PCR vs. MP


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

PCR vs. MP

Příspěvek od cmk » čtv 14.5.2009, 17:46

Kdo me zna, vi, ze obecne nemam nic proti MP (zvlaste v Praze), ani proti PCR, ale spis proti nekterym vecem, ktere delaji (boticky v poloprazdny ulici, radar na 4proudovce, kde nikdo nechodi apod...).
Ale pri hledani vyhlasky o ustrojove kazni MP jsem nasel jednu moc peknou historku :-)
Hehe.. mě tuhle zastavil MPík, když jsem měl triko s nápisem POLICIE... prý, jestli jsem policista...tak jsem mu opáčil, že jestli něco potřebuje...on zopakoval otázku...a poté mne požádal o předložení služebního průkazu! No, koukal jsem jak blázen!!! Vysvětlil jsem mu, že pokud bude trvat na svém, tedy mém průkazu, tak se dopouští přestupku, jelikož on můj průkaz požadovat nesmí....smí požadovat pouze doklady, které mu ukládá zákon a které jsem ochoten mu předložit. Pak jsme se ještě asi 5 minut dohadovali s tím, že jsi mne nechal přes PČR lustrovat a do vysílačky se tázal, jestli jsem policista :o))) To už jsem nevydržel a hlasitě jsem se musel smát! Samozřejmě zjistil pouze údaje, které si přečetl i z OP... Po ověření totožnosti jsem si vzal občanku a odcházím... stavil jsem se v trafice a vidím, jak dotyčný MP zastavuje vozidla (bez reflexní vesty). Přistoupil jsem tedy k němu a sdělil jsem mu, že jedná v rozporu s předpisy, jelikož musí mít oblečenou reflexní vestu... Sdělil mi, že mi do toho nic není...tak jsem vytáhl dříve požadovaný průkaz, který určoval mou (tehdejší) příslušnost k PČR. Vzal jsem si od něj identifikační údaje a jeho přestupek nahlásil jeho nadřízenému :o) Přehnaná iniciativa je někdy na škodu :o)))
Nechci tim rict, ze je dobre, kdyz jedna slozka prasi druhou za 3,14coviny, ale kdyz je hold v jedny slozce vul, snazi se vychytat toho v druhy slozce a ten mu to s gracii vrati - to me dokaze pobavit :-)

Kazdopadne - kdyz uz jsme u toho:
a) nemate nekdo odkaz na vyhlasku o tom, kterak ma byt straznik oblecen?
b) je neco spatneho na tom nosit tricko s napisem Policie?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 14.5.2009, 18:15

cmk: jednotne prvky stejnokroje resi Vyhláška MV ČR č. 418/2008, ktera rusi puvodni vyhlasku MV ČR č. 88/1996

:arrow: http://www.mvcr.cz/soubor/sb137-08-pdf.aspx (pozor, zacina az na 7 strane!)

§ 14

Jednotné prvky stejnokroje strážníka

(1) Jednotnými prvky stejnokroje strážníka jsou:
a) odznak obecní policie podle § 14,
b) černá, modrá nebo žlutá barva svrchní části stejnokroje strážníka a jejich kombinace; žlutá barva se nepoužije u pokrývky hlavy,
c) černé, modré, žluté nebo bílé označení "OBECNÍ POLICIE" nebo "MĚSTSKÁ POLICIE" (dále jen "označení"), výrazně odlišné od barvy podkladu,
d) páska se čtverci bílé a modré barvy o velikosti minimálně 5 x 5 mm, uspořádanými pravidelně ve více řadách šachovnicovým způsobem (dále jen "šachovnicová páska").

(2) Stejnokroj strážníka vždy obsahuje jednotné prvky podle odstavce 1 písm. a), b) a c).

(3) Označení se umístí na přední nebo zadní straně horní části stejnokroje, popřípadě na obou stranách současně. Označení lze umístit i na čelní část pokrývky hlavy; to neplatí, pokud se zde již nachází odznak či jiný symbol obecní policie a šachovnicová páska.

(4) Šachovnicová páska se umístí na pokrývku hlavy alespoň po polovině jejího obvodu na čelní straně. Šachovnicovou pásku lze vhodně použít i na jiné části stejnokroje strážníka.

(5) Šachovnicová páska a označení mohou být provedeny i v reflexních
barvách uvedených v odstavci 1 písm. c) a d).

(6) Je-li pokrývka hlavy strážníka osobním ochranným pracovním prostředkem1) nebo speciálním osobním ochranným pracovním prostředkem2), jehož výrobní provedení to neumožňuje, nemusí být opatřena jednotným prvkem stejnokroje strážníka.
Bohuzel co je mi znamo, tak od 1.1.2009 si muzou obce vyhlaskou "doupravit" stejnokroj podle libosti.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pát 23.6.2006, 22:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: střed Moravy

Re: PCR vs. MP

Příspěvek od Missak » čtv 14.5.2009, 19:00

cmk píše:b) je neco spatneho na tom nosit tricko s napisem Policie?
co je na tom přesně špatného nevím (myslím tím citaci zákona), ale svého času mi můj známý policista říkal, že by mi dal služební triko s nápisem policie, ale že nemůže, že by z toho mohl být prů..r, maximálně bych jej mohl nosit doma. takže něco na tom asi bude. podrobněji jsem se ho nevyptával a teď už se jej bohužel nezeptám :cry: .
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » čtv 14.5.2009, 19:02

Honzo, jednoduše. to tričko je součástí oficiální výstroje p čr a pokud nejsi členem tak je to minimálně přestupek (ne-li TČ), hledat se mi to nechce. Jinak to co uváděl tehdejší polista je také blbost. Místo aby jednoduše vytáhl placku, tak raději prudil. Také ukázka intelektu.
Jinak viděl jsem na vlastní oči při jedné akci (nahlášená bomba) kterak procházejícího dorostence v dotyxčném černém tričku policie odkontrolovali praví policisté a po kontrole pokračoval bez trička.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » čtv 14.5.2009, 19:16

čertisko:

máš naprostou pravdu,ale dohledat se to dá na stránkách magistrátu jen nevím přesně kde,

Jínak strážník vykonávající službu by měl být řádně označen odznakem MP dále příslušnou domovenkou-odznakem-nášivkou něsta,obce pod kterou spadá a měl by mít pokrývku hlavy pokud není uvnitř budovy atd...

popřípadě pokud je v civilu musí se prokázat služebním odzankem a průkazem a měl by o zákoroku informovat nadřízené.
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 14.5.2009, 23:45

coffee: prudil? Ten chlapik od PCR mel pravdu a MP nemel zadne pravo po nem pozadovat sluzebni prukaz. Spis bych rekl, ze to pruzeni vzeslo prave ze strany obecniho poskoka.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 99

Registrován: pát 20.3.2009, 19:21

Bydliště: Vinařice

Příspěvek od spawny » pát 15.5.2009, 10:29

Já osobně proti PČR nic nemám i když se i v jejich řadách objevují h....a, ale u MP je to myslím naopak. Kde jakej "bůů" co se nedostal ke státnim šel k MP. Samozřejmě jsou tam i lidi co jsou úplně v pohodě. Ja se říká výjimka potvrzuje pravidlo.
CZ 75 SP-01 Shadow, CZ 75 B, Mossberg 500 SPX
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » sob 16.5.2009, 9:09

No já jsem se setkal u MP i PČR s hroznejma trotlama, ale i s lidma, co své práci rozumí a jsou to profíci každým coulem. Jinak dnes je každej druhej strážník bývalý člen PČR, kterej sebral výsluhu a hurá k MP. Navíc s tím, že se někdo nedostal k PČR tak šel k MP je to dost zavádějící, protože nový zákon stanovuje stejné požadavky jako k PČR. Zdravotní způsobilost, maturita, fyzická a psychická způsobilost atd.

Pokud by mě takhle někdo zastavil s trikem POLICIE, tak bych mu s úsměvem ukázal služebák a popřál bych mu klidný zbytek služby. Nevidím důvod si hrát na machýrka. Jestli je ten článek pravdivý (o čemž pochybuji), tak se zřejmě setkali dva nováčci. Jeden od PČR a druhý od MP. Kluci, co maj už trochu odslouženo by se chovali oba úplně jinak.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » pon 18.5.2009, 14:02

Přesně tak, kluci co mají odslouženo se chovají jinak. Trička s nápisem POLICIE zákon zakazuje nosit. Může se stát že vestu zapoměl a asi měl měšták přechod a tam se musí být na čas tak to zvládl bez vesty. Stane se. Ale proč ten pčerák nevytahl rovnou placku :shock:
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 18.5.2009, 14:21

VEIKO: jenom pro zajimavost, jaky zakon to zakazuje nosit? Ja jenom, ze zakon o PCR resi v paragrafu 54 stejnokroj a v 54a pouze zamenitelnost vozidel, plavidel a letadel. Ale zjevne to bude ve vyhlasce MV CR, co vsechno spada do stejnokroje i jeho provedeni.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 18.5.2009, 15:20

Taky by mě to zajímalo.
Nepředpokládám totoiž, že i tahle ledvinka je nositelná pouze příslušníky PČR, neb není oficiální součástí výstroje.
To stejné si myslím o triku, které má doma každý pátý teenager z poutě.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » pon 18.5.2009, 21:26

Neviem ako v ČR, ale v SR je zakázané nosiť tričko s nápisom polícia (je jedno či je to výstroj PZSR alebo nie).

Příspěvky: 181

Registrován: úte 07.4.2009, 22:24

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od kuro159 » pon 18.5.2009, 21:53

Jakla... je jasne ze normalni clovek si neoblecie tricko policia.. ALE ja poznam tipka co si z toho nerobi nic...
Raz som sedel s byvalymi kolegami z vyjazdu na pumpe na kave. Zrazu na pumpu vosiel chlapik /cca25-30 rokov/ so satkov na hlave pomalovany bojovymi farbami. Mal oblecene cernaky a taktik vestu. Z vesty mu trcala maceta a v predu mal este Glock noz. Na taktike mal na suchy zips nasivku POLICIA. V noznom puzdre Desert Eagle v razi 50AE, a cez plece hodenu Sa 58 so sklopkou.... kukal som ako puk :shock: :shock: :shock:
Neskor som sa dozvedel ze je to tipek s nejakej SBS a v ten den co som ho videl bol nejaky POLICAJNY DEN pre deti a on tam isiel len tak saskovat v kukle a nikto ho ani nekontroloval... Zevraj takto chodil aj do SBS-ky do prace, len nemal napis policia... Ale s tym sapikom a ostrov 50AE co mi nejde stale do hlavy... Je to nejaka tlacenka niekoho zhora a ma vynimku na tu 50tku... No a este ine veci som snim zazil neskor ale to dam inokedy... Proste som nechapal *257*

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » pon 18.5.2009, 22:32

SRY OT ale nemôžem si pomôcť:
kuro159 píše:je jasne ze normalni clovek si neoblecie tricko policia..
Toto znie dosť dvojzmyselne *4227* *40*

Příspěvky: 181

Registrován: úte 07.4.2009, 22:24

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od kuro159 » pon 18.5.2009, 22:44

:lol: :lol: :lol: ja pako... myslel som civilistu.... :lol: :lol: :lol:
ale znelo to dobre,nie?? :lol: :lol:

Příspěvky: 282

Registrován: pát 05.5.2006, 0:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od riskman » úte 19.5.2009, 0:06

[quote="S474N"]VEIKO: jenom pro zajimavost, jaky zakon to zakazuje nosit? [/quote
Je to v zákoně o přestupcích, z.č. 200/1990 Sb. §21
Naposledy upravil(a) riskman dne úte 19.5.2009, 0:13, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 282

Registrován: pát 05.5.2006, 0:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od riskman » úte 19.5.2009, 0:07

[quote="kuro159"][/quote] to je tak divoký až je to neuvěřitelný čoveče :)

Příspěvky: 181

Registrován: úte 07.4.2009, 22:24

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od kuro159 » úte 19.5.2009, 2:07

Kamarade Riskmane, mne sanka ovisla ked som ho zbadal. Som Blavak od narodenia a tiez som nic take do vtedy nevidel. Je ale velmi zvlastne ze som toho cloveka stretol vela razi po tom prvom stretnuti a ze som si ho do vtedy nevsimol.../vacsinou pozeram na baby *25* / Zprvoti som nechcel verit, lebo som si myslel ze je to nejaky neprezleceny AIRSOFTAK. Az potom neskor som zistil ze tipek ma fakt ostreho Deserta v 50AE a Sa 58. Chalan si nieco kompezuje a trosicku posobil nevyrovnane *2680* , ale nie som psycholog aby som ho posudzoval. Neskor som sa s nim nechtiac dostal aj do divadla na ,,MAFSTORY,,. No poviem Vam ze vacsieho trtka ste nevideli a cudoval som sa ze mu toho Deserta este nikto neodobral a nenabehlo tam komando kukiel, co by ho dalo ,,dole,,. *1582*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » úte 19.5.2009, 7:46

Člen SBS může nosit jakoukoli krátkou zbraň (nemají to ohraničené zákonem) ale musí jí mít skrytě. Řeší to tak, že mají na taktice takovou kapsu na zbraň, aby nebyla vidět. Desert v .50AE by mě nějak nedráždil, spíš to, že pokud byl v čerňákách, tak už byl zaměnitelný s policistou. Ty SBA se výzbrojově koukám nějak zvedají. Asi mají příklad v SBS Blackwater.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 19.5.2009, 9:45

riskman: no pise se tam opetovne taky o stejnokroji.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz