Vhodná ráže a model Glocku???


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 14

Registrován: sob 16.12.2006, 14:58

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od George Orwell » úte 26.12.2006, 4:44

Ďakujem za informácie... Ako som už písal som zvyknutý na Government, takže rozmery a hmotnosť Glocka mi problémy pri nosení robiť nebudú... Len jedna vec, prečo tie zásobníky páskuješ len po 10 kúskov???? Robí snáď plná kapacita nejaké problémy????
Nebojujem pre česť, bojujem preto, aby som vyhral....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 21

Registrován: pon 30.1.2006, 22:41

Bydliště: Liptov

Příspěvek od Gloch » úte 26.12.2006, 13:56

Urcite ziadne problemy.Kedysi som dostal radu, ze takto mozem setrit pruzinu zasobnika. A myslim, ze 10 nabojov staci nad pomery :shock: . Aj tak nosim vzdy rezervny (dalsich 10). Ak budem mat cas vystrielat 10 nabojov, tak pravdepodobne budem mat cas aj prebit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » úte 26.12.2006, 16:43

To sis ovšem rovnou mohl pořídit jednořadou zbraň a využít tak se stejnou kapacitou lepší skrytelnost té jednořadé placatosti?
Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 26.12.2006, 17:37

Gloch: To je možná až přehnaná péče. Když už někdo "šetří" zásobníky, obvykle doporučuje nabíjet o jeden náboj méně. No a pokud navíc měníš nabité a odpočívající zásobníky... Je to nakonec tvoje věc, ale mě to připadá skoro jako škoda nevyužité kapacity. Můžu s tebou souhlasit, že i 10 ran by mělo stačit k vytvoření situace, vhodné pro přebití, ale co když... :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 21

Registrován: pon 30.1.2006, 22:41

Bydliště: Liptov

Příspěvek od Gloch » úte 26.12.2006, 18:38

Myslim, ze aj 13 nabojov v zasobniku G21 by nerobilo ziadny problem v splahlivosti. Vsetko ostatne je naozaj zvysena (mozno az prehnana :?: )starostlivost. 10 nabojov paskujem trvale, ale necitim sa byt ohrozeny nizkou kapacitou zasobnika. Clovek sa zucastnuje takychto debat prave kvoli nazorom inych. :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 26.12.2006, 19:01

V pořádku, já jsem dříve nosil ruského Makarova a do toho jsem nacapal maximálně 8+1 patron. Vždycky jsem ale měl za to, že pokud se během těch devíti výstřelů nedostanu k přebití, bude to nejspíš proto, že budu mrtvý! :wink: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 21

Registrován: pon 30.1.2006, 22:41

Bydliště: Liptov

Příspěvek od Gloch » úte 26.12.2006, 19:22

Suhlas :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 14

Registrován: sob 16.12.2006, 14:58

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od George Orwell » čtv 28.12.2006, 9:43

Neviem neviem páni.... V 1911A1 mám nábojov 7 + 1 a myslím, že je to dostatok.... Pokiaľ niečo nezložím 8 .45 - kami, tak myslím, že už je zbytočné prebíjať.... Ale dva náhradné zásobníky u seba mám vždy a v aute sa krabička streliva vždy niekde nájde... Človek nikdy nevie... Výhodou jednoradovej zbrane je už spomínaná plochosť, ale u G21 by mi to vyvážila prakticky skoro dvojnásobná kapacita.... Asi ju kúpim, a budem mať taký novoročný darček....
Nebojujem pre česť, bojujem preto, aby som vyhral....

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » čtv 28.12.2006, 11:09

Tak preco ti nestaci 1911A1 a chces glocka pre jeho "zbytocne" velku kapacitu? Kup si potom radsej nejakeho commandera a budes mat aj pomerne malu a plochu zbran.
Tvoj nazor na kapacitu je podla mna nespravny v tom zmysle,ze pises, citujem:"Pokiaľ niečo nezložím 8 .45 - kami, tak myslím, že už je zbytočné prebíjať.... Ale dva náhradné zásobníky u seba mám vždy a v aute sa krabička streliva vždy niekde nájde... Človek nikdy nevie..." Trosku si to odporuje ale ok. Ano ak nieco nezloziz 8 ranami 45-kou asi to bude pekna obluda:) no snad sa ti podari vzdy natlacit do toho niecoho vsetky rany. Ano myslel som aj na casove obmedzenie takej situacie.
Ale drzim palce nech mas super glocka a nech si s nim spokojny ako ja.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 28.12.2006, 11:47

George Orwell píše: Pokiaľ niečo nezložím 8 .45
Ono je taky důležitý, kolik z těch osmi ran trefí svůj cíl *88* *40*
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 14

Registrován: sob 16.12.2006, 14:58

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od George Orwell » čtv 28.12.2006, 16:08

Ide o to, že spomínaných 7 + 1 náboj, by malo stačiť na bežnú obranu... Spomínané 2 zásobníky sú nosené za účelom nie obranným.... Mnou používaná zbraň musí mať podľa mňa široké použitie.... Začína sa to obranou domu, pokračuje cez skryté nosenie a všeobecnú ochranu, keď som v teréne a terčovú streľbu a končí to príležitostnou streľbou na zvieratá od veľkosti králika po vysokú..... Proste som zástancom jednej zbrane, ktorá je skutočne "širokopoužiteľná".... Government mi to ponúka, a Glocka je ten potenciál tiež.... Nevravím, že to niekedy všetko využijem, ale človek nikdy nevie.... Radšej nech som teda pripravený na maximum možností.....
Nebojujem pre česť, bojujem preto, aby som vyhral....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 21

Registrován: pon 30.1.2006, 22:41

Bydliště: Liptov

Příspěvek od Gloch » čtv 28.12.2006, 16:34

Suhlasim, az na citujem "...príležitostnou streľbou na zvieratá od veľkosti králika po vysokú..... "! :( . Tam by som si dovolil zapochybovat o dovodoch. Tiez nosim zbran aj koli pouzitiu na zvierata, ale jedine v krajnej nudzi. Pes, diviak, medved... ale skus obhajit krajnu nudzu u srncej zveri, alebo zajaca... narazis na zakon o polovnictve, neopravnene pouzitie atd...! :shock:

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » čtv 28.12.2006, 19:46

tiez by ma zaujimalo ako to bolo myslene s tou prilezitostnou strelbou na zvierata kedze si tam pouzil kralika ako dolny velkostny interval. Tu nie je amerika,ze behame so vsetkym co mame po ruke a to aj pouzivame na vsetko co je po ruke. Ak myslis polovne uceli tak to je pokial sa nemylim u nas zakazane.
Takze?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 28.12.2006, 20:07

Já sice úplně přesně nevím, zda to třeba Orwell nemyslel trochu s nadsázkou, ale ani u nás se s krátkou lovit nesmí a dost lovců si ji s sebou do lesa stejně bere. Používají ji třeba pro dostřelnou ránu, kde se s puškou hůř a nebezpečněji manipuluje a nebo když dohledávají v méně přehledném terénu např. divočáka a čekají, že budou střílet na krátkou vzdálenost - a raději víckrát, než jednou. V takových případech se tomu snad z hlediska myslivecké etiky ani nedá moc vytknout...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 14

Registrován: sob 16.12.2006, 14:58

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od George Orwell » sob 30.12.2006, 11:05

Tú streľbu na zvieratá som myslel trochu s nadsázkou, ale ako som už spomínal, som rád keď má zbraň veľký potenciál.... Nevravím, že to niekedy využijem, ale radšej nech tá možnosť je ako nie je... Ale v praxi ide o krajnú núdzu (odrazenie útoku zveri), poprípade tú dostrelnú ranu... Nie sme v Amerike, ale čo sa mňa osobne týka, ja proti lovu krátkou zbraňou nemám nič.... Nechcem nihoho uraziť, ale poľovnícka etika mi pripadá skostnatelá a zaspatá niekde v roku 1932.... Doba sa mení, zbrane sa vyvíjajú, tak prečo byť zbytočne konzervatívny???? Ak môžeme pri love dosiahnuť väčšiu efektivitu, tak prečo ju zbytočne obmedzovať???? Aby sme dali zveri šancu???? Ja nelovím pre šance, lovím so zámerom zver skoliť.... A prostriedok, ktorý si na to vyberiem, mi musí spolu s mojimi schopnosťami prepožičiavať maximálnu účinnosť.

Týmto nechcem uraziť žiadneho tradičného poľovníka, jedná sa o môj prísne súkromný názor na loveckú problematiku....
Nebojujem pre česť, bojujem preto, aby som vyhral....

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » sob 30.12.2006, 15:21

Problem je v tom,ze skostnatenych v tomto state je vela veci, no co uz ked mame take zakony.
Ako prve som odporcom polovnictva, neuznavam toto "barbarske" hobby, ale to je na inu temu, ale tiez nevidim vela racionalnych dovodov na zakaz lovu ci dostrelu kratkou palnou zbranou.
No 45 nie je az tak ucinna na vecsi zver ako kanec a podobne. Ak si chcel takto univerzalnu zbran mozno si mohol porozmyslat o inej razi, ani to tu nejdem pisat lebo zas sa ozvu ludia s mierne napetymi nervami co musia reagovat na vsetko... :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 14

Registrován: sob 16.12.2006, 14:58

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od George Orwell » sob 30.12.2006, 16:50

.45 možno nemá dostatok energie na väčšie zviera, to je pravda, ale zase s ňou nejdem na slona.... Na toho by som zobral aspoň .375H&H, z krátkych ako záložnú nejaký veľkorážový revolver (min. .454 Casull). Ale to je jedno...

Ide o to že výkon .45 by mal plne postačovať na zver, ktorá žije v týchto končinách... Na safari skôr tie vyššie menované veci....
Nebojujem pre česť, bojujem preto, aby som vyhral....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: čtv 08.12.2005, 12:57

Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od icks » ned 31.12.2006, 15:02

Kusha, já to teda řeknu za tebe. 10mm Auto :wink: :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » ned 31.12.2006, 15:55

icks
:lol:
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » pon 01.1.2007, 22:11

GO:
ja som pisal kanca a nie safari a pokial ma este moje znalosti neklamu a moje oci pri blizkom stretnuti tak kance ziju aj tu. Podla reci si slovak, takze aj macko ta moze ponahanat. Jelen je tiez pakny macek.
Urcite,ze nemam vlastne skusenosti len som sa docital na nejakej americkej stranke,ze uz viac krat pri love 45-kou na kanca a vyssie (teda aj macka) zlihala. No a to co je mensej tonaze - srnec...,tak voci tymto sa moc netreba branit, snad az na vlka ale tam si myslim, ze luger ci 40SW by mohol stacit(podla mna urcite).

icks: U got it man *62*

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz