Názor JUDr. PhDr. Mgr. et Mgr. Henryka Laholy na stř. zbraně


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 36

Registrován: pát 26.1.2007, 16:27

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Názor JUDr. PhDr. Mgr. et Mgr. Henryka Laholy na stř. zbraně

Příspěvek od Radowan » pon 09.6.2008, 16:05

Na internetu koluje mnoho o tomto pánovi, nějaký odkaz tu již v minulosti ve fóru byl. Napsal jsem mu do poradny mail, kde jsem se dotázal na jeho názor na střelné zbraně. Budiž panu Laholovi ke cti, že jeho názor na střelné zbraně (na který má samozřejmě plné právo) je velmi pozitivní, ba i rozumný, v podstatě vystihuje i názor můj (nevyjadřuji se však k obsahu jeho webu). Níže jsem zkopíroval příchozí mail a moje otázka....
MUDr. R.V. píše:R.V. schrieb:
Vazeny pane doktore,

Predesilam, ze nejsem krestan. Jelikoz sam sebe prezentujete jako hluboce vericiho krestana, zajimal by me Vas nazor na strelne zbrane. Predevsim by me zajimalo, jaky je pohled krestana na tyto zalezitosti obecne, tedy jestli je podle Vas slucitelne s virou poridit si strelnou zbran za ucelem obrany a v intencich danych zakonem, ktere vylucuji protipravnost, ji i pouzit. Ma byt pravo nabyvat a nosit strelnou zbran zachovano tak, jak je garantovano soucasnou pravni upravou, nebo maji byt predpisy mnohem restriktivnejsi (jako je tomu napriklad ve Velke Britanii) nebo naopak benevolentnejsi (jako napr. v USA)? Jaky je Vas nazor na pravo cloveka ucinne branit sebe nebo druheho proti utoku, tedy bude-li to nutne i pouzitim strelne zbrane, ktere muze vest k usmrceni utocnika? Dale jak hodnotite narustajici miru nasili ve spolecnosti, co je podle Vas jeji pricinou? Dekuji za odpoved. S pozdravem MUDr. R.V.
Henryk Lahola píše:U nas v Ceske republice tuto pravni oblast upravuje zakon o Zbranich a strelivu. A myslim, ze ceska pravni uprava je optimalni.
Zprisneni pravni upravy by bylo nezadouci: v dnesnim globalizovanem svete obcanum by vecsi bezpecnost tak jako tak to neprineslo a zlocinci by si ty zbrane opatrili tak jako tak. Omezilo by, popripade mohlo by to omezit nase myslivce a jine slusne lidi kteri strelnou zbran potrebuji at jiz v zamestnani nebo jako svoji sportovni zalibu. Ostatne zbrojni prukaz je u nas dostatecne diferencovan podle jednotlivych skupin a ono to tak staci. Uz tak je to buzerace chodit kvuli tomu k lekarum a psychologum a jeste vecsi buzeraci by uz nikdo neunesl.
Na druhe strane uznavam, ze by nebylo rozumne aby si strelnou zbran mohl opatrit temer kdokoliv tak jak je tomu v USA. Je jiste nebezpecne dat do ruky strelnou zbran soplakum kteri ziji ve virtualnim svete pocitacovych her kde ne zcela rozlisuji mezi skutecnosti a pocitacovou hrou, vselijakym fetakum, alkoholikum, narkomanum a podobne.
Strelna zbran sama o sobe jako takova neni nic spatneho. Spatnym - kdyz uz - jsou nektery lide, kterym neni vhodne aby se dostala do ruky. Tudiz touha myslivce vyjit si obcas na honitbu a v souladu se zakony si zastrilet neni nic spatneho. Ja osobne jsem za ochranu prirody a strileni zvirat nemam moc rad, ale jinak proti samotnemu "zastrileni si" jen tak pro radost - ktere ani lidi a ani zvirata neohrozuje - nic nemam.
Nutna obrana je slozity problem. Upravuje ji § 13 trestniho zakona c.140/1961 Sb. v platnem zneni. A krajni nouzi zas § 14 trestniho zakona c.140/1961 Sb. v platnem zneni. Osobne kategoricky odmitam potraty, kategoricky odmitam eutanazii, kategoricky odmitam trest smrti, za vznik zivota pokladam spojeni muzske a zenske pohlavni bunky, kategoricky odmitam za smrt cloveka povazovat jiz jeho "smrt cerebralni", ale teprve az vyhasnuti vsech i tech nejnizsich projevu zivota a kym clovek zije pocinaje spojenim obou pohlavnich bunek a konce vyhasnutim uplne vsech projevu zivota vidim nutnost bojovat o jeho lidsky zivot. Nutnu obranu a krajni nouzi vsak nelze zakazat a to ani s vedomim rizika, ze muze eventualne vest k usmrceni cloveka a tak jak je v Ceske republice zakonem vymezena nutna obrana a krajni nouze souhlasim.

Henryk Lahola
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 09.6.2008, 17:20

Přijde mi, že tento pán musí/musel mít se zbraněmi/střelci co do činění, jinak si nedokážu představit, kde by vzal tak neobvykle rozumný názor :D
Se spoustou věcí, které zmiňuje, s ním nesouhlasím, ale jinak dobrý - překvapil :P
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 09.6.2008, 18:00

Starosta: a s cim treba nesouhlasis?

Ja co vidim na prvni pohled, tak nemuzu souhlasit s tema hrubkama *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 09.6.2008, 21:55

Satan: To se netýká zbraní, tagže OT.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 138

Registrován: ned 09.9.2007, 21:30

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kolín CZ

Příspěvek od lubo.k » úte 10.6.2008, 13:42

Na kresťana zaujímaý názor a triezvy pohľad na vec. Ale prešiel som si zbežne jeho web. Ako píše Starosta. S mnohými vecami sa nedá súhlasiť ani omylom.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 10.6.2008, 14:24

No tak takhle receno ano, je to "pacient", nicmene nazor na zbrane ma vice nez zdravy.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 10.6.2008, 14:57

Satan: No, mně to přišlo teda jako hodně velkej pacient. Nejsem věřící a nikomu to nenutím, stejně jako mi nevadí, jestli někdo věřící je - dokud mi to nenutí. Ale ten způsob šíření jediné pravdy, to je mazec.

Ale třeba je to tak jak pravil Forrest Gump - že "pro hloupého každý hloupý" - ať si udělá názor každý sám:
http://henryklahola.nazory.cz/
...Krista označovali často zlí lidé za "posedlého ďáblem", právě tak jako potomci tohoto zmijího pokolení ve své zbabělé anonymitě mně označují za "blázna" – samozřejmě pod maskou zbabělé anonymity, aby se napadený člověk nemohl bránit občanskoprávní žalobou "na ochranu osobnosti" před nezávislým a nestranným soudem. Označit kohokoliv za "blázna" je veliké obvinění dotýkající se občanské cti člověka, a ten, kdo někoho označí za "blázna" by toto své tvrzení měl dokázat před soudem. Jiní Kristovi nepřátelé mají tu nehoráznou drzost označovat Krista za údajného homosexuála. A mezi internetovými kreaturami se najdou i tací, co nepravdivě za homosexuála označují dokonce i mně samotného. Kristus byl heterosexuál, právě tak jako heterosexuálem jsem i já, a obvinit nepravdivě někoho z homosexuality je taky obvinění dotýkající se občanské cti člověka, a ten, kdo o jiném toto tvrdí, by toto obvinění měl dokázat před soudem...
EDIT: Tento příspěvek je přímým důsledkem shlédnutí cca 4 stran jeho webu.
Naposledy upravil(a) Starosta dne úte 10.6.2008, 15:01, celkem upraveno 1 x.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » úte 10.6.2008, 15:00

Ale jinak proti podobnejm sektám fakt nic :lol: http://intermedia.ffa.vutbr.cz/bozi-var-haleluja
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Ondísek » úte 10.6.2008, 15:10

To je fakt mazec... :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 138

Registrován: ned 09.9.2007, 21:30

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kolín CZ

Příspěvek od lubo.k » úte 10.6.2008, 15:49

Raz dávno som sa omylom ocitol na podobnom mechche, kde pani v stredných rokoch spivela podobné vypalováky.
Používajú metódu: Ježiš ťa miluje aj keby si to nechcl a ty ho budeš milovať, že sa budeš diviť. Inak peklo a hasta la vista. Jednoduché.

Ako hovorí klasik. Som tak tvrdý ateista, až mám strach, že ma za to Pán Boh potrestá.

Vyzerá to ako zbor woodstockých hipíkov.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » pon 21.7.2008, 17:12

:D :D :D Rada nad rady která vám může zachránit zivot je jedna:

Zjistěte si jestli manžel vaší milenky nemá zbroják... :D
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » pon 21.7.2008, 19:48

VEIKO: a co jeho vlastnictví/nevlastnictví ZP mění na celé věci?

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz