Proč nosíte zbraň ?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: sob 12.4.2008, 20:46

Proč nosíte zbraň ?

Příspěvek od haleot » ned 05.10.2008, 15:11

Zdravím všechny příznivce zbraní a obvzvláště GLOCKaře. Když tak pročítám fórum jak každý píšete o svých zbraních-miláčcích o nábojích a podobně, tak by mne zajímalo a myslím, že nejen mne, ale i ostatní, proč a z jakého důvodu nosíte u sebe zbraň a třeba i ve většině případech nabitou ? Chystáte se do války? Docela by mne také zajímalo v jakých případech byste tuto zbraň použily? Protože, když někde čtu, že někdo nosí zbraň a k tomu dva až tři plné zásobníky a podobné věci, tak mi z toho je docela nanic. Já vlastním zbraň přes dvacet let a nosil jsem ji jen, když jsem převážel peníze jako ochranka, jinak jen na střelnici a na závody, ale to jen vybitou. Nevidím v tom nic důležitého, aby lidi nosili u sebe nabitou zbraň, pokud tedy nechtějí s ní bojovat, ale to si myslím, že v našich podmínkách je to zbytečné. Dávám tedy otázku, PROČ NOSÍTE ZBRAŇ ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » ned 05.10.2008, 15:49

Že by pro obranu? Což je vlastně boj o přežití..........takže ano, proto abych s ní mohl bojovat............A kdy jí použít? Podle zákona.......... :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 132

Registrován: čtv 09.8.2007, 16:35

Zbraň: Glock 17, Glock 27

Bydliště: Praha

Příspěvek od cimvictimlip » ned 05.10.2008, 16:12

Haleot: Já souhlasím. Taky to nenosím, až na výjimky.. když s sebou člověk kterej nepřeváží nic cennýho,a je to co se týče útočníka nezajímavej objekt (člověk co dělá za pár tisíc od 8 do 4) nosí zbrań i když si do do trafiky pro cigára, přijde mě to přinejmenším zbytečný. :) ano peníze nejsou jedinej důvod proč někoho napadnout, já se ale zkrátka nijak ohroženej necítím. čistě můj názor..

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » ned 05.10.2008, 16:14

Motto Střelecké revue: Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

.

Příspěvek od Zajic » ned 05.10.2008, 16:25

Trosku me udivuje, ze se nekdo jako Ty, pta na to proc nosi lidi zbran !? Pokut si delal u ochranne sluzby, jak pises, a zbran mas uz radu let, tak tuhle otazku sis musel polozit uz drive, a nemyslim, ze by se nejak za tu dobu zmenila mentalita lidi natolik, aby ti odpovedeli nejak jinak. I kdyz verim ze par lidi, co neradim mezi normalni strelce, ale mezi frajirky, si zbran poridi z duvodu frajeriny a k tomu aby ji mohli nekomu ukazovat a byt zajimavejsi. Tohle ale urcite o sobe nikdo nenapise ! Takze vecina lidi ji nosi pro pocit bezpeci a proto ze ji treba maji radi vedle sebe, co kdyby nahodou ! A ze ma nekdo par zasobniku navic, je dano treba tim ze chce mit v rezerve vic naboju pro lepsi pocit, nebo lehce vymenis spatne suple za dobre, nebo to mas jako protivahu pistole...Myslim ze by se dalo vyjmenovat ruznych moznych dalsich veci...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » ned 05.10.2008, 16:30

Hlavně je to z mého pohledu asi tak stejně inteligentní dotaz, jako: "Proč si kupujete auta,když je tu MHD a mezi městy železnice a jezděj všude autobusy?" :lol:
Důvody proč nosit jsou jasné, stejně tak je jasné, že jsou jedinci, kteří mají pocit, že bezpečí není třeba zajišťovat jinak než telefonním číslem (158)............ a je každého volba, kterou variantu si vybere...... 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 76

Registrován: stř 12.3.2008, 21:53

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Brno

Příspěvek od Miroun » ned 05.10.2008, 16:59

Tak já se přiznám,já jí nosím abych machroval,protože v dnešní době se může člověk 100% spolehnout na policii,je vždy tam kde třeba někoho přepadnou a zmrzačí ho jen pro blbých 100Kč.Když jdete s rodinou na výlet a někde na vás vyběhne pes,kterýho si "zodpovědný" majitel zapoměl uvázat a když se náhodou večer vracíte z práce a potkáte skupinku lidí,kteří mají zrovna náladu si dokázat,jak jsou pohromadě silný,tak na to si myslím,že je zbytečný tu zbraň nosit.Příkladů je samozřejmě víc,nikomu bych nepřál zažít ani jeden z nich,ale kdyby se všichni chovali jako většina majitelů zbr. průkazu tak tu zbraň mají opravdu jen na střelnici a nenosí ji všude s sebou.Jinak já s ní "machruju" každý den,protože jí potřebuju ke své práci.NEKAMENUJTE MNĚ,TOTO JE JEN MŮJ NÁZOR.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Příspěvek od snaper_mira » ned 05.10.2008, 17:21

2haleot: myslím že toto vlákno by bylo lepší umístit do ostatních

myslím že většina návštěvníků tohoto fóra se shoduje v těchto názorech:

viewtopic.php?t=3708

ještě mi přijde dobrý přečíst si toto:

http://www.gunlex.cz/wp-content/uploads ... cts-cz.pdf
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)

Příspěvky: 179

Registrován: ned 06.5.2007, 22:26

Příspěvek od Fobus » ned 05.10.2008, 18:04

Miroun: Ještě bys mohl říct, co děláš, aby to bylo řádně ilustrovaný....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Proč nosíte zbraň ?

Příspěvek od Nikdo » ned 05.10.2008, 18:31

haleot píše:Dávám tedy otázku, PROČ NOSÍTE ZBRAŇ ?
Protože chci. To je podle mne ve slušné společnosti dostatečné zdůvodnění.
Osobně já obvykle využívám svého práva zbraň nenosit. Ale podle mne je úplně stejně normální zbraň nosit. Strach musí mít ten, koho do slušné společnosti nepočítáme :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 76

Registrován: stř 12.3.2008, 21:53

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Brno

Příspěvek od Miroun » ned 05.10.2008, 18:47

Fobus píše:Miroun: Ještě bys mohl říct, co děláš, aby to bylo řádně ilustrovaný....
Myslím si,že není úplně tak důležitý,co dělám.Reagoval jsem jen na toto téma.Ale ty peníze jsem taky vozil a moc dobře vím,jak to vypadá,když si nějaký sfetovaný pito...c myslí,že vám ten kufr sebere a nůž co má v ruce,mu v tom pomůže.A ubránil jsem se né tím,že jsem si s ním začal povídat,ale tím, že jsem položil ruku na pistoli,která byla na vestě v pouzdře.Samozřejmě se toto může stát i civilistovi,který jde po městě,nikoho si nevšímá a ten blb si vybere právě jeho.A když jde někomu o život tak nevím jestli se ubrání jen slovy "mně nech já nic u sebe nemám" a nebo "vem si co chceš hlavně mi nic nedělej" 8-) 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: sob 12.4.2008, 20:46

Příspěvek od haleot » ned 05.10.2008, 19:00

Dík za všechny odpovědi. Všechny beru až na jednu: od Biggles-Hlavně je to z mého pohledu asi tak stejně inteligentní dotaz...Nevím, zda-li je Biggles nejinteligentnějším na světě, ale nemám rád zesměšňující názory a ty, které poukazují na snad menší inteligenci, než dotyčný, který to píše. Nejsi pane "Biggles" voják z povolání a z Přerova z letiště ? Usuzuji z Tvého bydliště "LKPR" Je to zkratka pro letiště Přerov, ale to jen tak okrajově. Bavíme se tady o zbraních a ne o tom, zda-li je něčí názor inteligentní nebo ne. Takže rychle ke zbraním. Můj názor na nošení zbraně je takový, že zbraň není potřeba nosit pořád a neustále, všude a za všech okolností. Není potřeba hned "tasit" zbraň, když se cítím ohrožený. A proč se vlastně cítím ohrožený? Jsem zloděj, dareba nebo nějakej živel, abych měl strach o svoje zdraví, že mi někdo bude chtít rozbít hubu? Vím, že chodí po světě hodně zlých lidí, ale dá se jim vyhnout. Já osobně miluju zbraně a všeobecně militárie, závodně střílím a ke zbrani mám hodně blízko a vřelý vztah a také respekt, ale je zbytečné se s ní tahat. Ikdyž GLOCK je fakt velmi lehký a pro nošení jak dělaný. Co se týká tohoto vlákna, tak je asi umístěné na špatném místě za co se všem omlouvám. Snad mi to pro jednou prominete. Děkuji všem
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pát 23.6.2006, 22:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: střed Moravy

Příspěvek od Missak » ned 05.10.2008, 19:18

haleot píše:....Můj názor na nošení zbraně je takový, že zbraň není potřeba nosit pořád a neustále, všude a za všech okolností. Není potřeba hned "tasit" zbraň, když se cítím ohrožený. A proč se vlastně cítím ohrožený? Jsem zloděj, dareba nebo nějakej živel, abych měl strach o svoje zdraví, že mi někdo bude chtít rozbít hubu? Vím, že chodí po světě hodně zlých lidí, ale dá se jim vyhnout..
souhlas, až na to, jak mám ráno když vycházím z domu poznat, že zrovna dnes ji budu potřebovat, abych si ji tedy vyjímečně vzal? jasně, jdu s kámošema na badminton, nemám potřebu si jí brát, potom však jdu nakoupit a vybrat peníze z bankomatu ... :?: už tady je jakési riziko.
nejsem zloděj, dareba, lump A PRÁVĚ PROTO mám obavy o své zdraví, peníze a své blízké.
snažím se těmto lidem vyhnout, ale budou se vyhýbat i oni mě?

Z toho všeho vyplývá, že i když bych raději nenosil, tak až na pár vyjímek sebou G tahám i když mi to občas působí různé problémy. co když při návratu domů najdu otevřený byt a nezvané návštěvníky ještě vevnitř nebo viz důchodce který postřelil dva zloděje.
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » ned 05.10.2008, 19:20

2 Haleot: OK, takže lehce OT. Nejsem guma a LKPR skutečně NENÍ zkratka prostějovského letiště. Jistě nejsem nejchytřejší,nicméně na blbou otázku jiná než "blbá" odpověď není možná.
Myslím, že je podstatné, že je mým právem mít či nemít zbraň a jak s těmito právy zacházím je čistě mojí věcí. Je nutné to napsat ještě polopatičtěji pro ty pomalejší? :lol:

Edit: Pardon,nikoliv prostějovského, ale ani přerovského........nějak jsem ty dvě místa prohodil :oops:
Naposledy upravil(a) Biggles dne ned 05.10.2008, 19:31, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 80

Registrován: úte 25.12.2007, 20:16

Zbraň: G26

Příspěvek od Kurt » ned 05.10.2008, 19:23

Haleot: jo, dobrý, taky názor. Celkem ho chápu, až na jednu věc - asi tohle: "A proč se vlastně cítím ohrožený? Jsem zloděj, dareba nebo nějakej živel, abych měl strach o svoje zdraví, že mi někdo bude chtít rozbít hubu? Vím, že chodí po světě hodně zlých lidí, ale dá se jim vyhnout"
Teda, nic ve zlým, ale tohle je silně přitažený za vlasy. Spoléhat na to, že se problému vyhnu, je pokrytectví, nebo hloupost. Tenhle argument, aplikovaný třeba na jízdu autem, by mohl znít "Nepoutám se, protože nejezdím jako prase. Jsou takoví, kteří jezdí jako prasata, ale dá se jim vyhnout". Nedá. A i kdyby dalo, není to pořád důvod k tomu, abych si tu kšandu nedal. Stejně jako není důvod nevyužít všech prostředků, abych ochránil sebe, nebo své blízké. Náš první prezident T.G.Masaryk jednou prohlásil: "Mě osobně, kdyby někdo napadl, já bych ho snad utloukl cihlou. I kdybych jí měl ze zdi vyrvat!". Tohle přece platí i dneska. Také proto nosím.
I když máš pravdu v tom, že všude a vždy jí netahám, neboť všude a vždy není důvod.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 76

Registrován: stř 12.3.2008, 21:53

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Brno

Příspěvek od Miroun » ned 05.10.2008, 19:25

Dovolím si nesouhlasit s tím,že se zlím lidem dá vyhnout.Když jde člověk sám a proti němu se někdo postaví s čím koliv v ruce,dá se třebe i utéct,ale jdete-li s rodinou a máte s sebou 3 letého syna a manželku,tak to asi moc dobře utéct nejde.Nikdy jsem naštěstí zbraň použít nemusel,ale kdyby nastala tato situace,kterou jsem teď psal,myslím si že bych neváhal a i kdyby se nějakým způsobem prokázalo,že jsem pochybyl tak i přesto budu nesmírně šťastný,že jsem zachránil ty,na kterých mně nejvíc záleží-rodinu!!!Ale jak říkám,budu rád,když k této situaci nikdy nedojde,ale člověk nikdy neví a proto když mám u sebe to necelé 1kg navíc jsem klidnější.Nevím jak ostatní.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pát 23.6.2006, 22:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: střed Moravy

Příspěvek od Missak » ned 05.10.2008, 19:25

ano, je to naše právo a buďme rádi, že jej máme. stejně tak všichni mají právo zbraň nenosit a nikdo by neměl nutit druhému ať jedno nebo druhé.
Chci, tedy nosím, nechci tedy nenosím a riskuji, že se budu muset spolehnout na ochranu od jiných, když už k něčemu dojde. a právě že je toho čím dál tím více a to i v místech a časech, které byly před několika lety ještě bezpečné.
Jak se říká, štěstí přeje připraveným.
Jinak LKPR není ani kodem pro letiště Přerov, jak původně zněl dotaz. stačí zadat do vyhledávače a seznam mi to vyhodil hned jako první odkaz.
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » ned 05.10.2008, 19:30

Přesně tak, ale to je doopravdy hodně OT :wink:

Příspěvky: 179

Registrován: ned 06.5.2007, 22:26

Příspěvek od Fobus » ned 05.10.2008, 19:59

Miroun píše:
Fobus píše:Miroun: Ještě bys mohl říct, co děláš, aby to bylo řádně ilustrovaný....
Myslím si,že není úplně tak důležitý,co dělám.Reagoval jsem jen na toto téma.Ale ty peníze jsem taky vozil a moc dobře vím,jak to vypadá,když si nějaký sfetovaný pito...c myslí,že vám ten kufr sebere a nůž co má v ruce,mu v tom pomůže.A ubránil jsem se né tím,že jsem si s ním začal povídat,ale tím, že jsem položil ruku na pistoli,která byla na vestě v pouzdře.Samozřejmě se toto může stát i civilistovi,který jde po městě,nikoho si nevšímá a ten blb si vybere právě jeho.A když jde někomu o život tak nevím jestli se ubrání jen slovy "mně nech já nic u sebe nemám" a nebo "vem si co chceš hlavně mi nic nedělej" 8-) 8-)
Neni to úplně důležitý, ale zajímavý vědět, k jakýmu všemu povolání může zbraň být potřeba. Teda pokud jsi něco jinýho než policista nebo člen jiný ozbrojený složky, tam se o tom nemá smysl bavit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 76

Registrován: stř 12.3.2008, 21:53

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Brno

Příspěvek od Miroun » ned 05.10.2008, 20:19

Fobus: dělal jsem u agentury,která převážela peníze a teď pracuji jako ostraha,kde je na vlastním uvážení,jestli zbraň budu nosit a nebo ne.No a já jsem se rozhodl,že je pro mně milejší jí mít u sebe a třeba nepoužít a nebo jí nechat ležet pěkně doma v trezoru,ale potom nevím co bych dělal,kdybych jí opravdu potřeboval.A jsme u toho-mohl jsem se rozhodnout,jestli nosit a nebo nenosit,tak jsem se rozhodl že ANO.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz