Až půjdeme volit ...


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Až půjdeme volit ...

Příspěvek od FRENKY » sob 17.11.2007, 17:00

Oslovil jsem jednu z politických stran s jednoduchým dotazem:
..... Jak se díváte na problematiku držení palných zbraní v rukách bezúhonných civilistů (zejména k ochraně zdraví, života a majetku)?
Budete držení zbraní podporovat, či naopak omezovat? ....
A obdržel od jejich tiskového odboru následující odpověď:
... Držení palných zbraní je v souladu a naší
představou o osobní ochraně, ochraně zdraví a
majetku. Koneckonců to plyne i z našeho světonázoru,
zaměření a přesvědčení, že pokud to není
Systém, musí to být občan, kdo svoje dokáže
ubránit. ...
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

jry

Příspěvky: 63

Registrován: ned 19.8.2007, 18:32

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Moravák jak poleno

Příspěvek od jry » sob 17.11.2007, 18:00

tak by me jen zajimalo, kterou tu politickou stranu jsi to oslovil...
pokud by ti vadilo to sem psat verejne, tak mi to treba posli sokromou zpravou.
dik JRY
"Zeslonit" je jako "zkonit", ale mnohem, mnohem víc
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » sob 17.11.2007, 18:08

Nevadí mi to napsat (pokud to nebude vadit adminovi). Oslovil jsem Národní stranu.
Jejich program opravdu doporučuji k přečtení.
Také doporučuji ignorovat mainstreamová média ve vztahu k této straně a udělat si názor vlastní.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » sob 17.11.2007, 19:58

Franky: Jejich program se čte hezky. Je v něm to, co člověk chce slyšet. A v tom je ten zakopaný pes. Málokdy je uváděno jak svých cílů chtějí dosáhnout a nebo nedejbože kde na to chtějí vzít. Bohužel hezky se čtou programy snad všech stran, nejspíš i ten komunistický vypadá lákavě. Takže nezbývá než se řídit osvědčeným:"Podle jejich činů poznáte je..."

Ano, jsem ovlivněn médii. Když si čtu jejich program, tak si nemůžu vzpomenout na Mein Kampf, film "Hitler - vzestup zla" a pořekadlo "Cesta do pekla je dlážděna dobrými skutky". Bohužel mezi řádky jejich programu tuším samé nehezké věci. Líbivý program dostal ke kormidlu jak nacisty, tak komunisty.
Nacionalistům nevěřím - všude, kde se dostali k moci, to dopadlo špatně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » sob 17.11.2007, 20:19

Nechci tu rozpoutávat politickou flamewar. Na to jsou jiné servery.
Nicméně podpora držení zbraní civilisty vypovídá o politické straně daleko víc, než je na první pohled patrné.
Bez ohledu o jakou stranu jde.

Zkuste někdo poslat podobný dotaz třeba vládní ČSSD. Nelze nevzpomnět například na Standu "Myslimtoupřímně" Grosse a jeho výrok "běžný občan nemá právo nosit zbraň", nebo na nedávný Bublanův exces "licence by měla být i na vzduchovku"
Rozbil bych jim držku oběma :)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » sob 17.11.2007, 20:33

Shi píše:... kde na to chtějí vzít.
Tohle by paradoxně nemusel být neřešitelný problém. Politika může být i velmi levná, pokud neliješ nehorázný prachy do zbytečného státního aparátu, přebujelé byrokracie a nedotuješ parazity, spoustu peněz ušetříš
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » sob 17.11.2007, 22:26

Myslím, že trochu politiky tohle fórum snese. Souhlasím, že "podpora držení zbraní civilisty vypovídá o politické straně daleko víc, než je na první pohled patrné". Ovšem program NS podle mě není reálný program. Podobný porgram bych sepsal, kdybych si v čele téměř libovolné strany zadal následující úkol:
1. Sepiš seznam toho co lidé chtějí slyšet.
2. Uprav to tak, aby v tom nebyly rozpory a dále aby to bylo přijatelné pro naše příznivce.

O reálných postojích NS také vypovídá tohle:
"Navrhujeme zřídit individuální účty zdravotního pojištění u Centrální zdravotní pojišťovny. Ta vznikne sloučením dosavadních vyhovujících ZP, za důkladné kontroly státu."

Státní zdravotní pojišťovna - něco jako současná správa sociálního zabezpečení. Vždycky, když s nimi mám něco do činění, tak jsem vzteky bez sebe. Cokoliv spravuje stát, tojí za ho... Vznik jediné centrální státní pojišťovny je jak z pera ČSSD, nikdo, kdo to s budováním svobodné společnosti myslí vážně, tohle nemůže zbaštit, natož se pod to podepsat.


Další hrůza:
"Národní strana zásadně odmítá členství České republiky v NATO a bude prosazovat naše vystoupení. Členství v NATO je nejen proti logice národních zájmů naší země, proti udržení ekonomické a bezpečnostní suverenity České republiky, ale též proti celkovému konceptu zahraniční politiky, jak ji Národní strana předkládá."
Putin by měl radost.
-----
Hezky mu zpívají, když ptáčka lapají. Program je plný deklarací, se kterými nelze nesouhlasit, ovšem jak deklarace naplnit neví ani NS, ani já ani nikdo jiný. Jeddna taková deklarace za všechny: "Jsme pro maximální zrychlení soudních procesů, kratší vazební období a to vše pro vyšší a rychlejší vymahatelnost práva a pro následnou vyšší účinnost uděleného trestu. Zároveň hodláme prohloubit práva poškozených. "
-----

Myšlenka oslovit s dotazem ohledně držení zbraní jednotlivé politické strany je výborný nápad.

P.S: Posledně jsem volil ED a nejspíš je budu volit znovu, ikdyž názory jejich předsedy mi občas hezky zvednou mandle.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » ned 18.11.2007, 10:23

Ještě doplním jeden odstavec z jejich programu, který je blízký tomuto fóru:
Národní strana požaduje přehodnocení statusu efektivní sebeobrany a obrany vlastního majetku. Požadujeme razantnější právo občana na ochranu zdraví, života a majetku svého i druhých. Stát nesmí upírat jednotlivci právo na obranu sama sebe.
Je pravda, že i se současným trestním zákoníkem se z iniciativy ODS "cosi" děje. Ovšem kdo si přečetl návrhy nových paragrafů o nutné obraně a krajní nouzi, tak jistě uzná, že o žádný posun vpřed téměř nejde.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » ned 18.11.2007, 14:30

Kdyby jim stouply preference a průzkum ukázal, že by je lidi volili proto, že slíbili změnit právo na obranu, to bys viděl ten posun. Hned by se to začlo řešit...
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz