Má vůbec ZP nějaký důvod ?


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 25

Registrován: stř 02.2.2011, 14:36

Zbraň: Glock 17

Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od LofD » stř 02.2.2011, 20:47

Zdravím jak si to tu tak pročítám tak si říkám že ZP je vlastně jen nějakej přísun peněz pro stát ale význam nemá. Co naplat že mám ZP a Glock za pasem když s tím defakto nemůžu nic. Když mě někdo okrade a já ho postřelím ( zabiju ) nikdy asi nebudu vědět jak co dopadne, tak se můžu rovnou loučit se svobodou. Jakej je vlastně pravej význam ZP a skrytého nošení zbraně když se tu všechno rozepisuje na stohy papírů kterým člověk skoro vůbec neporozumí pokud není právně znalej. Měl jsem za to že ZP + zbraň v skrytém nošení mě má chránit v situacích krádeže nebo ohrožování života ale jak jsem si tu přečetl pár článků tak to většinou odnese ten kdo se bránil. A svině která by zaútočila za účelem krást / brát život na tom bude vždy líp.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: pát 03.11.2006, 1:14

Bydliště: Praha

Re: Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od Black_Onyx » stř 02.2.2011, 20:51

Ma, protoze te opravnuje vlastnit zbran a zaroven "filtruje" lidi co by se k nim dostat nemeli.
Uprimne budu radsi brucet, hlavne ze nebudu prdet do hliny.

Příspěvky: 25

Registrován: stř 02.2.2011, 14:36

Zbraň: Glock 17

Re: Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od LofD » stř 02.2.2011, 21:01

Nejde mi o to ze pujdu bručet i když být někde zavřenej několik let to si nedokážu představit. Jde mi o to že se vlastně nikde pořádně nedočtu kdy mám vlastně právo použít zbraň ani policajt to neřekne. Každej jen poví že je na to zákon a že se to odvíjí od situace. Když ke mě někdo přiběhne s knajfou v ruce a chce prachy tak na co mám tu bouchačku ? Vytáhnu ji a upozorním ho když to bude psychouš tak mu bude jedno a vystartuje po mě já ho střelím jedno kam ale a už se můžu loučit se svobodou, protože on měl jen nůž.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od S474N » stř 02.2.2011, 21:04

LofD: tim co pises jasne prokazujes to, ze o tom opravdu vubec nic nevis. Kdyz proti tobe pujde nekdo s nozem, tak je pouziti zbrane naprosto v souladu se zakonem. Dostuduj si prosim neco k teto problematice, informaci je tu vice nez dost.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 25

Registrován: stř 02.2.2011, 14:36

Zbraň: Glock 17

Re: Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od LofD » stř 02.2.2011, 21:15

No co jsem tady pročetl za těch pár hodin tak bych měl za to pěkné oplétačky se zákonem protože těžko bych dokázal že mě nějak ohrožoval a pokud bych dotyčného rovnou nezastřelil tak on může tvrdit opak a už je to známé slovo proti slovu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 28

Registrován: stř 19.1.2011, 16:03

Zbraň: G21

Re: Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od jtoxx » stř 02.2.2011, 21:19

Ale zapominas na nejdulezitejsi vec. Ta zbran ti umozni aspon se hajit. Kdybys ji nemel tak ti jde rodina na pohreb. Osobne si radeji pujdu sednout nez lehnout.

Příspěvky: 25

Registrován: stř 02.2.2011, 14:36

Zbraň: Glock 17

Re: Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od LofD » stř 02.2.2011, 21:22

No a o tom píšu na co ZP vlastně je když tě opravňuje jen k tomu že můžeš mít zbraň u sebe. Pokud se vyloženě člověk nedostane do situace kde po mě někdo střílí a jsou u toho svědci tak je mi jinak k ničemu protože když ji použiju tak z 90% je trest nevyhnutelný a právo že jsem mohl střílet jde stranou.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od cmk » stř 02.2.2011, 21:32

Lofd - vzdycky, kdyz nekoho strelis budes vysetrovan pro ublizeni na zdravi/vrazdu. Mozna (dost pravdepodobne) budes i obvinen.
Ale i to je lepsi nez lezet mrtvej 2 metry pod zemi.

A kdyz budes mit zbran legalne a strelis nekoho v NO, povede se ti to prokazat, tak z toho po 2 letech vylezes cistej.

Bude to dlouhy, neprijemny, spolecensky skoro likvidacni, ale BUDES ZIVEJ.

Kdo prohlasi neco ve smyslu: "stejne to nemuzu pouzit" ocividne nechape, v jak zavazny situaci to muze pouzit. Budto si ji nepripousti, nebo by strilel na kdeco.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: pát 03.11.2006, 1:14

Bydliště: Praha

Re: Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od Black_Onyx » stř 02.2.2011, 21:33

Taky te opravnuje treba ke sportovni strelbe, coz vyuziva hromada lidí ;-)

Příspěvky: 25

Registrován: stř 02.2.2011, 14:36

Zbraň: Glock 17

Re: Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od LofD » stř 02.2.2011, 21:36

cmk no popravdě už jsem mel v břiše kudlu a rovnou 2x v rozmezí 5 let takže vím v jakých případech bych ji tehdy mohl použít. Spíš mi vadí to že když už ji použiju byť právem tak budu nést následky v podobě odnětí svobody a pod. Nevyhledávám žádné situace kdy použít zbraň jen se čím dál více bojím toho že se kudla objeví znovu a když použiju zbraň tak si jen podepíšu nějaký trest odnětí svobody nebo podobný oplétačky se zákonem.

Black_Onyx jo to je mi jasný asi nejčastější "využití" :)
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne stř 02.2.2011, 21:59, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od cmk » stř 02.2.2011, 22:16

LofD - pak se divim, ze se zdrahas tu zbran mit a pouzit. 2x kudla v brise znamena, ze jsi tu spis proto, zes mel ku*va kliku.
Stale plati parvidlo - lepsi byt souzen nez zakopan.
Nehlede na to, ze ac je spravedlnost pomala, zradna, prisna a ja nevim jaka, slepa uplne neni.
Jestli jsi slusny clovek, zustane po Tobe na zemi lezet drban s kudlou v ruce, kterej bude mit zaznam a doopravdy pujde o NO, tak je slusna sance z toho vyjit dobre.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 25

Registrován: stř 02.2.2011, 14:36

Zbraň: Glock 17

Re: Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od LofD » stř 02.2.2011, 22:25

cmk štěstí to možná bylo možná ne ostatně po těhle skušenostech už nechci znovu cítit jaké to je :) A rád bych se zeptal ještě na jednu věc protože mám strach č.2. a to z toho že čím dál více vídávám děcka, mladé i dospělé s airsoftovou zbraní v ruce a vyloženě v některých případech ani nevím jestli to byla airsoftka jen sodím podle toho klidu co měli ve tváři. Když na mě někdo tuhle kuličkovku namíří jak by jste postupovali vy ? ( jistota že je to jen airsoftka není nikdy ) Vůbec si to nedokážu představit že bych měl v takové situaci za pasem Glock. Pistole je dobrý sluha ale špatnej pán a takových situací se vyloženě obávám.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od panvrabec » stř 02.2.2011, 22:45

LofD: Je to pravda, u nás je velmi obtížné bránit se útoku, aby jsi splňoval nutnou obranu a možnost bránit svůj majetek tady neexistuje. Ale když už se bráníš je důležité vycházet ze selského rozumu, když jde na tebe někdo s nožem, není jinná možnost se zachránit. Samozdřejmě to nesmí být dítě, nebo slabší žena, tam by jsi se snad ubránil jinak. Pokud jsi chvístek a bude tě chtít zmrzačit chlapák, ani zbraň mít nemusí, aby jsi se mohl bránit pistolí. Důležité je taky zapomenout na zbraň v situacích připomínající hádku, nebo rvačku. Teď si každý říká, že se udrží na uzdě, ale adrenalin a nervy pracují a člověk má mnohdy co dělat, aby se před provokatérem udržel, to je třeba natrénovat. Zbrojní průkaz určitě smysl má, kdyby se zbraně zakázaly, byla by tu další "anglie" a kdyby se volně pustily všem od řekněme 21 let, tak by byla katastrofa, protože češi jako lidé na to nejsou připraveni, bylo by to něcco nového, na co by lidé nebyli zvyklí a začali by zkoušet. A taky lidé jsou zvědaví. Vsadím kvér, že by kriminalita vzrostla rapidně v obou případech, v tom prvním protože by se zloději nebáli kdekoliv krást a v tom druhém by naopak i malý kapesní zlodějíček měl bouchačku.
Osobně mi náš systém na naše poměry a lidi žijící v této zemi maximálně vyhovuje.

Příspěvky: 25

Registrován: stř 02.2.2011, 14:36

Zbraň: Glock 17

Re: Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od LofD » stř 02.2.2011, 22:57

Tak jasný že na ženskou nebo na malého fracka bych kašlal. A nervy mám celkem potrénované protože z místa odkud pocházím je spousta blbců kteří rádi provokují.


Ale nejvíce mi dělá starost ty airsoftky a podobný makety. Kolikrát jsem se lekl když nějakej mladej harant vyběh z takovou hračkou z poza rohu.

Dokonce byl o tom i nějaký článek ve zprávách kdy policista postřelil někoho kdo ohrožoval airsoftovou zbraní v domění že jde o ostrou pistoli.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od panvrabec » stř 02.2.2011, 23:09

:) No tak v tom případě není co řešit, že to je maketa nikdo nemůže vědět. A na malého haranta s pistolí se raději vykašli.

Příspěvky: 25

Registrován: stř 02.2.2011, 14:36

Zbraň: Glock 17

Re: Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od LofD » stř 02.2.2011, 23:13

Tak jasný 1é letí haranti jsou mi ukradení... spíš ti náctiletí a jak už jsem psal i dospělí kteří se procházej s tím po městě jakoby nevěděli že tím na sebe upozorňují...

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od Kmoch Vladimír » stř 02.2.2011, 23:30

LofD:Pakliže se pohybuješ v prostředí,kde jsi byl již dvakrát bodnut nožem,potom chodíš kudy by si buď chodit raději neměl,pokud nemusíš,a nebo musíš tudy chodit,a měl bys na takovou situaci být připraven,případně vyzbrojen.Ještě je otázkou,zda a jakou měrou si za ta zranění můžeš ty sám,svým "přičiněním".Pokud jsi byl ale vždy "bez viny"takto zraněn,potom by Ti stř.zbraň mohla na potřetí možná zachránit život!A jak píší výše přátelé na fóru,život je cenější jak kriminál!Ty řeči tady o NO jsou pouze návody,jak se ubránit,a dodržet při tom "snad"i zákon,a nebýt ani potrestán!Ideální stav NO!!Tak jako jezdíš autem,a znáš pravidla silnič.provozu které respektuješ abys jezdil bez nehod,tak je "dobré"znát i pravidla(zákony),kterými je potřeba se řídit při použití zbraně.Ta znalost Ti "zajistí"větší šanci v "druhé části NO"která probíhá již beze zbraně(ale za života)před OČTŘ!Nikdo z nás,nemá jistotu,že tu "druhou část NO"před soudem vyhraje!Ale každý z nás ví,že tu "první část NO"má šanci neprohrát, podstatně větší!!Každého volba!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 25

Registrován: stř 02.2.2011, 14:36

Zbraň: Glock 17

Re: Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od LofD » stř 02.2.2011, 23:56

Kmoch Vladimír

Už jsem nějak pochopil jak to asi většinou probíhá takže se už s tím nějak stotožňuji. I přes to pokud nepůjde o střelnou zbraň budu stále zastáncem rychlého úprku pokud to bude možné.

Díky všem za rady :)

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od Kmoch Vladimír » čtv 03.2.2011, 9:34

LofD:Rychlé nohy někdy pomohou!Ale řekni,proč Ti nepomohly při těch zraněních nožem?To by mohlo být zajímavé!Pokud seš zastáncem takové defenzivní teorie"kdo uteče - ten vyhraje".Ne že by to nebylo chytré,vyhnout se konfliktu,ale proč Ti to selhalo?A to hned dvakrát?Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 25

Registrován: stř 02.2.2011, 14:36

Zbraň: Glock 17

Re: Má vůbec ZP nějaký důvod ?

Příspěvek od LofD » čtv 03.2.2011, 11:51

Nechtěl jsem to sem rozepisovat protože se o tom vůbec nerad zmiňuju v jakékoliv souvislosti. První případ se odehrál pozdě v listopadu štěstí možná bylo že jsem měl na sobě 3 vrstvy oblečení takže nůž mě zasáhl " minimálně " a bylo to zezad takže jsem to nečekal a nějakých pár minut jsem byl v celkem dobrém šoku. Důvod ? Žárlivost a tohle mělo bejt prej varování a dál to nechci rozepisovat. Druhý případ byl v jiném městě cca 20km kde jsem potkal někoho kdo mi dlužil ne malý obnos a ač jsem tu osobu znal nevěděl jsem že je to feťák první třídy takže poté co jsem mu vysvětlil že nerad čekám až takové lidi doslova potkám na ulici protože nezvedaj telefon ani nemaj tendenci se ozvat nebo říct pravdu jak se věci maj se dotyčný " pomát " a začal tasit nůž. Ač bylo léto a měl jsem jen triko poranění bylo ještě menší než to první. To jest vše co k tomu napíšu.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz