Amnestie prezidenta republiky


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od S474N » úte 01.1.2013, 14:38

Tak timto mi Klaus doslova vyrazil dech:
:arrow: http://zpravy.idnes.cz/posledni-klausuv ... domaci_kop

Cely text amnestie:
:arrow: http://zpravy.idnes.cz/dokument-amnesti ... domaci_ven

Sere me to komplet cely, ale nektery veci opravdu neskutecne:
(1) Promíjím nevykonané nepodmíněné tresty odnětí svobody nebo jejich zbytky, pokud byly pravomocně uloženy před 1. lednem 2013 ve výměře nepřevyšující jeden rok.
Ale co teda uplne nejvic:
(3) Na osoby, kterým se promíjí trest podle odst. 1 a 2 se hledí, jako by odsouzeny nebyly.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od Steiner » úte 01.1.2013, 14:54

Pro posouzeni bezuhonnosti pro vydani ZP nema amnestie zadny vliv. :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od S474N » úte 01.1.2013, 14:57

Steiner: tady nejde jenom o ZP, ale celkove. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od reddog » úte 01.1.2013, 15:24

Tak co rict. Hnedle prvni den v roce se mirne receno na...t.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od Fox4077 » úte 01.1.2013, 15:41

No co na to říct.
Věznice si asi trochu odfrknou, ale soudy budou do pár měsíců zahlceny. Zase budou kvičet, tak holt zvednou soudní poplatky, že.
A slušní občané budou zřejmě taky zahlceni, ovšem přívalem čorkařů a jiného povlu, na který se bude v případě dalšího odsouzení pohlížet jako na bezúhoného, tedy zase budou udělovány pouze podmínky.
Je to zase jen další kopanec do prdele, nám, zatím ještě slušným občanům. Jen nevím kolik jich například já osobně ještě snesu.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od Pařez » úte 01.1.2013, 15:51

Mám obavu,že kopanců dostaneme v roce 2013 tolik až nám pr..l zmodrá....
Nezapomenout doplnit zásoby do té horní menší skříňky!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od Fox4077 » úte 01.1.2013, 18:43

Tak jich bude kolem 6 000.
Kde se vůbec ta amnestie vzala? Co je to za debilní móres?
Kdyby místo toho radši zavedli třeba amnestii pro udřené pracující. Ti co jsou ještě před důchodem odrovnaní prací, by dostali amnestii místo zločinců. Dostali by regulérní důchod a na jejich místa by nastoupili vězni a nemakačenkové, které živíme celý jejich život.

Tak teď se zas ten náš kníže předvedl. Zeptali se ho, co on na tu amnestii a odpověděl v tom smyslu, " je to přece známá věc, že věznice jsou přeplněné."
Tak proč je sakra vůbec soudí a zavírají??? Tomu teda říkám logika :evil: :evil: :evil:
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od S474N » úte 01.1.2013, 19:27

A ted si to vem z pozice vysetrovatele. Celej rok nahanis lumpy, potom je realizujes, soud ho posle za katr a von se ti prijde ted vysmat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od Lars » úte 01.1.2013, 19:41

Vlastně bychom neměli být ani překvapeni - jakým způsobem se "tuneldědek" celou svou aktivní politickou kariéru podílel na vládě, takovým způsobem momentálně i končí - podporou gaunerů, zlodějů a grázlů všeho druhu!!
Prosím zapamatujte si všichni doposud nerozhodnutí (nerozhodnutí ohledně svého prezidentského kandidáta) odkud tento politik vyšel.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od Pařez » úte 01.1.2013, 21:01

Zdroj Novinky:Amnestie se může týkat až 6000 lidí - také Rollins, Trpišovského i H-Systemu

..tož proto...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od reddog » úte 01.1.2013, 21:19

Jsem zvedav, na dalsi statistiku spachanych zlocinu u amnestovanych. To si mysli, ze misto odsezeni trstu budou pracovat a tvorit odvody na dane? Zajimal by mne pravy duvod amnestie a rad bych jej cetl prave od pana Klause.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od Jasik » úte 01.1.2013, 21:24

Nezbývá než plnit to, co nám umožňuje zákon: "nosit palnou zbraň kategorie B k ochraně zdraví, života a majetku".

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od cmk » úte 01.1.2013, 21:27

Takhle - je to amnestie na lidi, co napr. maji jit sedet a maji je pustit do roka...
Tak ani nepujdou... Ze se spousta z nich vrati, je jasny, ale vratili by se i kdyby si odsedeli tech par mesicu.
Takze jakakoli statistika je relativni a nelze na ni koukat "z 4.534 lidi, kterych se amnestie dotkla se do 24 mesicu opet dotalo do rukou policie a soudu 2.812" - oni by se tam dostali bez ohledu na amnestii.

Kazdopadne jak u Klause muzu jeho konzistentnost a ztotoznuju se s plno nazorama, tak s tim, co fakticky dela se leckdy ztotoznit nemuzu a nelibi se mi to.

Dejme tomu, ze amnestie ano... Ale omezil bych to na nedbalostni ciny a vubec bych si ta pravidla promyslel asi jinak.

Nejvic mi vadej "jeho kamaradicci" ze starych kauz, ktery se tahnou do dneska... Ti budou free... Clanek II.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od reddog » úte 01.1.2013, 21:34

Cmk:
Ven by se dostali, ale za delsi cas. Kratsi zivot na svobode - mene casu na recidivu.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od cmk » úte 01.1.2013, 21:56

Ja nerikam, ze to schvaluju, jen ze to nelze brat statisticky tak jednoduse....
Jestli je prumernymu grazlovi 35, ma pred sebou 40 let zivota... O par mesicu na svobode vic nebo min... Ale opakuji - netvrdim, ze schvaluji. Naopak.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od reddog » úte 01.1.2013, 22:07

cmk:
Jo jo, jen nam ta statistika muze pomoct videt veci jasneji. Ze to neni cernobile, je asi vsem jasne.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od cmk » stř 02.1.2013, 0:29

Presne tenhle pristpu ke statistice se muze krute vymstit.
Co treba, kdybych ti rekl vetu: "Kdyz vezmeme staty EU, Svycarsko a USA, coz jsou socialne srovnatelne zeme, je jednoznacne, ze v USA je nejvic legalnich zbrani na 100 obyvatel. Stejne tak je ze statistik jednoznacne, ze v USA je nejvic vrazd na 100 obyvatel z techto vybranych zemi. Z toho plyne, ze cim vice zbrani, tim vice vrazd".

Uvedom si, ze to, co rikam je PRAVDA - az na poslednich 6 slov, ktera jsou jaksi pseudologickym vyvrcholenim cele te citace pred tim.
Rika se tomu prave totalni nepochopeni statistiky, zjednoduseni vykladu, ...
Moc bych prosil strelce, aby se k tomu neuchylovali - tady mate priklad, jak se to muze otocit proti nam.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od reddog » stř 02.1.2013, 0:56

To, jak pouzijes vysledky zadani, to je druha stranka veci. Manipulace. Mne zajima, kolik amnestovanych se do roka vrati zpet k soudu. Nesrovnavam s protinozci. Sleduji konkretni skupinu v konkretni zemi. Bez statistiky to asi nepujde. Takze prosim strelce, aby si to uvedomili. Jo jo, zneuzit se da vse a proti vsem.
Tomik
Edit:
Nejak mi nepripada, ze kdyz se o to nebudu zajimat, tak ten problem (zly, zmanipulovany) vyklad statistickych vysledku, nenastane. Naopak, i ja mohu prezntovat pouze to, co se mi bude hodit a naroubovat to na pozadovanou problematiku. Mohu, nemusim.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od cmk » stř 02.1.2013, 8:23

"kolik amnestovanych se do roka vrati zpet k soudu"

No a to je presne to cislo, ktere nerika vubec nic...

a) kolik uz jich ma rozbehle jine rizeni - tudiz se vrati bez ohledu na amnestii - sli by k soudu tak jako tak

b) nektere z nich propusti treba jen o mesic driv a k soudu do roka pujdou bez ohledu na amnestii, akorat ze tu chatu nevykradou v unoru, ale v lednu

... tech argumentu je moc, nema cenu je vsechny psat... Nemam rad pavedy jako socialni inzenyrstvi, masova komunikace apod... Ale lehce se o ne pri svoji praci otiram a proto tusim, ze statistika neni o holych cislech. Resp. - popularni statistika ano, ale tam prave hrozi to, ze bez poradnych podkladu, podminek vyzkumu a doprovodne zpravy jsou ta cisla uplne na nic.

Jinak amnestie se netyka recidivistu (vice jak 1 odsouzeni v poslednich 5 letech) a nasilnych trestnych cinu.

"Naopak, i ja mohu prezntovat pouze to, co se mi bude hodit a naroubovat to na pozadovanou problematiku" - a tim si reknes, aby te jednou nekdo hrozne utrel a tims pohrbil veskerou svoji argumentaci.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od Lars » stř 02.1.2013, 8:28

Cmk - Někdo to může nazvat zjednodušováním, ale já mám ve zvyku nedohadovat se o slovíčka, ale snažit se jít ke kořeni problému.
A ať si statistika říká co chce, s pravděpodobností hraničící s jistotou značná část amnestovaných spáchá nějaký trestný čin v době, kdy by bez amnestie ještě bručela.
O tom se snad nebudeme přít - ne?
Takže nějaká statistika, a výkladově správné hodnocení jejích výsledků, je vážně až to poslední, co v tomto konkrétním případě považuji za důležité.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz