prodej zdedenych zbrani ulozenych na PCR


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 11

Registrován: úte 01.3.2022, 22:44

Zbraň: mnoho

Bydliště: BRNO

prodej zdedenych zbrani ulozenych na PCR

Příspěvek od saturnin » sob 05.3.2022, 2:37

nevim, jestli to je spravne forum, nechci zde ted nic nabizet k prodeji, spis se zeptat, jak to probiha. Moje situace je slozitejsi. 3 kratke zbrane s 3 prukazy zbrane jsou na policii CR, po smrti meho otce, a odevzdani jeho zbrojniho prukazu.

Muzou tam nejakou dobu zustat, asi, typuju asi par mesicu. Notarske rizeni bude brzy uzavreno a jsem jediny dedic, takze prejdou na mne. Jenze, ja 1/ uz roky nemam cesky ZP, 2/ neziju v cesku, ale trvale v zahranici, za velkou louzi.

Zajimalo by mne, jestli by to policajti vydali nekomu s platnym ceskym ZP, kdyz s tim clovekem sepisu normalni platnou smlouvu o prodeji (pote, co se s nim domluvim treba pres nejaky online bazar, treba), smlouvu pres datovou schranku, ta ma mit vahu meho notarsky overeneho podpisu. Kdyz tu smlouvu poslu na oddeleni, a ten clovek se tam dostavi, tak by mu to meli normalne vydat, ne? az se identifikuje a predlozi jim svuj ZP. Dokonce i tu smlouvu muzu poslat pres datovku i tem policajtum, kdyby to pomohlo.

Nebo jak to vlastne vubec udelat? Je to celkem pakarna. Nejake rady a typy?

Jediny jiny napad je, ze budu silou moci shanet nekoho, kdo ma ZP (nikoho v CR neznam) a ten to vyzvedne, se mnou, a prenesem to nekam do komise-bazaru do loveckych potreb, ale to je ukrutne debilni zpusob.

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: prodej zdedenych zbrani ulozenych na PCR

Příspěvek od Piggy » sob 05.3.2022, 9:05

Podobnou situaci jsem řešil docela nedávno.
Policajti potřebují od současného vlastníka/dědice jakýkoliv souhlas k převedení na nového nabyvatele - kupní/darovací smlouvu nebo jiný doklad opravňující ke zcizení.
A samozřejmě doklad o vypořádání dědictví.
Pokud jsi v zahraničí, musí být ten doklad pro policajty dostatečně hodnověrný.
Takže obvyklá rada na závěr: neptej se na fóru, zeptej se policajtů - nejlépe tam, kde jsou ty zbraně v depozitu.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz