Domácí násilí


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Domácí násilí

Příspěvek od Starosta » pon 15.11.2010, 17:37

http://www.videacesky.cz/reklamy-reklam ... im-nasilim

Tak tohle je bohužel výstižný, přesně stejnou (ne)reakci lidí lze čekat při napadení na ulici.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Domácí násilí

Příspěvek od S474N » pon 15.11.2010, 18:14

K tomu neni co dodat - realita.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Domácí násilí

Příspěvek od kuba » pon 15.11.2010, 18:57

vseobecne znama vec, jak nekdo zacne volat o pomoc vsichni utikaj.
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Domácí násilí

Příspěvek od Mistral » úte 16.11.2010, 12:48

Njn a co jako? Co vám na tom příjde nenormální? Rambajzem otravuje lidi okolo.

Ale že se hádá a fackuje se ženou? Jsou to dva dospělí lidé, můžou se třeba navzájem ufackovat k smrti. Ona u něj nemusí být, může na něj podat tretní oznámení, nevíte, z jakého důvodu k tomu došlo atd. Krom toho, je také jiná situace, když se to stane jednou, a nebo když se to děje opakovaně.

Je mnohem lepší řešení si s ní ev. následně promluvit a zeptat se, jak by viděla zavolání policie. Nebo pohrozit zavoláním policie dotyčnému, když se ten bordel bude opakovat.
Ale samaritánský aktivisti, co volaj cajty hned, když na sebe dva řvou, a serou se lidem do soukrmí, ty mi lezou krkem.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Domácí násilí

Příspěvek od kuba » úte 16.11.2010, 13:00

mistral: neni to tak jednoduchy v realu jak se to tady napise. kdyby to bylo tak jednoduchy tak se to vlastne ani nedeje.

ono se tezko rika, vidis za oknem jak se dva fackujou, co ted? zenska vzdycky prohraje, sama si pomoc nezavola.
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Domácí násilí

Příspěvek od Mistral » úte 16.11.2010, 13:30

To že ženská vždycky prohraje je klišé. Domác násilí kupodivu existuje na obě strany, jen to vaginalistické organizace neberou na vědomí.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Domácí násilí

Příspěvek od kuba » úte 16.11.2010, 13:54

to rozhodne existuje. to nepopiram, ale ten pomer je trosku jinde nez 50:50. me prijde ze delas jako ze je to jednoduchy, vlastne to poradne neexistuje a kdyz se neco takovyho deje tak se do toho ostatni nemaj srat. jenze zrovna tohle je jeden z mala problemu kterej bez cizi pomoci jde vyresit dosti spatne
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 50

Registrován: pát 21.5.2010, 22:50

Zbraň: Glock 17

Re: Domácí násilí

Příspěvek od Davidek182 » úte 16.11.2010, 15:03

Smutné na tom je to, že člověk na místo zavolá policii, oni přijedou a jdou zjistit situaci. Ten napadený tvrdí, že se nic neděje, že je to jen nedorozumění s partnerem (přitom se to již několikrát v minulosti opakovalo a jsou na té napadené osobě vidět známky týrání) a pomoc od nikoho nechce.

Mám svojí zkušenost s těmito případy, jelikož jsem policista a na domácího násilí jezdíme. Lidem by jsme velice rádi pomohli, jenže málokterá týraná žena je ochotná toho násilnického muže opustit. Většinou obvinují samy sebe, že za to celé můžou ony, protože neuvařily dobré jídlo, neuklidily byt, nevypraly prádlo, šly na kafe za kamarádkou, i když jim to manžel zakázal atd. Omlouvají muže tím, že přišel unavený z práce a ony ho něčím naštvaly, proto si zaslouží těch pár facek. Z pozice pozorovatele ty odůvodnění zní neuvěřitelně, ale ty ženy tomu opravdu věří! Jediný impulz, aby toho muže opustily je většinou ten, když začne bít i děti. Přece jenom je mateřský pud často silnější než pocit závislosti na muži.
Na druhou stranu muži jako týrané osoby taky existují. Ti s námi nechtějí spolupracovat z toho důvodu, že se stydí za to, že je týrá žena. Prostě se cítí zahambení.

Samozřejmě takové násilí není jen ve vztahu žena x muž. Celkem časté je i dítě x rodič, sourozenci, vnuk/vnučka x babička/děda atd.

Domácí násilí je jako takové dost velký problém, společnost mu věnuje celkem velkou pozornost a je ochotná týraným lidem pomoci, ovšem právě tito lidé nejsou ochotní pomoc z různých důvodů přijmout. Proto jsou lidé tak trošku otupělí ve vztahu k problémům ostatních a nejsou ochotní nikomu pomoci.
Chováni české společnosti k sobě navzájem je velice smutné. Maximum, co je český člověk schopný udělat je, že zvedne telefon a zavolá na policii, hasiče nebo záchranku. Vlastní prvotní pomoc málo kdo poskytne.
Jeden příklad z praxe-anonymní telefonické oznámení:
volající: "Na ulici xxx leží na chodníku člověk a nehýbe se."
policista: "Co se mu stalo? Má nějáké zranění? Dýchá?"
volající: "Já nevím, stojím kousek od něj. Pošlete tady někoho". A zavěsí.
Když jsme přijeli na místo, tak skutečně na chodníku ležel člověk. Ostatní chodci okolo něj chodili a dělali, jako by tam vůbec nebyl, jelikož mu byl z dechu cítit alkohol. Opodál stála paní, která náš příjezd pozorovala a když jsme jí uviděli, tak nahle odešla (očividně to byla ta anonymně volající osoba). Udělali jsme základní prohlídku toho ležícího muže a zjistili jsme, že to je diabetik a má záchvat. Bohužel se s tímto druhem chování lidí setkávám každý den a je mi z toho opravdu smutno :(

Příspěvky: 26

Registrován: pát 18.12.2009, 18:37

Re: Domácí násilí

Příspěvek od jernom » úte 16.11.2010, 15:25

Bohužel se s tímto druhem chování lidí setkávám každý den a je mi z toho opravdu smutno :(
Kdybys dostal pěstí od slušně vypadajiciho starsiho chlapa pri dotazu jestli je v porádku mozna by si mluvil jinak. Ono to člověka na dlouhou dobu vylečí.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Domácí násilí

Příspěvek od Mistral » úte 16.11.2010, 15:34

kuba píše: a kdyz se neco takovyho deje tak se do toho ostatni nemaj srat.
Napsal jsem myslím obstojné řešení, a sice nejprve se domluvit s obětí. Ale jít nějak dělat rytíře na bílým koni, to mě ani nehne. (Máme tu krom toho samozřejmě další možnsoti, např.: biješ svoji ženu, bebutu s tebou chlastat v hospodě atd., co já vim.)
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Domácí násilí

Příspěvek od kuba » úte 16.11.2010, 18:11

mistral: ja sem to pochopil ceklove tak ze pokud nekdo resi sousedy tak se jim sere do soukromi. ale asi si to myslel tak ze neni nutny hned volat policajty, s cim souhlasim ono kolikrat kdyz si okoli prijde stezovat samo muze bejt prvnotni impulz. bohuzel od bratra(taky statak policajt) vim,ze akceleratorem je v 99%alkohol. a tam uz se prave bohuzel spousta lidi prestava ovladat.

k te pomoci- sam jsem nekolikrat poskytoval prvni pomoc a pokud postupujes spravne, nikdy pesti nedostanes :wink:

zajimave je jak si hodne lidi rika nekdo uz tam je uz nemusim zastavovat apod. na dalnici auto v prikope. u nej auto a dva lidi. tak se zastavi jestli je to vporadku oni vehementne povidaj ze jo. no po blizsim prozkoumani se prislo na to ze ty dva vubec nejakou pomoc neposkytujou ale auto vykradaj. clovek by blil.
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 50

Registrován: pát 21.5.2010, 22:50

Zbraň: Glock 17

Re: Domácí násilí

Příspěvek od Davidek182 » úte 16.11.2010, 19:40

jernom píše:
Bohužel se s tímto druhem chování lidí setkávám každý den a je mi z toho opravdu smutno :(
Kdybys dostal pěstí od slušně vypadajiciho starsiho chlapa pri dotazu jestli je v porádku mozna by si mluvil jinak. Ono to člověka na dlouhou dobu vylečí.
Ty si myslíš, že se mi to nikdy nestalo? Stalo a dokonce ve službě. Dostal jsem loktem do obličeje od člověka, kterého jsme našli ležet v podchodu. Byl opilý, spadl ze schodů a měl otřes mozku. I přes to všechno by jsem se zajímal, co tomu ležícímu člověku je. Tady jde o lidskost. Když se něco děje, tak jde očumovat každý, ale málokdo pomůže. Příště na té zemi můžeš ležet ty a můžeš potřebovat pomoc. Pokud to budou lidi jako ty, tak se na tebe vyprdnou, protože jim nějaký člověk kdysi něco udělal a ty tam budeš trpět. Dokud se tobě nebo tvým blízkým něco nestane, tak to asi nepochopíš. Doufám, že ti nikdy nebude muset nějaký můj kolega vysvětlovat, že někdo z tvých blízkých zemřel jenom proto, že mu nikdo z kolemjdoucích lidí nepomohl.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Domácí násilí

Příspěvek od Starosta » stř 17.11.2010, 16:32

Taky jsem "našel" totálně ožralýho bezďáka na ulici u metra a kolem 100 lidí čumí a nejen že pospíchá dál na metro, třeba čeká tři metry od něj na autobus.

Taky mi to nebylo jedno a pěstí jsem nedostal, ani se nemusel bát, že chytnu žloutenku. Ale když vidím člověka, kterej leží na držce v krvi a slintá na asfalt, tak mi to není jedno a nikdy nebude. :roll:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 50

Registrován: pát 21.5.2010, 22:50

Zbraň: Glock 17

Re: Domácí násilí

Příspěvek od Davidek182 » stř 17.11.2010, 20:31

pro Starostu:
Tak to jsem rád, že existují i lidi jako ty. Už jsem v to ani nedoufal. Za takový přístup máš mojí pochvalu a trošku jsi vylepšil můj pohled na občany naší země. Jsem rád, že nejsou všichni lidé lhostejní. Jen tak dál :thumbsup:

Příspěvky: 26

Registrován: pát 18.12.2009, 18:37

Re: Domácí násilí

Příspěvek od jernom » stř 17.11.2010, 21:54

neřikam, že je mi to jedno, zavolam ty který jsou od toho placený. Ono už jen to je projevení zájmu. Taky jsem pomohl ženské co se jí zamotala hlava a práskla hlavou o zabradličko nebo s jednou paní v šoku, co ji přepadli cigani s nožem, čekal až se policajti uráčí dojet a bylo vše v pořádku. Pak jsem se zastal "kamaráda" co ho z nudy napadly holý hlavy a dostal přes hubu misto něj zatim co on se koukal z poza rohu. Nebo dostal pěstí od chlapa se slovama co se k*rva starám.
Postě říkám, že nikdy nevíš co se muže stát a člověk v prvním místě musí myslet na sebe a svou rodinu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Domácí násilí

Příspěvek od panvrabec » stř 17.11.2010, 22:54

jo 1400 žen je zabito vlastními partnery a 1300 partnerů je zabito vlastními ženami.
To jako kde, v Johannesburgu ?? nebo na celém světě...smysl tohodle pokusu je ...jak bych to řekl..
Kdyby to aspoň udělali na ulici. No násilí je všude a v dnešní době není nikdo ho povinen snášet, existuje policie a vždycky je možnost se odstěhovat. To že se někdo stane dlouhodobou obětí někoho je z velké míry vina oběti.

Kdybych viděl někoho na zemi v kaluži krve, tak první co by bylo, zjistit jeho životní funkce a přivolat pomoc, to je doufám samozdřejmost pro každého tady :shock:

Příspěvky: 50

Registrován: pát 21.5.2010, 22:50

Zbraň: Glock 17

Re: Domácí násilí

Příspěvek od Davidek182 » čtv 18.11.2010, 8:45

pro jernoma:
Tvůj předposlední příspěvek vyzněl tím způsobem, že jednou jsi dostal pěstí od člověka, kterému jsi chtěl pomoct, a proto se na to už příště vykašleš. Netvrdím, že jsi to tak doslova myslel, jen to tak vyznělo. Samozřejmě, že je fajn zavolat na místo lidi, kteří jsou za to placení. Je to projevem zájmu, ale taky je fajn poskytnout více informací, ne jenom zavolat, že tam a tam leží někdo na zemi a potom ten hovor ukončit a čekat někde za rohem, až přijede pomoc (neber si to osobně, tak to není myšleno). Takový příklad jsem uváděl o pár příspěvků výše. Možná proto vznikla i ta situace, kdy jsi čekal s paní, kterou přepadli cigáni, než se policajti "uráčili" přijet. Každé takové oznámení, u kterého není dostatek informací, se musí jet nejprve prověřit, což zabere spoustu času a ti lidi potom chybí u závažnějších případů. A u některých případů jde opravdu o minuty.
Například nás poslali do jedné hospody, že se tam poprali hosté. Nic více k tomu nikdo nevěděl. Když jsme přijeli na místo, tak jsme zjistili, že na zemi leží člověk, který byl několikrát bodnutý do oblasti hrudníku, krku a hlavy. Tak jsme okamžitě volali záchranku a poskytovali první pomoc. V době našeho příjezdu ten zraněný ještě dýchal, ovšem nevydržel to do doby, než přijela sanitka. Když jsme se později zdravotníků ptali, jestli ten člověk měl šanci přežít, tak řekli, že ano, ovšem dodali, že bez potřebných znalostí a vybavení jsme mu nemohli pomoct. Ptali jsme se přítomných lidí, proč hned nevolali záchranku a až potom policii, ale na to nikdo z nich neodpověděl. Asi to bylo z důvodu silného šoku. Bohužel rozdíl mezi posádkami zdravotnických vozidel a vozidel policie je značný v oblasti poskytnutí zdravotnické pomoci. Samozřejmě se to celé prošetřovalo a ze záznamů z tísňové linky se zjistilo, že ten volající opravdu řekl, že se v té hospodě poprali hosté, ale o zranění neřekl ani slovo a zavěsil. Takže nám ten člověk potom zcela zbytečně umřel pod rukama, i když nemusel.
Tak a teď někdo ještě napište, že práce policajta je jednoduchá a zbytečně moc dobře placená. :P

Ale to už jsem celkem odbočil od tématu domácího násilí. Tohle je na jiné téma diskuse.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Re: Domácí násilí

Příspěvek od Globus » čtv 09.12.2010, 13:37

Davidek: včera jsme byl na obědě s kamarádem z SKPV a to o "příliš dobře placený práci" taky padlo. Já odobně vás na ulici dost obdivuju, když vim co musíte všechno dělat, hromady přesčasů, rizika...

Mám jeden "nepříjemnej" zážitek z volání na tísňovou linku. Z jedoucího auta jsem viděl ležícího člověka na chodníku, hned jsme volal 155, dal jim popis situace, místo kde leží ten člověk, načež následovala otázka jestli je při vědomí, dýchá... řekl jsme že jsem jel autem kolem a nemůžu zastavit protože neni kde a když prostě zastavim na ulici tak vznikne nebezpečná situace s pravděpodobností vážný nehody, načež slečna cosi nehezkýho odsekla a se slovy "no tak já tam teda někoho pošlu" zavěsila.

Bratránka docela ošklivě zmlátili a okradly když pomáhal u dop. nehody, od pár známých sel slyšel taky nějaký nehezký zážitky, ale nic to nezmění na tom že nechci bej "slepej a hluchej". Ovšem nepopírám že když uvidim na zemi ležet nějakou "špínu" /myšleno bezďáka, feťáka.../ tak se budu hodně rozmejšlet jestli na něj vůbec šáhnu.
EMO s Glockem :lol:

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz