Rada začátečníkovi s výběrem zbraně


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 15

Registrován: stř 01.2.2006, 14:35

Rada začátečníkovi s výběrem zbraně

Příspěvek od zuzka » stř 01.2.2006, 14:42

Ahoj, jsem zde poprvé a nevím jak to tu chodí. Chci si koupit nějakou zbraň na obranu a nevím jakou. Pár lidí mi radí pistoli Glock, ale je jich spousta a já se v tom opravdu nevyznám. Prosím poraďte. Děkuju
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 01.2.2006, 15:02

Zuzka: zalezi na mnoha aspektech. Prvnim je zajiste to, zdali chces pistoli a nebo revolver. Dalsi veci je na co uvedenou zbran chces a take pozadovanou razi. Pote se muzeme odpichnout dale. Rozhodne to neni vec, ktera se da probrat behem par minut. Pokud bys mela cas, zastav se na nekterem z nasich srazu a urcite se si tam budeme venovat *4*.

PS. ale to by sis musela udelat vylet do Prahy.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 15

Registrován: stř 01.2.2006, 14:35

Příspěvek od zuzka » stř 01.2.2006, 15:12

To bude asi na delší povídání. Chci něco malého, aby se to dalo snadno schovat. Chtěla bych ji nosit u sebe, bydlím totiž v Českých Budějovicích na sídlišti kde je hodně romských spoluobčanů a nemám dobrý pocit když se večer vracím domů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 01.2.2006, 15:14

Tomu samozrejme rozumim. Ted jde o to, jestli chces pistoli a nebo revolver. Pro zacatek bych mozna doporucoval zakoupit knihu Manual obranne strelby, ktera je zajimave psana a mozna ti pomuze v rozhodovani. Mas uz vubec ZP ?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 01.2.2006, 16:09

| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » stř 01.2.2006, 18:05

Vybrat optimální zbraň není vůbec jednoduché. Pro ženy (neber to osobně) je vhodnější revolver, z důvodu jednoduché obsluhy. Nemusí se natahovat, vevypadne ti zásobník, při selhání náboje se prostě znova zmáčkne a máš připraven nový náboj. Pistole se může zaseknout, vzpříčit náboj, nedomáčknout závěr a mnoho dalšího, což pro netrénovaného jedince v krizové situaci, a pod velkým stresem může být problém. Pokud přeci jen toužíš po pistoli, tak záleží na co jí chceš používat. Pokud opravdu jenom na denní nošení pro sebeobranu, tak bych ti doporučil KEVINA, nebo nějakého menšího GLOCKA. Pokud si z ní chceš taky občas vystřelit tak GLOCK 19 je ještě docela malej. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 294

Registrován: úte 06.12.2005, 12:20

Bydliště: WEST

Re: Rada začátečníkovi s výběrem zbraně

Příspěvek od veselka » čtv 02.2.2006, 7:35

V prvé řadě musíš mít zbrojní průkaz s danou skupinou. Já bych ti osobně poradil pistoli. Má rozhodně větší kapacitu zásobníku než revolver (a myslím, že v dané situaci budeš potřebovat více jak 5 či 6 "čeliček"). Ráži bych volil co nejekonomičtěji - optimum 9mm Luger / event.malorážkovou 22LR (navíc budeš se zbraní "cvičit" tak je dobré opravdu fin. stránku zvážit- náboj 9mmluger vychází na cca3,5-4Kč za náboj, náboj 22LR stojí kolem 1,-Kč, ostatní náboje jako 9mm browning-9mm makarov-38.special-.40-.45 atd..jsou vždy o nějakou tu korunu dražší). Jestli se rozhodneš pro jakoukoliv variantu najdeš vždy mnoho druhů pistolí. Na tvém místě bych volil každopádně s polymerovým rámem - je o mnoho lehší než celokovové (lépe se nosí - "netíží")- a navíc v polymeru je budoucnost!!!. Já mám glocka, takže ti s klidným srdcem můžu poradit tuto zbraň (stačí zajít na střelnici, nebo do profes.obchodu a tam ti ukážou všechny typy). Musíš si vyzkoušet několik typů zbraní a z toho si udělat úsudek jaká by ti vyhovovala. Co se týče obsuhy a spolehlivosti, dnešní pistole (např.glock) jsou bezproblémové!!! neměl bych strach, že se mi např. zasekne, vzpříčí náboj apod... to je vyjímečně běžná věc.(to je jako když píchneš kolo u auta- to bych teda nebral jako mustr pro výběr zbraně).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 02.2.2006, 7:48

Souhlasim s kolegou veselkou, ovsem s jednou vyhradou - rozhodne nebrat razi .22 LR. Tato raze neni na osobni ochranu vubec vhodna. Na strileni do terce - trenink, to vhodne take neni, z duvodu, ze clovek ziska spatne navyky.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 15

Registrován: stř 01.2.2006, 14:35

Příspěvek od zuzka » čtv 02.2.2006, 8:14

Vím určitě, že chci pistoli. Revolvery se mi nelíbí. Zbrojní průkaz mám a občas si chodím i zastřílet, jen jsem se stále nerozhodla jakou zbraň si pro sebe koupit. Myslela jsem si, že mi třeba na střelnici poradí, ale byli hrozně nepříjemní a smáli se mi. Na co ji prý potřebuju? Že pro bezpečnost si mám prý pořídit pořádného chlapa :( . Proto jsem zavítala na tyto stránky, i když jsem měla strach, že se mi budete taky smát.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 02.2.2006, 8:27

zuzka: no pokud tam maji takovy pristup, tak te vcelku chapu (aby te to nakonec i neodradilo). Zrejme tam u Vas budou sami "drsni" hosi *71*. Pokud se chces vazne neco dozvedet, tak v patek sedni na autobus/vlak a dojed do Prahy. Tento patek bude zase srazik, nejenom ze tam uvidis spoustu zbrani (viz. fotka z minuleho tydne), ale hlavne si je ve vetsine pripadu muzes i vyzkouset primo na strelnici. Dalsi veci je spousta lidi, co ti rekne svuj nazor a potom si to muzes sama v hlave prebrat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 294

Registrován: úte 06.12.2005, 12:20

Bydliště: WEST

Příspěvek od veselka » čtv 02.2.2006, 10:19

Zuzko, na světě, na střelnicích, v obchodech se pohybuje spousta "debílků" kašli na ně. Jsem z Karlovarského kraje-takže ti nemůžu nijak pomoci. Zkus hledat na netu, nebo ve zlatých stránkách střelnice a obchody kolem Budějic. Na zdejším zbrojním policejním oddělení mají třeba kontakty na nějaké střelnice (zkus se u Vás zeptat-třeba ti pomůžou). Když ti to někde nevyhovuje jdi jinam.(Také ti doporučuji koupit knížku Manuál obranné střelby- kniha velmi dobře zpracovaná) - myslím, že nakladetlství je "Grada"(mají intern.stránky).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 02.2.2006, 10:23

veselka: jenom technicka - odkaz primo na Gradu vcetne toho Manualu jsem zde jiz daval vyse *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 294

Registrován: úte 06.12.2005, 12:20

Bydliště: WEST

Příspěvek od veselka » čtv 02.2.2006, 10:26

....tak to dopadá, když u toho člověk musí pracovat ... :-)))
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » čtv 02.2.2006, 10:40

zuzka:
Chodíš střílet na Borek nebo kam? Zkus to případně tam http://www.guns-trade.cz, jsou smluvním prodejcem Glocků od MPI. Možná Ti ale budou nutit Walter, protože jsou výhradním prodejcem, myslím 8) Pokud by se Ti tam smáli, dej vědět, uděláme jim "reklamu".
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Příspěvek od freak » čtv 02.2.2006, 11:12

Poradit se dá jediné. Co nejvíc toho vyzkoušet - co ti jak bude sedět v ruce, chování zbraně při výstřelu a taky jak dobře se ti s ní bude zacházet. Ráži bych ohledně účinku neřešil, protože cokoli od 9mm Luger výš s vhodnou střelou je pro sebeobranu dostačující, ale podle toho jestli ji ještě budeš schopná na té které zbrani zvládnout. A rozhodně bych se nenechal od prodejce, nebo nějakého "odborníka" uvrtat do něčeho, co mi nebude sedět - tu zbraň budeš používat ty a ne on. Hodně štěstí a vééélikou trpělivost při výběru.
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » čtv 02.2.2006, 11:20

Z Glocků ti doporučuji,buď 26- 9 mm para.nebo 30 popř 36 v 45 acp,popřípadě tu obligátní 19,pokud chceš něco opravdu malého tak Kevin,nebo Kel-Tec....Pokud chceš bouchačku s kohoutkem tak Heckler-Koch,ale pokud v kompaktu tak 9,nebo 45,ne ve 40,protože v té je to mrcha kopavá...

Příspěvky: 15

Registrován: stř 01.2.2006, 14:35

Příspěvek od zuzka » čtv 02.2.2006, 11:27

Bylo mi řečeno že nejlepší střelnicí kolem Budějc je právě Borek a právě tam se mi tak vysmáli :( . Tentokrát se za vámi do Prahy nepodívám, ale v budoucnu určitě :D . A děkuju za rady, hned dneska zajdu pro zmíněné knihy :D
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » čtv 02.2.2006, 14:11

zuzka:
Hmm, tak jim na té střelnici budeš muset zmínit to, že tam jsou od toho aby Ti poradili a ne aby si z tebe dělali srandu. No a nebo si s sebou vezmi nějakého chlapa (nejlépe informovaného a zkušeného vlastníka zbraně) a třeba je to uklidní :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » čtv 02.2.2006, 14:34

Jsou to fouňové,co čekat od chlapů co prodávaj Walthery,přijď mezi nás,my jsme lepší :D a z každé kámošky s krochnou nadšení.....a až tě seznámíme s Ludmilou poznáš proč jsme na ženy tak slušní...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » čtv 02.2.2006, 14:54

Zrovna jsem si říkal, že mám pocit, že se v Budějicích střílel WaltherCup a teď mě v tom SINCITYMAN utvrdil. 8)

Opět přemohu svou lenost a napíši svůj názor.

Záleží, chceš-li zbraň na sport nebo na obranu, popř. na obojí. Na sport je nejlépe standardní velikost, na nošení subcompact. Někde mezi tím je compact. Spíš je to kompromis mezi tím. Sice někde tvrdí, že na sport se dá použít, ale popravdě, pokud chceš střílet na úrovni proti sportovním zbraním, tak to chce min. standarta. Pokud chceš střílet rekreačně a někdy si zajít na závody, tak si kup compacta, který bude stačit. Pro začátek je dobrý. Pokud tě nějaká disciplína vysloveně chytne, tak si očíhneš jaké zbraně jsou pro ní vhodné, pak si koupíš druhou jen na sport.

Dále se zamysli nad ráží. Jak už tu zaznělo, tak minimum je 9 mm Luger. Pro začátečníky bych ho doporučoval. Pokud už budeš střílet a chtít jinou ráži, tak začneš přebíjet a je ti jedno, jestli vezmeš .40 S&W nebo .45 ACP. Všechny ráže mají své pro a proti.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz