Vhodná ráže a model Glocku???


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 26

Registrován: ned 11.6.2006, 22:17

Příspěvek od Eladrin » sob 06.1.2007, 12:34

K tomu úchopu - stávalo se mi to samé (nová G34, majitele zdravím). Když jsem Glocka držel volně a nijak neřešil zpětný ráz (tj. jsem nechal pistoli pěkně zvednout), tak Glock nepřebil až ve 30 % případů. Na závěr jsem určitě nesahal. Když jsem ho pak chytil pevně, už mi to neudělal.

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » sob 06.1.2007, 12:49

Gloch: Nekecá, občas se objeví případy, že najdou v divočákovi zarostlé střely i výkonných ráží (puškových). Navíc se to torpédo na nožičkách bude asi špatně trefovat, když na tebe bude útočit. A ta jeho tvarováná tvrdá palice a tvoje 9ky, nevím nevím. Btw na čekanou není jediný způsob lovu...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » sob 06.1.2007, 13:08

Gloch
opýtaj sa SniperWolf-a ,čo urobil diviak po zásahu dlhou zbraňou,tiež sa ho opýtaj ako dotyčný diviak/ :) / sa obrátil proti ním a musel použiť Glock.
Takže ,vie čo píše.
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 21

Registrován: pon 30.1.2006, 22:41

Bydliště: Liptov

Příspěvek od Gloch » sob 06.1.2007, 13:11

Ja viem a suhlasim :wink: Mimochodom o deviatke v lese ani neuvazujem. Nosim, ako som uz pisal .357 magnum, ktoru mimochodom v niektorych krajinach pouzivaju na lov takejto zvere, taktze asi nebude "az taka bezvyznamna", alebo .45 ACP, o ktorej by som pochyboval viac, ale ma tesi vacsia kapacita zasobnika.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » sob 06.1.2007, 13:19

Ja to nerieším-či 9 alebo 357.Donedávna vačšia časť z nás chodila do lesa z nožom/aj bez/ a mali sme pocit bezpečia a zrazu ,keď pribudlo niečo za opáskom,už je nebezpečenstvo chodenia do lesa vyššie,pretože nemám "správnu" ráž.
Debata o ničom.
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 21

Registrován: pon 30.1.2006, 22:41

Bydliště: Liptov

Příspěvek od Gloch » sob 06.1.2007, 13:32

Mas pravdu, pokial si z Kosic, tak s tebou plne suhlasim. Akonahle sa budes pohybovat denne v lesoch Nizkych Tatier ako ja, zacnes uvazovat inac :lol:

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » sob 06.1.2007, 14:15

2 valderon
22 je postavena na rámu 9Luger a asi je to slabé pro ráži .40. Přečti si fóra a podívej se na fotky zničených zbraní.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » sob 06.1.2007, 14:27

Pokud vím, problémy v téhle ráži byly způsobeny nedomyšlenou komorou (respektive jen rozšířením devítkové, nábojnice .40 v ní není zcela podepřená) a spolu s vyššími tlaky čtyřicítky to vytvářelo onu "samorozebírací" úpravu. Možná už to pořešili, kdo ví? Tak moc jich ostatně nevybouchlo, tak klid.
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » sob 06.1.2007, 14:30

Glohc
60% volna som v lesoch/prežitie ,orientácia pod./ Cez Nízke Tatry az po Duklu.V KE bývam,ale pochádzam s pod Tatier :)
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Příspěvky: 47

Registrován: pát 24.11.2006, 10:29

Příspěvek od vladimir » sob 06.1.2007, 14:36

Ještě k tomu úchopu:

Mě se to nestává, ani kamarádovi, jen přítelkyni. Závěr určitě nijak nebrzdí, tím jsem si jistý, jelikož jsem to bedlivě pozoroval. Takže to nejspíš bude tím úchopem, jak píše i Eladrin..No škoda no.. :(

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » sob 06.1.2007, 15:13

Ako prve - nehovorim,ze vykon 10 Auto je dostatocny na to aby v pripade,ze by tu bol legalny odstrel kratkou zbranou by som ho volil na danu zver.
Dalsie - nespochybnujem, ze sa stalo po zasahu danou strelou ako popisujes.
Pises mimo ine,ze su dolezite veci ako vaha strely. Ak si precitas moj prispevok prave toto je ejdna z veci ktore vyzdvihujem pri 10 Auto oproti 357.
Dalej. presne ako pisal Gloch- keby bolo mozne kupyt si 454 tak by sme sa tu bavili trosku inak. Ide o to,ze v ramci zakona (E mensia ako 1000J) a v ramci Glocku je 10 AUTO na tieto uceli zrejme najvhodnejsia.
A teda ako ides posudzovat ci je dana raz ucinna na danu zver ked davas taku vahu pripadom ako si uviedol?
Aku raz (gulovnica) mas na odstrel napriklad kancov? Predpokladam, ze + - nieco ako 308 Win, 30-06 pripadne az 300 win.mag, ale to potom si si kupoval na odstrel danej zvery zbran ktora podla tvojich kroterii nie je dostatocne vykonna a potom su nase reci z principu takmer totozne. Obaja pouzivame aj ked za inym ucelom ale nedostatocne ucinne zbrane (miera ucinnosti v tomto pripade nie je az tak dolezita).
A ako dalsie nemyslim, ze 10 Auto by bola neucinna proti medvedovi ci kancovi, vyhoda pistole je aj to,ze mozes rychlo palit dalsiu ranu, samozrejme ak na teba vybehne maco spoza krika tak aj dvojak v 700 Nitro Express(snad sa nemylim) bude asi na ...
V amerike pouzivaju aj 10 Auto laborovany na 1000J na odstrel kancov az do strednej velkosti ale na kratsie vzdialenosti, neviem ci su tak uchylny,ze su radi ak ich potom zacne nahanat alebo ten vykon statisticky je naozaj na danu vzdialenost a pri danej vahe striel a rychlosti a konstrukcii striel (vecsinou typu Hardcast) ucinny.
Ina je situacia ak si laborujete 357 a nalaborujete ho na 1000J s 13g strelami, tam je mozne,ze bude ucinnejsi ako 10Auto, ale zas 10 Auto je mozne ist so strelami az na 15g :)
454-kou lovia takze medvede a akuk E ma 454? 2000 az 2500 a to zas v porovnani s gulovnicami tiez nie je vela.
Urcite,ze zalezi na zasahu (to snad vzdy). Cital som v jednej knihe ako jeden lovec uspesne lovil slony s 7x57(iste zrejme palil na hlavu). To ma zrejme podobnu vahu ako nezlozeny kanec s 5000 joulami.

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » sob 06.1.2007, 15:25

Jestli to prase bylo trefené na "měkko", tak věřím, ALE 9,3+62 ať Norma-Vulkán, Oryx, nebo RWS- TUG přes plec, nebo komora- je vymalováno a není žádné odbíhání. Jinak, to je právě ta nevyzpytatelnost černé. A ke .454 Casul- těch 2000-2500 J je při pětačtyřicítkovém průměru, váze kolem 16 g a rychlosti víc jak 500m/s- podle mně je platnější než leckterá 6,5+57. No, a doufám, že Glock ví co dělá, a že jsou 23 a22 v pohodě, a že ty havárie byly přebíjenýma, možná se pletu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » sob 06.1.2007, 15:28

vladimir píše:Ještě k tomu úchopu:

Mě se to nestává, ani kamarádovi, jen přítelkyni. Závěr určitě nijak nebrzdí, tím jsem si jistý, jelikož jsem to bedlivě pozoroval. Takže to nejspíš bude tím úchopem, jak píše i Eladrin..No škoda no.. :(
Tak to je divný v pevnosti úchopu by neměl být problém a každá moderní zbraň by měla makat i při slabším držení. Každopádně jestli se to nestává ani tobě, ani kámošovi, pravděpodobně bude zbraň v pořádku a "zakopanej pes" bude někde jinde. Ještě bych juknul jak doráží ten zásobník při nabíjení.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: úte 03.10.2006, 19:54

Zbraň: G22, FSN-01, P22

Bydliště: Ústí n. L.

Uchop

Příspěvek od Rincewind » sob 06.1.2007, 16:21

Para, Vladimir: videl jsem stejnou situaci na vlastni oci, takze tomu spatnemu uchopu i verim. Zena mela uplne stejnej problem u W22 - pri jejim slabem uchopu to hooodne spatne prebijelo, ostatnim v pohode. Pravda G17L ji prebijela naprosto v poho, ale taky ji to litalo na hlavu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » sob 06.1.2007, 17:55

Para: Jsem taky pro úchop. Mě se to párkrát u půjčených Glocků stalo a proto jsem ho dlouho nechtěl. Nakonec jsem ho koupil a na úchop si zvykl, nicméně ze začátku jsem si i u svého sám takto vyrobil pár zádržek, hlavně při střelbě levačkou.
Slyšel jsem (pro mě přijatelné vysvětlení), že díky plastovému tělu se pohybuje relativně těžký kovový závěr vůči relativně lehkému plastovému tělu - to má díky nízké hmotnosti malou setrvačnost, takže pro dobrou funkci musíš mít i dobrý úchop a držet tělo namístě.
Ono možná ani nejde o sílu úchopu, ale jaksi o jeho kvalitu. Je třeba mít zbraň v ruce tak, aby po výstřelu "necestovala" a pak není potřeba nějaké námahy.
Třeba drží zbraň moc nízko...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 06.1.2007, 18:27

Je to mozne, ze drzi zbran dost nizko. Nicmene co jsem svou G19 pujcoval holkam, tak i vyslovene velmi krehke holky nemely problem. Jak drzi vysoko zbran? Nebrzdi si zaver zboku? Nedrzi ji prilis krecovite a co nejdal od tela?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » sob 06.1.2007, 18:46

Právě, že moje mamka má docela malou ručku a při střelbě z G30 taky neměla žádnej problém a to ta .45 v kombinaci s malým G30 kope víc než G17.
Ale zase měla podobnej problém s mým SIGem a tam sme přišli na to, že málo dorážela plnej zásobník.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 125

Registrován: čtv 27.10.2005, 19:25

Zbraň: G17

Bydliště: Empire State of Mind

Příspěvek od SniperWolf » ned 07.1.2007, 0:30

Kusha a Gloch:pisal niekto nieco konkretne Vam???alebo som snad hovoril ze ja som polovnik????s akeho dovodu sa do mna navazate???ja som len chcel povedat jedine a sice ze:nieje dolezite cim ale kam trafis a kolko krat zasiahnes!!!!ak ste citali nieco ine ako som pisal je cas navstivit ocneho.mam G17 a vsetci vieme o aku raz ide takze nerieste hluposti okolo raze prosim.teoretizovat je sice pekne ale je to len teoria..btw prasa sa da odprasknut v pohodicke aj s 22LR len treba zamierit na spravne miesto takze tak ..mne je jedno co si kto mysli a co sam doma v hlavke vykomplotuje, naozaj nemam chut cas a ani nic ine tu niekoho o comkolvek presviedcat....ale Gloch ma dobre pobavil prispevkom o odstrele s posedu-je vidiet ze s lovom ma skusenosti!Takze raz a naposledy :do lesa chodim v pohode bez zbrane a netrpim ziadnou s razofobii len som chcel poukazat na nezmyselnost spekulacii okolo tejto debaty jo???je to uz jasne???ale prajem vsetkym co preziju utok hociajkeho zvierata vela nervov a stastia pri vysvetlovani vsetkych okolnosti tejto udalosti .....pretoze viem o pripade ked jeden clovek poriesil maca s pistolkov a ked sa ho pytali co tam robil zo zbranov a preco ju vlastne mal on odpovedal ze ju mal na obranu proti medvedovi a inym zverom mu policia prisila "umysel"pouzitia zbrane!!!takze hor sa do lesov a pasienkov !!! uz ma nebavy nic vysvetlovat kazdy ma vlastny rozum nech sa zariadi podla svojho ok?a dakujem Cybernetic-ovi ze sa ma aspon on zastal
...shit happens

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » ned 07.1.2007, 0:53

Povodne som tu mal dlhsi prispevok na teba ale nejdem to riesit.
Ma niekto pocit,ze som sa navazal mojim prispevokm do SniperWolfa?
Poprosim ta skus nechavat mensi priechod emociam a nehovor nieco co by si nechcel aby ostatny hovorili tebe.
bye
Uživatelský avatar

Příspěvky: 21

Registrován: pon 30.1.2006, 22:41

Bydliště: Liptov

Příspěvek od Gloch » ned 07.1.2007, 9:32

To SniperWolf: Chcel som, mozno trochu popichnut k reakcii a vidim ze sa mi podarilo nieco celkom ine. Taky zlcovity prispevok som naozaj necakal. Ak som Ta tak velmi urazil, OSPRAVEDLNUJEM SA!!! :oops:. Mozno by si ale ani Ty mne nemal vkladat do ust slova ktore som nepovedal. A podla moznosti prestan aj Ty doma vo svojej hlavke komplotovat kadeco. :wink:
Ak nie si olovnik, vsetko je O.K. mam viacero priatelov polovnikov a ani mne neprekazaju. Kedysi niekto mudry povedal "Ked clovek zabije tigra, je to polovacka. Ked tiger zabije cloveka, je to bestialita." Snazim sa drzat filozofie zi a nechaj zit. A ak treba, bran sa. Aj u cloveka, aj u zvierata. Tvrdo. :twisted:
Vobec nikoho nechcem o nicom presviedcat a uz vobec nie urazat. Takze mier. HOWGH

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz