Uz i denik METRO vytahlo do boje :(


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Uz i denik METRO vytahlo do boje :(

Příspěvek od ikar » pát 11.11.2005, 11:37

Takze uz i takovy denik jako je metro vytahlo do boje proti drzitelum zbrani a to diky svemu prispevateli p. PAVLOVI KLEMPEROVI, je videt, ze pan radoby publicista musi neco napsat, aby mu nahodou neujel vlak, holt si take musi prihrat tu svou polivcicku, kdyz uz se na tomhle tematu da neco trhnout.
Nejhorsi, ale je, ze dany denik je free takze se to dostane sirsimu spektru lidi, kteri si treba nekupujou tisk a nemeji net.
Takze zacina to byt zajimeve.
Dneska pokud nekdo muzete tak si metro sezente, ja ho donesu sebou na sraz at se kazdy obohati tim jeho zvastem :(
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 11.11.2005, 12:09

Tak jsem ten blabol ted cetl. Jenom me nejak unika pointa a obsah clanku, vzdyt to nemelo ani hlavu ani patu *24**71*

Příspěvky: 81

Registrován: stř 26.10.2005, 17:15

Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od psycho » pát 11.11.2005, 13:28

Môžte mi please v krátkosti vysvetliť o čo ide? To myslíte METRO ako nákupné stredisko? U Vás to berú nejak strašne vážne tie zbrojné preukazy, ako som si všimol. Jasné že musíš mať nejaký dôvod na to, aby si chcel zbroják, ale chcú tam toho od Vás nejak veľa. Alebo sa mi to zdá?
"Vyhýbaj sa svojmu nepriateľovi a keď sa mu nemôžeš vyhnúť, tak sa chovaj tak, aby sa na budúce vyhol on Tebe"
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 11.11.2005, 13:30

psycho: to se ti opravdu zda, bohate staci rict, na obranu majetku, zivota a zdravi. METRO je tiskovy platek, jak zde jiz napsal IkaR.

Příspěvky: 81

Registrován: stř 26.10.2005, 17:15

Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od psycho » pát 11.11.2005, 13:34

Vždy píšete, že nejaký novinár napíše článok, proti legálne držaným zbraniam a ich majiteľom. U nás je ticho, nikde som nezaregistroval nejaké komentáre novinárov, poslancov. Čítal som novelu zákona ak prejde parlamentom, bude to už lepšie ako je to teraz. Ale necháme sa prekvapiť.
"Vyhýbaj sa svojmu nepriateľovi a keď sa mu nemôžeš vyhnúť, tak sa chovaj tak, aby sa na budúce vyhol on Tebe"
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 11.11.2005, 13:38

Protoze za posledni dobu se tady vyrojilo spousta magoru, co jen tak strilelo na verejnosti. Tak proto. Jinak pri zadosti samozrejme nic extra mit nemusis *4*

Příspěvky: 81

Registrován: stř 26.10.2005, 17:15

Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od psycho » pát 11.11.2005, 13:50

Ja keď som robil zbroják (2001), nehovorím že nepoznám policajtov, ale nemal som žiadne výhody. Tykám si s polovicou polišov u nás, ale musel som sa na skúšku pripraviť na 100% (čo by som sa pripravil aj tak). Neviem, možno sa to u nás nerozmazáva alebo sa to nedeje, ale nepočuť o žiadnych výstreloch na ulici alebo streľbe ľudí, ktorý majú legálne držanú zbraň. Kde môžem napísať niečo o strelnici?
"Vyhýbaj sa svojmu nepriateľovi a keď sa mu nemôžeš vyhnúť, tak sa chovaj tak, aby sa na budúce vyhol on Tebe"

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » pát 11.11.2005, 13:52

Ve Foru "Ostatní" je auditko Střelnice :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 13.11.2005, 18:34

Takze ten clanek je konkretne tady na strance 22:

:arrow: http://www.metropoint.com/ftp//20051111_Praha.pdf
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » ned 13.11.2005, 19:50

Marne jsem hledal pokracovani sloupku na dalsi strance.. Fakt to nema vubec zadnou pointu...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » ned 13.11.2005, 21:18

Poitu ? to je podle pana radoby publicisty sproste slovo
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » ned 13.11.2005, 21:43

dobre pro nas 8)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » pon 14.11.2005, 13:08

Ten sloupek mne motivoval, abych panu Klemperovi napsal email. Bohužel jsem nenalezl přímo jeho adresu a poslal jsem to na adresu jednoho z jeho kolegů s prosbou o předání. Pokud jste byl někdo úspěšnější, dejte mi vědět, přepošlu znovu.



Vážený pane Klempero,

četl jsem Váš páteční sloupek "Zbraně a demokracie". Musím Vám sdělit, že Váš pohled na držitele zbraní jako na člověka, který nosí zbraň a který se těší až někoho zastřelí nebo dokonce takové situace vyvolává, je velmi zjednodušený ne-li přímo naivní.



Velká část lidí, kteří se pro získání ZP rozhodnou (a teď budu hovořit pouze o skupině E - ochrana zdraví, života a majetku) tak činí po nějaké ne příliš pěkné zkušenosti své a nebo svých bližních, kterou si rozhodně nevybrali a kteří chtějí být v budoucnu připraveni podobné situaci čelit ať už hrozbou a nebo v tom nejkrajnějším případě střelbou.

Vám se asi nestalo, že by jste se v noci probudil a v domě/bytě měl nezvaného návštěvníka, který rychle utekl (to se stalo jednomu držiteli ZP), a nebo taky neutekl a pořádně vás zmlátil, svázal a ještě Vám vyhrožoval, že když nebudete platit výpalné, tak Vás příště přijde zabít (to se stalo jinému dnes již držiteli ZP).

Asi se Vám nestalo ani to, že by se Vám dva mladí agresivní a svalnati chlapci dobývali do auta s boxerem v ruce a chtěli Vám dát lidově "přes dršku" a nebo taky ukrást auto (stalo se též dnes již držiteli ZP). A zřejmě se Vám ani nestalo to, že byste byl přímým svědkem toho, jak skupina rómských mladíků kopou do Vašeho kamaráda ležícího na zemi a vy nemáte vůbec žádnou možnost tomu zabránit (stalo se opět dnes již držiteli ZP).

A skutečně si myslíte, že každý držitel ZP bude hned střílet? Ve většině případů stačí pouhá hrozba zbraní k odvrácení hrozícího násilí. Asi jste nezaregistroval případ pána, který se zastal se zbraní v ruce ženy, která byla mlácena dvěma muži. Když oba muži vystartovali po držiteli zbraně a on musel v sebeobraně opakovaně vystřelit, a zabránil násilí nejen na své osobě, musel si poté 4 měsíce posedět ve vazbě, než soud této banánové republiky uznal, že šlo skutečně o nutnou obranu a omilostnil jej.

Doufám pane Klempero, že pokud byste se i vy stal obětí násilí nepotkáte pouze výše zmíněného a trestaného pána, protože ten už se Vás zřejmě nezastane, ale upřímě Vám držím palce, abyste potkal jiného držitele ZP, který Vám v lepším případě pouhou hrozbou zbraní pomůže odradit útočníky. Nepřeji Vám nic zlého, nicméně jsem silně přesvědčn, že jediná taková zkušenost a prožitý pocit beznaděje by Vás jistě inspiroval k sepsání zcela odlišného článku o zbraních a o držitelých ZP.

Nezapomínejte, že i když by v této zemi bylo nelegální držet zbraň, zločinci, kteří vyšli na dráhu zločinu si zbraň neregistrovanou u PČR vždy seženou i bez ZP. Pouze tím zabráníte, aby zbraň nemohli nabývat lidé legálně a postihnete tím pouze bezúhonné občany. Vrah pana Velíška by zbraň měl i tak a lesní vrah měl zbraň před tím několik let jako policista.



Ještě mi dovolte reagovat na poslední odstavec Vašeho sloupku, kde děsíte lidi tím, že navrátivší se zločinci se budou mstít svým obětem. Jak toto souvisí s tématem legálního držení zbraně? Víte, že držení ZP je podmíněno bezúhonností a že člověk, který vyjde z vězení nemá šanci držet LEGÁLNĚ zbraň?

Jenom s Vámi souhlasím, že nízké tresty nahrávají zločincům a že je skandální, že člověk, který opakovaně havaroval pod vlivem alkoholu a nakonec zabil v autě 3 policisty v Plzni dostal pouhé 3 roky a po 1.5 roku je na svobodě. Nebo když bývalí policisté za krádež stavebního materiálu v ceně přes 1 mil. kč dostali pouze podmínku. Ale to už nesouvisí se zbraněmi vůbec, ale s prohnilostí naší justice v této zemi.



Až budete psát nějaký další sloupek o zbraních, zkuste to vzít objektivněji, Vaši čtenáři to jistě ocení.



S pozdravem,

...
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » pon 14.11.2005, 16:35

Ja nejsem schopnej napsat kloudnejsi clanek ci esej, tak sem rad, ze tu jsou lide kteri obetuji svuj cas a snazi se i nekterym neinformovanym ci zabednenym vysvetlit, ze se myli. Diky!

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz