MP Praha - napln prace


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

MP Praha - napln prace

Příspěvek od cmk » pon 26.5.2008, 17:21

Tak jsem takzabrousil na stránky MP Praha a ve výčtu pracovní náplně strážníků jsem viděl následující:

http://www.mppraha.cz/o-mestske-policii ... straznika/

Pražští strážníci zejména:
- kontrolují a postihují nesprávné parkování, přestupky chodců a cyklistů,
- v rámci postihu dopravních přestupků využívají měřičů rychlosti, technických prostředků k zabránění odjezdu vozidel (tzv. botičky) a nařizují odstranění (odtah) vozidel, která tvoří překážku v silničním provozu, provádějí kontroly SPZ a RZ s ověřením v evidenci odcizených vozidel a značek,
- dohlížejí na dodržování pravidel občanského soužití,
- provádí kontroly živnostenských provozoven, převážně restaurací se zaměřením na podávání alkoholických nápojů dětem a mladistvím (podle §30 přestupkového zákona),
- ověřují v rámci prokázání totožnosti osob, zda tyto osoby nejsou v registru celostátně hledaných osob Policií ČR,
- zakročují proti zlodějům, násilníkům, výtržníkům, vandalům a dalším negativním jevům a přispívají tak k ochraně občanů a jejich majetku,
- postihují přestupky proti VEŘEJNÉMU POŘÁDKU, nejčastěji: - rušení nočního klidu, - znečišťování a zábor veř. prostranství, - neoprávněné odkládání odpadků a zakládání skládek,
- kontrolují dodržování vyhlášek města (např. v oblasti používání pyrotechniky, žebrání, veř. zeleně atd.),
- dohlížejí na přechodech pro chodce, zejména v blízkosti základních škol,
provádějí osvětovou a preventivní činnost pro naše spoluobčany.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 26.5.2008, 17:24

Nemam v podstate nic proti tomu, co podle toho seznamu delaji...

Ale fakt me zarazi, co uvadej hned jako prvni - tedy ten nejdulezitejsi bod sve prace.
A nejsmutnejsi na tom je, ze maji bohuzel pravdu :-(

Vim, ze nemuzou bejt vsude, ale az bude na Zizkove ci Jiznim meste vyresena kriminalita, az se tam nebudou vykradat auta a ja nevimco, at si klidne poslou vsechny lidi nasazovat boticky... Ale dokud to tak nebude, videl bych jejich hlavni ukol, ktery by mel byt na prvnim miste v popisu zvyraznen tucnym pismem s nejakym vetsim fontem to, ze zakročují proti zlodějům, násilníkům, výtržníkům, vandalům a dalším negativním jevům a přispívají tak k ochraně občanů a jejich majetku.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 26.5.2008, 17:44

Tak to tam procitam - tech hitu je tam o dost vic :-)
Co je to autovrak
Stávající právní úprava poskytuje dvojí definici autovraku. Ta první má oporu v zákoně č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích. Dle této úpravy je vrakem každé silniční vozidlo, které je trvale technicky nezpůsobilé k provozu a není opatřeno státní poznávací značkou (resp. RZ), nebo které je zjevně trvale technicky nezpůsobilé k provozu. Druhá definice se opírá o příslušné ustanovení zákona č. 185/2004 Sb., o odpadech, ve znění pozdějších předpisů. Dle této právní normy se autovrakem rozumí každé úplné nebo neúplné motorové vozidlo, které bylo určeno k provozu na pozemních komunikacích pro účel přepravy osob, zvířat a věcí a stalo se odpadem.
No nevim, me oznacili za vrak i auto, ktere melo RZ (SPZ), netvorilo prekazku silnicniho provozu a nebylo trvale technicky nezpusobile k provozu. Koukam, ze jsem na nel byl jeste hodnej, kdyz jsem pak toho manika, co to prisel odtahnout ukecal, at to netaha na odstavny parkoviste, ale at mi to odtahne do servisu :-)
Auto bez značky
V případě, že nalezené vozidlo nemá registrační značku (resp. SPZ) je výzva k odstranění vozidla umístěna na veřejné desce příslušného úřadu městské části Prahy, kde byl vrak objeven, a po uplynutí dvouměsíční lhůty vozidlo je vozidlo odstraněno uvedenou organizací z komunikace. Následuje jeho otevření za účelem získání identifikace majitele prostřednictvím značení WIN, vyžádání lustrace majitele a po uplynutí zákonné lhůty je autovrak opět ekologicky likvidován.
Ne, ze bych chtel slovickarit, ale kdyz uz MP ma to pravo odtahovat auta a nekterym lidem tim zpusobit jiste vydaje, meli by si to ohlidat - cislo kastle neni WIN, ale VIN.

:-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » pon 26.5.2008, 17:46

Ne že bych měl jasnovidné schopnosti, ale že tebe zase něčim nasrali? :lol:
Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 26.5.2008, 17:46

Ani ne :-)
Aspon ne ted konkretne...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » pon 26.5.2008, 18:02

Jenom pokud jde o ten seznam činností > pokud by šlo o užitečnost a to, jak by měli doplňovat pčr, já bych to dal přesně pozpátku :)
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » pon 26.5.2008, 18:23

Není cílem policie svět bez násilí a zločinu. Pak by totiž byli nepotřební.
Čili potírat zločin ano, ale zas né moc, aby veřejnost viděla, že tu ten zločin pořád je a bude a aby nás tudíž neustále potřebovala.

Tak mě tak napadá, že to je možná i ten důvod, proč si policie tak hýčká cikánské zkurvence.
Je to nevyčerpatelný zdroj jejich potřebnosti.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 26.5.2008, 20:38

FRENKY: Tak to je vic nez husta paranoia :roll: :twisted: :lol:
Myslim, ze tohle je OPRAVDU pritazeny za vlasy.
Ackoli, kdyz se nad tim zamyslim, KDO je ta "policie", co zminujes?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 214

Registrován: úte 29.8.2006, 20:04

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od lukas » pon 26.5.2008, 20:40

Ale tak je to hlavne o tom, ze MP slouzi jako doplnovac obecni (mestske) pokladny a to nikdy nikdo nemuze poprit....
Glock 19, ČZ 858

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 237

Registrován: pon 17.12.2007, 20:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: PEKLO

Příspěvek od Edelweiss » pon 26.5.2008, 20:57

MP-loutky v rukou politických stran co vládnou obcím.U je trapné jak se to všude opakuje,místo ochrany bič.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » stř 25.6.2008, 8:05

Přesto u MP znám spousty super kluků. Není to organizací, ale lidmi. Někteří jsou fajn a lidští a některé by člověk nejraději poslal někam už při prvním kontaktu. To co zde publikoval CMK je ale fakt drsný. Hlavně ten první bod :D
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 350

Registrován: pon 27.11.2006, 14:22

Zbraň: Glock 19, CZ 858 tac

Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od Stampee » stř 25.6.2008, 8:52

nechci tady rozdmychavat flame na tema MP jsou hov**a, ale behem poslednich nekolika dni jsem zazil situace kdy MP zastavila vozidlo ke kontrole na maximalne neprehlednem a nebezpecnem a miste (zacatek sjezdu dalnice, za zatackou, za vrcholem kopce apod) pokazde vozidla nebyla oznacena, neblikala a pokazde chybelo malo k bouracce, pri dodrzovani rychlosti apod,............. priste zastavim, vyfotim je a pak na ne zavolam statni. nevim jestli to pomuze, ale uz mam dost toho jak nekdo z tuposti ohrozuje ostatni a pak chce kazat a pokutovat za to ze jedes o 5km rychleji na 40 pri vyjezdu z obce

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » pát 27.6.2008, 14:37

taaakze... v budejcich se to ma tak... ze tu funguje firma s nazvem "ceskobudejovicka parkovaci a.s." majitel tehle firmy dobry kamarad velitele MP a dalsich radnich... v radach MP je dozajista vykvet jihoceske metropole... kazde setkani s timto prazvlastnim zivocisnym druhem je okoreneno originalitou... jednou mi jeden straznik vypadajici jako za policistu prevleceny clen vypravy posledniho zvoneni 4.rocniku integrovane stredni skoly se slovy "morghot je vsude" milostive odpustil 2minutove parkovani jen proto ze za zadnim sklem uvidel treti dil pana prstenu jehoz byl velikym fanouskem. Trosku vyplaseny jeho projevem sem mu podekoval za veleshovivavost a odletel. obcas mi proste pripada ze jejich rekrutacni stredisko sidli ve springfieldu (ten ktery neni ani na mapach)
Glock 19

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » pát 27.6.2008, 14:41

a jeste k tomu mereni rychlosti... doufam ze jim to zatrhnou... PCR u nas meri nad 60km/h a tak nejak v pohode... ale MP jsou schopni si stoupnout tam kde ohrozuji nejen sebe ale i druhe a staci jim 1km/h pres 50 a uz se jim rozsvecuji ocicka do cervena... zkratka jen plni kasicku mesta... nesmyslne na usecich kde je prehledno bezpecno a kde pred rokem nekdo pri rekonstrukci vozovky zapomel sundat ceduli omezujici rychlost na 30km/h ... pritom kdyz se tech nasich borcu zepta nemec nebo jiny cizinec na cestu nebo potrebuje radu tak ty cepicari jim nejsou schopni ani odpovedet na pozdrav...
Glock 19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » sob 28.6.2008, 17:22

No jak jsem psal výše, znám u MP dost kluků a dle toho co říkají se to má následovně. Je obrovský tlak z radnice na výběr pokut. Radnice tlačí na velitelé městských policí a ty na samotné strážníky. Chytil si grázla, nebo zachránil ženskou co jí chtěli znásilnit? Si dobrej, ale mnohem lepší je ten, kdo má pořádnej výběr. Jak výběr nemáš tak si v háji a finančně jdeš na minimum. To si nemohou dovolit kluci co mají třeba manželku na mateřské a tak prostě vybírají. Drtivá většina těch kluků vybírání pokut a čárkový systém odsuzuje. To že by měla MP ztratit možnost měřit rychlost vítají, protože budou mít víc času na ochranu pořádku ve městě. No a ohledně vzdělání, dnes už musí být prý k MP maturita. Je to jeden ze vstupních požadavků. Bez ní vás nevezmou. Jedinou výjímku má prý Praha (kvůli velkým podstavům) a tam jsou po přijetí strážníci nuceni si ji dodělat - jinak odchází. Nevěděl jsem to a myslel jsem že k MP stačí výuční list, tak tuto informaci předávám dál.
Co se týče mého mínění, měla by MP ztratit možnost měřit rychlost a odtahovat vozidla. Měla by pak víc času na ochranu lidí před grázly, feťáky a násilníky a třeba i víc času na preventivní přednášky ve školách. Pokud by MP fungovala takto, myslím, že by proti ní nikdo nic neměl.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » sob 28.6.2008, 18:17

...a nařizují odstranění (odtah) vozidel, která tvoří překážku v silničním provozu
Jo, to tak, odtahy běžně provádějí u vozidel parkujících v různých modrých zónách bez povolení. Copak to je překážka v silničním provozu?
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » sob 28.6.2008, 18:37

@glockmaniak: Pěkně shrnuto. Mimochodem u nás od těch hyperaktivců dostal bloček brašule na té rovince u pekárny, a opravdu za 51km/h. Smáli jsme se doma dlouho...
Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 28.6.2008, 19:18

HV píše:Copak to je překážka v silničním provozu?
Zalezi co pod pojmem "prekazka v silnicnim provozu" myslis ty, nicmene z hlediska zakona je to neopravnene zanechane vozidlo, tzn. i vozidlo stojici v ruznych zonach.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » sob 28.6.2008, 21:16

Lukáš Koukal píše:@glockmaniak: Pěkně shrnuto. Mimochodem u nás od těch hyperaktivců dostal bloček brašule na té rovince u pekárny, a opravdu za 51km/h. Smáli jsme se doma dlouho...
Bych je poslal do prdele, to je pořád v rámci chyby měření.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 29.6.2008, 11:29

Asi tak, tolerance jim asi nic nerika.

BTW mas potvrzeni s tema 51km/h?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz