UZI - S


Samonabíjecí a vojenské pušky

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

UZI - S

Příspěvek od npc051 » stř 17.4.2013, 12:01

Jiz nekolik mesicu je k objednani samopal izraelsko-ceske vyroby IMI-Multiagro :)
Mel jsem tu cest si jej vyzkouset a rozhodl jsem se napsat par postrehu.

Zakladni linky jsou zde:
http://forum.valka.cz/viewtopic.php/p/410059#410059
http://cs.wikipedia.org/wiki/Uzi
http://www.zelenysport.cz/pusky/uzi-s1- ... jeci-puska
http://www.strelectvi.cz/forum/ma-semia ... 24585.html

Uzi -S je samonabijeci varianta puvodniho UZI v razi 9mm Luger, dodavana na cesky trh Zelenym Sportem.
Strelba jednotlivymi probiha ze zadni pozice zaveru.
Samonabijeci uprava spociva v tom, ze uvnitr spousteciho mechanismu je zevnitr navarena zarazka, ktera blokuje prepinac strelby davkou. Prepinac nejde potlacit do polohy uplne vpred.

Samotna zbran dorazila presne, jak je na obrazku vyrobce, tj zelenohneda barva, sklopna pazba.

Zaver, hlaven a pruzina zaveru s vodici tyckou pusobi jako funglovka, pripadne hodne libova ulozenka, podobne tak i horni plechovy kryt.

Samotne telo samopalu, sklopna pazba a spoustak jsou trosku otlucene a osoupane a s hnedou patinou, plastove dily rukojeti a predpazbi byly dvou druhu, jednak puvodni hnedy bakelit se znamkami otluceni na rukojeti, leva cast predpazbi byla jine provedeni, zanovni cerny termoplast - zrejme novodoba vymena.
Celkove zbran pusobila jako ulozenka ve velmi dobrem stavu a s pravidelnou obmenou zasadnich dilu.

Strilel jsem z 32 raneho zasobniku na 25 metru prebijenkama 9mm Luger Alsa Pro od pana Marcinka, celkem bez problemu. Z cca 120 ran doslo jednou k nepodani naboje do komory, zaver naprazdno prohucel do predni polohy a nic se nestalo, asi byl jen spatne dorazeny zasobnik. Opetovny vystrel OK.

Strelba je dost specificka, nevim, kolik ten zaver vazi, ale je to fakt bytelna ocelova kostka (tak pul kila) a po zmacknuti spouste to citite, jak se ta vec hrne nezadrzitelne dopredu.
Miridla jsou takova, jaka jsou: vojenska, vzadu je preklapeci hledi s dirou na 100 a 200 metru a vepredu "hrebik" a krom toho po stranach takove "mikimausovske" usi na hrube mireni. Na 25 metru mam z ruky rozptyl cca 20 cm, ale to je tim, ze jsem houby strelec a delam asi vsechny chyby, ktere udelat jde. Zbran je totiz i po zmacknuti sposte a uvolneni zaveru extremne klidna a zpetny raz je nepatrny. Vzhledem k vysoke hmotnosti a dobremu vyvazeni a ergonomii.

Co rict zaverem? UZI - S me nezklamala, je to presne ta vec, kterou jsem ocekaval, tj velky tezky a neprakticky kus zeleza, ktery s pravdepodobnosti hranicici s jistotou bude i po nejakych 10 letech a desetitisici vystrelenych nabojich pri minimalni udrzbe a servisu chodit jak hodinky.

P.S>

Pokud to chcete semo tamo pujcit nejake krehounke slecne, tak doporucuju predem celou tu vec rozebrat, oskrabat, vysypat z toho vsecko, co tam od vyroby nepatri, tj hnedy povlak od zatuhnutych maziv a zlutobile krystalky cehosi, co pripomina pisek, pak to vydrhnout zubnim kartackem a WD40 a pokud je slecna cimprlich, tak to jeste vydezinfikovat a navonet :lookround:
Naposledy upravil(a) npc051 dne pon 06.5.2013, 12:46, celkem upraveno 1 x.

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: UZI - S

Příspěvek od tom » ned 28.4.2013, 9:08

Jenom co se týče barvy, tak stačí vzít aceton, umejt z toho ten zelenohnědej sajrajt, a objeví se šedočerný fosfát. A díly jsou drsné proto, že jsou všechny pískované.
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: UZI - S

Příspěvek od npc051 » pon 06.5.2013, 13:59

Jojo, je to tak. A zapomnel jsem cool ficuru.
Je to 100% original z Izraele, dokonce tam jsou i popisky k prepinani zajisteno-jednotlive-davky v hebrejstine, podle slovniku jsem to ale nekontroloval 8-)

A pro ty, kteri se chteji podivat, jake silenosti se s tim daji provadet tu posilam link na ruzne upravy, od zaveru s pohyblivym udernikem, pres kolimator, takticka predpazbi a dalsi blbustky.

http://www.c3junkie.com/

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: UZI - S

Příspěvek od npc051 » pát 21.6.2013, 9:29

nekdo uz poslal videjko ceskeho samonabijeciho UZI na youtube

https://www.youtube.com/watch?v=E55BlYjxCYY

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: UZI - S

Příspěvek od tom » sob 06.7.2013, 17:37

Tohle je zajímavější, zvlát ta vložka co ze semi dělá full. https://www.youtube.com/watch?v=njIxtDUz02I
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17

Registrován: pon 16.6.2008, 5:26

Zbraň: nejedna

Bydliště: Vysocina

Re: UZI - S

Příspěvek od frantisek » sob 06.7.2013, 21:46

Vlozka je jen kus gumy, ktery chyta razy zaveru vzadu namisto pruziny. Se spoustakem a full rezimem to nema nic spolecneho.
Full rezim lze zvolit pouze volicem. A ten je natvrdo blokly navarenou kostkou :wink:

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: UZI - S

Příspěvek od tom » sob 06.7.2013, 22:48

To jseš na omylu. Pokud závěr nedojede dostatečně daleko, je jedno jestli s dorazem, nebo když je slabá navážka, spoušťák nestihne zachytit závěr.
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.

Příspěvky: 32

Registrován: úte 26.7.2011, 14:06

Re: UZI - S

Příspěvek od crazy nemo » ned 07.7.2013, 22:50

na videu tvrdí že ta kostka gumy je pro zvýšení kadence, kolem 3:40 střilí semi po změně režimu střelby

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: UZI - S

Příspěvek od npc051 » stř 24.7.2013, 16:32

Myslim, ze to jsou fakt dve rozdilne veci.

Ten gumovy buffer nema za cil strilet davkou v rezimu prepinace strelby na semiauto a popravde si nedovedu predstavit funkci takove zbrane.

To by po kazdem stisku spouste vyprazdnilo pokazde cely zasobnik, v lepsim pripade by to strilelo kratsi davky nahodne delky. Oboji myslim vcelku nepouzitelne.

Ale zase musim uznat, ze jsem nekde cetl o problemu s nedotazenym zaverem a z toho plynoucim selhanim zachytu a tim padem nechtenem strileni davkou pri slabsich laboracich. Muzu jen potvrdit, ze se mi to nastesti nikdy nestalo (pouzivam ruzne S&B, Libra - prebijenky, ZVS). Otazka je, co by to delalo treba se S&B subsonicama, zatim jsem je tam nedaval, protoze jsem neshledal duvod to zkouset (na noseni a obranu se fakt Uziel moc nehodi a jiny duvod proc davat subsonica nevidim).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17

Registrován: pon 16.6.2008, 5:26

Zbraň: nejedna

Bydliště: Vysocina

Re: UZI - S

Příspěvek od frantisek » čtv 25.7.2013, 15:08

Pokud zaver nedojede az dozadu a neni zachycen, at uz kvuli zarazce, nebo pro slabou navazku, nebo z jineho duvodu, tak vylita ven cely zasobnik na jedno zmacknuti spouste. Nelze to zastavit.
To neni strelba davkou, to je zavada :wink:
Stejny nesmyslny stav jde navodit treba na BerettaFS92.

Opakuji, davku u UZIny docilis tak, ze zachyt zustane pridrzeny tim palce spouste. V poloze volice "semi" se palec po zmacknuti spouste zlomi a zachyt skoci nahoru. V poloze "full", ktera je blokovana navarenou kostkou je volic mimo dosah palce, ten se nezlomi a drzzi zachyt dole a davka je na svete.
Ve spoustaku jsou 3 soucastky, ktere to ovlivnuji, zadna jina slozitost tam neni.

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: UZI - S

Příspěvek od npc051 » pon 26.8.2013, 18:13

par fotek uzi-s s kolimatorem delta a nastrelu na 25 metru do mezinarodniho pistoloveho terce, prvnich 5 ran je s oporou vlevo nahore ve skupine, nasledne byla korekce na kolimatoru a zbylych 15 slo volne z ruky.

Presnejsi uz to v mem podani nebude, ale i tak me to mile prekvapilo, kdyz se veme, ze to strili z otevreneho zaveru. Hlavne ten soustrel s oporou se myslim povedl.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 60

Registrován: stř 28.7.2010, 12:14

Zbraň: G17 Gen3, G30 Gen4.1

Bydliště: Troppau

Re: UZI - S

Příspěvek od cherro » čtv 12.12.2013, 17:43

Jak si tam nabastlil tu montáž pod ten kolimátor? :wink: Jinak už ji mám doma taky, akce UZI 1A stav za 7800, a zatím absolutní spokojenost. Jak se stavem, tak s přesností. Jediné co mi "vadí" tak je váha... :(
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 103

Registrován: sob 29.3.2008, 1:19

Zbraň: Glock G30, ZVI Kevin

Re: UZI - S

Příspěvek od KonradF » čtv 30.1.2014, 12:48

Mám zájem o koupi tohoto mazlíka.Dá se koupit u někoho v Praze? Já je objevil u Alfa Tactical, a Army Arms, což je obojí trochu z ruky.
škodu nezjistí,kdo si odjistí.
Walther P99,Glock G30,ZVI Kevin

Příspěvky: 297

Registrován: úte 14.12.2010, 16:10

Bydliště: Praha

Re: UZI - S

Příspěvek od Stenny » čtv 30.1.2014, 14:09

Konrad: Beareka, určitě. Mají velkou část sortimentu Zeleného sportu a UZI jsem jim viděl přímo v prodejně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 103

Registrován: sob 29.3.2008, 1:19

Zbraň: Glock G30, ZVI Kevin

Re: UZI - S

Příspěvek od KonradF » pát 31.1.2014, 15:21

Tak mazlík už je doma :D Nakonec jsem pro něj musel do Plzně.
škodu nezjistí,kdo si odjistí.
Walther P99,Glock G30,ZVI Kevin
Uživatelský avatar

Příspěvky: 139

Registrován: čtv 24.4.2014, 8:33

Re: UZI - S

Příspěvek od tslaby » úte 24.6.2014, 19:05

Mohu se zeptat majitelů UZI na spokojenost se zbraní, hlavně ohledně spolehlivosti, přesnosti, ovládání atd.? Nemáte někdo porovnání s Sa 24/26? Děkuji za rady.

Příspěvky: 59

Registrován: ned 02.8.2015, 17:16

Re: UZI - S

Příspěvek od Borodov » pát 20.5.2016, 9:58

Vcera jsem se byl na UZI podivat v ZS. Meli tam posledni dva kousky s pevnou pazbou (5600,-). Jedna byla se znakem IDF na pouzdre druha bez. Vse radne promastene, jen to odkapavalo :D Za ty penize se proste nedalo odolat :twisted:

Dotaz: Prodava nekdo v CR samotnou sklopku vcetne montaze? Dle schematu jsou to dily 18, 48, 49.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: ned 28.5.2006, 21:06

Zbraň: Glock 26, CZ858

Bydliště: Opava

Re: UZI - S

Příspěvek od danielTIR » stř 25.5.2016, 5:59

Já jsem taky neodolal :-) Už mám horní railík, jen namontovat a rozhodnout jaký kolimátor. Zvažuji levnější UTG 2" nebo VORTEX. A čekám na dodávku fab defence předpažbí :-)
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: UZI - S

Příspěvek od john.hawk » stř 25.5.2016, 8:14

to spíš holosun..než vortex..

Příspěvky: 76

Registrován: ned 02.6.2013, 19:12

Re: UZI - S

Příspěvek od Speedster » stř 25.5.2016, 10:15

Kde jsi koupil ten rail? A jestli mohu poprosit hoď sem potom nějakou fotku jak to vypadá. Začínám přemýšlet že jsi dám na uzi kolimátor taky. Jinak taky doporučuji holosun.

Zpět na „Samonabíjecí“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz