Pouzdro ThumbDrive 5.11


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: ned 18.3.2012, 16:38

Zbraň: GLOCK 19

Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Ciao69 » pát 30.3.2012, 8:50

Poprosil bych o názory, popř. osobní zkušenosti, nikde jsem ve zdejším fóru zmínku o tomto pouzdře nenašel. Děkuji.

EDIT

pro upřesnění

http://www.511tactical.cz/eshop/detail/ ... o-pravaka/
Uživatelský avatar

Příspěvky: 139

Registrován: úte 06.10.2009, 23:33

Zbraň: GLOCK 17

Bydliště: Liberec

Re: pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Henatko » pát 30.3.2012, 9:19

Tady to pouzdro ne , ale osobně mi nikdy nesedli pojistky co jsou na vnitřní straně (na palec) , preferuji samosvor (když už tak to vytrhneš) nebo na ukazováček (když tak se střelíš do nohy :lol: )
GLOCK 17 (4.Gen)
STI SPARTAN , GLOCK 21 , CZ 858 , CZ vz.52Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od kolaCZek » pát 30.3.2012, 9:24

Pojistky chapu u neskryteho noseni, kde ti muze kver nekdo vytahnout. U skryteho noseni to myslim postrada smysl. :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: ned 18.3.2012, 16:38

Zbraň: GLOCK 19

Re: pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Ciao69 » pát 30.3.2012, 10:09

Henatko: že bych špatně zvolil? :wink: mám se rád, zdravé nohy bych ještě asi nějaký pátek uvítal

kolaCZek: nemyslím si, že by až tak postrádaly smysl...co takhle běh, nějaký ten kotrmelec, pád? Navíc jsem toho názoru, že při kontaktu mi ji nemůže hned na první úchop, někdo vytasit z pouzdra. :wink:
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pát 30.3.2012, 10:15, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od S474N » pát 30.3.2012, 10:16

Ciao69: vsechno co pises resi normalni pouzdra, takze se klidne muzes stavet treba na hlavu a zbran ti nevypadne. Podle me je taky ta pojistka zbytecnost.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: ned 18.3.2012, 16:38

Zbraň: GLOCK 19

Re: pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Ciao69 » pát 30.3.2012, 10:37

S474N: Po zběžném prostudování fóra jsem od Tebe čekal negativní názor, jak je to možné? :wink: Zbytečnost, ve smyslu nadstandartní doplněk, který ale třeba může v určité situaci pomoci, a nebo zbytečnost jako naprostá hloupost? Podle některých zkušeností díky bohu jiných, se stalo, že zbraň v určité situaci z pouzdra vypadla, popř. v krizové kontaktní situaci Ti ji někdo vezme.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pát 30.3.2012, 10:57, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od S474N » pát 30.3.2012, 11:00

Ciao69: jak jiz bylo vyse napsano, v cem ti pri skrytem noseni muze pomoci? Dle meho nazoru vubec v nicem. Naopak v nestandardni situaci budes potrebovat vytahnout pistoli z pouzdra a ne se zdrzovat nejakym odjistovanim (a ano, vim o tom, ze tady se tak ma dit "automaticky" palcem).

A pokud pistole vypadla, tak se musim ptat Z JAKYCH POUZDER a zejmena ZA JAKYCH PODMINEK. V zivote se mi nestalo, ze by pistole jakkoliv vypadla z pouzdra Fobus a pochybuju, ze i u dalsich samosvornych kydexovych pouzder jinych znacek je tomu jinak.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od kolaCZek » pát 30.3.2012, 11:06

Zkus si dat silnou ruku za zada (halzl ti o ni prerazil lopadu) a vytahnout zbran krizem slabou rukou. I bez pojistky to jde spatne. A s pojistkou uz budes uplne v riti. :P
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: ned 18.3.2012, 16:38

Zbraň: GLOCK 19

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Ciao69 » pát 30.3.2012, 11:22

S474N: V jaké situaci už jsem napsal výše. Kontaktní. o zdržování nemůže být řeč. Chápu, že si tady počítáte tasení na zlomky vteřin, ale to tu jistě nezapadnu. Navíc, užití stř. zbraně při napadení považuji za krajní možnost, při napadení s chladnou či stř. zbraní v ruce. Takže při vedeném fyzickém útoku beze zbraně se budu vždy, pokud to bude možné, spoléhat na svou fyzickou a i psychickou připravenost pro danou situaci jak jen budu schopen, nikoli jak čtu některé zdejší příspěvky. Nejsem členem ani ozbrojených složek ba ani BA.

Z jakých pouzder...bohužel v této oblasti se považuji stále za laika a nejsem schopen odpovědět, určitě se ale nejednalo o pouzdra FOBUS.
Za jaké situace...leh na zádech, start a běh, posed, start a běh ... chápu, že některým se s pupkem špatně vstává a musí se rozkolébat, také nejsem zrovna atletické postavy, ale nerad bych se vracel pro G na zemi

kolaCZek: zkoušel jsem to a držel v levačce G namísto ocitnutí se v cituji
"řiti" nevím, zda li jsem neporušil zdejší pravidla fóra ;)
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pát 30.3.2012, 11:30, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!

Příspěvky: 297

Registrován: úte 14.12.2010, 16:10

Bydliště: Praha

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Stenny » pát 30.3.2012, 11:26

Shrnul bych to asi takhle:

Pouzdro s pojistkou:
+ zbraň je v pouzdře opravdu spolehlivě držená při manévrech typu přeskakování zábradlí, pády ze schodů, chození po rukou a podobně
+ pokud by ses s někým dostal na kontaktní vzdálenost a ukázalo by se, že máš zbraň (triko se během přetahované vyhrne atp.), tak je pro něj obtížnější ti tu zbraň sebrat (doporučuju vyzkoušet, jestli je to pravda - některá pouzdra s 'automatickou' pojistkou se odjistí při skoro jakémkoli úchopu zbraně, tedy i když ti ji chce někdo prostě vyrvat z pouzdra)
- pouzdro kvůli mechanismu pojistky obvykle odstává od pasu víc než samosvor a tudíž se hůře schovává
- při tasení ve stresu může být pojistka problematická, protože ji prstem mineš, nebo může nutit k úkonu navíc -> tasení je zpomalené
- i pojistka je mechanická věc a může se někdy rozbít takovým způsobem, že zbraň nejde vyndat (SERPA když se pod páčku dostane nečistota, palcové pojistky když se odlomí vršek páky...)
- pokud bys potřeboval tasit druhou rukou, je to často velmi obtížné až nemožné

Samosvorné pouzdro:
Víceméně obrať výše uvedené.

Ještě se mi nestalo, že by mi zbraň vypadla ze samosvorného pouzdra, ale je pravda, že preferuju taková, ze kterých se zbraň musí vyškubnout - kydexová, Blackhawk CQC, kožená s vloženou pružinou a podobné. Žádná Dasta a jiná měkká pouzdra - tam bych si dovedl třeba při pádu ztrátu zbraně představit.
Pokud bych chtěl pouzdro s pojistkou (tj. kdybych potřeboval nosit neskrytě, jinak bych bral samosvor), tak bych si asi vybral něco jako Reflex, který se odjišťuje pootočením zbraně v pouzdře, což se obejde bez jemné motoriky... ale zase to může snáz někdo odjistit tím, že zbraň prostě popadne a když ji napoprvé nevyrve, tak s ní zacloumá. Život je kompromis.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: ned 18.3.2012, 16:38

Zbraň: GLOCK 19

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Ciao69 » pát 30.3.2012, 11:46

Stenny
mockrát děkuji, něco takového jsem chtěl už na počátku založení vlákna :)
ještě mi chybí nějaká osobní zkušenost od zdejších členů, ať už negativní či pozitivní, ale zkrátka zkušenost

Každopádně už je doma, uvidím a pokud mi nebude vyhovovat po delším užívání, poohlédnu se po něčem jiném.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od panvrabec » pát 30.3.2012, 20:24

Ciao69: Jestli se ti nějak podaří ze sebe setřást zbraň třeba z pouzdra LHS Centaur, při kotoulu, saltu, pádu, nebo při gymnastické sestavě :D tak máš u mě flašku
Uživatelský avatar

Příspěvky: 139

Registrován: úte 06.10.2009, 23:33

Zbraň: GLOCK 17

Bydliště: Liberec

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Henatko » pát 30.3.2012, 20:37

U G-éček a 75-tek používám DASTU (textil) bez jištění a zatím krom zásobníku nic nevyklouzlo :D - samozřejmě různé pásky mám dole
PS :
Dasta vnitřní - m.212
Dasta na pásek - m.202
GLOCK 17 (4.Gen)
STI SPARTAN , GLOCK 21 , CZ 858 , CZ vz.52Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: ned 18.3.2012, 16:38

Zbraň: GLOCK 19

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Ciao69 » sob 31.3.2012, 11:37

panvrabec:
jj, strašná prdel ve Tvém světě, volil bych situaci, kdy tě někdo čapne za límec a budeš se snažit tasit, zatímco druhý po nahmatání zbraně, se bude snažit Ti ji vzít...

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od tmx » sob 31.3.2012, 12:53

co to znamena chytne za limec? kravata na hlavu? nebo ze te chytne za obleceni?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: ned 18.3.2012, 16:38

Zbraň: GLOCK 19

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Ciao69 » sob 31.3.2012, 14:31

obrazně řečeno :) cokoliv...hmaty, chvaty, údery, strkání, tahání...pomoooc :)
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Fredouch » sob 31.3.2012, 16:46

Ciao69: No pokud je to až takový extrém, kdy už Tě jeden drží a druhý si s Tebou dělá co chce, tak už je to taková situace, kdy Ti nepomůže žádné pouzdro ani se sebelepší pojistkou. To už se pomalu rovná situaci, kdy Tě někdo majzne klackem přes hlavu.

Při skrytém nošení je předpoklad, že pokud už se zbraň i s pouzdrem ukáže, máš na ní ruku. Pak už jí použít buď pro střelbu, nebo jako úderový prostředek.

EDIT: To už jsme ale hodně off-topic a je to na jinou debatu.

Také preferuju pouzdra bez pojistky, což i doporučoval Radek Libovický na kurzech. Nevím jaký názor na to mají ostatní instruktoři. Takový kurz (je jedno od koho) víc než doporučuju.
Apropos na kurzech tam jeden z účastníků kožené pouzdro tuším s MLC pojistkou (což je palcová, podobná jako u toho 5.11tkového) a při jednom cvičení hodně dlouho nebyl schopen tasit (špatně chycená pojistka). Plus doproučuju projít i tenhle topic nehoda-pri-vycviku-strelne-poraneni-pou ... t7889.html. Tady je jasně vidět, kam může zajít kombinace nevhodně zvoleného pouzdra, uchycení, oblečení, stresu ........ atd.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od panvrabec » sob 31.3.2012, 17:56

Ciao69: Když už budeš tasit a přetahovat se s ním o zbraň, jak říkáš, tak už je celkem jednom co máš za pouzdro ne ? Pokud ještě netasíš, tak ti žádnou zbraň nesebere, protože on by o ní v první řadě neměl vůbec vědět.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: ned 18.3.2012, 16:38

Zbraň: GLOCK 19

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Ciao69 » sob 31.3.2012, 19:59

nene, já myslel situaci 1 na 1 a nejde mi o přetahování ... já to asi nejsem schopen vysvětlit :)

-co se kurzu týče, rád bych v dohledné době absolvoval kurz s panem Milošem Müllerem
-co se nehody kurzu týče, děkuji za info a odkaz, zajímavé, smutné, ale stát se může...tam šlo o pojistku pouzdra, která je na ukazovák, proto jsem takové nechtěl a volil jsem na palec

Příspěvky: 297

Registrován: úte 14.12.2010, 16:10

Bydliště: Praha

Re: Pouzdro ThumbDrive 5.11

Příspěvek od Stenny » sob 31.3.2012, 22:00

Možná nosím dříví do lesa, ale pokud máš pocit, že ti hrozí konflikt na kontaktní vzdálenost, tak investuj čas a peníze do nácviku boje holýma rukama a toho, jak zbraň v pouzdře ubránit a jak ji případně použít na velmi krátkou vzdálenost. Tyhle situace jsou nesmírně rychlé a samotné pouzdro ti zas tak moc nepomůže, pokud nejsi schopný rychle vypnout toho, kdo se ti snaží zbraň vyrvat.
Jinak kurz DSTI určitě doporučuju :)

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz