Jaká Peltor sluchátka?


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Příspěvky: 30

Registrován: pon 09.1.2017, 15:06

Zbraň: váhám mezi G42 a G43

Jaká Peltor sluchátka?

Příspěvek od zahadnytajemny » pon 13.11.2017, 18:35

Jsem nováčkem. Mám G43. Hodlám chodit převážně na vnitřní střelnice. Dosud jsem si sluchátka na střelnici půjčoval. Hodlám si (hlavně kvůli hygieně) koupit vlastní. Váhám mezi 2 typy od Peltoru. Peltor Optime III SNR=35dB a mezi Optime II SNR=31dB - skládací. Raději bych skládací kvůli přenositelnosti a skladnosti, ale nevím, zda 31dB bude stačit. Škoda, že ty Optime III nejsou taky ve variantě skládací.

https://obchod.klimafil.cz/p/224/3m-pel ... gKejvD_BwE

https://obchod.klimafil.cz/p/231/3m-pel ... 20f-409-gq

Co myslíte? Díky za názor.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Jaká Peltor sluchátka?

Příspěvek od S474N » pon 13.11.2017, 18:50

Ty skladaci ti budou stacit i na vnitrni strelnice.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Jaká Peltor sluchátka?

Příspěvek od Starosta » úte 14.11.2017, 18:55

Pokud můžu doporučit, kup X4A
https://obchod.klimafil.cz/p/532/chrani ... peltor-x4a

Mají útlum jen o trochu horší, než ty mega mušle OPTIME III a jsou o mnoho skladnější.
Skládací ale nejsou.

Bohužel tlumí dobře i frekvence mluveného slova, takže na celodenní kurz bych ocenil víc elektronická sluchátka nebo slabší mušle (např. ty skládačky), přes které je slyšet výklad a nemusíš šajtlovat s mušlemi na hlavu (poté, co Ti utekla půlka věty) a zpátky na uši (poté, cos omylem odstřílel pár ran bez nich).
Čistě kvůli pohodlí.
Ale pokud to máš na solo užití, budou Ti vyhovovat.

Na pušku vyššího útlumu rozhodně nelituju, tam je každý decibel navíc dobrý a jsou dost plochá na jakékoli zalícení.
Laborování se špunty do uší a přes to slabšími mušlemi jsem se vyhnul, opět kvůli pohodlí.

Ještě jedna věc mě napadla k těm X4A, někdo si stěžoval na vyšší přítlak - mně to teda nevadí/neregistruju to.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 213

Registrován: pon 28.7.2014, 17:49

Zbraň: G17

Re: Jaká Peltor sluchátka?

Příspěvek od Morris » čtv 16.11.2017, 9:05

kup si rovno elektricke.

Příspěvky: 30

Registrován: pon 09.1.2017, 15:06

Zbraň: váhám mezi G42 a G43

Re: Jaká Peltor sluchátka?

Příspěvek od zahadnytajemny » čtv 16.11.2017, 15:15

Na střelnici budu chodit převážně sám,od lidí si odpočinout a nebudu mít moc potřebu s někým aktivně komunikovat. Zároveň chci trochu vědět, co se kolem mě na střelnici děje. Proto to vypadá asi na ty Peltor Optime II - skládací. Projel jsem několik recenzí a videí a většinou jsou hodnoceny jako dobrý kompromis mezi spíše na venkovní střelnice určené Optime I a naopak už hodně utlumené a od dění v okolí odstřižené Optime III. Pokud by vedle mě zrovna někdo hodlal střílet tankem nebo z děla, dal bych pod ně ještě špunty. Takže favorita u Peltoru mám. Nevím, zda má smysl to komplikovat a dívat se i na jiné značky...asi ne.

Příspěvky: 65

Registrován: úte 13.9.2016, 21:59

Zbraň: Glock 43

Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jaká Peltor sluchátka?

Příspěvek od Jarda_B » čtv 16.11.2017, 22:41

Smysl dívat se na jiné značky určitě má. Vlastním elektronická sluchátka Honeywell Impact Sport a jsem naprosto spokojen i na vnitřních střelnicích a navíc jsou skládací. Podstatný rozdíl je v ceně, za Peltory bych ty prachy nedal, nějak mi u nich chybí přidaná hodnota oproti trojnásobné ceně. To že má lepší elektroniku jsou ničím nepodložené kecy, ehm omlouvám se - spekulace.
Jarda

Příspěvky: 65

Registrován: úte 13.9.2016, 21:59

Zbraň: Glock 43

Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jaká Peltor sluchátka?

Příspěvek od Jarda_B » čtv 16.11.2017, 22:51

Ještě pro doplnění. Útlum je nic neříkající hodnota, protože každá sluchátka při jiné frekvenci tlumí poněkud jinak. Proto je rozdíl mezi sluchátky pro sportovní střelbu a k bouracímu kladivu. Tlumit sonický třesk je něco jiného, ale to Vás s G43 nepotká ani v nejsilnější laboraci, tedy do té doby, až si vedle Vás stoupne někdo s revolverem 357 magnum, nebo nějakou kulovnicí. Pak budete litovat investice do Peltorů určených pro hlučné provozy. Musíte vybrat střelecké Peltory, aby jste byl spokojen, to z těch co uvádíte nejsou ani jedny.
Jarda

Příspěvky: 32

Registrován: úte 26.7.2011, 14:06

Re: Jaká Peltor sluchátka?

Příspěvek od crazy nemo » sob 18.11.2017, 22:23

mám obyčejné Peltor bulls eye I, a na střelnici mě na pár ran poprosil kolega s nějakým III sluchátky (jestli si dobře pamatuji tak 3M, asi nějaké pracovní podle toho jak hráli barvami) jestli si je nemůžeme vyměnit, a výstřel v 3M sluchátkách byl subjektivně daleko nepříjemnější než v mých sluchátkách (vnitřní střelnice, 9mmL).

Příspěvky: 65

Registrován: úte 13.9.2016, 21:59

Zbraň: Glock 43

Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jaká Peltor sluchátka?

Příspěvek od Jarda_B » ned 19.11.2017, 0:37

crazy nemo - píšete, daleko nepříjemnější, znamená to, že ve Vašich peltorech to není příjemné. Dnes jsem byl měřit nové laborace 357 magnum, honím výkon a je to pořádná prda. Protože pršelo, zalezl jsem si do boudičky a to pěkně hluboko, abych pod střechu schoval i hradla. V těch Honeywell Impact Sport naprostá pohoda. Ale asi by bylo potřeba říci, že každý má práh pohody někde jinde :-).
Jarda

Příspěvky: 20

Registrován: úte 25.10.2011, 23:54

Bydliště: Praha

Re: Jaká Peltor sluchátka?

Příspěvek od Reccol » ned 19.11.2017, 10:31

Přesně, každý má práh pohodlí jinde. Impact Sporty mi stačí na venkovní střelnici celkem slušně, na vnitřní rozhodně ne. A v porovnání s Peltor Comtac III/Sordin Supreme X -Pro (oboje s gelovými náušníky), je to samozřejmě znatelně horší. Což je pochopitelně logické a snad nikdo to nerozporuje - pobavila mě tvoje poznámka o "ničím nepodložených kecech". Prostě dostaneš, za co zaplatíš, jako ve všem.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 130

Registrován: pát 28.11.2014, 9:26

Bydliště: Brno

Re: Jaká Peltor sluchátka?

Příspěvek od ku8az » pon 20.11.2017, 9:16

Jarda_B: Vzhledem k tomu, že mám doma jak Impact Sport, tak Peltor Comtac XPi, tak můžu srovnat. Peltor opravdu MÁ nesrovnatelně lepší elektroniku. To je prostě fakt. Sice nevypínají při výstřelu ani jedny (narozdíl od jiných Peltorů), ale zvuk je v peltorech o dost lepší a Impact Sport mají jednu velkou nevýhodu - jsou citlivé na rušení mobilu. Což je docela otravné. Nicméně, fungují oboje a oboje za ty peníze stojí. I když já jsem měl teda Impacty za nějaký 1200 a Peltor do 4k :wink:, je fakt že 12k bych za ně fakt nedal.

Příspěvky: 69

Registrován: pát 26.2.2016, 20:12

Zbraň: Chci Glock

Re: Jaká Peltor sluchátka?

Příspěvek od Ivoo » pon 20.11.2017, 17:38

Pokud to jen trochu finančně pokryješ kup si sluchátka elektronická ,ať tě to nakonec nevyjde dráž tak jako mě: Taky jsem si říkal obyč peltory za šest set stačí -nedám přece tisíce za elektrické. Jenže když jsem po čase viděl jaká je to pohoda když ti s elektrikou to mají pořád na uších a slyší vše co se mluví -ale pozor slyšíš v nich dobře i výstřely ale utlumené tak že nevadí (aspoň mě ne) což je pro mě taky důležité ,ty klasický to utlumí moc a je to takový pukání a je to pocit jak když jsem nahluchlý,nemluvě o tom že když na tě někdo promluví tak musíš nadzvednout sluchátko -no a na potvoru co se stane někdo vedle vystřelí :D -fakt ta elektrika je supr (mám peltory elektr.3M za cca 2600,-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Jaká Peltor sluchátka?

Příspěvek od Int1m1thy » úte 21.11.2017, 2:02

mam peltory bulls eye a staci na vnitrni i na kosu a i kdyz vedle strili nekdo s magnumem, a jak tu nekdo psal nejde o nejvetsi utlum ale o nejvetsi utlum v tej danej frekvenci vystrelu...
nejsou tlusta a lze strilet i s pazbou

venku taham 3M spunty.
G17gen4

Příspěvky: 65

Registrován: úte 13.9.2016, 21:59

Zbraň: Glock 43

Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jaká Peltor sluchátka?

Příspěvek od Jarda_B » stř 22.11.2017, 0:56

S těma Impactama je pravda, že jsou citlivé na rušení z mobilu. Na jedné střelnici, kde není signál a telefon ho stále hledá, je to skutečně nepříjemné, řeším to tak, že telefon nemám v kapse, ale v tašce, cca 2m od sebe a je klid. Kamarád má ty Peltory a na té střelnici si na to také stěžuje. Pravda, na uších jsem je nikdy neměl, tak nesrovnám jak moc v nic bzučí. Jinak souhlas - za sluchátka bez elektroniky jsou to vyhozené peníze. Ale existuje i jiné řešení. Mám ještě v autě pohotovostní sluchátka ZEM SG31, když si na cestách odskočím jen tak bouchnout. Slyším kdo co říká a z krátké libovolné ráže na venkovní střelnici, pohoda. Když vedle stojí s kosou, dá se to vydržet. Fakt to funguje a hlavně v létě na sluníčku mi je každý závidí :-). Střelci vědí o čem mluvím.
EDIT - ty Impacty jsem koupil v aukci na Ebay za 452 Kč + 350 Kč doprava, a ty druhé pod názvem Otis EarShield 31 dB Hearing Protection FG-ESH-31 za 492 Kč s dopravou zdarma, obé nové přímo z USA. Ne že bych nechtěl dát našim vydělat, ale v době se to tady sehnat nedalo, jenom ty Peltory za 12.
EDIT2 - ten kurz je ale hajzl - https://www.ebay.com/itm/Otis-EarShield ... SwSQFaCxkl ten samý prodejce co jsem koupil před lety.
EDIT3 - krasavec pro minimalisty https://www.ebay.com/itm/Walkers-Game-E ... .l4275.c10
Jarda

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz