ŽUMPA aneb ekonomika historicka i dnesni


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

ŽUMPA aneb ekonomika historicka i dnesni

Příspěvek od nettik » stř 18.7.2012, 9:35

"Stala se nějaká věc, nad kterou Vám zůstáva rozum stát" ...no, to teda stala...

Je to pár dní co sněmovna odsouhlasila zvýšení DPH, daň pro bohaté, viz třeba http://www.mediafax.cz/politika/4081217 ... ymi-prijmy a teď si klidně sobě chtěj zvedaj platy...viz třeba: http://www.novinky.cz/domaci/273500-dra ... sicne.html
Pokud je měli zvednout soudcům, OK, ale proč NEZNEUŽÍT situace, ano, zneužít! a nepřidat si rovnou i sobě a dementním ouřadům na ministerstvech.... proboha za co ?! Za nefunkční registr vozidel ? Za zavedení stupidních lékarniček, které se další novelou zase zrušej ? Kdokoliv mít takovej bordel ve své práci, tak je nezaměstnanej, už by jim to sakra mělo dojít !
Pokud se nepletu, tak Pospíšil chtěl peníze do svého resortu(nevím přesně na co) a jak dopadl... tohle už je fakt moc !!! ...defenestrace ?
Naférovnu bych jim poradil ať hodně rychle odstoupí a utíkaj, tohle už fakt smrdí i mě a na jednu stranu dobře, že snad ne jedinému, aby se s tím dalo něco dělat, ale kdo ví co z toho bude za průser... !?!?!

vsw

Příspěvky: 100

Registrován: čtv 24.11.2011, 17:50

Re: ŽUMPA !!!

Příspěvek od vsw » stř 18.7.2012, 9:44

Před chvílí jsem to slyšel ve zprávách. Nemá smysl spamovat internet, vzpomeňme si při volbách.
Čím více z nás bude nosit zbraň, tím méně z nás ji jednou bude muset použít.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: ŽUMPA !!!

Příspěvek od kolaCZek » stř 18.7.2012, 9:44

Uz to zacalo? Uz to zacalo? Mam lano a lamp u D1 je dost.
Jeste ne..? Tak jeste chvili pockam. :twisted:

EDIT: Jen tak pro predstavu...
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: ŽUMPA !!!

Příspěvek od Lars » stř 18.7.2012, 10:06

Holt jsme prostě jako národ tupé stádo, které si nechá všechno líbit a vykecává se z toho akorát tak na různých netových fórech. A naši politici to moc dobře vědí a zcela oprávněně kalkulují s tím, že jim všechno projde.
A i když tady nechci dělat nějakou agitku - tak ruku na srdce pražáci (a přilehlé okolí, dejme tomu 50 km od Prahy): kolik z Vás bylo na poslední odborové demonstraci aktivně účastno?

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: ŽUMPA !!!

Příspěvek od Shi » stř 18.7.2012, 11:39

Odbory ? V USA se odbory proslavily jako prodloužená ruka mafie, v ČR jsou odbory prodlouženou rukou ČSSD, která se na to všem podílí. Jít na odborovou demonstraci znamená podpořit tu druhou půlku lumpů, kteří momentálně nejsou u koryta.

Sorry, ale přes odbory cesta k nápravě nevede (tedy sem tam někde prý vzniknou odbory s liberálně-konzervativními ideály, ale těch je jako šafránu).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: ŽUMPA !!!

Příspěvek od maja » stř 18.7.2012, 12:03

OSVČ mají odbory? :)

Jinak je to už na ránu. Z nás chtějí ždímat peníze a sami si přidávají za ty mizerné výsledky.

Příspěvky: 17

Registrován: stř 09.5.2012, 22:42

Zbraň: GLOCK 17 gen4

Bydliště: Praha

Re: ŽUMPA !!!

Příspěvek od pan Lorenc » stř 18.7.2012, 12:13

Za sebe můžu říct že k volbám půjdu ale budu volit nějakou z malých stran i s tím rizikem že se nedostane do parlamentu,protože těm stranám který tu šanci se tam dostat mají a v současnosti tam taky dřepí nevěřím ani pozdrav :?

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: ŽUMPA !!!

Příspěvek od midlos » stř 18.7.2012, 13:12

Čistě teoreticky - co by se stalo, kdyby lidi k volbám nešli vůbec ?
Volební účast v jednotkách procent, zisk volebních stran, které by byly voleny v desetinách procent.

Pořád se nemůžu ubránit dojmu, že spousta lidí neustále točí 3 strany, jak se jim která ve volebním období zamlouvala.
Menší relativně neznámé strany se nedostanou dostatečně do povědomí lidí, i když kdo ví, jestli by to byla výhra.

Stále slyšíme - chceš-li něco změnit, jdi k volbám. Jsi součástí kliky, která dokáže otočit kola.

A co kdyby se na to lidi už vykašlali, a prostě nešli volit ? Petr jako Pavel, všechno je stejný.

Je to utopie, ale fantazie mi ujíždí tímhle směrem.

Nikdo nejde volit = ???

A politici užasle čumí, co že se to vlastně děje. A možná až pak jim dochází, že lidi jsou nasraní a znechucení politikou a že je vlastně už vůbec volby nezajímají.
Pryč od korýtek a my na vás a vaše sliby už konečně se..m

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: ŽUMPA !!!

Příspěvek od Lars » stř 18.7.2012, 13:14

Re Shi:
Je "fajn" vědět, kudy cesta nevede, protože něco negovat dovedeme myslím každý.
Skutečností však zůstává, že odbory pořádané demonstrace byly jediným, opravdu viditelným, nesouhlasem s tím, co naše vláda provádí - ať už v jejich pozadí bylo cokoliv (touho dostat se znovu ke korytu nevyjímaje)
Nicméně máš-li nějaký jiný recept, sem s ním - dnes už na něj čeká určitě více než polovina národa. :mad:

Re Midlos: Ano, je to čistá utopie. Jak to bylo s tím slavným sčítáním lidu, pamatuješ?
Většina lidí věděla, že jde o nesmysl, většina někde anonymně nadávala - a přesto se většina oveček šla poslušně (a potupně) nechat sečíst... :evil: :evil:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: ŽUMPA !!!

Příspěvek od Nikdo » stř 18.7.2012, 13:30

midlos: Komunisti by získali 100%. Jako zatím vždy :evil:
Volby jsou z největší části otázka PR a marketingu. Rozhoduješ se z větší části podle toho, co vidíš v TV, v novinách, ty si možná přečteš pár blogů a přemýšlíš u toho, ale to jsi spíše výjimka. Velké strany mají obrovské příspěvky od státu a dále velké sponzory, na jejichž zakázku fakticky pracují. Třeba ČSSD měla přiznaný rozpočet kolem 200mil. a krom toho například v Brně 90%(!) slevu na některé reklamní aktivity od jisté reklamní agentůry, která zajišťuje reklamu v MHD. S takovým rozpočtem jenom na marketing bych moh bejt prezident...

Lars: POkud se omezím na demokratickou cestu, tak můžeš přestat volit zlo, byť "menší", a začít volit ty, co považuješ opravdu za správné.
Ještě lepší je, začít se angažovat osobně, vstoupit do strany či sdružení, nebo nějaké místní založit, registrovat se jako příznivec.
Přiměřeně svým možnostem, začít organizovat alespoň něco na komunální volby, udělat lokální informační server a zveřejňovat nepravosti, podle svých schopností, možností a přesvědčení. Když náhodou získáš pár židlí na radnici, nebo třeba jen překazíš místní sebrance pár kšeftíků, je to 1000x lepší než sedět, koukat a nadávat.

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: ŽUMPA !!!

Příspěvek od midlos » stř 18.7.2012, 13:59

Je mi jasný, že je to utopie. Nikdy se to nestane,ale mě zajímala teoretická rovina, co by se stalo, kdyby se to stalo.

Jak byse sestavovala vláda, z čeho atd..


Já už svojí stranu mám, volím ji pravidelně ale jaksi se nedostáváme nad požadovaná %.

Hodně lidí to odvolí stylem - "Co já se budu strarat o nějaké menší strany, dám hlas jedené z tradičních ČSSD, Komanči, ODS, VV,a nebo TOP09.

O jiných stranách ani neví, neuvažuje, nemá snahu si cokoli zjistit. Je to tak pohodlné. Stejně se nic nezmění.
A nejsou to nutně jen tupí lidé, jsou jenom rezignovaní a už ani nemají chuť se zajímat o "lepší" "jinou" volbu.

Jo, sčítání lidu - A víte to jistě ? Jasně, ještě pořád mám tu lopatu. :!:

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: ŽUMPA !!!

Příspěvek od Lars » stř 18.7.2012, 15:16

Ono když na to budeme nahlížet z té pesimističtější strany, tak s přihlédnutím k našim dějinám za posledních 100 let, je tady otázka, dokážeme-li si jako národ vůbec nějak smysluplně sami vládnout.

Jinak jsem na tom stejně jako Midlos - tu "svoji" stranu už nějakou dobu mám, ale bohužel chybí procenta.
A co si budeme povídat, politická scéna je u nás do té míry roztříštěná, že to velkým stranám zaručuje monopol vládnutí - jen se ty strany občas navenek prohodí.

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: ŽUMPA !!!

Příspěvek od Alci » stř 18.7.2012, 16:04

o jinych stranach vi, ale nemuzou riskovat, ze jejich "uvedomely" hlas propadne a k valu se dostanou socani, protoze jejich volici je volit budou taky. Krom toho nas politicky system rika, ze i kdyby se mala strana dostala do parlamentu, tak nic nezmuze. To uz je princip politickych stran.

Kdyby bylo po mym, tak zrusime parlament, senat, politicke strany a volby. Kazde hlasovani bude verejne, kazdy obcan bude mit svuj jeden maly hlas. A obohatil bych to tim, ze kazdy se muze sveho hlasovaciho prava vzdat ve prospech nekoho jineho. Podle chuti kdykoliv (resp. podle obcanskeho zakoniku). Vetsina lidi nechce hlasovat o kazdem navrhu sama, takze casem by stejne vznikly konkretni osobnosti, ktere by disponovaly statisici hlasu. A tech 5 s nadpolovicni vetsinou hlasu by si realne hlasovaly jako ted parlament. Ale porad s vidinou, ze lide by volili konkretni osoby podle toho jestli jsou s jejich praci spokojeni nebo ne a ti by porad byli drzeni v klestich, ze o sve hlasy prijdou.

Rozhodne to neni dobry zpusob vladnuti, to demokracie uz z principu byt nemuze, ale bylo by to neco, co by se aspon demokracii dalo nazvat.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: ŽUMPA !!!

Příspěvek od Shi » stř 18.7.2012, 16:27

Lars: Já volím Svobodné, poslal jsem jim i nějaké peníze, aby měli na činnost, ve volných chvílích se snažím donutit příslušný úřad, aby se konečně začal zabývat lumpárnama na místní úrovni - otravní občané dodali podklady k tomu, aby se lumpům dalo šlápnout na kuří oko, ale úřad zatím nekoná. Na každou svini se vaří voda a já se snažím jedné konkrétní svini přikládat pod kotel, seč můžu. Na moc víc zatím nemám čas.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: ŽUMPA !!!

Příspěvek od Shi » stř 18.7.2012, 16:29

midlos: Nejít k volbám ničemu nepomůže. Politikům je jedno, kolik lidí přijde k volbám. Oni si vystačí s tím, že k nim přijdou sami, sami se zvolí a pak budou tvrdit, že byli demokraticky zvoleni a mají mandát k tomu škodit nám všem. Cesta je opačná - chodit k volbám, volit strany, kterým (aspoň trochu lze věřit) a ty zvolené (byť třeba tebou nevolené) politiky pak otravovat se svými požadavky.

Příspěvky: 33

Registrován: pát 02.12.2011, 21:54

Zbraň: Glock 19

Re: ŽUMPA !!!

Příspěvek od duch » stř 18.7.2012, 16:42

Na jednom webu pred volbami 2010 jsem cetl zajimavou uvahu o volbe malych stran, ktere se do parlamentu nemohou dostat. Ten hlas neskonci v zumpe ani u komunistu. Ten hlas se pak musi prepocitat na vsechny strany a tedy cim vice hlasu se prepocitava, tim vetsi je to signal pro vladnouci strany, ze neco neni v poradku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: ŽUMPA !!!

Příspěvek od Nikdo » stř 18.7.2012, 16:51

Shi: taktéž tak nějak podporuji Svobodné. IMHO přijatelný kompromis, na němž by se nakonec mohlo shodnout dost voličů. :wink:

Duch: ten signál je stranám u moci s prominutím u prdele. Ti zrovna vyhráli volby, čímž splnili svůj cíl, a rozdělují si provize.
On je to hlavně signál pro voliče, že příště už není nutné volit "menší zlo", že existuje solidní a životaschopná alternativa.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: ŽUMPA !!!

Příspěvek od Lars » stř 18.7.2012, 17:40

Shi a Nikdo - Svobodné, s jejich provázaností na V. Klause, toho času prezidenta naší země?
Je to samozřejmě Tvoje volba, ale lidé nějak rychle zapomínají na pravé pozadí tzv. kupónové privatizace a jak svého času právě p. Klaus volal: více takových Kožených....

Alci - zajímavá myšlenka, něco jako návrat k demokracii starohelénského typu. Leč jak jistě sám víš, je to značně nereálné, stejně jako návrat k monarchii (kterou jen tak mimochodem osobně považuji za daleko vhodnější pro správu státu - ač představa věčně spícího "Trautenberka", jako osvíceného vladaře, je sama o sobě dosti děsivá... :lol: )
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: ŽUMPA !!!

Příspěvek od Nikdo » stř 18.7.2012, 18:02

Jo, KP byla dovedením myšlenky všelidového vlastnictví výrobních prostředků k dokonalosti :lol:
Jak by sis takovou transformaci centrálně plánovaného hospodářství v tržní představoval Ty? Nebo bys preferoval příkazovou ekonomiku?

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: ŽUMPA !!!

Příspěvek od Shi » stř 18.7.2012, 18:10

Lars: Klaus je člověk, se kterým nemám problém v mnoha věcech souhlasit, ale mám problém si jej vážit. S Havlem to bylo naopak - neměl jsem problém si jej vážit, ale měl jsem problém s ním v mnoha věcech souhlasit. Lidé nejsou černobílí. Propojení Klaus - Svobodní mě nadšením rozhodně nenaplňuje, ale je to jediná strana v ČR, která má nějakou ideologii a navíc mě její ideologie oslovuje. Nic lepšího tu není. (Jakl, coby jejich kandidát na prezidenta je něco, s čím se ale hned tak nesmířím).

Osobně si myslím, že Klaus může za to, že se z ODS stala strana podporující korupci, protože proti tomu nijak nezasáhl v době, kdy jeho slovo ještě mělo nějakou váhu. ODS jsem volil naposledy v roce cca 1995 a od té doby netrpělivě čekám až konečně tato banda korupčníků zmizí na smetišti dějin.

Program svobodných ve smyslu:- méně státu = méně korupce je něco, co nelze zkazit jinak než tím, že nebude méně státu. Panu Machovi zatím nemám důvod nevěřit, ve svých myšlenkách je konzistentní s ideologií, kterou jeho strana hlásá. To Klaus nebyl, neboť říkal A a ve skutečnosti on a jeho strana dělali B.

---
Co konkrétně bylo špatné na kupónové privatizaci ? Podle mě bylo špatné jen to, že nebyl legislativní rámec a nebyla politická vůle stíhat podvodníky. Samotná myšlenka kupónovky špatná není.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz