Prosím o radu se sousedem


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Prosím o radu se sousedem

Příspěvek od Sobull » úte 19.8.2008, 12:11

Nevím jestli to není spíš do černé kroniky...
Možná jsem se tu už někde o svém pošahaném sousedovi zmínil, ale teď vás všechny žádám o radu už z čirého zoufalství. Myslím, že někteří z vás jsou třeba i právníci nebo měl někdo podobný problém...
takže o co jde:
Mám asi takového souseda: Je o málo starší než já řekl bych asi 27-28 a je to magor. Před asi 5 roky byla taková vlna lidí, kteří se nevím proč upálili, byli asi 3 za půl roku, můj soused si toho v televizi všiml a zkusil to taky. Teď už musím říct, že to bohužel přežil, sám se uhasil v předem napuštěné vaně, ale dlouho to s ním vypadalo všelijak, teď je však opět při síle.. Ne tak dávno o něm pro změnu psalo AHA!, ne že bych to četl, ale když jsem to slyšel, tak jsem si to musel koupit. Ztropil nějaké extempóre na pohřbu nějakého herce. Ještě o něco více nedávno o něm psal Svitavský deník, tentokrát v souvislosti s tím, že na svitavském hřbitově zdemoloval asi 20 hrobů, škoda za statisíce. Za to byl i odsouzen, bohužel ale vyvázl s podmínkou. Soused je chronické netáhlo, má důchod, nevím zda na hlavu nebo na ten jeho zápal pro věc. Ovšem v pracích na zahraděa především ve výškách je zručný.
A tím se dostávám k problému.
Před nějakým časem nás začal neustále a upřeně pozorovat na zahradě při jakékoli činnosti, ať už je to práce nebo opalování. Nu což, plaňkový plot jsme nahradili vlnitým plechem. odveta spočívala v přistrčeni židle a pokračoval dál ve své kratochvíli. Tak jsme plot ještě zvýšili, má teď asi 3 metry, jenže nic platné, postaví si nějakou konstrukci a sleduje nás dál! Stěžovali jsme si na městském úřadě,a le bylo nám řečeno, že s tím nic nemůžou udělat, že jedině přes soud, ale že stejně nevědí o nějakém paragrafu který by tím porušoval a že v podstatě to nemáme ani zkoušet, že je to zbytečný.
A tak se vás opravdu naléhavě ptám... neví někdo co s tím? Je nějaký paragraf, kterým se můžu ohnat? Potřebuju fakt poradit, návody na dokonalou vraždu aspoň pro začátek vynecháme :lol: . A ještě jedna věc. mám jako občan nějakou možnost nechat přezkoumat jeho nárok na invalidní důchod? nezdá se mi, že by jeho stav vylučoval možnost nějakých prospěšných prací a podobně.
Díky.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 19.8.2008, 12:55

A co takhle si sednout naproti nemu a koukat na nej?
Nebo si na zahrade udelat maly cviceni - s kratkou, s puskou, s brokovnici... Jen tak cvakat na sucho...

Ma on (ten soused) vsechno v poradku? veskere stavby 2m od kraje pozemku, na vsechno stavebni povoleni nebo vse radne ohlaseno? Vzdyt i takova konstrukce na zahrade by mozna byla na ohlasku, ne?

Kamarad ma dum kousek za Libercem a ma taky se sousedama problem. Dokud mel klasickej baracek jako vsichni kolem, tak to jeste slo. Jenze pak zacal stavet bazen o velikosti baraku a prislo to... Anonymni udani, stiznosti, ... Se*e na to, kupuje vilu o 20km dal - jeste vetsi s jeste vetsim bazenem a bude mit pokoj.

Ted uz se jen rozmejsli, jestli barak s rozestavenym bazenem proda Vietnamcum nebo nejakymu majiteli Night-clubu, at maj sousedi radost :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » úte 19.8.2008, 13:08

cmk:
No koukat na něj nepomůže, jednak on nás k tomu přímo nabádá... Taky se můžete koukat na mě, mě to nevadí, to je přece normální. Jednak se na ten jeho ksicht nemůžu ani podívat aby se mi neudělalo zle. Postrašit ho zbraněma asi taky ne, je to magor, nepochopí to. Spíš možná ty povolení. Musí být ohláška i na boudu na auto, která sestává ze 4 kůlů zaražených do země, ze třech stran pobitých prkny a kobercem místo vrat?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Příspěvek od snaper_mira » úte 19.8.2008, 13:49

nebo na vrch toho plotu pěkně nahnat ostnatý drát s žiletkama a pustit do něj proud :twisted: ...ať už si to sledování pěkně užije :twisted:
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » úte 19.8.2008, 14:03

S tím neuděláš lautr nic. Koukat se může kam chce a kdy chce, pokud je na svým pozemku.
Nicméně by byla velká chyba cokoliv podcenit, takže na zahradu chodit s pistolí a mít minimálně připravenu deku na uhašení sebe sama.
Nikdy nevíš co se mu honí hlavou. Třeba se domnívá, že byste si taky rádi vyzkoušeli ten jeho "zápal pro věc".
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 19.8.2008, 14:09

To je pravda - zkus mi podat kanystr s benzinem a sirky :-)
Na zahradu si dej starou vanu a nalej do ni lih :-)

Za to, ze se zapalil, skocil ti pres plot do vany a zbylo z nej jen par zubu siroko daleko, za to prece nemuzes :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 19.8.2008, 14:16

Jak rika CMK, chce mu to dat/vymyslet nejakej podnet, kterym by se zabyval a na koukani mu nezbylo moc casu. Proste aby pochopil, ze kdyz se on takto prehrane "stara" o jine, ze i jini se mohou starat o nej.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » úte 19.8.2008, 15:14

nasmeruj imitaciu kamery na jeho dvor
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 19.8.2008, 15:29

Obávám se, že nejdřív někdy po září, to půjde sněmovnou zákon o stalkingu http://www.reflex.cz/Clanek33315.html

Obávám se, že na čumění přes plot žádný zákon není. Na druhou stranu lze podniknout spoustu kroků, jak mu znepříjemnit život. Otázka je, jak na ně bude reagovat on. Tedy v principu, rozličná udání - stavy na zahradě, pokud má studnu, musí ji mít přihlášenou, když smrdí z komína, lze to napasovat na obtěžování okolí smradem atd. Pokud pracuje a ZTP, je třeba zjistit zda je to legální a poslat na něj kontrolu, jesli vydělává, musí platit daně ...

Nicméně, zkuste na něj na PČR podat v principu libovolné trestní oznámení, založené alespoň částečně na pravdě (když má podmínku).
Dále mu můžete třeba odrazit zrcadlem slunce do očí, na komín mu dát tabulku skla ... well a on může taky.
Zbraně bych neukazoval,ale měl je pohotově. Předem varován - dvakrát ozbrojen.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 19.8.2008, 15:33

A co namířit webovou kameru na svůj plot, ať si ho všichni prohlídneme? :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 19.8.2008, 15:48

Hehe, ze misto kveru bychom hlidali souseda? *4227*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 19.8.2008, 15:53

Jasně, dáme tam ceduli: Lidé zabíjejí, pomozte nám je hlídat :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pát 23.6.2006, 22:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: střed Moravy

Příspěvek od Missak » úte 19.8.2008, 16:41

O tom, jestli je to jeho koukání dle zákona v pořádku nebudu polemizovat, jelikož nejsem právník. Ale když si vzpomenu na aféru s kamerami MP (nevím v jakém městě), že snímali i prostory bytu, tak to asi tak úplně košér nebude.
Buď se zkus zeptat na střelectví SV FOXe - to je právník nebo přímo na stránkách MV ČR jejich právníka.
určitě bych ale začal chodit po dvoře a všude kde se dívá s odkrytou zbraní, bez dalších provokací, aby neměl důvod udat on tebe. Otázka je, jestli by toho nechtěl využít k dalšímu vlastnímu pokusu o "sebevraždu" - nechat se zastřelit.
Zatím nejlepší varianta je dotaz u právníka. Na MU ví houby a hlavně si nechtějí přidělávat práci, což si myslím že by se na to mohlo vztahovat - narušování sousedského soužití či jak se to jmenuje (pokud to ještě platí)
Obrázek

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » úte 19.8.2008, 17:26

Díky díky. Tak imitaci kamery uz jsme zkusili. On se totiž jak čert kříže bál fotáků, stačilo na něj namířit telefon a byl v trapu, s kamerou byl chvili pokoj, ale pak si to nejak srovnal a už mu nevadí ani focení ani kamera. Žiletkový drát mě napadl, je to legální? Asi by musel být aby nesahal na jeho stranu, že? Odvézt jeho pozornost na něco jiného, by taky bylo fajn. ALe čím? On pro nic jinýho nežije. To že je v podmínce je jediná výhoda, kterou máme, jen se mi ji pořád nedaří zúročit, prostě potřebuju aby mi dal důvod...

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » úte 19.8.2008, 21:27

Odvézt jeho pozornost na něco jiného, by taky bylo fajn. ALe čím?
Mal som podobný problém, susede sa nepáčilo že si dovolím po verejnej ceste ísť po zotmení (domov, z domu), jednoducho chodí spávať zo sliepkami a chce aby to robili tak aj ostatní, lebo ju potom vyrušujú (okrem cigáňov - tí jej kupodivu nevadili ani keď jej ožratý vykrikovali pod oknom). Ukľudnila sa jedine potom keď som jej na jej slovné útoky (v noci, a ani sa neobťažovala ísť na okno) odpovedal tlakovou trúbou :twisted: stačili cca 2 lekcie :) .

Inak takéto susedské vzťahy nie sú "sranda" a niekedy sa to vyhrotí až do extrému. Isto si spomeniete aké problémy mal Lasky.

Příspěvky: 15

Registrován: stř 23.7.2008, 13:59

Zbraň: ZG 47, IŽ 12/76, G19

Příspěvek od Lonew » stř 20.8.2008, 12:40

http://www.nsoud.cz/rozhod.php?action=r ... +1150%2F99

Jaksi se mi nedaří vložit soubor, tak posílám aspoň odkaz. Jedná se o rozsudek NS sp.zn. 22 Cdo 1150/99 z 5.9.2000. Není to sice úplně přesně Tvůj problém, nicméně NS dovozuje, že i obtěžování pohledem souseda může představovat neoprávněný zásah do Tvého soukromí (5. odstavec z odůvodnění).
Jen musíš být připraven na to, že (1) soudní řízení bude běh na dlouhou trať, (2) strávíš s tím spoustu času, (3) samotné vymáhání rozsudku bude značně problematické a (4) ten pošuk se může naštvat a u těchto lidí nikdy nevíš.
Ale právo Ti ochranu poskytne

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » stř 20.8.2008, 14:25

Lonew: Díky, tohle vypadá docela zajímavě, jestli je to aplikovatelné na náš případ, to už asi jedině konzultovat s právníkem. Ovšem vidina velmi dlouhého a nákladného soudu...
Jinak to, že se pošuk naštve by bylo mnohem rychlejší řešení, nejlépe pokud by ten vztek chtěl ventilovat na mě na mém pozemku :evil:

Příspěvky: 15

Registrován: stř 23.7.2008, 13:59

Zbraň: ZG 47, IŽ 12/76, G19

Příspěvek od Lonew » stř 20.8.2008, 16:27

Sobull: Jasně, že je to aplikovatelný na Tvůj případ, jen je potřeba zvážit pro a proti. Upřímně řečeno je to opruz takovej případ a právníci nejsou levní. Jó dostat ho tak do ústavu
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 20.8.2008, 17:27

Tak si clovek rika, ze jeste ze ma DAS a pojisteni sousedskych vztahu *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 20.8.2008, 21:10

Tak si člověk řiká: Ještě že žiju v paneláku, zabouchnu dveře a sousedy mám na praku :)
"Only the dead have seen the end of war."

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz