TV Barrandov - dobrý večer, Česko - odborník na sebeobranu


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 477

Registrován: úte 18.8.2009, 10:55

Zbraň: ANO

Bydliště: près Austerlitz

TV Barrandov - dobrý večer, Česko - odborník na sebeobranu

Příspěvek od havran » čtv 02.2.2012, 8:08

http://www.barrandov.tv/70329-dobry-vec ... r-kovarnik

Byl jsem jak v Jiříkově vidění (slyšení).... :)

od cca 1:55
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: TV Barrandov - dobrý večer, Česko - odborník na sebeobra

Příspěvek od S474N » čtv 02.2.2012, 9:33

Tak po pravde mam z toho rozporuplne pocity. Zejmena kvuli temto drobnostem:
- ac moderatorka spravne hovori o nutne obrane, ve vsech popiskach, co tam litaji i na obrazovce je napsano "nutna sebeobrana"

- na stopazi 4:18 L.Kovarik hovori o nutne obrane a rika, ze "oproti puvodni verzi, ktera byla v predchozim zakone je to podstatne lepsi". A ted konkretne:

Puvodni verze - trestni zakon:
:arrow: http://business.center.cz/business/prav ... st1h2.aspx
§ 13 Nutná obrana
Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný tímto zákonem, není trestným činem. Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.
Nova verze - trestni zakonik:
:arrow: http://business.center.cz/business/prav ... st1h3.aspx
§ 29 Nutná obrana
(1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný trestním zákonem, není trestným činem.
(2) Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.
Nejak postradam to, co je na tom "podstatne lepsiho"? Ze to ma vyssi cislo paragrafu nebo to, ze ty dve vety jsou rozdeleny do dvou odstavcu?

Jinak obecne takovy porad hodnotim rozhodne pozitivne, i kdyz je pravda, ze treba takovy Hydepark na CT24 se stejnym hostem by byl "vic videt" - coz by mohla byt zajimava prace pro LEX, propracovat se tam (ano, vim, ze je to otrepane, ale presne tohle si predstavuji pod medialni praci).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: TV Barrandov - dobrý večer, Česko - odborník na sebeobra

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » čtv 02.2.2012, 10:05

On nemysli upravu, kde byla NO paragrafem 13. On mluvil o jeste starsi uprave, kde stalo, ze "obrana musi byt primerena". Pak se to zmenilo na "nesmi byt zcela zjevne neprimerena", coz je jaksi stravitelnejsi :)

Nejsem si uplne jistej a hledat to moc ted nechci, ale myslim, ze to bylo v zakone pred rokem 1994.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: TV Barrandov - dobrý večer, Česko - odborník na sebeobra

Příspěvek od HV » čtv 02.2.2012, 10:06

Koukal jsem na to a byl jsem mile překvapen. Nikoliv úrovní, nehodnotím kvalitu toho, co bylo řečeno. Byl jsem překvapen přístupem moderátorky. Za poslední roky to bylo to nejlepší, co jsem v naší TV viděl. *52*
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: TV Barrandov - dobrý večer, Česko - odborník na sebeobra

Příspěvek od S474N » čtv 02.2.2012, 10:28

SDE: hovoril o predchozim zakone a to byl trestni zakon. Nicmene v kazdem pripade kdyz dohledas, kdy doslo k uprave NO, budu jenom rad a prectu si rad i puvodni zneni.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: TV Barrandov - dobrý večer, Česko - odborník na sebeobra

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » čtv 02.2.2012, 12:30

Trestni zakon, ktery platil do ledna roku 2010 byl prijat jiz v roce 1961 a vstoupil v platnost v roce 1962. Umis si jiste predstavit, kolika novelizacemi musel projit (zvlast v souvislosti se zmenou rezimu), takze dohledavat jednotlive novelizace by byla celkem fuska a ja na to ted nemam cas. Zkus to najit sam, kdyz to chces vedet. Uplne puvodni zneni je tady. Prapuvodni uprava NO je v paragrafu 13 na strance 3 toho PDFka.

Je tam napsano:

Cin jinak trestny, ktery nekdo odvraci primo hrozici nebo trvajici utok na zajem chraneny timto zakonem, neni trestnym cinem. Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zrejme neprimerena povaze a nebezpecnosti utoku.

Kdesi tam tedy doslo ke zmene na "zcela zjevne neprimerena". Sice si nepamatuju zakony z roku 1962 a jejich vsechny novelizace, ale jednou jsem slysel na Ceskem Rozhlasu 6 rozhovor s JUDr. Miroslavem Antlem, ktery prave hovoril o "uprave z kdysi" a osvetloval tuhle zmenu. Proto vim, ze pan doktor v poradu z tohohle vlakna urcite mluvil o tehle uprave.
Naposledy upravil(a) Self-Def-Enthusiast dne čtv 02.2.2012, 12:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: TV Barrandov - dobrý večer, Česko - odborník na sebeobra

Příspěvek od S474N » čtv 02.2.2012, 12:38

SDE: diky, problem je pouze ten, ze od te doby sice ubehlo mnoho casu, ale s nejakou realnou obranou se lide zacali zabyvat vlastne az po prevratu. A od te doby prave vznikl v lidech na zaklade zkusenosti i ten nazor, ze kdyz se branit, tak bud usmrtit nebo naopak se do niceho nepoustet. Proto jsem i reagoval tak, jak jsem reagoval.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: TV Barrandov - dobrý večer, Česko - odborník na sebeobra

Příspěvek od Steiner » čtv 02.2.2012, 13:32

Trestní zákon 140/1961 Sb.
od 1.1.1962 do 31.12.1993
§ 13 Nutná obrana
Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný tímto zákonem, není trestným činem. Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zřejmě nepřiměřená povaze a nebezpečnosti útoku.
od 1.1.1994 dosud
§ 13 Nutná obrana
Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný tímto zákonem, není trestným činem. Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz