Volný závěr - závada ?


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 7

Registrován: ned 02.3.2014, 20:55

Zbraň: Glock 21

Volný závěr - závada ?

Příspěvek od Smith Wesson » ned 02.3.2014, 21:13

Ahoj
doufám že se to tu již neřešilo, podobné téma jsem tu nenašel. Mám čerstvě Glock 21 Gen 3. Prosím o radu kdo má s Glockama zkušenosti. Nevím zda je to normální u všech Glocků. Když vezmu závěr a nepatrně ho stáhnu cca 2mm vzad. Je to první fáze kroku závěru vzad z pozice kdy je komora plně uzamčena. Couvne o 2mm závěr společně s hlavní. To je jistě v pořádku, ale problém je že pokud je spoušť vypuštěna je odpor tohoto 2mm krůčku výrazně vyšší než když je spoušť natažena. U mé zbraně když natáhnu plně závěr (mám tedy napnutou spoušť) je onen počáteční 2mm krok natolik bez odporu že například při prudkém vypíchnutí rukama se zbraní vpřed má závěr tendenci jít dozadu sám svojí vahou. Mám pocit že kdybych s tím cukl pořádně tak mi snad sám přebije. Přijde mi to nenormální. Nebo stačí když zbraň uložim do holsteru , tak ve spodní pozici kdy je pouzdro už více těsné tak je vzadu na zbrani vidět že závěr se o ty 2mm nadzvedne. To přece nemůže být v pořádku. Poradí někdo ? Dík :huh:

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Volný závěr - závada ?

Příspěvek od Stepan » ned 02.3.2014, 21:50

Ještě tady chybí informace o tom, jak je ta zbraň stará a jakou a v jakém stavu má vratnou pružinu.

Příspěvky: 7

Registrován: ned 02.3.2014, 20:55

Zbraň: Glock 21

Re: Volný závěr - závada ?

Příspěvek od Smith Wesson » ned 02.3.2014, 22:01

vlastně ani nevím jak je stará dá se to z čísel na zbrani nějak zjistit ? mam k tomu jen kufr a navod. Ale co se vratné pružiny týká je to ta z plochého drátu co tak skřípe. No vypadá že má nejlepší roky za sebou, je z ní už docela ošoupaná povrchovka a ta plastová tyčka je fest sedřená tak asi něco pamatuje.Ale že by byla nějak echt zmačkaná se mi nezdá.
Jinak nedalo mi to a zkusil jsem to samé na CZ RAMI (má taky system zamykání do výhozného okénka) a tento jev je tam také. Počáteční odpor závěru je výrazně menší při napnuté spoušti než když je vypuštěna. Možná je to tím jak je závěr G-21 velmi těžký tak tu pružinu prostě lehčeji svou vahou přemáhá.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Volný závěr - závada ?

Příspěvek od Carloss » ned 02.3.2014, 22:05

Tak u kohoutkových pistolí při spuštěném kohoutu právě ten drží závěr vpředu jistou silou. Jak je to u G netuším, ale když se koukneš na rozkres, asi Ti to dojde. Jinak bych se možná zabýval délkou uvolněné vratné pružiny. Ale spíš Ti k tomu něco napíše někdo více znalý.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Volný závěr - závada ?

Příspěvek od Stepan » ned 02.3.2014, 22:11

Kup si novou pružinu (normální tovární náhradní díl, žádnou speciální) a uvidíš, jak se to bude chovat.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Volný závěr - závada ?

Příspěvek od Carloss » ned 02.3.2014, 22:17

To je zase výrok... A když ta původní bude OK? Nebudou to vyhozený prachy? Jestli se nepletu, tazatel hledá, jak diagnostikovat možný problém. Ne povyměňovat mraky dílů, aby zjistil, že je problém jinde.

Takže... jak jsem psal...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Volný závěr - závada ?

Příspěvek od Stepan » ned 02.3.2014, 22:23

Tak jako když si koupím jetou pistoli, tak je výměna vratné pružiny samozřejmost, unavená pružina způsobuje zbytečně velké rázy a ta zbraň se ničí. :roll:

Příspěvky: 7

Registrován: ned 02.3.2014, 20:55

Zbraň: Glock 21

Re: Volný závěr - závada ?

Příspěvek od Smith Wesson » ned 02.3.2014, 22:27

Nezbyde než zkusit koupit tu vzpruhu novou a třeba se to zlepší na přirozenější úroveň, moc mě nanapadá co by to mohlo být jiného. Protože jsem kontroloval zbraň celou a kulisa i její čep a i zamykací ozub zespoda komory nejeví téměř známky opotřebení, nebo uvolnění. A nevíte kde se dá obědnat nová ta plastová vzpruha pro gen 3 ?

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Volný závěr - závada ?

Příspěvek od Stepan » ned 02.3.2014, 22:29

Zkusil bych se zeptat u dovozce (MPICZ.com), díly ti buďto prodají sami nebo tě někam odkážou.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Volný závěr - závada ?

Příspěvek od Carloss » ned 02.3.2014, 22:30

Spíš asi záleží na tom, jak moc jetou. On bude rozdíl, jestli 1000, nebo 50000... To by taky mohl vyměnit všechno, až bude mít seskládanou novou... A to vyjde dráž, než novou koupit. Myslím. A jaký vliv má opravdu unavený pero si tu asi vykládat nemusíme, ne?
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 7

Registrován: ned 02.3.2014, 20:55

Zbraň: Glock 21

Re: Volný závěr - závada ?

Příspěvek od Smith Wesson » ned 02.3.2014, 22:39

diky
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Volný závěr - závada ?

Příspěvek od reddog » pon 03.3.2014, 6:14

Smith Wesson:
Kod vyroby zde http://mujglock.com/vypocet-data-vyroby ... glock.html
A tu novou "plastovou vzpruhu" jsem nepochopil. Muzes urcit presne dil? Treba zde: http://mujglock.com/graficky-rozpad-pis ... gen-3.html . Obecne pak rady a pomoc novemu uzivateli mohou dat mistni prodejci. Nevime odkud jsi, takze ti tady nemuzeme doporucit nektereho z prodejcu ci partneru. Pokud mas Brno blizko, navstiv pana Pekarika: alfa-proj-spol-s-r-o-t315.html
S tim pretazenim zaveru skubnutim jednou rukou - to uz se tady taky resilo a pokud si dobre vzpominam, nekterym to i slo :mrgreen: a nerekl bych, ze meli stare vyklechtane kusy. Proste nez zacnes nakupovat nahradni/opotrebovane dily, je nekdy lepsi se potkat osobne s nekym zkusenejsim a optat se s tim, ze zbran rovnou ukazes (pripominam, ze pred vytazenim zbrane je dobre se slusne zeptat zda muzes, kde je bezpecny prostor atd 8-) ). Na nakup novych dilu je relativne prostor kdykoli.
Tomik

Příspěvky: 7

Registrován: ned 02.3.2014, 20:55

Zbraň: Glock 21

Re: Volný závěr - závada ?

Příspěvek od Smith Wesson » pon 03.3.2014, 17:34

To Reddog:
áá díky za odkazy, podle kodu na komoře se jedná o kousek z 9/2007. Plastovou vzpruhou jsem myslel vratnou vzpruhu závěru jako celek i s pružinou. Ale jak o tom tak přemýšlím , je vyloučeno aby byla na vině právě vratná pružina.V té počáteční fázi natahovacího cyklu závěru jde totiž dozadu závěr společně s celou hlavní tzn. že v tento moment se pružina nezapojuje. takže odpor musí klást pouze kluzné vložky v rámu, případně hýblátka šoupátka spoušťového mechanismu (konkrétně cosi co je zaháknuto za ten výstupek na táhle zápalníku v závěru), proto se zřejmě odpor mění v závislosti na tom jestli je zápalník napnutý nebo ne.Tkže to tak prostě asi má být.
Jinak jsem z Tábora tady asi žádný servis nejni, kdyžtak se optám na střelnici zkušených.Ale čím dál tím víc si začínám myslet že je to asi v pořádku a jen to asi moc řešim.Jinak funkce zbraně je bezchybná. Jen mi to přijde takové nezvyklé.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Volný závěr - závada ?

Příspěvek od reddog » pon 03.3.2014, 19:11

Jak jsem psal, nakupovat nove dily muzes vzdy :mrgreen: . Drzim palec, at strilis presne a tam kam chces. Klidne se stavem G pochlub fotkou v: glock-novy-majitel-pochlubte-se-ostatni ... -1040.html
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Volný závěr - závada ?

Příspěvek od MRBLUE » pon 03.3.2014, 19:45

Vratna pruzina je v zabere od zaciatku cyklu vystrelu,nie az od momentu odomknutia hlavne. O hlaven sa opiera pri skladani,ale po zlozeni sa opiera o telo zbrane.
Treba skusit novu pruzinu,podla tvojho popisu je najpravdepodobnejsie ze je unavena. To je moj nazor.

Příspěvky: 7

Registrován: ned 02.3.2014, 20:55

Zbraň: Glock 21

Re: Volný závěr - závada ?

Příspěvek od Smith Wesson » pon 03.3.2014, 20:03

To MRBLUE:
Opravdu ? To jsem netušil to je stěžejní informace.V tom případě to vypadá fakt na tu pružinu. dik

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz