Silnicni zakon - represe, jak na nej


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Silnicni zakon - represe, jak na nej

Příspěvek od S474N » pát 14.7.2006, 12:09

Sami asi vite, jak to dopada na nasich silnicich, zvlast MP je obvzlast aktivni v tomto smeru. Rozhodl jsem se poridit si do auta CB - posledni dobou ctu ruzna fora a jsou tam velmi kladne ohlasy. Mate nekdo osobni zkusenosti? Jakou byste mne pripadne doporucili? *88*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pát 14.7.2006, 12:37

CB v autě je pohoda kanál 10 info doprava radary,ale dost lidí-kamionáků to dalo s platností nového zákona prič,protože tím provokují a navíc podle infa tak se na to vstahuje stejný postih jako za mobil při jízdě tak těd sám nevím a raději jí nepoužívám,abych neprudil stačí že litám jako prase obec neobec.stengan :twisted:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 14.7.2006, 13:05

stengan: tak to mame opacne informace. Ja mam informace, ze spousta lidi si to cpe i do osobaku *40* a proto to tam chci taky.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » pát 14.7.2006, 13:47

CB je zkratka pro nějakou vysílačku předpokládám..? kolik to stojí?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pát 14.7.2006, 13:49

nevím pouze tlumočím správu jak jsem koupil,ale pokud je pravda že se za jízdy nesmí obsluhovat radiomobil tak se to vstahuje i na rádia proto mají pčr vyjímku že nemusí být připoutáni můžou volat a používat radiomobil a v tom případě i rádio a že nemusí používat při rychlejším přesunu maják ani na červenou ale platí to pouze pro státní policii tak nevím???stengan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » pát 14.7.2006, 14:03

stengan píše:nevím pouze tlumočím správu jak jsem koupil,ale pokud je pravda že se za jízdy nesmí obsluhovat radiomobil tak se to vstahuje i na rádia proto mají pčr vyjímku že nemusí být připoutáni můžou volat a používat radiomobil a v tom případě i rádio a že nemusí používat při rychlejším přesunu maják ani na červenou ale platí to pouze pro státní policii tak nevím???stengan
§ 22
Přestupky proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích
(1) Přestupku se dopustí ten, kdo v provozu na pozemních komunikacích
f) při řízení vozidla
1. drží v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení
§ 6
Povinnosti řidiče motorového vozidla
(2) Ustanovení odstavce 1 písm. a) neplatí pro
c) řidiče vozidla bezpečnostních sborů, ozbrojených sil a vojenského zpravodajství při plnění služebních povinností, řidiče vozidla jednotky požární ochrany při řešení mimořádných událostí8a) a řidiče vozidla zdravotnické záchranné služby v případech, kdy použití bezpečnostního pásu brání v rychlém opuštění vozidla za účelem výkonu dalších povinností.
O výjimce z toho telefonování jsem nic nenašel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pát 14.7.2006, 14:13

platí pouze pro PČR a je to cca tři dny stará správa jako interní úprava zákona-vyjímka pouze pro policii Č.R
a co se tíče CB tak počítej cca od 2000-50 000kč podle toho co odní očekáváš já mám pouze ručku a ta stála pět prstů,protože byla bývalého zaměstnavatele který koupil nové a ty staré nějak něchtel její cena na trhu je do 3000kč
stengan
P.S pokud by se náhodou nějaký rejpal "cmk"ptal jestli jsem ji náhodou neukrad tak ANNO a jsem na to hrdej,protože to je jediná věc co jsem kdy štípnul pokud nepočítám těch milión případů před tím :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 14.7.2006, 14:19

Me spis preqapuje ta vyjimka o jizde na cervenou bez sireny. Tusim, ze se to uz nekde na forech resilo a vyplynulo, ze to nikde v zakone (vyhlasce?) napsany neni...? Jen nastrel, nevim ani zdroj, ani verohodnost.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pát 14.7.2006, 14:36

Tuším že na čt1 pře dvouma nebo třema dnama proběhla debata na toto téma s ministrem vnitra a dopravy jak je to možný že policisté obchází-porušují zákon a tam bylo novinářům vysvětleno,že je to pouze vyjímka pro policii a jejich civilní vozy které nejsou popsány policie,ale policista musí být ve službě a konat povolenou práci jedná se o přvozy pachatelů sledování atd. ne o rozvoz obědů nebo pošty,tak to řekl ministr vnitra a dopravy tam jen přitakával jako debil.Více info zatím nevím jen jsem zastihnul v pozdních hodinách tuto debatu v telece.stengan
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 14.7.2006, 14:59

stengan: a co to jako resi? Ja o voze a ty o koze. Samozrejme, ze za jizdy ty jako ridic nemuzes drzet mikrofon (majkl) stanice a mluvit do nej. Nicmene muzes poslouchat a pripadne (abychom dostali zakonu) se muze na situaci nekolik km pred vozem dotazat spolujezdec. Take existuji tzv VOX sady, ktere jsou podobne jako dratove HF od mobilu a jsou normalne do ucha a samozrejme takoveto pouziti CB neni v rozporu se zakonem. Nicmene tady jsem nechtel resit pouziti CB, ale spise, jakou si koupit *4*.

PS. chtel bych videt, jak nekdo muze videt, ze kecas do majkla, kdyz ho budes mit spolecne s rukou na volantu *24**71*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 14.7.2006, 15:03

MarK: ceny zacinaji kolem dvou tisic za ty nejjednodusi - typicky DANITA 1240. Nicmene tento model bohuzel nema tzv. auto squelch. Model, ktery je uz vybaven ASQ je treba President Harry II, ktery stoji tri tisice, ovsem jeho ASQ neni pry nic moc. Idealnim modelem je Elix 77s, ovsem ten je uz za ctyri tisice. Takze ted babo rad *24*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pát 14.7.2006, 15:04

Tak to je ten přesně případ pokud si to nesestavíš sám a budeš to kupovat jako celek tak počítej že 20000 určirtě
pokud to chceš pouze jako poslechovou stanici tak to ti stačí to co mám já hele já ti to přinesu a pokud si stím chceš srát tak můžeš,ale potom nechod že ti došli bodíky :lol: stengan
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 14.7.2006, 15:10

stengan: jakej celek prosimte? Soucasna nejlepsi stanice (nejlepsi pomer cena/vykon) stoji kolem ctyr tisic a je to model Elix 77s. K tomu pocitej antenu s drzakem na auto za 1500 Kc. Dalsich 1000 Kc pokud je clovek levej a necha si to namontovat v servise. Kompletne jsme na necelych sedmi tisicich a to ma do 20 hodne daleko.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » pát 14.7.2006, 15:22

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 14.7.2006, 15:42

Vim jen ceny stare cca 3 roky: stacionarka do 2k, na antene se da utracet (1000+), ale co do anten na auto to zrejme nebude velky rozmezi - pocital bych 1000-3000 max., to uz hadam. Pocitam bezne ceny a prumer nebo mirnej nadprumer co do qality.
Kdo pohleda po netu, jiste snadno najde presne aktualni ceny.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » pát 14.7.2006, 15:55

taky o tom přemejšlím do služební káry.Opravdu se dá komplet i s anténou sehnat do 5ti litrů.A to si myslím je solidní cena.To jsou teď necelý tři pokuty za rychlost ä to nepočítám bodíky.Ale co se týče rady kterou-asi bych se spíš obrátil na nějakýho truckera :P

Příspěvky: 359

Registrován: sob 10.9.2005, 18:09

Příspěvek od Maco » pát 14.7.2006, 18:23

No taky bych se pridal k tematu spise teda k tematu Mestske Policie, nesere me az tak to ze buzeruji ridice za ruzne prestupky a neodpousteji to jim neberu , ale poradne me zarazi kdo vlastne dela ted jejich praci na kterou Mestska Policie byly zrizena a to je udrzovat poradek ve mestech a ne nekde opruzovat s radarem. A za druhe proc by mela mit pravomoce stejne ja PČR ta a by se k PČR dostala musela projit vice a tezsima skouskama nez u MP tak proc by si meli byt rovni v pravomocech.

Ne ze bych je vsechny hazel do jednoho pytle ne vsem naroztl hrebinek a taky me zatim neopruzovali ac nejsem zadny andelicek :).

PS: Jak tady bylo jednou probirano jednim Psychologem xyz zbrane mezi civilnima osoboma by nemeli byt ze k dodrzovani poradku tu je Policie, bohuzel tenkrat je clovek ve meste parkrat potkal a ted vsichni strasi v autech a meri a meri a buzeruji.

Příspěvky: 359

Registrován: sob 10.9.2005, 18:09

Příspěvek od Maco » pát 14.7.2006, 18:27

ALL: co se tyce CB tak mozna to neni spatna vec, kolega ji ma v aute a jednou jsem s nim jel na trase Praha - Brno a nechtel bych to. Zapomente na to ze tam budete mit zvuk cisty jak v radiu chvilku potrva nez si na to zvyknete poznat v tom sumu co kdo rika teda mozna u tech levnejsich nevim jak ty drazsi s vetsim dosahem. Me osobne z toho bolela hlava :x
Ja davam prednsot IMPULZU dopravni informace jsou dostacujici :twisted:

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » pát 14.7.2006, 22:19

Trošku mimo mísu, ale není lepší pořídit si antiradar? Pravda na laserovou ruční pušku co nafasovali městský je to asi krátký, ale jinak v pohodě. :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 14.7.2006, 22:55

tom: ono idealni kombinace je antiradar + laserjammer + CB vysilacka. Jde o to, ze pres CB vis o radarech treba 10 km predtim, nez vubec je. Nicmene to co jsem psal je tzv. "svata trojice" *40*

Maco: problem Impulzu a podobnych radiovych relaci je ten, ze obvykle maji stare informace - bezne se stane, ze jim tam clovek zavola a oni to odvysilaji za 40 minut a i klidne dve hodiny.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz