Spolecna chuze s partnerkou/manzelkou/atd.


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Na které straně chodí Vaše partnerka/manzelka

Vpravo - podle etikety
17
35%
Vpravo - bez duvodu
7
14%
Vlevo - z taktickych duvodu
20
41%
Vlevo - bez duvodu
5
10%
 
Celkem hlasů: 49
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Spolecna chuze s partnerkou/manzelkou/atd.

Příspěvek od S474N » úte 17.2.2009, 11:17

Pri procitani jednoho webu venujiciho se etikete me napadla zajimava myslenka na mensi pruzkum mezi strelci. Jde o to, ze z hlediska etikety plati, ze prave misto patri cloveku spolecensky vyznamnejsimu, tzn. zene. Drive tedy jeste plativalo, ze kdyz se jedna o manzele, tak jiz vpravo chodi manzel, ale to uz dle vsech dostupnych informaci neplati.

V teto souvislosti tu chci apelovat na vsechny, aby si sahnuli do svedomi, pripadne se nad tim celkove zamysleli a opravdu po pravde napsali, jak chodi se svou partnerkou/manzelkou/nebo kymkoliv jinym.

Pokud to vezmu sam u sebe, tak ma draha polovicka chodi vzdy vlevo a to predevsim z taktickych duvodu - opravdu mam rad pravou ruku volnou (at uz pro teleskop nebo pistoli) a proste zamerne a duvodne proste chodim vpravo ja.

Zamyslel jsem se treba nad konkretnim prikladem a napadla me tato varianta (nicmene bych byl nerad, kdyby to nekoho ovlivnilo pri hlasovani, zajima me aktualni stav do ted):

1) Muz nalevo od zeny: jdou ruku v ruce, pred nima banda napriklad 3 provokateru. Kdyz muz z niceho nic pusti zene ruku a da si ji do kapsy, tak to vypada urcite dost podivne a muze to pritahnout i jejich pozornost, proc to udelal a zacit treba "vysirat" atd.

2) Muz napravo od zeny: ta sama situace, ale muz muze dat pravou ruku do kapsy "mimodek" a nikomu nemusi prijit vubec nic divneho a naopak je uz predem "pripraven" resit potencionalne nebezpecnou situaci aktivne.

Jak je to u vas ostatnich? Zkuste jak zahlasovat, tak se i klidne vic rozepsat na dane tema. A nebojte se opravdu hlasovat poctive, to ze chodi partnerka vpravo jen tak, aniz byste znali souvislost s etikou neni nic spatneho a hlavu vam urcite neutrhnu. Diky vsem.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » úte 17.2.2009, 11:22

Chybí ti tam dva kroky vlevo zamnou - podle etikety :-) :-)
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra

Příspěvky: 167

Registrován: úte 21.10.2008, 21:01

Zbraň: 19, 1911, 58, 870

Bydliště: Praha

Příspěvek od julie » úte 17.2.2009, 11:36

no osobne mi prijde lepsi jit nalevo, radsi risknu ze si naky pobudove vsimnou ze davam ruku do kapsy, nez aby se pritelkyne dostala mezi mne a ty pobudy, ne? krome toho mam pocit ze za ruce jsme se vodili jenom prvnich par mesicu, takze to nevidim jako tak velkej problem...
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Příspěvek od Fredouch » úte 17.2.2009, 11:46

Vzhledem k tomu, že jsem levák tak pokud jde vpravo (což většinou chodí) tak silnější levou ruku mám volnou pro případnou manipulaci se zbraní.

Stejně asi prví věci která by byla v případě konfliktu - tak rukou odsunout partnerku za sebe se slovy "ustupuj/zdrhej a volej policajty" řešit vzniklou situaci.

Samozřejmě záleží na intenzitě konfliktu.
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 17.2.2009, 11:49

jachymko: nejak nerozumim tomu, jak by se mohla pritelkyne dostat mezi tebe a pobudy. Naopak si myslim, ze takticky je lepsi, kdyz si ji levou rukou (za kterou ji drzim) muzu "stahnout" za sebe, svym telem ji kryt a pravou ruku mit volnou na reseni.

BTW rozhodne to neberu jako nejakej velkej problem, spise jako tema na zamysleni. A taky at tu resime i jiny veci z realnyho zivota *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » úte 17.2.2009, 11:52

Urcite je lepsie mat partnerku na slabej strane. Ak nosim naboj v komore a teda nemusim obtahovat mozem silnou rukou tasit a slabou rukou stiahnut priatelku za seba a kryt ju telom. Na druhej strane, ak clovek nosi kver v ladvinke (napr.Aegis) tak hlaven stale smeruje na slabu stranu, cim teda mieri na vasu priatelku. To by sa mohla stat blba nahoda, hlavne ak clovek nosi s nabojom v komore aj v ladvinke :shock:
Nezabijaju zbrane, ale ludia.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 17.2.2009, 11:55

Blade: zajimavy pohled na problematiku, koukam, ze premyslis podobne. Co se tyce ledvinky, mas pravdu, ovsem na druhou stranu je to zase o tom, jak kooperuje partnerka - sama muze aktivne se presouvat za tebe, pripadne jeste naopak upoutat pozornost na sebe a ty budes mit na druhou stranu vice casu na taseni z ledvinky.

BTW lidi co znam, tak tu ledvinku moc nenosi, vetsina na opasku na strane silne ruky.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » úte 17.2.2009, 12:12

Žena napravo.
Postup:
1) pravou (silnou) rukou "odklízím" partnerku do krytu za sebe
2) levou (slabou) rukou zároveň rozepínám bundu pokud jí mám, případně ji použiji k nadzvednutí trička, mikiny, připravuji si "krytí" pro sebe apod.
3) vracející se pravá ruka sahá po zbrani, případně je připravena po ní sáhnout ...

Kua, já jsem dobrej, že jsem to tak rychle zvládnul :wink: :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 17.2.2009, 12:18

Jasik: schvalne bych si to vyzkousel v realu, stopnul to a napsal casy *4*. Protoze co ctu tvuj postup, tak v case tveho bodu 1 ja uz mam davno hracky venku *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » úte 17.2.2009, 12:30

jeste je tak zvana chuze po cikansku... jde chlap ruce v kapsach a za nim v odstupu sesti kroku jde teprve jeho zena pripadne s mladaty...
Glock 19

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » úte 17.2.2009, 12:41

Zenska vpravo. Jednak jsem slusne vychovanej a druhak z toho duvodu, ze kdyz jdes z zenskou vedle sebe po chodniku, tak ty, coby pravodochec ji vystavujes tomu, ze do ni muze vrazet nekdo, kdo se prochazi po levy strane opacnym smerem.

Kromtoho u nas chodime ozbrojeni oba, takze zatimco ja udelam krok vpred a zacinam uklidnovat situaci verbalne, ona uz ma nadrncnuto a resi terce :-)


P.S. Bych trochu osvetlil jeste ty dovody etikety, proc vpravo, tak to neni kvuli tomu, ze dulezitejsi osoba vpravo... Je to prostsi. Tenhle zvyk pochazi z doby, kdy se nosily mece/savle, a ty se u pravaku samozrejme nosi na leve strane. Takze by bylo znacne neprakticky, kdyby se savle/mec cpala dame za chuze mezi do sukne... Ze se to pak preneslo i do doby, kdy misto mece vlevo nosime boucha vpravo je vec jina.

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » úte 17.2.2009, 12:43

Jinak mam pro tebe lepsi priklad:

1) Muz nalevo od zeny: jdou zaklesnuti do sebe, pred nima banda napriklad 3 provokateru. Muz vsak predtim coby slusne vychovany jedniec nabidl rame, muze si tuto ruku dat bez povsimnuti do kapsy bundy, kde nahmata... krabicku TicTacu aby mel svezi dech :)

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » úte 17.2.2009, 12:56

Chybí možnost na obou stranách. Teda aspoň ta moje střídá strany podle toho, jak fouká vítr nebo jak jí mrznou ruce nebo na které straně jezdí auta. Taktika netaktika, etiketa neetiketa :). Zkusím to vypozorovat přesněji aniž bych byl tímhle tématem ovlivněn.

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JWK » úte 17.2.2009, 13:29

tak tech duvodu muze byt vice... napriklad drtiva vetsina lidi jsou pravaci a pokud davam zene rame aby se do me zavesila tak pokud by napriklad klopitla nebo uklouzla jistim ji pravou cili silnejsi rukou... abych tak rekl to aby zena sla napravo je proste prirozene pokud jde opacne citim se hure...
Naposledy upravil(a) JWK dne úte 17.2.2009, 17:34, celkem upraveno 1 x.
Glock 19
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 17.2.2009, 14:38

cityshark: no jak vidno, drive se tedy zena take prizpusobovala muzi, respektive jeho zbrani. Diky za zajimavy prispevek.

JWK: tak abych rekl pravdu, nevim co u tebe. Na zacatku pises o prave ruce, nakonci zase o leve, jak si to teda myslel?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 35

Registrován: čtv 28.9.2006, 23:17

Příspěvek od gilhad » úte 17.2.2009, 15:02

Jak kdy, ale vetsinou jde ona vpravo - muzu ji lip podeprit, pri normalnim vyhybani se jsem na strane potencionalniho protivnika ja (ne ona) a zaroven mi to dava taktickou vyhodu: CZ75 nosim vpravo u pasu, pokud chci tasit, tak to prece jen chvilku zabere a neni to nenapadne. CZ92 nosim v leve kapse a bezne tam mam zastrcenou ruku, takze eventualni situaci zacinam resit se zalozni zbrani v ruce, namisto tasenim zbrane hlavni - je to prece jen o neco rychlejsi a v nekterych pripadech se da i strelba z kapsy (ja vim, jen prvni rana je jista, ale ...).

Zaroven tak nepripada v uvahu, ze by mi pripadny protivnik byl schopen pravou ruku zablokovat (kdyz me treba miji)

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 17.2.2009, 15:38

Právě proto žena s vojákem chodila vlevo od něj. Aby mohl salutovat a měl volnou ruku na zbraň.
Ale. 1) Pochodníku se chodí v pravo, pokud půjdou pobudové proti, tedy vlevo od muže, bude on "více na ráně" ... pobudové vrazí do něj, ne do ženský.
2) Můžeš ženu použít jako kryt a za jejími zády nahmátnout bouchačku s nějakým tím předstihem a nebide to nápadné.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » úte 17.2.2009, 16:45

tohle tema je vylozene paranoidni. za chvili zacnete resit kerou rukou si utirat zadek abyste mohli do zlomku sekundy tasit *1114* zda se mi ze z nudy resite ptakoviny.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » úte 17.2.2009, 17:19

Mistral: pouzit zenu jako kryt, no nevim - vetsinou je to tady o pritelkynich/manzelkach a ne o tchynich :lol:
PB: jako kritikovi OT ti to neslusi, mel byses zase vratit ke kritice Glocku 8-)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 17.2.2009, 18:58

admix: Právě, kdo by to čekal ... :twisted:
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz