Problem nebo normalni?


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 8

Registrován: ned 21.3.2010, 14:25

Problem nebo normalni?

Příspěvek od slabak » ned 21.3.2010, 14:44

Ahoj vsem, aktivne to tu sleduji cca 2 mesice, behem te doby jsem si udelal ZP a pod vlivem tady nazoru jsem mel nazor, ze proste koupim G17. Byl jsem cca 6x strilet, vse mirenka, vetsinou CZ75, na Avimu jsem zkusil G17 a G19. Vcera u Huberta v Praze akce Glock, vyzkousel jsem jeste G26 a G34 s kolimatorem. Za tech par strileni mam vystreleno cca 1000 ran. A ted k jadru, vcera G17, 34, 26 a vse strhavam doleva a dolu, ale s 26 pohoda, resp podstatne lepsi. Vsichni pritomni se divili, ze by to melo byt naopak...Pak jsem vzal starou CZ75 a zasahy VELMI podstatne lepsi. Udelal jsem si tedy zaver, ze pro me asi G nebude a budu muset volit CZ. Urcite jde o vec treninku atd, ale pokud s CZ je to lepsi, proc trenovat s G? Zbran budu mit pro radost, nosit jen ve vyjimecnych pripadech, spise na strelnici, pokud me to chytne, tak LOS, takze vaha a velikost neresim. proste pro radost. Urcite chci, aby se mi taky libila, limit do 17 tis a 9mm Luger. Rad bych neco nerezoveho, CZ75 je pekna, ale desi me ty zvesti o problemech a reklamacich, ale to se nepatri. Cim muze byt to, ze mi to s CZ jde a s G ne? Podotykam, jsem hodne velky laik a zacatecnik...Diky za reakce

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Problem nebo normalni?

Příspěvek od GLOCK69 » ned 21.3.2010, 15:40

Hodně lidí při přechodu na glocka střílí mírně doleva. Také jde o to, jak která zbraň sedne do ruky (já mám na glocka asi krátké prsty..). No a pro začátečníka je spoušť staré CZ75 (pokud ji "neladil" nějaký "všeuměl") dle mého názoru podstatně přívětivější než standardní spoušť glocka 17.

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Re: Problem nebo normalni?

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » ned 21.3.2010, 19:08

Toť dilema:-). Na střelecké chyby je někde odsud dosažitelný v anglině diagram, který dokáže poradit se strháváním (je to tam podle pozic hodin na ciferníku). Osobně bych šel ještě na jednu prezentaci obou značek (na Glock je výborné třeba naše plzeňské Leiko, kt. dělá i presentace ČZ). Nebo bych minimálně velmi slušně požádal okolostřílející o zapůjčení té či oné zbraně - na těch 5-10 ran půjčí každý, solidarita mezi střelci ještě existuje:-).
Jestli i poté bude ČZ lépe sedět a lépe vrtat desítky a devítky, je věc jasná:-). Obecně bych asi začátečníkovi, z důvodů mně neznámých:-), také doporučil ČZ 75/85 - její spoušť jde opravdu příjemně vyladit. To, co s mojí ČZ85 dokážu s glocky nastřílet na 25m jen se standardní G v cal. 45ACP...
Mrtví nemluví...

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Problem nebo normalni?

Příspěvek od Steiner » ned 21.3.2010, 19:41

Stává se to když mačkáš spoušť ne bříškem posledního článku ukazováčku, ale kloubem (rýhou mezi prvním a druhým článkem). Glock má delší dráhu stisku spouště než CZ, takže Glocka při spouštění strhneš (doleva dolů) víc než CZ.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Problem nebo normalni?

Příspěvek od Starosta » ned 21.3.2010, 20:14

slabak: Zdravím, my dva jsme se potkali včera právě u Huberta, osahával jsem si toho dlouhého glocka s kolimátorem :lol:

Co se týče spouštění, nejsem žádná kapacita, ale můžeme se tam v týdnu klidně znovu srazit, půjčím G17 a pokecáme, postřílíme - věřím, že to bude jen problém delší spouště a správného spouštění ;)

Když tak napiš SZ, pokud budeš mít zájem...

EDIT: Taky se u glocků většinou vyměňuje stojina spouště za 1,5kg, takže je běh hladší a lehčí. Příp. se ještě dolešťuje, ale to je pro fajnšmekry...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Problem nebo normalni?

Příspěvek od Jasik » ned 21.3.2010, 20:32

slabak: Řekl bych, že strhávání doleva dolu je docela "normání pobém" ;-) Můžeš být v klidu, já strhávám, i když mám s Glockem odstříleno o pár tisíc koulí víc.
Je to v koordinaci ruky při spouštění. Zároveň s pohybem ukazováčku na spoušti zatínáš ostatní prsty ruky (předpokládám, že jsi pravák) a tím to strhneš doleva.
Zkus pomalé spouštění a nech se výstřelem "překvapit". Uvidíš, že to bude lepší.
Já strhávám běžně, když "moc chci" být rychlý apod.

Příspěvky: 8

Registrován: ned 21.3.2010, 14:25

Re: Problem nebo normalni?

Příspěvek od slabak » ned 21.3.2010, 23:07

diky vsem za nazory,zacinam rozumet...ale jak to, ze s 26 je to sakra lepsi nez s 17? Teoreticky bych mel strhavat vse, kdyz strilim s G? Zkusim jeste K100, to je muj dalsi favorit, maji snad na AVIMU, znovu CZ a pak jeste G17 a uvidim..Nerezova CZ75 by se mi libila :D G zase spolehlivost, K100 Dynamic taky neni k zahozeni...to jsou ale dilema...
Starosta:ahoj a diky za nabidku, urcite rad vyuziju, cim strilis?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Problem nebo normalni?

Příspěvek od Starosta » ned 21.3.2010, 23:25

slabak: G17 s vyměněnou stojinou a zkrácená kosa (když to jde). Konečně jsem pořádně uchytil kolimátor, takže bych potřeboval vzít šroubováček a nastřelit ho na flek ;)

Každému padne něco jiného, když Ti bude nakonec vyhovovat víc číza, ber radši čízu než nepadnoucího glocka. Tady máme všichni favorita jasnýho :D

(Stejně to nakonec prodáš a koupíš recyklovanou PET flašku.) :lol:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Problem nebo normalni?

Příspěvek od HV » pon 22.3.2010, 6:16

slabak píše:diky vsem za nazory,zacinam rozumet...ale jak to, ze s 26 je to sakra lepsi nez s 17?

Vysvětlení je jednoduché. U menší pistole si dáváš větší pozor abys spouštěl pouze prstem, možná máš ukazováček víc ve předu a tím jej "uvolníš" od dlaně. Je to jako u foťáku. Musíš spoušť mačkat výhradně ukazováčkem. K100 tě strhávání nezbaví. Má v SA na konci spouště nepatrný skokový odpor. Dokud si na něj nezvykneš, budeš dělat stejnou chybu. K100 je na střelbu náročnější než Glock.
Tohle odstraní poladění spouště a pár tisíc ran.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Re: Problem nebo normalni?

Příspěvek od O.Gun » pon 22.3.2010, 8:06

Bobby_S_Lugerem píše:Toť dilema:-). Na střelecké chyby je někde odsud dosažitelný v anglině diagram, který dokáže poradit se strháváním (je to tam podle pozic hodin na ciferníku)...
toto?
"The Wheel of Misfortune"
O.Gun

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Re: Problem nebo normalni?

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » pon 22.3.2010, 9:35

O.Gun: Přesně toto:-)))). Jste šikula, že jste to tak rychle nalezl:-).
Mrtví nemluví...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Problem nebo normalni?

Příspěvek od S474N » pon 22.3.2010, 16:17

Nechcete to nekdo prelozit do cestiny? Bylo by to zajimavy vyvesit i na hlavnim webu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Re: Problem nebo normalni?

Příspěvek od O.Gun » úte 23.3.2010, 7:47

OK, večer zkusím udělat nějakou grafiku...
O.Gun

Příspěvky: 8

Registrován: ned 21.3.2010, 14:25

Re: Problem nebo normalni?

Příspěvek od slabak » úte 23.3.2010, 11:40

diky vsem za nazory, takze resume zni koupit G a trenovat a trenovat a trenovat...K100 nebrat :-) a CZ taky ne....zitra si jdu pro ZP, takze budu vybirat...mozna i klidne neco jeteho...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: sob 12.4.2008, 20:46

Re: Problem nebo normalni?

Příspěvek od haleot » úte 23.3.2010, 12:37

...jasně, že jdi do Glocka. Zkus popřemýšlet nad tou G17-kou, protože si myslím, že je pro náboj 9mm Luger nejlepší. Pro nošení možná lepší G19, ale myslím, že až tak velký rozdíl v tom není. Já ti doporučuji G17. A s tím strháváním jsi slyšel. Chce to tréning. Jde o to, že Glock má delší chod spouště (12mm) ale zase jen první výstřel (odpor spouště 2,5kg). Dá se to v pohodě nacvičit. Navíc je mnoho součástí na výměnu. Můj G22 má chod spouště 4mm a odpor kolem kila ! Ale to tobě jako začátečníkovi moc nedoporučuju. Až ho budeš mít, tak si kup 2kg stojinu spouště a třeba nějaké ty "lepší" pružiny a budeš mít odpor spouště kolem 1,5 kg.
...a proč ti vlastně doporučuju Glock?....jednoduchá odpověď...je nejlepší :wink:
Tu spolehlivost zbraně ničím nevyvážíš !!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Problem nebo normalni?

Příspěvek od Nikdo » úte 23.3.2010, 13:53

Spíš je to tak, že někomu sedne do dlaně G17 a někomu G19, a není to nutně tak že větší do větší ruky. Nejlépe vyzkoušet...
http://www.mpicz.com/aktuality/#sem

Jinak značku schvaluji. Každý glock je dobrá pistole a výběr modelu je jen kosmetická záležitost. Jak pípne timer, stejně neřešíš, jestli to má placatou pažbičku (G36), velko, malou, botku, návlek. Prostě najdeš terč a spouštíš.
Na mířenku, to je jiná, ale na mířenku je asi sto zbraní vhodnějších než Glock.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Re: Problem nebo normalni?

Příspěvek od O.Gun » stř 24.3.2010, 7:46

S474N píše:Nechcete to nekdo prelozit do cestiny? Bylo by to zajimavy vyvesit i na hlavnim webu.
něco jsem tedy spáchal.
ale můžu říct, že některé věci jsou opravdu překladatelský oříšek :)

prosím zdatnější "angličany" o kontrolu ať to můžu opravit...

díky :wink:

[Přípona gif byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

O.Gun

Příspěvky: 64

Registrován: čtv 21.6.2007, 22:41

Zbraň: GLOCK

Re: Problem nebo normalni?

Příspěvek od Gforce » ned 28.3.2010, 21:31

To O.Gun: i za ostatní si Ti dovoluji poděkovat, že jsi to tak pěkně uchopil :arrow: Je to proste :bomb:
Diky, diky
Jdeme tichou pěšinou, jen stíny našich zbraní tisknou do země svoji podobu a odlesk zapadajícího slunce mnouří naše unavené oči...Jeden za všechny a všichni za jednoho!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Re: Problem nebo normalni?

Příspěvek od O.Gun » úte 30.3.2010, 7:22

spokojený střelec :-)
tak to má být :wink:

v příloze diagram ve větším rozlišení 8-)
Přílohy

[Přípona zip byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

O.Gun
Uživatelský avatar

Příspěvky: 82

Registrován: ned 28.2.2010, 14:29

Zbraň: G43, S&W 629

Bydliště: Jizerské Hory

Re: Problem nebo normalni?

Příspěvek od rydvik » úte 30.3.2010, 10:58

Maličký technický dotaz. Jsem levák, můžu se podle koláče řídit, když diagram zrcadlově otočím? :)
G43, S&W 629 6 Classic 6,5" .44 Magnum, G19 gen3 ex.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz