let.

Ublizeni na zdravi bude prokazano proto, ze honil ty lidi uz s bajonetem v ruce. Kvuli tomu neprojde NO. Leda by se prokazalo, ze pred tim oni spachali jiny T.C. a on se je snail zadrzet do prijezdu Policie.
To, ze nakonec na nej nekdo vystartoval prvni bude brano jako polehcujici okolnost, stejne tak, jako ze bodal do nevitalnich zon - proto neprojde vrazda.

Takze muj osobni odhad - 6 let.
Ale nejsem ani znalec, ani pravnik, ani soudce...

Nejhorsi na tom je ten zbytecne mrtvej kluk. jeho a jeho rodiny a znamejch je mi lito.
Tak opravdu nejsem ani pravnik, ani soudce ani soudni znalec.
http://www.novinky.cz/clanek/145333-haj ... ezeni.html

Dostal 12.5 roku.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz