Proč si pořídit zrovna GLOCK


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 48

Registrován: sob 26.9.2009, 22:54

Proč si pořídit zrovna GLOCK

Příspěvek od Spider » sob 26.9.2009, 23:01

Zdarec pánové,jsem nováčkem v zálibě střelba a zbraně.A tak se vás zkušenějších ptám,PROČ si koupit zrovna GLOCKA jaké výhody a nevýhody pokuď tedy nějaké MÁ jsou této zbraně oproti jiným,třeba CZ v čem ta je špatná když to tu tak čtu tak není moc zrovna v oblibě.Díky za info
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Proč si pořídit zrovna GLOCK

Příspěvek od Starosta » sob 26.9.2009, 23:12

Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Re: Proč si pořídit zrovna GLOCK

Příspěvek od PB » ned 27.9.2009, 0:05

tak ty body z odkazu nejsou uplne koser. mirny zpetny raz ani nahodou neni, diky lehkymu ramu se raz dost prenasi na ruku ale zas ma clovek pocit ze to je fakt delo :lol: a vyvrt je sice fajn ale nema se rad s mekkym olovem, musi byt legovany na vetsi tvrdost a nebo nejlip pouzit FMJ strely. spoust je kapitola sama pro sebe. je to hodne o zvyku, ze zacatku humus, zvlast pokud si zvykly na spouste okolo 1,5kg ale po nauceni se to spravi a trefis stejne dobre jako s cimkoli jinym ba naopak je fajn ze mas jasne definovany bod odpaleni coz je u zkusenejsiho strelce dobre, pro zacatecnika spis spatne pac strhne. videl sem sportovniho strelce ktery nikdy s G nestrilel a dostal origo spoust a podarilo se mu odpalit na potreti s mohutnym strhnutim takze na to bacha. celkove bych rek ze to neni pistole pro zacatecniky treba jako 1. zbran. jinak je peclive zpracovana z dobryho matrose a spolehlivost je fakt super, to se s CZ neda srovnat.
Kolik Glocků máš, tolikrát jsi člověkem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Proč si pořídit zrovna GLOCK

Příspěvek od admix » ned 27.9.2009, 15:09

Ja zacinal s pujcenou G17 a supr, melo to jedinou nevyhodu - s Glockem se mi dodneska lip miri a na tu spoust jsem si zvyknul tak rychle, ze jsem potom strhaval se vsema ostatnima pistolema :D Za sebe nevidim duvod G nedoporucit i jako prvni zbran
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

Re: Proč si pořídit zrovna GLOCK

Příspěvek od Zajic » ned 27.9.2009, 17:19

PB : :D To je snad poprve co tady vidim ze pises neco pekneho na Glocka :D :mrgreen:

Spider : Tak jako znacka CZ taky neni nijak spatna, znam dost lidi co ji pouziva i na zavodech takrka roky a nemaji s ni problemy :wink: I ja mel uz nekolik Cz a vse fungovalo jak ma.
Glock je ale jiste o tridu vys o proti klasickym CZ. Klony SP-01, Shadow atd. jsou uz ale nekde jinde. U Glocka jsem mel dva problemy, porad jsem si nemohl srovnat ruku pri uchopu a pak me trosku delala problem spoust, ale casem jsem si pekne zvyknul. Jen na mirenou strelbu to proste pistole neni, jsou tam hrube miridla, a spoust neni vhodna.

Ale pokut chces pistoli se kterou se budes ucit, a obcas zajdes na strelnici a az si naucis bezepcne ovladani a trosku si zbran zazijes, tak ji budes taky nosit, a k tomu je Glock velice vhodny. Navic Glock neni nijak vybiravy na munici, takze vesmes sezere vsechno co mu das :)

Ale urcite bych pred koupi zbrane se s nekym domluvil, a par zbrani si omakal a skusil co jak mi vyhovuje a co ne...Pak bych se teprve rozhodoval..

Příspěvky: 50

Registrován: sob 16.5.2009, 18:35

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Morava

Re: Proč si pořídit zrovna GLOCK

Příspěvek od veratim1 » ned 27.9.2009, 18:13

Re PB
Glock není vhodný jako první zbraň? Ono je lepší se nejdřív naučit spouštět s SA spouští a pak se přeučovat na Glocka? Pokud Glocka tak od začátku a ušetříš za dost nábojů!
Re Spider
Výhody Glocka jsou malá hmotnost,jednoduchost a spolehlivost jinak střílí jako každá pistole dopředu :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Proč si pořídit zrovna GLOCK

Příspěvek od VEIKO » pon 28.9.2009, 18:24

Kdysi dávno kamarád donesl 2 airsoftové pistole z dovolené. To ještě u nás nikdo neznal airsoft. Přes telefon mi ale nebyl schopný říct jak přesně to vypadá. Koukal jsem na to jak roura. Nikdy předtím jsem neviděl žádnou podobnou pistoli, která nemá kohout a je nějak moc hranatá. Velmi dobře se mi držela a vystříleli jsme hodně kuliček. Jsem vlastně sušil a ani jsem o tom nevěděl.
No a nedávno jsem volil mezi steyrem a glockem. Steyr se držel dobře ale když jsem chytil Glocka tak se mi vybavilo část dětství. I s rámem nové generace se mi drží dobře ale chci si časem sehnat i se starým rámem, jen tak ze sentimentu. To je důvod proč zrovna GLOCK. (díky bohu že kamarád nedonesl kuličkový model beretty :D )
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 48

Registrován: sob 26.9.2009, 22:54

Re: Proč si pořídit zrovna GLOCK

Příspěvek od Spider » úte 29.9.2009, 21:52

Kucí díky zatím moc za odpověďi,myslíte ještě že kdybych tedy nějakýho GLOČKA kupoval mám jít rovnou do novýho nebo kouúit z druhé ruky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Re: Proč si pořídit zrovna GLOCK

Příspěvek od snaper_mira » úte 29.9.2009, 22:47

To je na vkusu každého soudruha. Z druhé ruky ušetříš, ale u novýho je to úplně jiný pocit :-) Jinak na něm není moc co zkazit, vývrt vydrží hodně. Jediný na co si dávat pozor, tak aby neprošel zásahem kozlíkem šikulou, který si s tím nešikovně hrál.
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz