Noseni zbrani v metru ci ve vlaku - diskuze k tematu


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 15.7.2005, 10:09

Tož pane architekte, jak to tak vidím, tak buď budu používat MHD, koupím si lístek a budu se chovat slušně a ostatní mi bude fuk - jak píše "Je rovněž nereálné požadovat od dopravce osobní kontrolu skrytých předmětů (nebo porušování zákonů obecně), která je v kompetenci policie. Pověřený pracovník dopravce kontroluje zjevné porušení přepravních podmínek, které ohrožují bezpečnost provozu a cestujících.", no a nebo budu chosit pěšky, jezdit na mopedu nebo autem (doufám, že výrobce auto nezakazuje přepravu zbraní - musím si přečíst manuál ;-)
A pokud někdo náhodou ohrozí v MHD můj život, či zdraví, tam to mi je natolik cenné, že nedbaje přepravních předpisů použiji svou v tu chvíli proto předpisově nošenou nabitou zbraň a budu se bránit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » pát 15.7.2005, 10:48

To me fakt bavi, to za chvili si muzou dat do prepravniho radu klausuli ze vsechny zeny do 30let budou jezdit uplne nahe a pokud se bude libit revizorovi tak je muze prefiknout.
Jednoduse receno nechces se nechat preriznout tak nejezdi MHD, to je fakt ujety.
Jak muze byt sakra neco nad zakon, ale jak je videt v tomhle kocourkostate to mozne je a to jeste ke vsemu si to muze dovolit nejaka podelana akciovka. :( (nasrat do ruk a 14 dnu k vode nepustit)
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308

Registrován: úte 19.7.2005, 0:27

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Jiří-Mek » stř 20.7.2005, 1:04

Nejsem si moc jistý.Paragrafy rád přenechám kompetentním lidem,ale mám pocit,že zákon vztahující se na skupiny zbrojního oprávnění E,je nadřazený přepravním podmínka MHD i když to bude v zakoně.....Skupiny E,je opravněn zbraň nosit tj mít u sebe zbraň nabitou uvnitř ohraničených nemovitostí bez souhlasu vlastníka a v místech kde má veřejnost volný přístup vjm soudu,csnb,o mhd se nemluví.možná ještě veřejná zhromáždění.To je hned nový téma.Chci jít na koncert Helenky do sazka areny-můžu tam s bouchačkou,nebo ne,když se chodí přes rentgen?????????Zkuste to někdo zjistit.Dík
Life On The Edge
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 20.7.2005, 8:01

Jiri: zakon ani maily (odpovedi) si zjevne necetl pozorne - podminky MHD vychazeji ze zakona o doprave. Tudiz se da rici, ze tyto dva zakony jsou vzajemne kolidujici.

Na koncert Helenky jit urcite nemuzes, protoze sam zakon o strelnych zbranich, konkretne § 60 - Držení a nošení zbraní při zvláštních příležitostech:

Osoba, která se účastní veřejných shromáždění, slavností, sportovních podniků nebo lidových zábav, může na těchto akcích nosit zbraň, pouze

a) drží-li zbraň k provozování zábavné střelby v komerčních nebo obdobných střelnicích,
b) podílí-li se se souhlasem pořadatele na zabezpečení akce, jejíž součástí je střelba,
c) zabezpečuje-li úkoly podle zvláštního právního předpisu,10) nebo
d) pokud je to nezbytné k ochraně života, zdraví nebo majetku, a nošení zbraně povolí útvar policie příslušný podle místa konání akce.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308

Registrován: úte 19.7.2005, 0:27

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Jiří-Mek » stř 20.7.2005, 23:49

:shock: Velmi děkuji za odpověd,přiznám se, že jsem nahlédl jen jedním očkem.Kdybych četl celé,jistě bych nepokladal zbytečné otázky.Je to velmi zajímavé téma k zamyšlení.Jsem rád,že je tu někdo schopný,kdo dokáže řešit problémy vlastníků ZP. :wink:
Life On The Edge

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz