Můj nový Glock 43X Rail


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 3

Registrován: čtv 27.12.2012, 15:53

Zbraň: Glock 43X Rail,CZ 92

Můj nový Glock 43X Rail

Příspěvek od nasudlicalv » ned 07.1.2024, 6:19

Zdravím všechny příznivce a majitele pistolí Glock. Po cca 10-ti letech od registrace se vracím zde na fórum a to po rozhodnutí, že si po letech mezi značkami pistolí CZ, IŽ, Margolin aj., pořídím novou pistoli Glock 43X Rail. Primární určení pistole bude na ochranu svého majetku a na nošení, nějaká mířenka na střelnici bude jen párkrát do roka a to veskrze pro osvěžení návyků a tzv. vymetení pavouků z laufu. Zkoušel jsem postupně výběrem pistole CZ P-10M a CZ P-10S, Glock 43, Glock 42, Glock 26 a nakonec a to hlavně celkovou velikostí, palebnou kapacitou a výborným úchopem vyhrála ta 43X Rail. Žádné úpravy a vylepšení na pistoli neplánuji, jedině uvažuji jaké pouzdro na nošení, chtěl bych jedno na skryté vnitřní nošení za opaskem a jedno na vnější nošení za opaskem na střelnici. S kydexem nemám žádné zkušenosti, mně vždy vyhovovali textilní měkká pouzdra, tj. pokud pistoli nosíte celý den, tak každou tvrdou část pouzdra/pistole cítíte jako mučení za trest, ale klidně se nechám poučit od druhých. Pistole je zamluvená a čekám jen na vydání povolení k nákupu.
Majitelé stejného typu zbraně , klidně se ozvěte se svojí zkušeností s tímto typem pistole, rád si vaše názory na ní vyslechnu ( a určitě nejenom já). Doba mladických blbnutí a tunění zbraní je již dávno za mnou, dnes si již užívám důchodu a doufám, že jsem se ve výběru pistole nespletl.....

Příspěvky: 3

Registrován: čtv 27.12.2012, 15:53

Zbraň: Glock 43X Rail,CZ 92

Re: Můj nový Glock 43X Rail

Příspěvek od nasudlicalv » stř 10.1.2024, 19:54

Pistole G 43X Rail je již doma a k tomu vnější OWB kydexové poudro od RH Holsters. Čekám na vydání průkazu ke zbrani a pak hurá na střelnici. Nejdříve v prodejně, pak doma a v autě vyzkoušeno jak to budu vnímat při celodenním nošení, zatím spokojenost, žádné nepříjemné tlačení na těle nevnímám. Spoušť není tak "máslová" jako u značky CZ, ale s tím se počítalo a nic s tím dělat nebudu, nakonec priorita pořízení této pistole je v čisté sebeobranné funkci .....

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz