Prosba pro nekoho zkuseneho


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 80

Registrován: pát 02.11.2007, 0:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Prosba pro nekoho zkuseneho

Příspěvek od jancz3rt » ned 15.3.2009, 11:10

Ahoj,

jiz pres rok mam Glocka 17 a ted planuji zacit casteji chodit na strelnici - a hlavne se poradne naucit strilet. Mam nastrileno tak 1000, takze doopravdy minimum. Chtel jsem se nekoho z Vas zeptat zda by byl/a ochotny/a kouknout na to jak strilim a doporucit mi zmeny. At delam co delam, porad se mi nedari strilet na stred. Rozptyl na 7m nemam velky a do cerneho, ale vse je mirne nalevo a nahoru. Na 15 to je vicemene to same samozrejme s vetsim rozptylem. Nevim presne kde delam chybu a asi by bylo nejlepsi kdyby mi to nekdo z vas osobne zkontroloval. Jsem z Prahy a napriklad AVIM u Florence anebo strelnice Cestlice je pro me idealni. Predem dekuju.

Honza :D
Naposledy upravil(a) jancz3rt dne ned 15.3.2009, 14:02, celkem upraveno 1 x.
:: Glock 17 :: Hammerli X-Esse Long :: Suhl-150 :: ZKM 456-4 :: CZUB 858 ::
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: čtv 17.11.2005, 10:12

Bydliště: Kolín

Příspěvek od Dydla » ned 15.3.2009, 11:37

Podle mého názoru by bylo nejlepší absolvovat nějaký kurz - např. AEGIS pořádá opravdu skvělé kurzy ,které ti dají za víkend více než kdybys vystřílel tisíce nábojů jako samouk a nebo i s někým,kdo může sice dobře střílet ,ale návyky může mít špatné. Ono totiž nejde jen o "soustřel" .
D.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » ned 15.3.2009, 12:06

Na střed se vykašli. Nejsi Kateřina Emmons. Pokud zasáhneš siluetu postavy máš bod, pokud mineš, si bez bodu. Trénuj hlavně to, abys uměl rychle tasit a spustit. Pokud se totiž chceš věnovat mířené střelbě, tak sis koupil blbou zbraň. Na to jsou mnohem lepší kousky a to ti říkám jako velký zastánce Glocku. Každopádně i já Ti doporučuji nějaký odborný kurz. Zkus vygooglovat slova jako Libovický nebo Aegis a uvidíš, co ti vyleze.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 80

Registrován: pát 02.11.2007, 0:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Dik

Příspěvek od jancz3rt » ned 15.3.2009, 14:18

Ahoj a diky za doporuceni. Koukal jsem na obsah tech kurzu a uznavam, ze to je asi presne to co potrebuju. Glocka 17 jsem si samozrejme nekupoval na hodne presnou strelbu, na to si planuji zakoupit Hammerli X-Esse. Vcera jsem byl na strelnici a vsiml jsem si, ze kazdy tu zbran drzel jinak. Potom je docela tezke neco okoukat. Kdyz bude u me nejaky zkuseny instruktor, tak to bude asi o dost lepsi. Diky moc.

Honza :D
:: Glock 17 :: Hammerli X-Esse Long :: Suhl-150 :: ZKM 456-4 :: CZUB 858 ::
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » ned 15.3.2009, 20:37

jancz3rt: Pokud se ti líbil obsah kurzů, kup si (pokud ještě nemáš) samosvorné pouzdro bez pojistek (výběr viz jiná témata) a jdi do toho - za ty peníze to stojí - ač jsem Aegis neabsolvoval, podle odezvy neuděláš s žádným z výše jmenovaných chybu.
EDIT: Ale nečekej, že se naučíš správně terčovkově spouštět nebo mířit, dýchat apod. - tohle je o pudové střelbě a drilu.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » ned 15.3.2009, 21:58

jancz3rt: Stejně jako kolegové přede mnou doporučuji jeden z kurzů (buď Aegis nebo R.Libovického), to Ti pro začátek dá určitě hodně. No a pak doporučuji nebát se a podle toho co chceš střílet zajít na nějaký LOS apod. Moje heslo je, že na závodech se trénuje nejlíp :wink: .
Ve středu 18.3. by měla být v Čestlicích nějaká pravidelná klubová soutěž v mířence (nevím ještě přesně na jaký terč, a kolik ran , je to pro pár lidí, co tam pravidelně chodí), měl bych tam být cca kolem půl sedmé, tak se třeba stav a můžeme chvíli pokecat a můžeš si zasoutěžit.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Prosba pro nekoho zkuseneho

Příspěvek od Shi » úte 17.3.2009, 19:46

jancz3rt píše: Rozptyl na 7m nemam velky a do cerneho, ale vse je mirne nalevo a nahoru. Na 15 to je vicemene to same samozrejme s vetsim rozptylem. Nevim presne kde delam chybu a asi by bylo nejlepsi kdyby mi to nekdo z vas osobne zkontroloval.
Zkušený rozhodně nejsem. Ovšem nalevo nahoru mi to střílí taky. Je to prací se spouští, dlouhý chod spouště a ten "divný čudlík" na spoušti u Glocka zrovna moc nepomáhá tomu, aby se ti v poslední fázi nepohla ruka v zápěstí. Na 15 metrů to s Glockem a trochou štěstí v černým udržím, ale když jsem dostal do ruky Margolinu s luxusní spouští, tak jsem měl na 20 metrů lepší soustřel, než jaký mám s Glockem na 10 metrů. Je to rukama a hlavně tím jak mačkáš spoušť.

Příspěvky: 22

Registrován: sob 19.1.2008, 0:14

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od shane.xr » čtv 19.3.2009, 0:11

Proč tomu klukovi napovídáváte takové nesmysly, že nemá trénovat mířenku a cosi o pudové střelbě. Mířenka je základ, musí se nejdřív přece naučit uchopit a držet zbraň, mířit a vědět kam střílí zbraň i střelec. Až když má tohle zažité, tak má cenu zrychlovat. Pokud začne tasit a bezhlavě střílet bez téhle prvotní průpravy, tak se to třeba ani pořádně nenaučí. To je právě ten průšvih, že na závody pak přijdou lidé, kteří ani neumějí držet zbraň, ta jim pak vypadává z ruky, nemají nadrilované nabíjení a natahování a jak na ní sáhnou tak začnou okamžitě bláznit, protože se gto nenaučili nejdřív pěkně v klidu. A když jsou terče dál než 10m, tak netrefí ani vrata od stodoly.
Franta Voldřich
Uživatelský avatar

Příspěvky: 68

Registrován: čtv 22.1.2009, 14:08

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: Plzeň/Most

Příspěvek od ferda68 » čtv 19.3.2009, 8:11

Myslel jsem, že mířenka je o míření ne? Totiž o dobré zásahu pole. Koukám, že moc nevíš o čem mluvíš. Nikdo tady nic takového neříkal. Nejzákladnější je bezpečná manipulace se zbraní a každý kurz co se tady doporučil je na tom postavený. Až ten člověk bude vědět co to ta zbraň vůbec je tak může začít techniku míření a kvalitní střelby.
"Raději se dvakrát zeptat a být za blbého, než to jednou zkusit, a být bez zbrojáku "
GLOCK 19

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » čtv 19.3.2009, 8:41

Franta není úplně od věci, myslí to dobře. Manipulaci se zbraní může člověk nasušit. Spouštění je třeba natrénovat na střelnici. Sušením člověk zjistí jen základní nedostatky. Když budu mít (a také jsem měl) rozptyl na 10m větší jak 50cm, je někde chyba. Já jsem si např. koupil malorážku abych zjistil, kde dělám chybu. Při tom menším kopanci se člověk lépe soustředí na to, co dělá blbě. Moc mi to pomohlo. Teď už jen leží v trezoru. Jak tohle člověk zvládne, může přistoupit k tréninku něčeho rychlejšího. Až nabere takovoý fofr, že mu tozase bude lítat mimo, musí zpomalit. Donekonečna to nejde. Trénink dělá mistra. Když má k tomu někdo nějaké ty předpoklady, má výhodu. Proto mi to moc nejde :)
Jestli to jde stále vlevo nahoru, dej tím střelit někoho jiného, třeba jsou posunutá mířidla ;)
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 68

Registrován: čtv 22.1.2009, 14:08

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: Plzeň/Most

Příspěvek od ferda68 » čtv 19.3.2009, 9:26

Nechtěl bych se tu přít o názory. Prostě stručně řečeno a moje rada je, že nejlepší by bylo (bylo to tak u mě a jsem spokojen) projít nějaký z doporučených kurzů. Já doporučuji RL mám s ním dobré zkušenosti.
"Raději se dvakrát zeptat a být za blbého, než to jednou zkusit, a být bez zbrojáku "
GLOCK 19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » čtv 19.3.2009, 10:56

Jojo, taktéž dopručuji kurzy Radka Libovického. Byl jsme tam a dalo mi to opravdu hodně. Má to dobře zorganizované a člověk toho hodně pochytí.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » čtv 19.3.2009, 12:52

Kurz je správná volba, to nezpochybňuji, já a zřejmě i Franta reagoval na první příspěvek ;)
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 19.3.2009, 15:02

Secteno podtrzeno - chce to oboji.
a) naucit se mirenou strelbu
b) absolvovat kurz obranne strelby
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: čtv 17.11.2005, 10:12

Bydliště: Kolín

Příspěvek od Dydla » čtv 19.3.2009, 18:24

Myslím,že Franta ( i když je sympaťák ) nemá pravdu - to co říká se učilo před lety ve Svazarmu : malorážka,mířenka, pak zrychlovat a pak velkoráž atd .(i když se tenkrát akční střelba moc nekonala ) . Mělo by se rozlišovat - mířenka t.j. tzv. sportka , a pak akční střelba. A ta akční střelba především vyžaduje perfektní manipulaci se zbraní, čili řádné návyky . A pokud jsem si o tom něco přečetl ,tak v posledních letech se akční střelby má začínat již s velkoráží , s cvičením rychlosti a postupným zvětšováním vzdálenosti od terče. Z mé hlavy to není a učí se to tak i v mateřské zemi IPSC . Mířenka, to prosím klasicky .
D.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » čtv 19.3.2009, 21:58

dydla : taky nikdo nemluví o mířence na 25, nebo jako u LP na 50 metrů. Začít je potřeba na cca 10 metrů, a postupně zvyšovat nároky, což lze různými způsoby. Na druhou stranu je ale jasné, že co střelec, to názor a tréninkový systém :)

Příspěvky: 22

Registrován: sob 19.1.2008, 0:14

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od shane.xr » pát 20.3.2009, 23:50

Nevím čemu z toho co jsem napsal nebylo rozumět? Neodsuzuji žádný kurs, naopak to doporučuji, jen tvrdím, že člověk, který si udělal zbroják a zrovna si koupil první bouchačku, se s ní musí nejdřív seznámit, osahat, zjistit kam střílí a říkejte si co chcete, jen při míření poznáte jestli a kam strháváte. Navíc začátečník má strašný maglajs v hlavě a při akčním střílení musí v krátké chvíli zvládnout spoustu věcí a pokud je nemá nadrilované, tak udělá chyby (leckdy i fatální). Za sebe řeknu, že když jdu trénovat, tak nejdřív obětuji pár patron na zamíření a zjištění, kamže mi to ten kvér střílí, protože jsem to od minula pozapomněl nebo se mi mohla hnout miřidla a kvůli spoustě dalších věcí. A pokud to IPSC nějakou dobu střílíte, tak si můžete vzpomenout, že na mnoha závodech se střílí na poppery v dálce i 50m. A to už je skutečně o míření a ještě vám k tomu měří čas.

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Příspěvek od draven » sob 21.3.2009, 1:12

shane.xr
jediný rozumný člověk tady, teda kromě mě. a eště sečtena podtržena.

k věci, za 500 tě naučím přesně střílet za den, pokud nejsi náký mimo, což asi né, když máš snahu se zlepšovat. když né, tak ti je vrátím.

Nejdříve se musíš naučit střílet přesně, držení zbraně, spoušt ap. Musí se dospět k instinktivnímu míření, kterým pokračuješ. Sleduješ pouze cíl, na který v daném okamžiku zvednutím zbraně vystřelíš. Jedná se o střelbu, kdy se už nezabýváš spouští, vystřelíš pouze tím, že chceš. Opak mířené.
Double tap nebo rychlopalba je zcela něco jiného. Musíš si na ní po základních schopnostech najít určitý čas, který bude doprovázen větším množstvím munice, budeš s ní plýtvat, ale je to nutné. Pokud zůstaneš u mířené střelby, která má svůj strop, nikdy nepronikneš sem, ať v ní budeš sebelepší. Až to poslední je třeba dril v tasení v kombinaci s předešlým.

shi: za 500 tě naučím střílet přesně hned tady přes internet

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » sob 21.3.2009, 19:07

za 500,- přes internet?to si děláš srandu?
jestli chcete přeskočit mířenku a jít rovnou na LOS,nebo IPSC tak si člověk v sobě vybuduje špatný návyky které už se špatně odstraňují.já bohužel přesně takhle začínal,bavilo mě běhat a být jak nějaký akční hrdina až dnes vidím,že mířenka je základ,který se nemá ochcávat.
ps.koukněte na Míru Zapletala,začínal mířenkou a dnes je v IPSC CZUBteamu.nebo Petr Znamenáček,který asi jediný(o jiném nevím) nastřílel 250bodů z 250ti možných,dnes IPSC-CZUB team.a jiní a jiní....
(nebavte se kdo co dělá,z 95% je to jejich vlastní aktivita)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 21.3.2009, 21:41

Tak jo, ja chtel jen rychle glosovat, ale uz mam potrebu se trochu vypsat :-)

Je prece dulezite NA CO clovek trenuje.

Kdyz 5 metru proti me stoji frajer s kudlou a ceka na impuls, aby me zapichnul, je mi uplne k ho*nu, ze umim na 50m sestrelit plechovku od piva. Pro takovouto chvili je uplne jedno, ze na 10m strhavam o metr - budu strilet na 1 metr, ale paklize v tuto chvili nebudu mit zazite odhrnuti bundy, chyceni zbrane, vytazeni, zapichnuti a aspon nejaky stisknuti spouste, muzu mirit kam chci jak chci, jako mrtvej si tu svoji desitku proste netrefim.

Cimz vubec nechci poprit, ze mirenka je zaklad. Pro vsechny, i akcni, strelecke discipliny je mirenka zaklad.

Pro nejakou (sebe)obranu je mnohem dulezitejsi (po psychicky priprave asi druhy v poradi) ovladani zbrane prave z pohledu vytazeni, zapichnuti, vystrel. Z jakykoli polohy, ...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz