Vhodná ráže


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

String

Příspěvek od String1 » stř 17.5.2006, 22:03

To Jonny: No jo, jenže to je právě to, co nechci, teď si koupit vůbornou zbraň a za půl roku zjistit, že nevyhovuje ráže. Proto jsem se ptal na zkušenosti, názory a tak. Rád bych pořídil zbraň, kterou si chvilku nechám. No a tak jsem se ptal vás, kteří používáte různé ráže tohohle výrobce na zkušenosti, názory a podobně. Už na začátku jsem říkal, jestli by to šlo pojmout spíš jako hodnocení zbraň/chování zbraně/účinost náboje a trochu to oprostit od ceny. Chápu názor, že čím levnější je náboj, tím víc toho lze nastřílet, to je na jednu stranu pravda, ale z druhé strany je to také limitováno časem :-/ Ta otázka byla spíš zaměřená tímhle směrem.
Moje prvotní úvaha byla .357 nebo .40 vím, že jsou drahé, ale co jsem se dočetl na netu tak dobré. No a tak jsem se chtěl zeptat na zkušenosti. To, že většina lidí střílí 9mm chápu - cena. Ale měl někdo možnost opravdu porovnat víc těch ráží a říct, co se chová líp při výstřelu a podobně?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » stř 17.5.2006, 22:08

A proc zrovna 40? Drahy a kope myslim dost... To bych bral radsi .45ku
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

String

Příspěvek od String1 » stř 17.5.2006, 22:31

No a právě proto jsem se ptal :-) O 40 si myslím, že je to dobrá ráže na "všechno" jak na přesnost (terč), tek energii střely (obrana). Ale to, že kope ví jen ten, kdo s tím střílel a to jsem chtěl slyšet ;-)
.45 se mi moc nelíbí, je to moc veliké :-/ Zaujala mě právě ta 40 a 357 kvůli rozměrů a energii, kterou ta střela má. No ale většina lidí tvrdí, že 9mm je ok a že to bohatě stačí. Takže stejně asi vyhraje, jen bych nerad za půl roku měnil :-(
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » stř 17.5.2006, 22:37

Velikosti? To je spis dobre, ne? Akorat mensi nevyhoda nestandardniho ramu.
Kdyz ti jde i o exotictejsi raze a pro G uz jsi rozhodnutej, tak si můžeš jít všechno ozkoušet k Ondrovi do střeleckého servisu.

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » stř 17.5.2006, 22:42

MarK píše:A proc zrovna 40? Drahy a kope myslim dost...
Originál střelivo drahé je, přebíjené se dá koupit za 3,50 Kč. A to kopání. Je to subjektivní. Mám malou RAMI a první rány byl mazec. Dnes už mi to ani nepřijde, nemyslím na kopaní ale na střílení. Ale je fakt, že kdo ji vezme poprvé do ruky tak se většinou diví...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

String

Příspěvek od String1 » stř 17.5.2006, 22:44

Ozkoušet v jakém směru? Lze si z toho i vystřelit? NEbo jen podívat. A k Ondrovi znamená kam? :-)
A co .357?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » stř 17.5.2006, 22:56

.357 mi přijde úplně divný... Respektive nevidím v tom žádné výhody krom toho, že má člověk "raritu".
S tím kopáním mě neberte vážně, tehdy jsem ještě moc nestřílel, takže to, že mě z toho pak bolela ruka neberte moc vážně - i když jsem měl srovnání s G17. Dost možná kvalitní úchop by to spravil.
Ve Střeleckém servisu na Spořilově si můžeš po složení vratné zálohy (vratná pokud si G koupíš u nich) vyzkoušet téměř jakýhokoli Glocka jen za cenu munice.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » stř 17.5.2006, 22:59

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 18.5.2006, 1:08

40ka je dobra raze a kdyby patrony byly drahy jak na 9ku mam 40ku.
Ale uz jsem to psal - radsi budu mit slabsi devitku a s ni hodne natrenovano nez sice lepsi 40ku, ale natrenovano malo.

Pak je taky dulezity, kam se s pistoli bude chodit. Na IPSC je 40ka vhodnejsi, pac spada do kategorie major (tudiz lepsi hodnoceni).
Pokud nekdo chodi po lese a hrozi mu, ze na nej vybehne medved, je vam oboji malo platny a chce to radsi neco hodne vykonyho a pruraznyho (.357Sig).

Ale obecne - 9kou rozhodne nic nezkazis. Ve vsech ostatnich razis muzes ziskat neco navic, ale taky hodne ztratit.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

String

Příspěvek od String1 » čtv 18.5.2006, 6:43

Tak jsem prolezl několik prodojen po netu a zjistil, že na ráže .357 a .40 se dost těžko schání jiné náboje, než klasické celopláště :-/ Určitě půjde sehnat i něco jiného, ale není to moc standartní, no takže prostě ta 9mm vyhraje na dostupnost ne finanční, ale prostě tím, že na to jde sehnat skoro všechno a všude. Jak jsem tak hledal, tak druhá nějrozšířenější, co se týče různých provedení nábojů, je .45, ale mě prostě přijde tahle ráže už "zbytečně" veliká.
Fakt jsem si původně chtěl koupit něco jiného, ale už to asi nebudu řešit a pořídím tu G19.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » čtv 18.5.2006, 8:47

String1: Pokud se ti jedná o to, aby ses naučil střílet, občas si zajdeš na závody a měl zbraň na obranu, tak ti v pohodě stačí 9 mm Luger.

Na IPSC bys stejně musel přebíjet jak .40, tak .45. Tak bych tu dostupnost a ceny neřešil.

Pokud můžu srovnat chování ráží u Glocka ve standard velikostech, tak jsem si zkoušel G 17, G 22, G 21 (tu vlastním). On v tom zase takový rozdíl není. G 17 rychle přebíjí a zpětný ráz je takový prudký, ale není silný. G 22 je o něco silnější, ale pořád rychlá. G 21 je ještě trochu silnější (s tovární municí), ale zase má pomalejší plynulý zpětný ráz. Je to takový lenoch. Všechno je dáno charakterem munice.

Kdybych se dnes poohlížel po zbrani pro nošení a závody (hlavně IPSC Production), tak bych si jel vyzkoušel XDčko. Zatím jsem na něj slyšel jen chválu. Glockem nic nezkazíš. Je to odzkoušená spolehlivá zbraň, ale XDčko už je vychytanější. Pokrok nezastavíš.

Kdybych měl poradit úplnému nováčkovi, tak mu řeknu, ať se poohlídne po bazarové zbrani. Pokud se chce hlavně věnovat sportovní střelbě nejlépe CZ 75. Chce-li zbraň převážně pro nošení, ať shání nějakou G 17. Pokud se po nasbírání zkušeností rozhodne pro jinou zbraň, tak tuto prodá a neprodělá na ní tolik jako u nové zbraně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 166

Registrován: stř 09.11.2005, 19:56

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BK

Příspěvek od Gamba » čtv 18.5.2006, 8:51

String 1
To, že pro tebe je ráže .357 nebo .40 vhodná nebo ne třeba nikdy nezjistíš. Maximálně podle drahýho provozu na střelnici. Výsledky v terči budou stejný jak s tím nebo třeba s 9mm. Zjistíš to až na ulici a k tomu třeba nemusí nikdy dojít. Takže to třeba nikdy nezjistíš a budeš jenom draze trénovat.
Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

String

Příspěvek od String1 » čtv 18.5.2006, 14:04

No pokud nezjitím, jenom dobře, nechci nikomu ubližovat, na druhou stranu nechci dopustit, aby někdo ubližoval mě a tak chci být připravený, to byl prvotní impulz, proč jsem si chtěl pořídit zbraň a od toho sem se chtěl odrazit ve výběru ráže a tak. Samozřejmě, že si budu chtít jít střelit na střelnici, ale nepředpokládám, že ze mě bude závodník, který bude vyhrávat :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 18.5.2006, 14:07

Nenech se oblbnout excentriky: 9mm Luger je prostě slušný kompromis mezi .22 LR a .50 AE. *47*

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » čtv 18.5.2006, 14:08

string 1
Ahoj, něco podobného si taky pořád řeším a tuhle se mi povedlo dostat do ruky při předváděčce hodně modelů, se kterýma jsem si ještě nevystřelil. Tak ti sem dávám MOJE zkušenosti a názory. A ještě na vysvětlenou: nejsem rozhodně začátečník, ale ani žádnej mistr. U 9+19 bude zpětnej ráz fakt v pohodě, až si to trochu ošaháš, .40 už trochu štouchá, ale oproti .357 SIG to ještě jde. 357 je docela šleha a malinko se podobá Tokarevu(7,62+25). 10mm AUTO je už taky nářez, ale i to jde zvládnout. ale to je velkej rám zbraně, stejně jako .45ACP. Mimochodem, pod dojmem .357SIG a 10mm AUTO je fakt .45ACP jak máslíčko. Akorát model G36 už taky kvůli své váze dost kope. A kdyby ti nešlo o peníze a chtěl jsi něco většího ve stand. rámu, je podle mně lepší .40, než .357. .357 je akorát hodně rychlá devítka, kdežto .40 má ke své rychlosti(menší než .357, ale rychlejší než .45) ještě pořád slušně těžkou střelu. Jo a .45 GAP štouchá asi jako .40, protože má trohu lehčí střely než .45ACP, já střílel 200 grainové, akorát se trochu důrazněji opře při výstřelu do ruky. Takže ve stand. rámu by .40 vůbec nebyla špatná, až na menší kapacitu je slušná i .45 GAP, .45 AUTO je taky prima, akorát má větší rám a devítkou nezkazíš vůbec nic. Závěr si udělej sám, snad ti tohle k něčemu bude. A dobře vyber!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

String

Příspěvek od String1 » čtv 18.5.2006, 14:18

Děkuji moc, takovéhodle něco jsem potřeboval slyšet :-) Prostě názor přes tu škálu ráží, která je k dispozici. Z toho mi tedy vyplívá, že když půjde o cenu nábojů, tak 9mm, pokud ne a půjde člověk jen "tím nejlepším" tak .40.
Jak jsem už psal, velikost je u mě jasná, chci kompakt, ani velká, ani malá. to mi vyhovuje. A nakonec to asi vyhraje ta 9mm, ne kvuli ceně náboje, ale kvůli množství různých nábojů, které jsou všude běžne dostupné, věřím, že sehnat třeba EFMJ nebo Lapujky bude ve .40 problém :-/
Takže proto nakonec asi 9mm.
Ale moc díky za ucelený pohled ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » čtv 18.5.2006, 14:20

.357 SIG dosahuje dobrých zastavovacích vlastností pouze díky rychlosti. Ta s sebou přináší i průbojnost (pokud je použita střela FMJ) a té bych se u obranné zbraně obával. :roll:

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » čtv 18.5.2006, 14:28

Přesně tak, vznikla zaškrcení .40 na 9mm. takže proto ta rychlost, a učinek, kterej měl suplovat revolver .357 Mag. sice není spatnej, ale při těch lehčích střelách stejně není jako .357Mag. A prej jí říkají " splašená devítka".
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Re: String

Příspěvek od MarK » čtv 18.5.2006, 14:49

String1 píše:A nakonec to asi vyhraje ta 9mm, ne kvuli ceně náboje, ale kvůli množství různých nábojů, které jsou všude běžne dostupné, věřím, že sehnat třeba EFMJ nebo Lapujky bude ve .40 problém :-/
U čtyřicítky už taky neni s efmj a podobnymi problém.. EFMJ se myslím dělá na devítku, čtyřicítku a pětašťoury
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 18.5.2006, 18:28

Ono 357 SIG funguje v obraně výtečně, ovšem s expanzní střelou, což pro místní podmínky není... :cry:
Mě osobně ráže .40 nijak nezaujala. Je to buď moc drahá devítka, nebo moc malá pětačtyřicíctka. Nikdy mě nenapadlo něco v téhle ráži vlastnit. :?

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz