Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jednoho


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jednoho

Příspěvek od Stepan » ned 21.12.2014, 14:07

V noci na neděli došlo před jednou z diskoték ve Vysokém Mýtě k potyčce mezi několika muži. Chvilku na to se ozvaly výstřely. Jeden z mužů zůstal na místě mrtvý, druhý bojuje v nemocnici o život. Podle informací iDNES.cz střílel opilý strážník. Ještě v noci ho zadržela policie.

„Krátce po půl jedné v noci jsme na tísňovou linku přijali oznámení o incidentu před zábavním podnikem ve Vysokém Mýtě, kde došlo ke střelbě. Jeden muž na místě zemřel, druhý byl převezen s vážným zraněním do nemocnice,“ uvedla pardubická policejní mluvčí Jitka Vavřinová.

Policie na místě zadržela dva podezřelé a zajistila zbraň. „Ta se nyní podrobuje expertíze a probíhají výslechy,“ dodala mluvčí.

Svědci uvedli, že střílel příslušník městské policie. S informací jako první přišla TN.cz. Policie to ale potvrdit nechce. „Bližší informace k zadrženým osobám nyní nemohu uvést. Zatím nebyl nikdo obviněn,“ doplnila Vavřinová.

„Před místní diskotékou nebo restaurací v Pivovarské ulici došlo ke strkanici. Zapletl se do toho i jeden strážník městské policie, který údajně střílel. Nebyl ve službě, je držitelem zbrojního pasu a měl s sebou soukromou zbraň,“ řekl starosta Vysokého Mýta František Jiraský. Právě jemu policie potvrdila, že šlo o strážníka městské policie.

Jiraský podobnou tragickou událost ve městě nikdo nepamatuje. „Ten strážník byl bezproblémový, vůbec nechápu, jak se to mohlo stát,“ dodal starosta.

Podle TN.cz ke střelbě došlo poté, co tři opilí muži přišli k diskotéce a bez zaplacení se dožadovali vstupu. To jim ale ochranka nedovolila. Strážník se údajně dovnitř snažil dostat i na policejní průkaz. Když muži nepochodili, vhodili dovnitř pravděpodobně dýmovnici a dali se na útěk.

Jeden ze členů ochranky se rozběhl za nimi, to se mu ale stalo osudným. Opilý strážník ho při honičce střelil do břicha. Druhý muž z ochranky k němu přiběhl a snažil se mu pomoct, byl ale postřelen také.

„Na místě byli dva postižení. Muž ročník narození 1993 zranění podlehl na místě. Muž ročník narození 1989 byl po nezbytném ošetření transportován do pardubické nemocnice,“ řekla mluvčí pardubické záchranné služby Helena Škuligová.

Zdroj: http://pardubice.idnes.cz/strelba-u-dis ... ntent=top6

Opět, alhohol a zbraně. Tentokrát s tragickými následky, zemřel jednadvacetiletý kluk, další postřelený.

Je vlastně nošení pod vlivem trestný čin, není to jenom přestupek podle zákona o zbraních? Následky můžou být tragické, JAK JE NÁZORNĚ VIDĚT.
Naposledy upravil(a) Stepan dne ned 21.12.2014, 16:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jed

Příspěvek od S474N » ned 21.12.2014, 14:57

A ted si jeste navic vem, ze je to ten, co na dodrzovani zakona ma dohlizet. Neni to jeste vic skandalni? Vsechno zakazat! *71* *24*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jed

Příspěvek od Pařez » ned 21.12.2014, 15:23

A navíc kdoví,jestli se to seběhlo opravdu tak jak se to popisuje v článku..
S veřejnou popravou onoho střelce bych počkal až na závěr vyšetřování... :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jed

Příspěvek od Sailor » ned 21.12.2014, 15:25

Štěpo trochu si mě zlamal,nějký proslov,že alkohol a zbraně k sobě nepatří a že by jsme mohli o svoje právo mít zbraň přijít,velkejma černejma písmenama a vykřičníkama nebude?Nějak měkneš kámo . . . . .
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jed

Příspěvek od Stepan » ned 21.12.2014, 16:41

Právě jsem se někde dočetl, že když někdo řídí auto opilý a má víc než jedno promile, posuzuje se to jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, do jednoho promile pouze jako přestupek.

V zákoně se píše, že
Kdo vykonává ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodil vlivem návykové látky, zaměstnání nebo jinou činnost...
Dá se samotné nošení zbraně posuzovat jako "činnost"?

Řízení auta pod vlivem mi připadá podobně nebezpečné, jako nošení palné zbraně pod vlivem.

Moje oblíbená tučná a zvýrazněná písma jsem nepoužil, protože to, co se stalo, je samo o sobě tak strašné, že už to snad horší být nemůže (leda že by to odneslo nějaké dítě) a žádné zvýrazňování snad není potřeba. Pokud se pamatuju, tak předchozí incidenty se zbraní v opilosti, na které jsem reagoval, takové následky neměly.

Možná ta moje varování nebyla dost důrazná a nedával jsem je všude, kam jsem mohl. Třeba, kdybych byl aktivnější, tak by si toho ten člověk všimnul, trochu se zamyslel a pak neudělal takovouhle strašnou věc...

Kdyby to aspoň byl chlap a udělal to, co má udělat. Místo toho bude pravděpodobně následovat trapný proces, vymlouvání se na kde co, atd atd. Ach jo...
Naposledy upravil(a) Stepan dne ned 21.12.2014, 17:08, celkem upraveno 3 x.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jed

Příspěvek od Carloss » ned 21.12.2014, 16:44

No nevím.. Asi by se dalo nošení postavit na oodobnou úroveň, jako sezení ve stojícím autě s nastartovaným motorem. To samo o sobě taky ještě samotné nebezpečí nevytváří. To až jízda, podobná střelbě, nebo aspoň manipulaci.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jed

Příspěvek od Pařez » ned 21.12.2014, 17:30

Stepan píše: ...Možná ta moje varování nebyla dost důrazná a nedával jsem je všude, kam jsem mohl. Třeba, kdybych byl aktivnější, tak by si toho ten člověk všimnul, trochu se zamyslel a pak neudělal takovouhle strašnou věc...
Ano,kdyby jsi byl ve Vysokém Mýtě aktivnější ,tak se to nemuselo stát.. *257*
Kolik jsi tam uspořádal přednášek a workshopů co???? *88*
Odpovědnost za smrt toho mladíka nepřímo padá i na Tvoji hlavu Štěpáne! :mad:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jed

Příspěvek od michalkolen » ned 21.12.2014, 21:55

Jeden z mrtvých je údajně syn kameramana TV nova,takže postřehy,které nám budou média tlačit do hlavy budou poněkud zkreslené :?

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jed

Příspěvek od Carloss » ned 21.12.2014, 22:01

Vedle se píše, že TV Prima... tak co?
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jed

Příspěvek od michalkolen » ned 21.12.2014, 22:28

nevím,jen jsem to zaslechl.To je ovšem jedno,na způsobu jakým to budou média podávat se nic nemění.Teď koukám na seznam a máš pravdu jde o tv prima.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jed

Příspěvek od Stepan » ned 21.12.2014, 22:41

Třiadvacetiletý bratr se rozběhl za nimi, to se mu ale stalo osudným. Opilý strážník ho při honičce střelil do břicha. Projektil mu prostřelil ledviny a žaludek a způsobil další vnitřní zranění. O dva roky starší bratr přiběhl k ležícímu tělu a snažil se mu dát první pomoc. V tu chvíli vyšla další rána a bratr zůstal po zásahu do hlavy na místě mrtvý.
Tohle je HNUS!!! On normálně popraví člověka, který se snaží pomoct jinému. Co jiného než trest smrti za tohle?!
michalkolen píše:Jeden z mrtvých je údajně syn kameramana TV ...
Hezký. Já marně varuju před incidenty se zbraněmi v opilosti, varuju před možnou mediální zneužitelností, máte mě za debila, vysmíváte se mi, tak si teď počkejte, jak se to bude vyvíjet...

Mimochodem, vzpomínáte si jak jsem vyzýval k tomu, abyste z řad střelecké veřejnosti odstanili lidi, o kterých víte, že chlastají, a zároveň nosí zbraně? Kdyby to někdo udělal, mohl být jeden člověk naživu a druhý zdravý, nemluvě o tom, jaké škody tenhle případ způsobí ve vnímání ozbrojené veřejnosti ve společnosti. Ony se totiž jiné než takovéhle otřesné věci způsobené nezodpovědností majitelů zbrojních průkazů do médií nedostávají. V poslední době tady máme miloučkého myslivce, který v opilosti popraví na louce člověka a vůbec netuší, že by toho měl litovat a diví se, že ho soud potrestal, a teď tohle.

Kriste Pane!!!

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jed

Příspěvek od Carloss » ned 21.12.2014, 23:03

My si právě hodláme počkat. Nehodláme paušalizovat, jako ty... ;-)

Ale jak tu už někdo naznačil, cos udělal ty pro to, aby se tohle nestalo???
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Re: Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jed

Příspěvek od Pancho Kid » ned 21.12.2014, 23:10

A co kdybychom z řad střelecké veřejnosti odstranili takový pitomce jako je Štěpán?
Ne že bych schvaloval co se stalo, to je fakt průser, ať to bylo jak bylo. Ale Štěpáne, přečetl sis někdy po sobě to co píšeš a zamyslel se nad tím?
Glock 17, CZ 75B, Remington 870, 858 Tactical, Drulov 75, manželka 152
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jed

Příspěvek od pitt » ned 21.12.2014, 23:41

Podle nejnovějších informací je vrahem Pavel K., strážník městské policie! Navíc se podle informací tn.cz pokusil zastřelit i nejstaršího z bratrů Romana (28). Přiložil mu zbraň k hlavě, ale Roman mu zbraň vykopl z ruky a zachránil si tak život.

Podle exkluzivní informací Blesk.cz byl Pavel K. dříve policista, po jakémsi problému ho ale přesunuli jako strážníka k městské policii. Radka zastřelil z vlastní, nikoliv služební zbraně, na kterou měl řádný zbrojní průkaz

to bych chtěl vidět ten výkop :wink: :lol: ....jen tak pro odlehčení

mimochodem.....už je to vrah.........

to že byl pod vlivem nekomentuju....
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jed

Příspěvek od reddog » pon 22.12.2014, 6:57

Stepan píše:
Možná ta moje varování nebyla dost důrazná a nedával jsem je všude, kam jsem mohl. Třeba, kdybych byl aktivnější, tak by si toho ten člověk všimnul, trochu se zamyslel a pak neudělal takovouhle strašnou věc...

Kdyby to aspoň byl chlap a udělal to, co má udělat. Místo toho bude pravděpodobně následovat trapný proces, vymlouvání se na kde co, atd atd. Ach jo...
A mozna by to nepomohlo. V kazdem pripade jsem treba ja tvou aktivitu mimo nase spolecne forum jaksi vubec nezaznamenal. A k te dalsi casti. Nepredjimej.

Tak ci tak. Zemrel mlady clovek a nejspise naprosto zbytecne. Druhy mlady muz lezi s poskozenym zdravim v nemocnici. Ex post si nelze prat nic jineho, nez aby se techto incidentu stavalo opravdu co nejmene a pokud mozno nikdy s tak fatalnimi nasledky pro zucastnene.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jed

Příspěvek od S474N » pon 22.12.2014, 10:13

| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jed

Příspěvek od Steiner » pon 22.12.2014, 10:20

Já bych počkal až vychladnou hlavy a dal bych policii čas na vyšetření případu a zveřejnění okolností, za kterých k té střelbě došlo. Když vás honí 3 vyhazovači ovládající bojové sporty, dostihnou vás u auta (viděli ste jak to auto po jejich útoku vypadalo?) tak si vzpomeňte na případ z roku 1995 (judikát NS ze dne 28.1.1998 sp.zn. 1 Tzn 25/97) kdy podnapilý řidič s legálně drženou zbraní byl napaden neozbrojeným útočníkem údery pěstí, na útočníka 6x vystřelil a usmrtil ho. A hádejte co? Nutná obrana.

Takže klid, nohy v teple a za půl roku možná budeme vědět, co se v tom Mýtě doopravdy stalo. Pak teprve můžeme psát nějaké pohrdlivé a odsuzující komentáře...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jed

Příspěvek od S474N » pon 22.12.2014, 10:27

Steiner: ja bych rekl,ze klid i novy v teple tu ma vetsina lidi *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jed

Příspěvek od Steiner » pon 22.12.2014, 11:11

S474N: no ... až na Štěpána, že ... ale to už tak nějak patří ke zdejšímu koloritu :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Ve Vysokém Mýtě střílel v noci opilý strážník, zabil jed

Příspěvek od michalkolen » pon 22.12.2014, 18:05

Ještě tu od nikoho nepadla domněnka,že byl strážník v právu,že mu šlo o život :shock: co je děje...neříkám vůbec že to tak je,ale když si vzpomenu na střelce z Havířova a první reportáž v TV Hovna...o tom jak šílený střelec bezhlavě střílí do lidí a bezdomovce a zloděje chtěli nominovat na cenu velíška...A jak to vše dopadlo :? tak je mi z médií na blití

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz