Fotky ke zbranim u Bazaru


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Fotky ke zbranim u Bazaru

Příspěvek od cmk » stř 02.2.2011, 18:40

PROSIM VAS, LIDI !!!

Kdyz tady chcete koupit nejakou seriovou zbran, kupujete ZBRAN, nikoliv modelku, barak nebo obrazek.
Budte soudny s pozadavkamana fotky.

Z mych poslednich zkusenosti a zkusenosti lidi kolem me - na forech je spousta "rotovacu", co permanentne otravujou "posli fotku, posli fotku, jeste to natoc a posli dalsi".
nevim jak za jine prodavajici - za sebe rikam - JE TO VOPRUZ - zvlaste z toho duvodu, ze tihle rotovaci temer zasadne stejne nikdy nic nekoupej !!!

A uplne nejvetsi s prominutim prdel je, kdyz nekdo pise: "Prodam Glock 17, vyborny stav, lehce osoupana, vice nosena nez strilena, nastrileno 1.000 ran tovarnima SB" a odpoved na to je "a nebylo by foto?".
Pokud nekdo nevite,jak vypada Glock (ale i dalsi zbrane nebo prislusenstvi), kouknete na stranky vyrobcu. Pokud nekdo nevite, jak vypada "bezne osoupana" podivejte se na nejakou zbran nekde na strelnici a neprudte zbytecne (mluvim predevsim k tem vecnym rotovacum, co to stejne nekoupej) prodavajiciho.

Jasne, ted mi tu nekdo napisete, ze kdyz to chce nekdo prodat, mel by to i umet nabidnout a snazit se. Jo muze, ale znova rikam, je to vopruz.
A za sebe taky muzu rict - slevu dam spis tomu, kdo mi napise "muzeme se v utery sejit na Avimu? Bouchnu si z toho a kdyz se mi to bude libit, rovnou to vezmu, ale dam ti za to o 1000 min".
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17

Registrován: pon 09.8.2010, 19:05

Bydliště: Praha

Re: OT: fotky ke zbranim

Příspěvek od teddis » stř 02.2.2011, 19:50

A nechtějí ty lidi fotky spíše kvůli tomu, aby se přesvědčili jaký je skutečný stav zbraně? Ne každému se třeba líbí "ohoblovaná" pistole, on popis "spíše nošená než střílená" nemá žádnou vypovídající hodnotu, je to subjektivní názor prodávajícího. A každý to nemá do AVIMu zrovna kousek. Chápu, že potom chtějí poslat fotky. Lidé jsou prostě jen opatrní a ti co si nechají posílat fotky možná ještě víc než jiní. Proto bych se na ně nezlobil, již staré pořekadlo praví: "Důvěřuj ale prověřuj" :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: OT: fotky ke zbranim

Příspěvek od S474N » stř 02.2.2011, 21:06

teddis: ja bych rekl, ze hlavni pointou je to, ze s fotkama "otravuji" ti, co si stejne nikdy nic nekoupi *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 261

Registrován: pát 11.1.2008, 17:54

Zbraň: G19, SaW MP9, RONI G

Bydliště: Vysočina

Re: OT: fotky ke zbranim

Příspěvek od Glockmann » stř 02.2.2011, 21:11

Ono kdyby u každýho inzerátu byla aspoň jedna základní fotka toho, co se prodává........ Né každej prodávající pojmenuje / popíše to či ono objektivně / správně. To co se někomu jeví jako běžná patina, může estétovi přivodit kopřivku. Taktéž né všichni vědí co prodávají : setkal jsem se s člověkem, který prodával no name taktické pouzdro na Glocka a já po shlédnutí vyžádané fotky zjistil, že to je origo Glock služební pouzdro pro rakouskou policii a né žádnej steheňák. Taktéž komolení názvů je na denním pořádku a kdo nemá velkou fantazii, tak ani neví co se nabízí. Já osobně bych byl pro povinné 1 foto k inzerátu.
" Memento mori ! "
Uživatelský avatar

Příspěvky: 294

Registrován: úte 06.12.2005, 12:20

Bydliště: WEST

Re: OT: fotky ke zbranim

Příspěvek od veselka » stř 02.2.2011, 21:56

Sorry, ale link je celkem "vo Ho", protože:
1) Když budu kupovat, chci zjistit co se vlastně nabízí (pouhý popis, nebo fotka skrze zamžený objektiv jaksi není dostačující). TEDY: šance koupit se přímo úměrně zvyšuje s ochotou prodávajícího - jak prosté.
2) A lovcům fotek je jistě tohle šum-a-fuk.
Pacifismus je NEMOC modEUrni doby.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: čtv 09.9.2010, 0:04

Zbraň: pistole

Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: OT: fotky ke zbranim

Příspěvek od dykmore » stř 02.2.2011, 22:50

Nejvetsi,ale zdaleka nejvetsi opruz byl,kdyz jsem prodaval glock s popisem: nastrileno 300 ran,bez znamek pouziti,stav nove zbrane. A prisly mi 4 pozadavky o fotku. Cmk-uplne te chapu...

Příspěvky: 8

Registrován: úte 28.12.2010, 9:33

Zbraň: Sig Sauer

Re: OT: fotky ke zbranim

Příspěvek od FishX3 » čtv 03.2.2011, 0:53

No, nemam zkušenost s někym kdo otravuje a nic nekoupí, fotku vyžaduji ale je pravda že jsem zatím vše koupil. Na druhou stranu sorry, ale stejně jako u motorek bohužel platí že ne každý má na věc stajný pohled a co je pro někoho "lehce nošená" je pro druhého osoupana obluda. nenapadam nazor ani jednoho uz nich - fotka dost napomuze. Nedavno mi nabidli brokovou dvojku, belgicka starsi ale v peknem stavu. rikam, je draha, chcem to na luparu ale poslete fotku, behem roku budem mozna potrebovat, zalozim si to s kontaktem....na te brokovnici byl odpadly kus v místě zamykání hlavně...tušit to, o fotku ani nestojím...to je nazor z druhe strany.


Takze za mne . fotka je standardni casti inzerce, chapu ze nebudu fotit nejake super detaily, ale nejaky nahled je proste potrebny aby clovek vedel zda se tim co se nabizi ma vubec zabyvat - prvotni rozhodnuti.

PS: tim nenapadam negativni pohled na vecne prudice, to je jiny pribeh

Příspěvky: 8

Registrován: úte 28.12.2010, 9:33

Zbraň: Sig Sauer

Re: OT: fotky ke zbranim

Příspěvek od FishX3 » čtv 03.2.2011, 0:58

jeste doplnek.....psal jsi ze kupujem kver....jo , souhlas, ale nevim jak ostatni, ja mam k tem kverum vcelku osobni vztah a ten je částečně postaven i na tom jak vypadají, takže zbran vybiram podle nekolika hledisek a jak vypadá je jedno z nich. Konec obhajoby práva na fotku (samo v rozumné míře a kvalitě)

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Re: OT: fotky ke zbranim

Příspěvek od PB » čtv 03.2.2011, 1:35

nikdy sem nikoho nežádal o fotku ale u čeho není fotka zásadně nekupuju tzn. u všeho co sem kdy z bazaru koupil byla fotka.
Kolik Glocků máš, tolikrát jsi člověkem.

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: OT: fotky ke zbranim

Příspěvek od Sobull » čtv 03.2.2011, 6:42

fishX3: no jo stará belgická dvojka, je něco jinýho. Když to takhle napíšeš, tak ani nemám představu co se za tím skrývá. Ale G17 3. generace, nastříleno 500 ran nenošená, stav nové zbraně? Co tak asi na ní uuvidíš? Na té fotce myslím.

Souhlasím s cmk, prodával jsem fobus, neodřený, jako nový, prakticky nepoužívaný. Fakt ho musím fotit? No pro někoho jo, pak mi napsal jj fakt je jak novej a nekoupil ho. Tak na co ty fotky chtěl?

A s motorkou bych to z pochopitelných důvodů nesrovnával...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Fotky ke zbranim u Bazaru

Příspěvek od admix » čtv 03.2.2011, 9:06

cmk: "Prodam auto, vyrobce X, model Y, lehce bourany, foto na www.automobily-vyrobce-x.cz"
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Fotky ke zbranim u Bazaru

Příspěvek od cmk » čtv 03.2.2011, 10:54

Sorry chlapi, ja asi pisu tatarsky.

Co ma spolecnyho "lehce bourany auto" s "lehce osoupanym Glockem" ???
Kdyz uz, tak bych lehce bourany auto prirovnal ke Glocku slehce prasklym ramem.

Ale asi jsem divnej. Ja kupuju zbrane proto, abych si z nich zastrilel (nebo je mel v trezoru, pac jsem lama a za nejakou dobu je prodal se slevou - ale to je vec jina).
Chapu cloveka, co chce koupit nejakou preimovou zbran, za kterou se fakt kazdej otoci.
Ale kdyz kupuju sluzebni "krumpl" (tim nehodnotim kvalitu, ale urceni), nebo nejakou jasne popsanou vec (CZ 75, zrepasovana, nove nalakovana ve zbrojovce, miridla Zendl), tak me proste zajima, jak zbran funguje, protoze je mi bud jedno nebo jasny, jak ta zbran vypada.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1

Registrován: čtv 20.5.2010, 7:12

Zbraň: HK USP

Re: Fotky ke zbranim u Bazaru

Příspěvek od Paegasuss » čtv 03.2.2011, 14:36

Pro mě jako nováčka,je fotka v podstatě důležitá.Neznám všechny zbraně a příslušenství podle názvu a chci prostě vidět,jak konkrétní zbraň vypadá...

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Fotky ke zbranim u Bazaru

Příspěvek od cityshark » čtv 03.2.2011, 14:59

Ja teda CMK chapu, a mam lepsi prirovnani nez Admix:
"Prodam LCD displej BenQ 15'' model FPS1G, stribrne provedeni. Neposkrabany, bez px vad." Skutecne nechapu jakej je problem to hodit do Googla... A to zbrani je min typu nez u elektroniky...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Fotky ke zbranim u Bazaru

Příspěvek od panvrabec » čtv 03.2.2011, 15:42

Jedna fotka řekne víc, než tisíc slov. Já ji vyžaduju vždy, pokud nekupuju novou věc ať už jde o cokoliv. Ideální je určitě vlastní pohled na věc. Ale nepojedu se přece na danou věc k někomu dívat domů, nebo na střelnici a myslím, že přiložit jednu fotku k inzerátu zas tak hrozné není.

Příspěvky: 8

Registrován: úte 28.12.2010, 9:33

Zbraň: Sig Sauer

Re: OT: fotky ke zbranim

Příspěvek od FishX3 » čtv 03.2.2011, 16:04

Sobull píše: Když to takhle napíšeš, tak ani nemám představu co se za tím skrývá. Ale G17 3. generace, nastříleno 500 ran nenošená, stav nové zbraně? Co tak asi na ní uuvidíš? Na té fotce myslím.
Bohužel to vidím tak, že je mezi námi dost lidí kteří specifikaci zbraně uzpůsobí potřebě a na skutečnost moc nehledí. Noa ty pak pojedeš za glockem ve stavu "nové zbraně" aby jsi na místě zjistil že z 500 naboju je 2000 a kdo vi jestli, protože pisatel tak nějak "zapoměl", že těch 500 nastřílel sám a stav je jeho subjektivní pocit , nikoli obecná skutečnost... protě si myslím, že fotka v dnešní době k inzerci patří a je fuk zda jde o zbran nebo jine zboží. Zas takovy opruz ty 3 obrazky udělat neni a oba se vyhnou nějakému rozčarování po realizaci schůzky.
Takže fotku jednoznačně ano, otravování samo ne - i když i zde když jsem něco prodával jsem se snažil vyjít vstříc - konec-konců, chci prodat , tak se snažím max vyhovět - je mi to příjemnější, než aby mi dotyčný při koupi začal chytračit a hledal mouchy s vidinou 100kč slevy - radeji když se sejdem nad jasným zbožím za jasnou cenu, než zabíjet čas a poslouchat "chytré plky" typu Tohle jsem nečekal, tady máte tečku 1mm ....

tak asi tak ..jsem tu nový a ani nemám Glock, tak doufám že jsem někoho nepobouřil :lol:

zdar a přesnou mušku

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Fotky ke zbranim u Bazaru

Příspěvek od Sobull » čtv 03.2.2011, 16:48

Samo že nepobouřil.

Však já taky rád vyhovím i s tou fotkou, nic mi to neudělá. Ale když to posíláš poněkolikátý, tak je to vopruz.

To myslím i cmk chtěl říct na začátku. Lidi odpoví na inzerát, že chtějí fotku. na fotce je přesně, to co je popsaný (např. k nerozeznání od nového) a oni už se neozvou. To jsou prudiči. Když odpoví na inzerát, tak to snad znamená, že jeho podmínky respektují. OK chtějí fotku, aby se ujistili. Pak už nic a za týden loudí fotku po někom jiným...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Fotky ke zbranim u Bazaru

Příspěvek od admix » čtv 03.2.2011, 16:50

Podle mne, kdyz prodavam neco jinyho nez "novy Glock, vystreleno pet ran, celou dobu lezi v kufriku", tak je samozrejmosti dodat fotku skutecnyho stavu prodavany veci. A koneckoncu, at uz jde o Glocka, auto nebo monitor. Ale co uz :)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Fotky ke zbranim u Bazaru

Příspěvek od cmk » pát 11.2.2011, 10:20

Tak trocha male statistiky.

Od chvile, co jsem poslal ten prvni prispevek jsem 5x posilal fotky zbrani na prodej (2x Tanfo, 2xMossberg, 1x Norinco).

NIKDO se pak nechtel sejit, vyzkouset a koupit presto, ze na tech fotkach neni jediny zavadny vzhledovy detajl. (pravda - Norinco jsem poslal dnes rano, tam je na hodnoceni brzo). Odpoved uz bud neprisla nebo ze vlastne jeste nevi, co chce atp...

A ted mi nekdo uprimne reknete - jaky mam realny duvod se na zasilani fotek nevy*rat?
Protoze to neni jen o tehle poslednich 5 mailech.
Zbrani uz jsem prodal za poslednich 5 let docela dost (20? mozna vic) a opravdu temer zcela zasadne plati pravidlo, ze rotovac si rekne o fotky, skutecny zajemce se zepta na stav, domluvi si vyzkouseni (nebo rovnou veri) a koupi (resp. nikdy se mi nestalo, ze by si nekdo domluvil pohledovou nebo zkouseci schuzku a nevzal to, ale snad vsichni co chteli predem jen foto to nevzali).

PS: na strelectvi je frajer, kterej si nechal poslat od kolegy fotky Siga, pak si nechal zaplatit strelnici pri vyzkouseni, rekl, ze OK, za 3 dny volal, ze ma necekany vydaje, ze to nechce a za dalsi 3 dny odpovidal me na inzerat na K100, ze by mel zajem, jestli bych neposlal fotky. Ted po roce kolega inzerat po roce obnovil a kdopak se mu neozval (aniz by ten clovek mel tuseni, ze odpovida podruhe temuz cloveku na tutez zbran). S kolegou ho podezirame, ze si proste chodi zastrilet z cizych zbrani ;-) Ale to je jedina vyjimka, ktera se jeste navic nestala me ;-)
Naposledy upravil(a) cmk dne pát 11.2.2011, 10:25, celkem upraveno 1 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Fotky ke zbranim u Bazaru

Příspěvek od S474N » pát 11.2.2011, 10:25

cmk: a nebylo by vhodne uverejnit nick daneho cloveka, aby si na nej dali pozor i ostatni?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz