Střelba bez ochrany sluchu ?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 10

Registrován: úte 11.11.2008, 20:28

Střelba bez ochrany sluchu ?

Příspěvek od okovnice » ned 21.12.2008, 21:19

Ahoj,
dnes sem na střelnici zkusil vystřelit bez sluchátek z devítky a zalehlo mi v uších zejména v levém a to tak ,že jsem začal slyšet normálně až po dvou hodinách a do večera mi v uších pískalo.
Zkoušel jsem to z toho důvodu,když bych musel použít zbraň v sebeobraně,kde nebudu mít čas narvat špunty do uší,tak ať vím co to udělá a musím říct,že pokud bych nezasáhnul první ránou,tak by měl útočník dost času mě zneškodnit,protože na druhou bych se nezmohl.
Střílel jsem na polokryté střelnici před boxem z glockem 19C s kompenzátorem.
Sem začátečník a zeptám se vás zkušenějších,jestli na to není nějaký fígl,jak neohluchnout při střelbě bez ochrany sluchu?

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Příspěvek od Steiner » ned 21.12.2008, 21:25

Střílet s otevřenou pusou. Vyrovnávají se tlaky ve vnitřním uchu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » ned 21.12.2008, 21:29

Je zásadní rozdíl střílet v otevřeném prostoru a kryté střelnici.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » ned 21.12.2008, 22:07

A taky je možné, že "C"čkové verze glocku dělají větší kravál. Nás přinutil bez sluchátek vyflákat 10 ran na kurzu Radek Libovický - střílelo nás jednotně na povel asi 15. Nic, co bych musel opakovat, ale přežít se to dalo - venku v otevřeném prostranství. Střelit si bez sluchátek v pokoji nebo nedejbože v autě, to by mě z toho kraválu asi šlehlo :)
Kámoš ovšem na soutěži na kryté střelnici odstřílel 15 rannou položku se 3 dalšími střelci - až při první ráně si uvědomil, že nemá sluchátka :lol: ale je to bojovník, celé to přetrpěl a pak prohlásil "jsem si dneska teda profouk uši..."
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » ned 21.12.2008, 22:19

POřídit si větší raži, neboucha taj ostre ... :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 10

Registrován: úte 11.11.2008, 20:28

Příspěvek od okovnice » pon 22.12.2008, 8:31

dík všem za odpověď.
>Steiner :To s tou otevřenou pusou mě taky po tom prvním výstřelu napadlo,ale neměl jsem odvahu to zopakovat,tak přiště to zkusím auau.
>daveG17: Máš pravdu C dělají větší randál.
>Mistral:Dobrá rada nad zlato,jen kde na to vzít a nekrást 8-)

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » pon 22.12.2008, 9:18

Venku to neni nic hroznyho, v uzavrenym se da jedna rana prezit, ale je fakt, ze to cloveka ochromi.

Ja si jednou dal na maly strelnici na Avimu bez sluchatek zasobnik z malorazkovy pistole. Dalo se to v pohode ustat. Akorat teda pri placeni jsem neslysel, kolik ze to mam zaplatit. Tak jsem mu dal 500 a doufal, ze vrati spravne :-)

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pon 22.12.2008, 12:06

ja si dal davku ze sapru v betonovym okopu pro tank, mel jsem jen vatu ... a pul roku jsem mel usi v prdeli :evil:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » pon 22.12.2008, 13:05

Kdysi na vojně jsem na začátku střeleb ztratil jeden špunt........sice mi pak tejden hvízdalo v levém uchu (tom bez špuntu), ale přežít se to dalo (jo, jo byl jsem mladej a blbej, měl jsem si říct vo nový špunty........třeba by i byly), takže si myslím, že v okamžiku obrany vlastního života bych to taky vydejchal.......jsou úplně jiné faktory při použití zbraně z kterých bych měl obavy než jeden dva či tři výstřely bez sluchátek..........
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: úte 03.10.2006, 19:54

Zbraň: G22, FSN-01, P22

Bydliště: Ústí n. L.

Příspěvek od Rincewind » pon 22.12.2008, 15:43

Jen bych upozornil, že dobrovolně "na zkoušku" střílet bez hluchátek je blbost, zvlášť v uzavřeném prostoru. Už jeden jedinej výstřel může zničit sluch, při opakovaném je to skoro jistota. Fígl na to není, fyziku neochčiješ.
"See, guns dont kill people. People kill people. Guns defend people against people with smaller guns." American Dad

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » pon 22.12.2008, 17:32

Ja som skusal par ran na otvorenom priestranstve a dalo sa to prezit. Zvyknem vystrielat tak 5-15 nabojov bez sluchatok ked idem na strelnicu, ale nie pravidelne. Subsoniky sa pocuvaju o cosi lepsie ako standardne FMJ-cka :)
Nezabijaju zbrane, ale ludia.

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » pon 22.12.2008, 19:50

Při střelbách jsem na otevřené střelnici některým jedincům doporučoval dobrovolné vyzkoušení pár ran bez sluchátek. Všichni přežili ve zdraví(aspoň si nikdo nestěžoval na zdravotní problémy), jen jeden jedinec, který byl se sluchátky na uších docela daleko od nás(20metrů?), od té doby má problémy s uchem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: úte 03.10.2006, 19:54

Zbraň: G22, FSN-01, P22

Bydliště: Ústí n. L.

Příspěvek od Rincewind » pon 22.12.2008, 20:03

No jasně že se to dá přežít. Navíc spousta lidí už má stejně uši v hajzlu od přeřvanejch walkmanů, že :)
Následky nemusí člověk poznat hned. To člověk třeba až časem zjistí, že sice slyší dobře, ale hůř než dřív rozumí mluvenému slovu.
Říká se, že jakmile je něco pro sluch nepříjemné, tak to pro něj může být i nepříjemné. Výstřel naplno nepochybně nepříjemý je.
Taky jsem si střelil bez sluchátek; omylem. Ta jedna rána mi bohatě stačí. Na druhou stranu jsem rád, že jsem si to zkusil :D
Ještě mne napadá: kdyby šlo fakt do tuhýho a člověk musel střílet na obranu - všimnul by si vůbec toho rámusu?
"See, guns dont kill people. People kill people. Guns defend people against people with smaller guns." American Dad
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 22.12.2008, 20:46

Myslim, ze ackoli mira neprijemnosti je individualni, rozhodne neni zdrave (snad pro nikoho), strilet bez ochrany sluchu.
Na druhou stranu si myslim, ze clovek nosici by mel nejake te rane obcas privyknout a na jedno dve cviceni z puldenniho treninku si "usi" schvalne nebrat. Cvici tak udrzeni koncentrace i pri zvysenem stresu a dalsich faktorech, ktere to priblizuji realite.
S tim souvisi i poucka "nemluvit, ale rvat". Muze se to hodit i pozdeji kvuli svedeckym vypovedem a prip. pravni ochrane. Nehlede na to, ze tim spis prijde nejaka pomoc a zastraseni utocnika ma vetsi sanci na uspech i bez strelby.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 33

Registrován: čtv 14.9.2006, 18:58

Příspěvek od floky » úte 23.12.2008, 12:32

Ja som si strelil 5 ran z CZ 82 9makarov na otvorenej strelnici...ešte ako maly chlapec...:) Prva rana ma dost prekvapila, začalo mi dost piskat v ušoch, ale dalšie vystrely som už nepočul....potom som si na dalšie strelby zobral sluchatka....za hodinku som už nepocitoval žiadne problemy. Medzi tym som bol aj na vyšetreni sluchu, mal som vynikajuce vysledky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » stř 24.12.2008, 23:06

Jako malý chlapec máš (pokud si pamatuju správně ze školy) ještě šanci na regeneraci. Bohužel s věkem se nic nelepší ;) A pro ty, kteří trénují občas bez sluchátek, případně šílence, kteří na kryté střílejí jen se špunty - neblbněte.Ten efekt se sčítá.A jde pomalu.Za pár let pak máte dojem,že je v tom lese krásný klid...ostatní mají dojem podobný,akorát vychutnávají i zpěv ptáků ;-)
Já střílím se špunty + sluchátky.
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: úte 03.10.2006, 19:54

Zbraň: G22, FSN-01, P22

Bydliště: Ústí n. L.

Příspěvek od Rincewind » čtv 25.12.2008, 18:12

Proti "šílencům se špunty na kryté" se musím ohradit - je to blbost. Už se to tu i jinde probíralo - špunty obvykle tlumí lépe než sluchátka (minimálně stejně dobře). Informací je tu o tom dost.
"See, guns dont kill people. People kill people. Guns defend people against people with smaller guns." American Dad
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 25.12.2008, 20:03

Rincewind: ano, dost tu toho je. Spunty mozna tlumi lepe onen hluk, jenze ten se mimojine siri i primo kosti a tam nic spunt neochrani.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 135

Registrován: úte 03.10.2006, 19:54

Zbraň: G22, FSN-01, P22

Bydliště: Ústí n. L.

Příspěvek od Rincewind » čtv 25.12.2008, 21:54

OK, nebudeme do špuntů dloubat ať se to zase nezvrhne :D
"See, guns dont kill people. People kill people. Guns defend people against people with smaller guns." American Dad

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Příspěvek od draven » pát 26.12.2008, 2:47

Pořídit si vetší ráži, nebouchaj tak ostře – to je zas inteligentí příspěve(zkus pak mluv), začněte někdo o nepřekonávání hranice zvuku a já zas o kousek povyrostu.

Musí ti to párkrát ulítnout a třeba to nebude mít vliv na změny ve vnímání zvuku, časem si uvědomíš, že nemáš kryté slechy jen neevokovanou myšlenkou. Ale na co potřebujete zkoušet smysly, radši si je chraňte, ať v práci dobře vnímáte. Nikdy a v ničem se nejedná o křest a krátkou zkoušku, která vás připraví.

No automatická palba(a ted se směju) druhou ranou počínaje to vážně pronikne do mozku, ale vo žádnym ochromování není řeč, vy ste fakt z porcelánu.

A ještě pro poznámku, pokud s tím chcete začít a nejste nejmladší, nedělejte to, ohluchnete.
Já dřív slyšim co je nadvoře, než ticho kolem sebe, které vlastně už neexistuje, ale mám na to věk.

9mm je ideální, ostatní vpohodě, krom .357mag ap, nepříjemná. C verze samozřejmě ne.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz