Kolik lidí ví, že máte zbraň


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od solidus » stř 22.7.2009, 11:39

Ahoj, během pár dní se v tématu "Pochlubte se novým Glockem" ozvu, teď mám ale dotaz. Zjistil jsem, že vlastnění - hlavně tedy nošení - zbraně beru vážně a vážněji, než jsem myslel, že budu. Prostě je tam něco, a je to tak dobře, co mě nutí "tu věc" brát opravdu, opravdu zodpovědně.

Ale zajímá mě - kolik lidí ví, že máte zbraň? ví třeba vaši kolegové v práci, že máte zbraň? že ji máte denně u sebe? vadí vám, že to někdo ví a radši byste to ještě víc utajili, nebo je to normální - nechlubíte se, ale prostě to pár lidí ví. Jak je to podle vás "správně"?

Díky moc.
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od Albert » stř 22.7.2009, 12:13

No pár lidí ví že mám, hrstka lidí ví že i nosím, do práce bohužel nosit nemůžu. Co je ale to správně? Těžko říct. Má to dva úhly pohledu. Když budeš obecně znám tím že nosíš, určitě to vzbudí nějaký ten respekt o odstup ale na druhou stranu tato skutečnost tě paradoxně může dostat do situace kdy se vystavuješ riziku přepadení, právě za účelem zmocnění se tvé zbraně. Takový zánovní Gloček, lehce nabytý se v podsvětí jistě šikne. Takže asi spíše tajit. Samozřejmě nejbližší by to měli vědět (partnerka, nejlepší kámoš apod.) předejde se tím nějakému tomu nemilému překvapení.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od S474N » stř 22.7.2009, 12:19

solidus: na tohle neexistuje jednoducha rada, ktera je "obecne spravna". Podle me je spatny jakykoliv extrem. At uz ten, ze nikdo nevi nic, treba ani partnerka a potom nalezne zbran doma a neco si udela. Nebo naopak, ze vsichni vi vsechno. Osobne bych volil asi nejaky zlaty stred, tzn. nejblizsi o tom vi, stejne jako vsichni na strelnici (prekvapive, ze? *40* ) a rozhodne se s ni nikde nechlubit v cizim prostredi - typicky hospoda, vytahnout a "hosi, hele co mam za strikacku". Obavam se, ze konkretnejsi radu zde asi neziskas.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od HV » stř 22.7.2009, 12:22

Lidem, kterým důvěřuji, tuto skutečnost netajím. Nechlubím se tím ale při každodenním styku to tak nějak samo vyplave na povrch. On když do tebe kolega šťouchne ve frontě na oběd a přitom si nahmátne fobuse, minimálně se optá cože tak tvrdého tam sakra máš, že si o to téměř pohmoždil prst :lol:
Je jasné, že případný účinek zbraně je tím větší, čím je zbraň utajenější. Jen ten nejnezodpovědnější střelec by u nás dával na odiv svůj arzenál.
Až budeš nosit déle, přijde ti to naprosto běžné a nebudeš tokový 3,14čoviny řešit. Ale zpočátku je to jistě dost aktuální věc.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od S474N » stř 22.7.2009, 12:28

HV: na to je jednoducha odpoved - multikulturalni prekladac, ktery zvlada i esperanto *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

Re: Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od solidus » stř 22.7.2009, 12:31

admin: díky za přesun, sorry

Trošku ve mně totiž hlodá to, že mám (budu mít, přijde až zítra a pak na PČR) G, na které jsem se těšil, šetřil, učil se na ZP atd. a vím o pár lidech (asi tak o dvou v práci), kteří se nedávno zmínili, že by si rádi zastříleli, tak těm to asi řeknu - a půjdem. Chápu, že je to píčovina to řešit, navíc se tím chlubit je asi i o průser - když se někdy něco stane, tak vám to při vyšetřování asi moc nepřidá, když vyjde najevo, že jste se chlubili a bylo obecně známo, že nosíte. Nemám totiž extra představu, jak obecně reaguje širší okolí atd.

Chtěl jsem si to tak nějak ujasnit, takže díky.
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od admix » stř 22.7.2009, 12:41

Picovina to je, nicmene jsem resil pred rokem uplne to same :mrgreen:
U mne siroke okoli vi, ze zbrane mam rad a ze je vlastnim, uzsi okoli vi, ze ji nosim (kamosi, kolega apod.).
V praci mam neskryte noseni (i kdyz aktualne nenosim), nekurvi mi to trika a kolega je ke zbranim apatickej (prej neuznava nic, co nedokaze zabit aspon sto arabacu jednou ranou :D )
Kdyz jdu do hospody, tak vetsinou s kamosema, ktery vi, ze zbran nosim - takze kdyz si pivar jako ja da kofolu a nema v ruce klicky od auta, tak uz se nikdo nepta a vi :)

Zbran rozhodne nikde netaham, maximalne o ni neurcite mluvim :lol:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od Albert » stř 22.7.2009, 12:43

Jak bylo zmíněno, za pár měsíců nošení tě euforie z nové zbraně opustí a zbraň se pro tebe stane něčím tak samozřejmím jako klíče od auta, mobil a peněženka. A k reakci okolí... Na to bacha! Fůra lidí, neznalích a nechtějících poznat a pochopit, by ti mohla říct nebo ve smyslu ,, čéčé na co ti to jé? Ty to nosíš u sebe jó? No ty seš teda magor! Si jako myslíš že to bude něco platný jó?,, atd.atd. Takže rači dobře uvaž komu se pochlubíš a koho ponecháš v jeho dutosti a nevědomosti!

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od cityshark » stř 22.7.2009, 13:11

Ono taky muzes rict, tak jo kluci zajdem si zastrilet, tim padem budou o tobe vedet, ze mas boucho, ale to pro nestrileci lidi neznamena hned automaticky, ze ji kazdy den nosis. Pokud mas vhodny obleceni, tak mi ver, ze si toho klidne 4 roky nikdo nemusi vsimnout, i kdyz s nim sedis v kanclu.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od cmk » stř 22.7.2009, 13:41

Nosim do prace 4 roky a vedi to jen ti, ktereym jsem to sam rekl.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

Re: Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od solidus » stř 22.7.2009, 14:00

tak v tom případě se musím zeptat na druhou věc - kolik z vás nosí triko mujglock, plast pod spz mujglock, hrnek atd. ? je to sice další pí**vina, ale když už to řešíme :D :D
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od admix » stř 22.7.2009, 14:12

Tak to ja chodim naprosto civilne - jedine, co me vzdycky prozradi je, ze jakmile padne nejaka hlaska o tom, jak jsou zbrane spatne, tak se _vzdycky_ chytnu a zacnu mermomoci pachat dobro :twisted:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Re: Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od Globus » stř 22.7.2009, 20:31

Já bych to doplnil ještě o jednu otázku:
Jak moc jste /byli/ paranoidní - zrovna nedávno se mi stalo že po mě čuměl cestou z práce nějakej týpek takovym stylem /nejdří do očí, pak jednoznačně na pas, pak zas do očí/ že sem si řikal že buď "po mě jde", protože poznal že mám zbraň anebo je to třeba policajt či tak a snaží se zjistit co mám.
Celkově z nošení za těch pár měsíců co můžu nemám moc dobrej pocit - tak nějak podvědomě furt odněkud čekám napadení, nebo problém. Asi ze strachu že mě někdo sundá a sekne mi Gastonka...vim, jsem divnej no :roll:
EMO s Glockem :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Re: Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od opice » stř 22.7.2009, 20:33

solidus: teda ty jsi zapálenej pro věc, to se musí nechat. Až si třeba za rok budeš číst tyhle Tvoje příspěvky, na co ses ptal, řekneš si asi, že to byly teda pěkný blbosti :) , ale tak v rámci počátečního nadšení jsem taky řešila všechno možný(ne, že by teď bylo nadšení pro věc menší) :)
Co se týče těch triček, to spíš asi většina nosí jen na závody, aby to bylo teda tematický, že, no a nejsou to jen trička mujglock, ale různý takový, třeba Provařenec má moc pěkný trička, viď Fando? :lol:
Plast pod SPZku má akorát Satan, co mu za to budem platit, když by nám je měl rozdávat zadáčo, v rámci toho, že bychom mu dělali reklamu, žejo *793* no a hrnek, ten teda nemám, ale různý přívěšky, klíčenky a tak, to se dá vyhrát na závodech, třeba v tombole, žeee, tak až odpaníš glokouše, tak přijeď *2680*
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ

Příspěvky: 50

Registrován: sob 16.5.2009, 18:35

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Morava

Re: Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od veratim1 » stř 22.7.2009, 22:05

solidus
pokud jde o tu práci případně známé myslím si že čím méně lidí to ví tím lépe. Klasika je - řekneš to jednomu ten se pochlubí v hospodě a ví to všichni. Pokud by se to provalilo tak si jdu zrovna dneska na střelnici.
globus
bylo něco vidět? pistole nebo pouzdro. Když jsem začínal nosit denně taky se mi zdálo že na mě všichni nějak divně "čučí" *43*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 122

Registrován: čtv 05.2.2009, 13:23

Bydliště: severní Čechy

Re: Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od solidus » čtv 23.7.2009, 9:05

to all: díky, to víte, to prvotní nadšení - kort když jsem čekal až budou zkoušky, pak to papírování, pak až budou peníze na G, teď zas budu čekat na G, pak na vydání ...

... u nás se Glock musí objednávat a tak přijde až zítra odpo :cry: pak v pondělí na PČR a rovnou mi včera řekli, že průkaz zbraně až ve středu :mad: ach jo, já si prostě musím fakt počkat ...

:lookround:
How can you trust the freedom, when it´s not in your hands?
GLOCK19

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od cityshark » čtv 23.7.2009, 9:34

Veratim1 - hele na Globuse vsichni divne koukali odjakteziva, takze je to spis o tom, ze se tedka vymlouva na Glocka :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od Albert » čtv 23.7.2009, 10:53

solidus: prvotní nadšení je fajn! Je to jako první láska, všichni jsme si tím prošli. Pamatuji když jsem si přinesl moji první pistoli domů, hned jsem ji otřel od konzervačního oleje a hurá na střelnici. Byl jsem zklamaný jako malé dítě když jsem si na vratech střelnice přečetl velký nápis Dnes Zavřeno!!! Čekání na další otvírací den bylo nekonečné. :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 103

Registrován: sob 29.3.2008, 1:19

Zbraň: Glock G30, ZVI Kevin

Re: Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od KonradF » čtv 23.7.2009, 11:22

admix píše:Picovina to je, nicmene jsem resil pred rokem uplne to same :mrgreen:
U mne siroke okoli vi, ze zbrane mam rad a ze je vlastnim, uzsi okoli vi, ze ji nosim (kamosi, kolega apod.).
V praci mam neskryte noseni (i kdyz aktualne nenosim), nekurvi mi to trika a kolega je ke zbranim apatickej (prej neuznava nic, co nedokaze zabit aspon sto arabacu jednou ranou :D )
Kdyz jdu do hospody, tak vetsinou s kamosema, ktery vi, ze zbran nosim - takze kdyz si pivar jako ja da kofolu a nema v ruce klicky od auta, tak uz se nikdo nepta a vi :)

Zbran rozhodne nikde netaham, maximalne o ni neurcite mluvim :lol:
Vyřid kolegovi že je můj člověk,už jsem si myslel že synové a dcery islámu leží v žaludku jen mně.Jinak že mám a nosím vědí rodina a nejlepší kamarádi.Koneckonců za ty roky jsem jich pár k pořízení ZP přivedl.
škodu nezjistí,kdo si odjistí.
Walther P99,Glock G30,ZVI Kevin

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Kolik lidí ví, že máte zbraň

Příspěvek od cmk » čtv 23.7.2009, 12:53

Dneska je politicky korektni drzeni huby.
Takze si postezovat na nejakou skupinu obyvatel je problem.

Kazdopadne za me - je mi naprosto ukradeny, jestli je nekdo bilej, cernej, zlutej, bronzovej, zelenej, modrej, cervenej nebo oranzovej.
Ale serou me vsichni, kdoz:

- vyziraji nas socialni system (tim nemyslim chlapky, co dreli 20 let ve sklarnach a prisli o praci)
- nas chteji znicit ve svate valce
- se sem stehuji a odmitaji se prizpusobit eurokrestanskemu stylu zivota (euro nesouvisi s EU a krestansky neznamena zasadne "verici")
- vymejslej, jak si podriznout vlastni vetev (tedy odzbrojit vsechny slusne, aby ti, uvedeni v prvnich 3 bodech to meli snazsi)
- pisou o tom vsem naprosty blaboly bez sebemensi znalosti a zkusenosti

Proto je i politicky korektni drzet hubu o tom, ze nosime. Nejen proto, ze je to jista takticka vyhoda v pripade pruseru, ale proste i proto, ze prumerny stredoevropska ovce z toho ma strach :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz