IDPA - Glock 17 vs CZ 75 SP01


Debata o pistolích GLOCK

BOB

Příspěvky: 5

Registrován: sob 12.11.2005, 20:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Olomouc

IDPA - Glock 17 vs CZ 75 SP01

Příspěvek od BOB » ned 26.2.2006, 11:01

Rozhoduji se mezi těmito dvěma zbraněmi, jelikož chci začít střílet IDPA případně IPSC PRODUCTION. Ve výsledkové listině IDPA obsazují první desítku, prakticky až na pár výjimek, pistole Glock. Je to tím, že IDPA střílí hlavně Glockaři, nebo že má CZ SP-01 oproti glockovi nějakou vadu?
Jak je to potom s CZ, kterou střílí Tyc? Nebo je to zbraň( i kdyz v PRODICTION), která se nedá srovnat se zbraněmi běžně dostupnými na trhu?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 125

Registrován: čtv 27.10.2005, 19:25

Zbraň: G17

Bydliště: Empire State of Mind

Příspěvek od SniperWolf » ned 26.2.2006, 11:18

nazdar!presne toto iste som riesil aj ja!Cz sa mi brutalne pacila a aj sa mi stale paci!ja som bral do uvahy este aj P01 a o glocku som nechcel ani len pocut!!!ja si predsa plastovu somarinu nekupim nie?ale stalo sa a som nadmieru spokojny aj preto lebo G17 je narozdiel od SP01 aj normalne nositelna a dokonca aj skryte!CZ ziadnu vadu oproti glocku nema ale ta Adamova Tycova s tou ktoru si kupis v obchode ma spolocny len nazov!no a k tym uspechom:je to asi tak ako ti povie tazdy mozes mat aj STI za 100000 ale ked nemas natrenovane a poriadne ruky a oci tak nastrielas velke kulove
...shit happens

BOB

Příspěvky: 5

Registrován: sob 12.11.2005, 20:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Olomouc

Příspěvek od BOB » ned 26.2.2006, 11:29

U Glocka mě taky oslovuje ta hmotnost, kvalita, ale zase absence "bobřího ocasu" u Glocka u mě způsobuje, že se mi čezety obecně daleko lépe drží.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 125

Registrován: čtv 27.10.2005, 19:25

Zbraň: G17

Bydliště: Empire State of Mind

Příspěvek od SniperWolf » ned 26.2.2006, 11:32

ano je to mozne ze sa ti lepsie drzi to som presne aj ja hovoril a potom som si na glock kupil novy grip a bolo po probleme!aj Cybernetic ti to potvrdi on ma tiez
...shit happens
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » ned 26.2.2006, 14:38

ikar příkladně nekupoval nic, ale chopil se smirku a rukojeť prostě upravil k obrazu svému :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 125

Registrován: čtv 27.10.2005, 19:25

Zbraň: G17

Bydliště: Empire State of Mind

Příspěvek od SniperWolf » ned 26.2.2006, 15:15

ano aj tak sa da,ale mne bola pazba mala a nie malo drsna tak preto ten navlek (grip)
...shit happens
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » ned 26.2.2006, 19:44

ja jsem si koupil po delsim vybirani G19ku, ackoliv se mi hodne libila CZ75B, GLOCK je, GLOCKari prominou, ukrutne hnusnej qer, ale po nekolika hodinach s tou zbrani jsem se do ni zamiloval a ted uz na GLOCKa nedam dopustit, sice se mi uz zacal libit, ale furt si myslim, ze je hnusnej B-)))
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 26.2.2006, 20:12

No jeste jedna informace k A.Tycovi - mozna mnozi z Vas pamatuji, jak driv strilel z GLOCKa, jenze holt Gaston nechtel pritlacit na pilu s financema a proto ho "preplatila" CZ a proto s ni strili.

Jasik a Jirmax si urcite vzpomene, jak jsme byli v Leiku a A.Tyc tam zrovna trenoval z cizou a kdyz odchazel, tak si vytahl stejne GLOCKa *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 125

Registrován: čtv 27.10.2005, 19:25

Zbraň: G17

Bydliště: Empire State of Mind

Příspěvek od SniperWolf » ned 26.2.2006, 22:56

ano cert ma pravdu!chcel som to sem napisat ale ma predbehol Tyc predtym skutocne strielal s glockom a veci sa maju presne ako napisal Cert
...shit happens
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pon 27.2.2006, 8:46

Smith píše:ikar příkladně nekupoval nic, ale chopil se smirku a rukojeť prostě upravil k obrazu svému :wink:
Pokud toto udělá, tak může na IPSC Production zapomenout!


V IPSC Production hodně záleží na tom, co ti lépe sedí. Je předepsáno, že musíš mít 2,25 na první odpal. To znamená, že i Glocka s SAO máš každou ránu nad 2,25, ale u CZ DA a SA máš pouze první odpal na 2,25 a zbytek na lehkou bodovku.

Tovární tým dá člověku vždycky víc příležitostí než mají amatéři. Proto jsou jejich členové na špičce. Mezi těmi zbraněmi nejsou až takové rozdíly. Některé to pouze nevydrží dlouho a jiné vydrží. Mezi CZ a Glockem bych si pro IPSC vybral tu, která mi nabízí víc střeleckého komfortu. Pro IDPA je to stejné. Pro nošení bych si vybral Glocka. Prostě záleží jen na tobě a tvých financích.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pon 27.2.2006, 18:25

To je pravda, ale zase v IDPA je to jedno :lol:

mth

Příspěvky: 36

Registrován: sob 07.1.2006, 20:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Olomouc

Příspěvek od mth » ned 12.3.2006, 1:17

Tycovi se není co divit, kdybych dostal zadarmo (aspoň k užívání) zbraň a tancoval by kolem mě někdo, kdo by se staral, aby nebyly závady a byl by to ten "production", co s běžnou zbraní z krabice má společné možná typové označení, taky bych asi vychvaloval CZ75 a CZUB (i když zatím jsem neměl sebemenší důvod).

Spíš zkuste napsat, jestli cítíte nějaký rozdíl mezi držením G17 a G19. Mám G17ku, ale zjišťuju, že to není ideální - neodpouští ani sebemenší chysby v držení a prstem, kterým spouštím, chodím po rámu nebo po lučíku a myslím si, že to může mít vliv na přesnost nebom na strhávání. G19 se mi drží trochu líp, má sice menší pažbičku do mojí větší ruky, ale asi ji držím pokaždé stejně; ale zas se mi zdá, že proti G17 při střelbě skáče jak kobyla. :huh:
"Přebujelá vášeň pro lidská práva zatěžuje civilizaci na úkor prosté spravedlnosti." - JUDr. Jiří Bernát
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

G17/G19

Příspěvek od M a r c e l » ned 12.3.2006, 7:13

zdr, ja jsem si nedavnou koupil G19, rozhodoval jsem se mezi ni a 17kou, 19ku ma bracha a tak jsem si ji vyzkousel u nej, 17ku ma kamos a tak jsem mel take moznost vyzkouseni a primeho srovnani ...

Jak rikas, 17ka je pri strelbe takova klidnejsi, 19ka je takova divocejsi -
to je muj subjektivni nazor po porovnavani tech dvou qeru.

Taky mam velke ruce, ale 19ka se mi drzi dobre, celkove mi ta 19 pocitove nejak lip sedi, takze jsem si ji koupil. Pokud bys mel s velikosti ruky na 19ku precijenom problem, koupis si zasobnik 15+2, ten ma hlubokou botku (ale pocitej s tim, ze pokud bude mit novy ram, vystupky na pazbe ti stejne nenechaji ty prty dat jinak nez jak oni chteji B-), ale tim se zase ta bouchacka zvetsi a hur se schovava ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » ned 12.3.2006, 12:39

Zásadní rozdíl je v rukojeti. Já jsem měl dřív možnost střílet z glocků, ale jen se starým rámem, takže mě to nedocvaklo. Koupil jsem G19, neb jsem myslel, že se bude lépe skrytě nosit a jinak je to jedno. Pak jsem zjistil, že mi je bolestně malá a to doslova. Po chvíli sušení se mi udělal pěkný otlak na kloubu prostředníčku pravačky a posléze i puchýř. Chlapíka, který navrhoval ta vybrání pro prsty bych chtěl potkat v noci na tichým místě. :twisted:
Zvláště tedy upozorňuji střelce s větší rukou, že G19 má první vybrání pro prsty pod lučíkem podstatně menší, než G17! Pokud se vám tam ruka skutečně pohodlně nevejde - nekupujte to. Rozdíl v obrysových rozměrech mezi oběma modely je 1cm na výšku a 1cm na délku, takže skutečně jde o to, co vám sedne. Jinak G-čko hezky uložíto na dno trezoru, nebo vás (jako mě) čeká pár veselých chvilek se šmirglem. :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » ned 12.3.2006, 13:22

jj, souhlas, kdyby nebyl v zaruce, tak bych mozna k nejake uprave te pazby taky pristoupil, ale uz jsem si zvyknul ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » ned 12.3.2006, 14:24

tuším by mal glock k 19-tkam pribaľovať brúsny materiál-
zlatý to štandard :wink:
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Příspěvky: 282

Registrován: pát 05.5.2006, 0:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od riskman » pon 21.8.2006, 0:30

S474N píše:No jeste jedna informace k A.Tycovi - mozna mnozi z Vas pamatuji, jak driv strilel z GLOCKa, jenze holt Gaston nechtel pritlacit na pilu s financema a proto ho "preplatila" CZ a proto s ni strili.

Jasik a Jirmax si urcite vzpomene, jak jsme byli v Leiku a A.Tyc tam zrovna trenoval z cizou a kdyz odchazel, tak si vytahl stejne GLOCKa *40*.
Sorry, ale šíříš bludy, A. Tyce nikdy Glock neplatil. Je skutečnost, že po tom co vyhrál ME s G17tkou (která patřila jeho otci, byla poladěna Leikem, měla hledi Heinie) oslovil Glocka se zájmem stát se jejich továrním střelcem. Poněvadž dostal zamítavou odpověď a zástupce CZUB p. Trkulja věděl o tom, že oslovil Glocka jej následně pak oslovil také a Tyc jeho nabídku přijal. Takže žádný sponzor Glock, ale p. Tyc starší :)

Příspěvky: 282

Registrován: pát 05.5.2006, 0:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od riskman » pon 21.8.2006, 0:34

mth píše:Tycovi se není co divit, kdybych dostal zadarmo (aspoň k užívání) zbraň a tancoval by kolem mě někdo, kdo by se staral, aby nebyly závady a byl by to ten "production", co s běžnou zbraní z krabice má společné možná typové označení, taky bych asi vychvaloval CZ75 a CZUB (i když zatím jsem neměl sebemenší důvod).
Měl jsi někdy jeho CZ75SP01 v ruce? Jeď na závody a požádej ho, že se na ni chceš podívat a uvidíš rozdíly :). Rozdíl je ten, že jemu ji poladil (spoušť) Rezek a tím to hasne. S Rezkem jsem se o tom párkrát bavil a když jsem zkoušel Tycovu a moji pistli tak mám třeba větší pocit komfortu se svoji pistolí, protože mám oproti němu lehčí spoušť a pro mě osobně přijatelnější miřidla. Je to taky o tom, že něco vyhovuje mně a něco zase jemu...:) nechci srovnávat jeho výkony s mýma to je nesrovnatelně lepší, ale srovnávám 2 STEJNÉ zbraně.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 21.8.2006, 8:17

riskman píše:Sorry, ale šíříš bludy, A. Tyce nikdy Glock neplatil. Je skutečnost, že po tom co vyhrál ME s G17tkou (která patřila jeho otci, byla poladěna Leikem, měla hledi Heinie) oslovil Glocka se zájmem stát se jejich továrním střelcem. Poněvadž dostal zamítavou odpověď a zástupce CZUB p. Trkulja věděl o tom, že oslovil Glocka jej následně pak oslovil také a Tyc jeho nabídku přijal. Takže žádný sponzor Glock, ale p. Tyc starší :)
A ja v te vete nekde psal, ze ho GLOCK platil ? *9* Pouze jsem napsal, ze strilel z GLOCKa, coz je pravda. *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 21.8.2006, 8:18

riskman píše:
S474N píše:driv strilel z GLOCKa, jenze holt Gaston nechtel pritlacit na pilu s financema a proto ho "preplatila" CZ
Sorry, ale šíříš bludy, A. Tyce nikdy Glock neplatil.Trkulja věděl o tom, že oslovil Glocka jej následně pak oslovil také a Tyc jeho nabídku přijal. Takže žádný sponzor Glock, ale p. Tyc starší :)
Ja nevim, ale me to prijde, ze ze jste oba napsali to samy...
To je snad vseobecne znamej fakt, ze Tyc presel z G17 na SP01 proto, ze ani po ME ho nechtel G sponzorovat (na rozdil od CZ).
U S666N vidim napsano, ze CZ "preplatila" (a je to tam v uvozovkach) Glocka - to snad znamena totez co je psano o radek vys...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz