Ceny GLOCKu v ČR a jinde


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 1

Registrován: úte 15.4.2008, 13:10

Zbraň: GLOCK

Ceny GLOCKu v ČR a jinde

Příspěvek od hyblis » úte 15.4.2008, 13:34

Tak jsem si dovolil založit nové téma v GLOCKařově krámku :twisted:
Inu rozhodoval jsem se asi den (dobrá, bylo to pět let) a Glock vyhrál. Co dodat :lol:

Rozhlédl jsem se tedy po světě internetu a zajímal o ceny (26 a 19, možná obě :lol: ) No a co nevidím, v ČR kolem 17 až 18 tis. Kč a z USA mi přišel ceník:

Glock 19 9mm - $459.00
Glock 19 Compact Pistol, Semi-Automatic, Double Action, Olive Drab Finish, 9 mm, 4.02 Inch Barrel, 15 Round Capacity, Polymer Grips, Fixed Sights, Trigger/Firing Pin Safety, 2 Magazines, Fired Casing


To samé stojí 459 USD, tedy něco kolem 7. tis. Kč. Chápu že při českých platech je to v pohodička a v Americe asi nemají pomalu co jíst. Ale stejně mi to přijde tak trošku zvláštní. Vždycky jsem si myslel že Rakousko je blíž Česku než Americe. Dokonce že snad máme společnou hranici, asi ne!?


Vysvětlíte mi to prosím? Prosím!
Děkuji :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » úte 15.4.2008, 15:52

Jistě,ale máme taky jinej daňovej systém (oproti USA) a krapítek jinou velikost trhu...........

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 15.4.2008, 16:16

Ja mam pocit, ze se to tu duplikuje...

Hold je to:

a) o konkurenci (proc by tu Glock prodaval za 7.500, kdyz uplne stejne proda za 17.500?)

b) o danich - kdo vi, jaky vsechny dane platime v cene Glocka, kazdopadne minimalne DPH to je - tedy cca. 3.000 z bezne ceny jdou statu (ano, to krome povoleni a registrace platime vsichni, kdo si soukromne poridime zbran)

c) o mnozstvi, ktery se jich proda, kdyby nas vyhradni dovozce prodaval 1000 Glocku denne oproti 10? (odhad), asi by se spokojil s mensi marzi

d) presto nechapu, ze Glock minimalne (!!!!) od roku 2005 stoji stejne presto, ze euro za tu dobu kleslo asi o 20% - at mi nikdo netvrdi, ze stejne vzrostla cena Glocku z Rakous

Tedy bych sve usili venoval spise tomu, proc s rostoucim kurzem koruny neklesa cena Glocku - jako partnerovi by nam k tomu z MPi mohl nekdo neco rict :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 181

Registrován: úte 31.7.2007, 11:37

Příspěvek od Georgus » úte 15.4.2008, 17:39

No jo v americe mají všechno jednoduche,žádný zbrojní průkaz ani registrace zbraně prostě:"Zaplať a odnes." a při těch cenách se ani nedivím,ale vcelku to je pravda že mají jiný trh a když k tomu přidáš i to že zbraň si může koupit skoro kdokoliv tak bude trh rozhodně větší.No ,ale taky bych uvítal podobnou cenu i u nás,už teď bych vyřizoval další nákupku :)

Příspěvky: 61

Registrován: stř 21.3.2007, 11:58

Zbraň: Glock 19

Bydliště: KH, pracovne PHA

Příspěvek od krtek » úte 15.4.2008, 18:30

No jeje, ja bych ty 19ky mel dve (nebo nejakej subcompact na specialni prilezitosti), a jeste by mi zbylo tri a pul tacu na vcelicky, to by bylo legrace! :twisted:

Příspěvky: 7

Registrován: sob 17.11.2007, 12:25

Příspěvek od Vasek » úte 15.4.2008, 20:15

Vseobecne veskery spotrebni zbozi vcetne odevu, aut apod. je u nas drazsi nez ve vetsine Evropy a USA, rapidni zmena kurzu koruny se naprosto do cen zbozi nepromitla, jediny, kdo z toho ma prospech, jsou dovozci. a my jim to pekne zaplatime.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 16.4.2008, 7:53

A ted at si zakladel threadu predstavi, ze se to netyka jenom G, ale i CZ. A co teprv, ze na vyvoz jde I. kvalita a zustavaji tu sunty, ktere jsou drazsi nez ta jednicka v US. U G mam aspon jakous takous jistotu, ze mame ty same kusy.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 121

Registrován: stř 09.5.2007, 19:54

Zbraň: G34,ZVI98 a 06,CZ858

Bydliště: Brno

Příspěvek od Irminia » stř 16.4.2008, 17:31

Vasek píše:...jediny, kdo z toho ma prospech, jsou dovozci. a my jim to pekne zaplatime.
tyto vykriky do tmy se mi operavdu nelibi, zvlaste kdyz je ve 100% pise nekdo, kdo v zivote nic nedovezl nebo maximalne v dopise spoust od glockmeistra a to pod celnim limitem nebo na cerno.
Koruna sice klesla z 21,2 na 16,8 za rok, ale za tu samou dobu ropa vyrostla o 85%. Vozit neco letecky bylo vzdycky nevyhodne a ted kvuli priplatkum na palivo to je uplny nesmysl. Moznost je namorni doprava a tam sly ceny o 20-30% nahoru, protoze kvuli klesajicimu dolaru vsichni nakupuji v dolarovych trzich a tak jsou lode vytizene a na nakladku se ceka i nekolik tydnu! Nejduleziteji je si uvedomit, ze pokud vozite vec, ktera je podminena licenci, nebo obsahuje elektroniku, tak samotna nakupni cena je pouze 30% a poplatky za vse od dopravy, vycleni, ekokom, dani atd. atd. je %70 a ted se teprv muze zacit pricitat rabat pro obchodniky a prodejce.

...no a proc jsou tady glocky tak drahe, kdyz se nevozi z USA ale z Rakouska...protoze Glock vi, kolik se jich tady muze prodat a vzdy je lepsi prodat 2 veci draho, nez pet levne. Napr kvuli pripadnym rezervam na reklamace a tak.
S vlídným slovem a pistolí v ruce se dostanete mnohem dál, než se samotným vlídným slovem. AL CAPONE

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » stř 16.4.2008, 19:07

Kolego Irminio, Vy přičítáte rabat? To snad ne, rabat se odčítá, marže se přičítá:-). Export-Import jsem chvíli v životě dělal (6 let lihoviny po celém světě), a při dnešním kurzu Eura 24,8 Kč a USD=15,5 Kč si skutečně myslím, že si zdejší importéři mnou ruce. Vládnu-li němčinou, jako že vládnu, musím mít jako individuální dovozce např. Glock 17 z ciziny v ČR sakumprásk za 11-13 tis. Kč. Ovšem souhlasím, že rezerva v cenotvorbě musí být, hlavně na reklamace, které po jejich uznání kryje ze 100% výrobce:-)))). A rovněž jsme pod Schengenskou dohodou, kde se jaksi clo neplatí - v jejím rámci, samozřejmě se netýká jejích nečlenů.
Naposledy upravil(a) Bobby_S_Lugerem dne stř 16.4.2008, 19:12, celkem upraveno 1 x.
Mrtví nemluví...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 16.4.2008, 19:11

Ze by tedy cena Glocka stoupla pro MPi z 350 eur na 420?
(ty castky odhaduju, realne nevim, za kolik MPi kupuje Glocky)

Ja taky nemam rad hluchy vykriky, dokonce i respektuju stale stejnou cenu. Dokonce jsem se i smiril s tim, ze MPi tlaci prodejce k necemu, co v trzni ekonomice nema obdoby a zname to spis z minulych let - pevne stanovene ceny (alespon minimalni)...

Ale to stale nic nemeni nic na tom, ze si myslim, ze MPi ted na kurzove zmene vydelava vic... Nikoho za to nehanim - tohle (na rozdil od toho, co jsem popsal vyse) je proste bussines.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » stř 16.4.2008, 19:20

V případě monopolního dovozce do ČR se cena (tzv. 3N - "netto, netto, netto") Glocku musí pohybovat dramaticky pod 350 EUR/ks. Jen mě tak napadlo, že například v sousedních státech nemá např. Glock monopolního importéra. On by se totiž vyplatil mnohým prodejcům v ČR i reexport Glocků, např. z Německa, nebo ne?
Mrtví nemluví...

Příspěvky: 7

Registrován: sob 17.11.2007, 12:25

Příspěvek od Vasek » čtv 17.4.2008, 9:05

Mozna to byl vykrik do tmy, opravdu nic nedovazim, ael pracuju v bance na devizach, takze vim, o kolik se ty USDa EUR v posledni dobe pohnuly a jako spotrebitel vidim, ze ceny se mezitim hnuly spis nahoru diky cenam ropy a podobne, ale rozhodne neklesly diky soucanymu pohadkovymu kurzu.

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » čtv 17.4.2008, 15:37

To: Vašek: Máte plnou pravdu... Btw. A ještě cena kontejneru z USA je na poloviční ceně roku 2006:-).
Mrtví nemluví...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 17.4.2008, 15:59

Hosi, spojte se a dejte se spolecne na byznys. Pokud budete prodavat i s polovicnim ziskem, tak urcite i tak kralovsky zbohatnete. *4227*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » stř 23.4.2008, 15:45

Bobby_S_Lugerem píše: Ovšem souhlasím, že rezerva v cenotvorbě musí být, hlavně na reklamace, které po jejich uznání kryje ze 100% výrobce:-)))).
Nevím jak je to u pistolí, ale v mém oboru odeslání vadného kusu zpět platím já (prodejce), ztracený čas související s reklamací mi také nikdo nezaplatí. Výrobce (dodavatel) pouze dodá opravený kus a v mnoha případech si dopravu zpět do ČR platím zase já.

Tím nechci říct, že by MPi nemělo snížit ceny, jen že těch uvedených 100% může mít ke skutečným 100 procentům celkem daleko.

Příspěvky: 33

Registrován: stř 04.7.2007, 19:13

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Dr.Halíř » stř 23.4.2008, 17:44

S474N píše:A ted at si zakladel threadu predstavi, ze se to netyka jenom G, ale i CZ. A co teprv, ze na vyvoz jde I. kvalita a zustavaji tu sunty, ktere jsou drazsi nez ta jednicka v US. U G mam aspon jakous takous jistotu, ze mame ty same kusy.
Co se týče ČZ, tak mám druhý kus, prve 97B a nyní SP01 Shadow. Oba v prvotřídní kvalitě, špičkově střílí a rozhodně přesněji než kdejaký glock. Kamarád který střílí mířenku s glockem mě už několikrát prosil, aby jsem mu zbraň půjčil.Upozorňuji, že s glockem on dovede až nemožné soustřely.
Tím chci ale říci, že nesouhlasím s tvrzením, že by se tu nedala koupit bez dlouhého vybírání protřídní číza. U čezety jsem nemusel nikdy dlouho vybírat /oproti jiné značce/, abych dostal kvalitní kousek.

Co se týče glocku, zde situaci neznám, zbraní je však takové kvantum /přemýšlím, kdy je začnou prodávat u nás v trafice/, že sehnat dobrý kus nebude taktéž žádný problém. Jiná situace je u zbraní, které se sem tahaj z Ameriky. Našinec čeká půl roku /Ruger/ na dodávku od MPI, aby pak zjistil, že tři ze tří zbraní /Taurus/ jsou vyloženě šunty a brak. Zde je jasné, že například zbraně větších calibrů se dobře prodávají v USA a tak ten odpad proudí do toho zbytku, jako jsme my. Mno a Češi, ti si poradí, ti si mohou přece tu bouchačku, na kterou půl roku čekají, doma zprovoznit....
Tvoje zbraň je vždycky ta nejkrásnější:)))

Glock 21 (3.gen) .45 ACP, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, ČZ 858 Tactical 7,62x39, CZ 75 SP-01 Shadow 2012 9mm Luger, ČZ 550 Predátor .308 Win.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pát 23.6.2006, 22:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: střed Moravy

Příspěvek od Missak » pát 25.4.2008, 18:45

cmk píše:Ja taky nemam rad hluchy vykriky, dokonce i respektuju stale stejnou cenu. Dokonce jsem se i smiril s tim, ze MPi tlaci prodejce k necemu, co v trzni ekonomice nema obdoby a zname to spis z minulych let - pevne stanovene ceny (alespon minimalni)...
Pokud by měl někdo potvrzené, že MPi či sám Gaston někoho tlačí do dodržování minimálních cen, je možno jej žalovat. Podle unijních zákonů platících i u nás je tato praktika ZAKÁZANÁ a je trstána pod pokutou (to už si nepamatuji kolik) % ročního celosvětového obratu ( u MPi by nebylo asi moc). Bohužel díky těmto zákonům a neexistenci jíných nemůžeme bojovat proti zahraničním řetězcům, kteří nám podráží ceny a prodávají naše zboží pod nákupní ceny, což nám dělá problémy u ostatních zákazníků.
Problém bude spíš v nedostatku konkurence (dovozců).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 266

Registrován: čtv 24.4.2008, 10:55

Zbraň: G19

Bydliště: Vysočina

Příspěvek od MiRaS » úte 27.5.2008, 10:56

Proč tedy kromě MPI nikdo neimportuje GLOCKy do ČR?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 27.5.2008, 11:04

MiRaS: jak vis ze ne? Ja treba svuj GLOCK mam od jineho prodejce nez MPi.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 266

Registrován: čtv 24.4.2008, 10:55

Zbraň: G19

Bydliště: Vysočina

Příspěvek od MiRaS » úte 27.5.2008, 11:09

S474N: Od prodejce jistě ano, já také svého Glocka nekupoval přímo u MPI, ale MPI ho do ČR dovezli. Nebo ho do ČR přivezl někdo jiný? Kdo a za kolik?

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz