Střelecké situace aneb jak trenujete?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od AREYOU » stř 01.8.2012, 21:48

Okey panové,

nikde jsem zde nic podobného nenašel tak bez zbytečných keců Vás všechny poprosím o info jak trenujete nebo-li co můžete poradit ostatním.

Jelikož už nevíme co vymýšlet za kraviny na střelnici, tak mě napadlo, že třeba zde chytneme nějakou inspiraci :-).

Hned na úvod tedy přihodím skoro můj vynález :-) + další situaci, doufám, že se někdo zapojí.

SITUACE POMOTANÁ HLAVA

Střelba na dva LOS terče/popry ze vzdálenosti 7 metrů, před dva terče si dáte ve vzdálenosti 7 metrů značku (my dáváme pneumatiku) a pak ze vzdálenosti 25 metrů přiběhnete ke značce/pneumatice, zde se zastavíte a ve středním tempu se otočíte 10 krát kolem své vlastní osy, jakmile dokončíte poslední otočku stojíte čelem k terčům, tasíte a natahujete zbraň a palíte 2 výstřely na první terč a hned 2 výstřely na druhý terč.

Možná to vypadá jako sranda, ale garantuji Vám, že zasáhnout terč není žadná sranda, takto podobně se v boxu simuluje stav kdy Vás soupeř udeří na bradu a Vy takzvaně "hulíte" nebo-li jste mimo kontrolu své motoriky.
*(v boxu jsme dělali 10 kotoulů vzad pak jsme se postavili a deset otoček kolem své osy a pak tři rychlé údery...to jen pokud by Vám 10 otoček připadlo jako slabej odvar :-))

SITUACE ZÁVADA

Podáte někomu zásobník a k němu 4 náboje a 2 vystřelené hylzny/sušilky, kolega Vám napáskuje a zasune zásobník do zbraně tak, aby jste nevěděli jak je napáskováno, pak ze vzdálenosti 7 metrů tasíte nabíjíte a střílíte 2 vystřely na první LOS terč/popr přitom řešíte závady a kolega na Vás celou dobu řve a žduchá do Vás, pak následuje to samé na druhý Los terč/popr.

Tak a pokračujte Vy prosím....

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od Carloss » stř 01.8.2012, 22:20

No... zní to zajímavě a taky bych rád něčím přispěl.. Jenže jsem v tomto naprosté ucho, čili míň, než začátečník. Ale nemohu si pomoci od dvou připomínek: 1. "pomotaná hlava" Nepřijde mi to moc bezpečné. Když si tak vzpomenu, jak jsme blbli jako děcka, jak jsme se motali a točili ještě 5 minut nevnímajíc ni stran... nevím, nevím. 2. Závady mě tak nějak napadly. Ne jen jako řešit závadu, ale řešit i vynucené přebití. Rozhodčí náhodně, nebo podle losu, rozhodne, kolik nábojů do zbraně vloží. To rozptylování může být taky fajn, ale žďuchání do střelce... taky si nejsem zcela jist bezpečností. Ale na podobném principu, s počtem nábojů menším, než je počet terčů by se dalo řešit třeba i užití záložky.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od kuba » stř 01.8.2012, 23:50

neni lepsi se nejdriv naucit zaklady a pak vymejslet picoviny? nekdy mi prijde ze lidi (tim nechci rikat ze umim buh vi jak strilet) vymejslej picoviny zatimco nemaj vubec nauceny zaklady.. (ale treba to neni tvuj pripad a umis pekne po dobehu zapichnout a vystrelit hezky plynule apod.. )
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od AREYOU » čtv 02.8.2012, 17:39

Carloss
nevím kde přesně v "POMOTANÉ HLAVĚ" spatřuješ nebezbečí? Domotáš se stojíš čelem k terčům a pokud si nejsi jistý nestřílíš, ale normálně vnímáš kde jsi a co děláš jen je to takové jak na lodi a trefit terč není úplně snadné, v případě žduchání tě kolega žduchá do zad a ramen a zase je to hodně na střelci, aby zhodnotil situaci zda manipulace je bezpečná - lidem se kterýma jsem na střelnici na 100% v tomto věřím a věř, že nikdo tam nemanipuluje se zbraní jako kovboj, protože by jsme ho vyfakovali a to svinským krokem.

kuba
jaké základy máš na mysli? Možná se ti to zdá jako pičoviny, ale nás stát na místě a střílet mířenku na terč neuspokojuje, ten pohyb tomu dáva grády a když se rozpohybuješ začneš přidávat furt něco nového, aby tě to bavilo. Po doběhu zapíchnout a plynule vystřelit zvládne defakto každý po pár hodinách tréninku a sušení doma, to jsi tedy alespoň myslím, ale třeba se pletu?!

Toto jsou polemiky, které jsem zde, ale řešit nechtěl, nicméně by mě tedy zajímalo jak trénujete Vy Carloss a kuba?

Já osobně jsme cca každý druhý víkend na střelnici a vystřelím 100 nábojů, což je 2400 nábojů ročně, takže nejsem žádnej IPSC (pouze příměr) kropič jen člověk co se na střelnici odreáguje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 77

Registrován: pon 14.2.2011, 15:53

Zbraň: Bubák

Bydliště: Čelákovice, Čekanice, Leiko, Avim...

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od vlasten » čtv 02.8.2012, 18:55

Na orientaci je dobrá taky tzv. Osmička.
Dáte vedle sebe 5 nebo víc terčů a očíslujete. Do libovolné vzdálenosti dvě pneumatiky.
Střelec mezi gumama chodí do osmičky, dokud kolega nezavolá nějaké číslo. Vnímavější už tuší, že střelec se co nejrychleji točí k terčům, tasí a střílí do terče s patřičným číslem.

Aby to ale byla legrace, tak tok nedoporučuji zkoušet úplným začátečníkům, kteří ještě nemají zmáknutou prostorovou orientaci. Taste až směrem k terčům!

Vylepšit se to dá knížkou, ze které střelec při chůzi do osmičky nahlas předčítá. :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od AREYOU » čtv 02.8.2012, 19:17

vlasten

SITUACE OSMIČKA, něco podobného jsme dělali, ale ta knížka to tomu teprve dá ten glanc, díky to otestujeme :-).

PS o toto mi přesně jde, ta knížka by mě třeba nenapadla.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od kuba » čtv 02.8.2012, 22:37

ja to nemyslel tak ze jsou vsechno picoviny.. naopak proc ne zkouset se da vsechno.. jen mi prijde ze lidi skacou moc rychle.. no pokud to zvladas takhle proc ne.. ja strilim v prumeru 1000ran mesicne od toho susim a stejne jsou i zakladni veci jako je dynamika pohybu prace nohou apod ktery by sli zlepsit :)

muj trenink je zamerenej vzdycky na neco, dobeh na pravou stranu blizkej terc pak treba vzdalenejsi. dalsi trenink pulku taseni.. apod. na zaver vetsinou nejaky spojeni treba vice veci co jsme zkouseli do nejaky situace..

samozrejme nerikam pokud si nekdo neco chce vyzkouset at si to vyzkousi delame to pro radost ale tomu bych uz nerikal trenink ale zabava :)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od AREYOU » pát 03.8.2012, 21:23

kuba
jestli jsem to dobře pochopil tak tvoje střílení je sportovní, tím myslím, že jezdíš na závody LOS, IPSC nebo tak něco a věnuješ se tomu jako sportu je tak?

Pokud ano tak naprosto chápu jak si to s těma pičovinama myslel, my jsme jen nadšenci bez sportovních ambicí a bereme to jako odreagování/relax, už ten počet střeliva (já cca 2.400 ks/rok a ty 12.000 ks/rok) mluví sám za sebe...ty jsi jiná liga.

My se naše střílení snažíme posadit někam mezi zábavně obranou střelbu, takže pokud jako sportovní střelec jsi schopen poradit něco k drillování, aby to bylo odpovídající požadavku zábavně obrané střelby sem s tím každá rada dobrá.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od john.hawk » čtv 09.8.2012, 13:39

Souhlasím s Areyou, člověk by se měl po namakání základů určitě posouvat a k tomuto právě mají ty drilly sloužit..
Jeden za mně : 21
počet zásobníků : 3 ( jeden s 10,druhý s 7, třetí s 4) dohromady 21
počet terčů :3
vzdálenost terčů od sebe je 7 metrů.směrem do zadu..diagonálně..
začínáš od palebky vzdálenost 7 metrů od prvního terču..a jedeš do každého 3ks a až skončíš s posledním, dostřeluješ prvního jednou ranou, přebíjíš a přitom se přesouváš se k terči č. 2 na vzdálenosti 7 m, zastavíš a opět do dvojky tři a do třetího taky tři, pak dostřeluješ jednou ranou č. 2 a přebíjíš a přesouváš se k terči č 3 na vzdálenost 7m,střílíš do terče č. 3 zbytkem munice..
časový limit 21 vteřin..
Je tam všechno, dlouhá i krátká, trojvýstřely i mířenka, přebíjení i přesun..
je to drill od Izraelských speciálních jednotek.. :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od kuba » čtv 09.8.2012, 14:05

are you: no ano sportuju ale to neznamena ze se venuju jenom tomuhle :)

hele ja to nemyslim uplne spatne, jenom rikam ze clovek musi mit 100% zvladnuty zakladni ukony a z tech pak skladat dalsi a dalsi variace vseho dohromady (protoze to celkove je) a samozrejme zakladem je aby te to bavilo o tom zadna :)

ja vetsinou zacinnam stejne, par ran s tasenim na ruzny vzdalenosti, pak prenosy mezi tercema a pak vzdycky neco jinyho, jednou trenovani streleckejch pozic(asi tak placnu 10 streleckejch zakladnich pozic z toho neco vyberu) nasledne nejaka kratsi situace a neco pro pobaveni :)) napriklad doporucuju vyzkouset si strelbu s batohem nebo treba v tureckem sedu je to vylozene zajimavy (realna situace - meditujes v parku, kdyz v tom :)))

john: cekal bych jeste k poslednimu terci dobehnuti a strelba z blizka do hlavy :) (kdyz teda izraelci :-D)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od HV » čtv 09.8.2012, 14:57

jj, souhlasím s Kubou, já neumím ani pořádně střílet natož abych se někde motal :mrgreen:
Nejprve základ, rychlé tasení - jedna rána, pak přenos na více terčů (to Kubovi jde nejlépe :) ), pohyb je samostatná kapitola, hejbu se jak Hurvínek s Žerykem v zádech :mrgreen:
Sranda mače jsou fajn ale většinou se při nich člověk jen zasměje. Trénink je o něčem jiném. Což mi připomíná...kdy já jsem to vlastně naposledy trénoval :idea: :!: :?:
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od cmk » čtv 09.8.2012, 14:59

:-) co je to trenink?
Ja si delam prdel, ze trenovat jezim na IPSC, abych na LOSu mohl zavodit :-)

Posledni 3-4 roky jsem taky nesel pres 3.000 ran rocne... Neni cas, nejsou penize...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od kuba » čtv 09.8.2012, 15:05

hv: bejvavalo :)

prekvapeve pri behu si myslim ze lidi ztracej min nez pri dobehu ;) (a ja taky :D )

cmk: vsak mi to taky vzdycky nezapominas pripominat :D
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od Nikdo » čtv 09.8.2012, 15:05

AY: http://pistol-training.com/drills
Dobré je vybrat si sadu, kterou odstřílíš 2-3x za hodinu, pořídit timer a sledovat, jak moc můžeš u střílení spěchat, aby to bylo ještě přesné.

Zkus zajít sem: http://los.zbranekvalitne.cz/?filter_active=true&fd=on
Buď ti to bude vyhovovat, nebo se tím inspiruješ pro vlastní trénink.

Tajné situace na LOS taky nejsou špatné. Řešíš úlohu v neznámém prostředí se zbraní v ruce. K reálnému boji to má daleko, ale často koukáš, jak blbé chyby jsi schopen ve spěchu udělat :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od kuba » čtv 09.8.2012, 15:07

s obrankou ma los spolecny jenom ze to nosis skryte ;) jinak to sportovni strelba ;)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od HV » čtv 09.8.2012, 15:29

Přesně tak. Pokud si to nechci užít "obranně" kouknu, uvidím terče, schovám se z krytu střelím. Žádný taktický postup vlastně není třeba. Škoda.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od S474N » čtv 09.8.2012, 15:43

HV: no na druhou stranu, kdyz se ti neco semele ve sklepe v panelaku, tak zcela urcite nenahodis svetlo a nepujdes "cistit" teren, ale spis se "zapykas"a opevnis pozice.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od HV » čtv 09.8.2012, 15:49

No jistě, pokud to jde. Když nemáš zbytí, zavoláš (pokud je čas) a řešíš. Pak budeš zcela jistě postupovat jinak než v LOSu. Naštěstí jsem to nikdy nemusel řešit a pevně doufám, že ani nikdy nebudu muset.
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od cmk » čtv 09.8.2012, 16:13

kuba píše:s obrankou ma los spolecny jenom ze to nosis skryte ;) jinak to sportovni strelba ;)
A kdyz se snazime to ozivit nejakym rozpoznavanim, aby ten holy sport byl trochu neholy, tak je problem :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Střelecké situace aneb jak trenujete?

Příspěvek od HV » čtv 09.8.2012, 16:17

...jak pro koho, mě dělá problém pouze jednoduchý úkol. Černá/bílá ja na mě moc :mrgreen:
...zbraně, mám zbraně

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz