ZP vybavovacky - slovak


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 7

Registrován: pon 04.8.2014, 9:29

Zbraň: cz-75

ZP vybavovacky - slovak

Příspěvek od pruzina » pon 04.8.2014, 10:06

Dobry den,

som slovensky student na univerzite, doma mam zbrojny preukaz B (drzanie) a cz-75.
Kedze uz nejaky ten rocik som v CR (a potencionalne budem), rozmyslam o obdrzani zbrojneho preukazu a potencionalne zakupenie zbrane (skor rekreacne vyuzitie, nech nemusim platit na strelnici instruktora a 'extra').

Zakon som sa snazil citat a ak to spravne chapem, potrebujem:

1) potvrdenie od lekara o sposobilosti
2) odpis z registra trestov (respektive ekvivalent, uz sa nepamatam ako sa ten formular vola)
3) suhlas od nasich fizlov (alebo slovenskej ambasady v cr)

1),2) su mi jasne, tou trojkou si nie som isty.

Mate s tym niekto skusenosti? Vopred dakujem.

PS: moja cestina je pateticka, takze sa ospravedlnujem za 'slovenstinu'.

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: ZP vybavovacky - slovak

Příspěvek od Piggy » pon 04.8.2014, 12:23

Spĺňaš aj podmienku miesta pobytu na území ČR?
Nie som si istý, či vôbec možno mať pobyt (a teda aj ZP) súčasne v dvoch krajinách EÚ.

Příspěvky: 7

Registrován: pon 04.8.2014, 9:29

Zbraň: cz-75

Re: ZP vybavovacky - slovak

Příspěvek od pruzina » pon 04.8.2014, 12:33

Mam splnenu nahlasoviaciu povinnost na cizineckej (nad 30 dni v CR), prechodny pobyt nemam ale imho s tym neni moc vybavovaciek.
Diki za pripomienku.

Urcite to ide (respektive islo), poznam slovaka co ma zbrojak v CR aj SR, ale robil si ho pomerne davno (2008 vravel tusim), takze sa mohlo cosi pomenit (nie som si isty ako do toho faktoruje EU).

EU by mohla zaviest 'europsky ZP', ktory by platil aspon v normalnych statoch (vsetko okrem britanie), nech si mozeme kver nosit aspon v ramci schengenu :(
Ale to sa skor EU rozpadne ako cosi take zavedu.

V kazdom pripade, ak sa mi to podari vybavit v najblizsej dobe (alebo aj ked sa mi to nepodari), tak urcite napisem sem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: ZP vybavovacky - slovak

Příspěvek od jry2000 » pon 04.8.2014, 12:44

Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 7

Registrován: pon 04.8.2014, 9:29

Zbraň: cz-75

Re: ZP vybavovacky - slovak

Příspěvek od pruzina » pon 04.8.2014, 12:57

Ak sa nemylim tak pas mi je nanic, pretoze by som si musel musel vybavovat papierovanie pred kazdou cestou do CR (aspon teoreticky).
Pokial viem tak sportovci co strielaju z vlastnych zbrani tak toto riesia konstantne aj v ramci EU, nedajboh to vybavovat mimo EU.

Problem je ze by som tu nemohol zbran nechat keby som siel domov a pri ceste do CR by som cirkus musel absolvovat znova (aspon tak to chapem, budem rad ak ma niekto vyvedie z omylu).

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: ZP vybavovacky - slovak

Příspěvek od cmk » pon 04.8.2014, 18:00

Jestli mas prukaz a zbran na Slovensku, tak i přes to, ze ses tu nejak nahlasil, tak zbran sem muzes privezt jen na nejaky sportovni závod, pokud mas EZP.
Slovaci nemuseli docasny vyvoz hlasit uz davno.
Cesi nemusej docasny vyvoz hlasit od 1.7.2014.

Jestli tady chces ZP, musíš tu mit trvaly pobyt.
A i tak mas pak problém...
Zbrane koupene tady bys mel mit tady. Zbrane koupene na Slovensku bys mel mit na Slovensku a prevazet je z jedne strany hranice na druhou zase jen za ucelem nejakeho zavodu (ci lovu) s patricnou pozvankou.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 7

Registrován: pon 04.8.2014, 9:29

Zbraň: cz-75

Re: ZP vybavovacky - slovak

Příspěvek od pruzina » pon 04.8.2014, 19:25

cmk: myslel som si.

Bolo mi +- jasne ze budem musiet mat dva zbrojaky, dve zbrane (alebo viac :-)) a ze nebudem moct prenasat.

http://www.somvprahe.sk/forum/zbrojny-preukaz

Tu na fore niekto pisal ze to ide na prechodny pobyt..

Příspěvky: 7

Registrován: pon 04.8.2014, 9:29

Zbraň: cz-75

Re: ZP vybavovacky - slovak

Příspěvek od pruzina » stř 13.8.2014, 17:45

Okej, mensi update.

Informoval som sa na policii v Brne a tam mi povedali ze potrebujem

1. Prechodny pobyt
2. Odpis z registra trestov

A ze inak to bude prebiehat rovnako ako pre ceskych obcanov.

Příspěvky: 3

Registrován: pon 21.5.2012, 17:23

Re: ZP vybavovacky - slovak

Příspěvek od MisoTN » čtv 01.1.2015, 22:27

Ako si Slovak v CR zbrojak urobil ...

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f=21&t=11543
Uživatelský avatar

Příspěvky: 31

Registrován: čtv 11.12.2008, 0:06

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Presov

Re: ZP vybavovacky - slovak

Příspěvek od zachy » pon 23.1.2017, 18:22

Zdravim..
tak k tomuto sa Vam teda viem celkom podrobne a aktualne vyjadrit..
Hned ako prve uvediem ze je to riadny uradnicky maraton.. teda aspon v mojom pripade.

Takze:
1. Nahlasenie prechodneho pobytu na Cudzineckej policii (potrebny obciansky preukaz, najomna zmluva, pracovna zmluva)
Tento pobyt Vam plati 90 dni.. na vybavenie niecoho dlhodobejsieho citaj dalej..
Rychlovka za 5 minut


2. Navsteva Odbou Cizinecké Policie.. Tam vam vydaju taky maly dvojharok.. je to potvrdenie prechodnom pobyte.. s tymto dokladom budete dalej preukazovat svoje bydlisko v cechach (otrebny obciansky preukaz, najomna zmluva, pracovna zmluva)
Trva to 30 dni..


3. Vybavenie predchadzajuceho suhlasu Slovenskej republiky na vydanie zbrojneho preukazu v Ceskej republike
Napisat ziadost.. poslat na slovenske Ministerstvo vnutra a cakat na vyjadrenie..
To je dalsich 30 dni..


4. Prihlasenie sa na Skusku odbornej sposobilosti.
Treba 100kc kolok.. obciansky preukaz a doklad o prechodnom pobyte.


5. Skuska odbornej sposobilosti.. klasika ako pre cechov


6. Lekarska prehliadka.. klasika ako pre cechov


7. Odpis z regista trestov.. a tu zacina ta sranda.. pretoze Ceska policia to vyzaduje.. avsak podla § 15 zákona č. 330/2007 Z. z. o registri trestov:

Odpis registra trestov sa vydáva aj oprávnenej osobe, ktorou je uchádzač o zamestnanie v bezpečnostnej službe alebo technickej službe alebo zamestnanec bezpečnostnej služby alebo technickej služby, alebo uchádzač o vykonanie skúšky odbornej spôsobilosti na účely previerky bezúhonnosti a spoľahlivosti.

V skratke.. dokladovanie bezuhonnosti koli vydaniu zbrojneho preukazu v CR nie je pre Generalnu prokuraturu dovod na to aby Vam ten odpis vydala.. a ani nevyda.

Da sa to tak trochu oklamat.. ak budete tvrdit ze sa uchadzate o zamestnanie v bezpecnostnej sluzbe.. ktorej nazov pri ziadosti musite uviest.. ak Vam to neaju na Generalnej prokurature.. momentalne sa to da ist vybavit aj na postu.. a takto obehavat dalej a dalej az kym natrafite na milu tetu ktora Vam to vyda :)
(je to na pockanie.. a stoji to 4 eura)

Navyse.. po novom chcu v cechach:
- doklad obdobny opisu z evidence Rejstriku trestu.. a..
- doklad obdobny opisu z evidence prestupku vedene Rejstrikem trestu..
..ze statu ve kderem se zdrzoval..

Celkovo je to dost problem.. pretoze Slovenska republika pozna len Odpis z registra trestov.. a nema to rozdelene tak ako je to v cechach.. istym sposobom je to nevyriesitelna situacia.. ktoru vie vyriesit len prizmurene ocko uradnika nad cestnym prehlasenim.. co vsak vobec nemusi byt samozrejmost


8. Ziadost o vydanie zbrojneho preukazu.
Vsetky tieto papiere zaniest na policiu.. a dufat ze im bude dost.. o 30 dni mate Zbrojny preukaz.


Este nejaky slovak chce robit zbrojny preukaz v cechach? :D

Ak som nieco poplietol alebo zle napisal.. prosim dajte vediet.. toto vsetko pisem z vlastnej skusenosti..

S pozdravom Zachy

STD člen

Příspěvky: 4

Registrován: čtv 25.5.2017, 10:07

Zbraň: Glock 19 gen4

Re: ZP vybavovacky - slovak

Příspěvek od Pitozko » čtv 08.2.2018, 12:57

Robil som si zbrojak asi pred rokom ale trochu v inej situacii ako kolega.
V Čechám teda vlastne na Morave som od 2002 nepretržite plus od 2011 tu mam trvalý pobyt
Takže pri vybavovaní ZP po mne nikto nepožadoval opisy registra trestov ani predbežný súhlas slovenskej strany.
Takže s trvalym pobytom ste vlastne taky skoro občan CR :D

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz