Forum.MujGLOCK.com
https://forum.mujglock.com/

17.06.2017 - Ostrava - DEN POLICIE 2017
http://forum.mujglock.com/17-06-2017-ostrava-den-policie-2017-t15631.html
Stránka 1 z 1

Autor:  reddog [ úte 06.6.2017, 5:22 ]
Předmět příspěvku:  17.06.2017 - Ostrava - DEN POLICIE 2017

http://www.policie.cz/clanek/den-policie-2017.aspx

"Den policie 2017"

Ms kraj - Jako každoročně si vás dovolujeme pozvat na tradiční DEN POLICIE 2017, který se koná dne 17. 6. 2017 od 10.00 hodin opět v prostorách Slezskoostravského hradu v Ostravě.

Akci pořádá Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje. I letos čeká diváky zcela výjimečná prezentace práce moravskoslezských policistů, záchranářů, hasičů i ostravských strážníků.

Den policie přinese divácky oblíbené akční ukázky speciálních jednotek (zásahové i pořádkové) v podobě zákroků pronásledování ozbrojených pachatelů či proti skupině výtržníků. Návštěvníci však mohou sledovat také akci prvosledových hlídek oddělení hlídkové služby nebo zákrok proti vězňům, který provedou příslušníci Vazební věznice Ostrava. Ani tentokrát nebudou scházet zejména dětmi vyhledávané ukázky služební kynologie a hipologie. Diváci se však mohou také naučit jak postupovat při záchraně života ve specifických situacích při ukázkách Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. Připravena je též ukázka spolupráce policistů, záchranářů a hasičů při dopravní nehodě.

Nejen dynamické ukázky však na návštěvníky DNE POLICIE 2017 čekají, připraveny jsou i statické prezentace zúčastněných složek. V průběhu akce mohou diváci zhlédnout ukázky speciálního vozového parku, motocyklů, ukázky výstroje a zbraní. Scházet nebude ani vrtulník. Zájemci si mohou odnést svůj daktyloskopický otisk, který jim pořídí v sekci oddělení kriminalistické techniky kriminalisté. Chybět nebude statická prezentace speciální pořádkové jednotky, zásahové jednotky, dopravní služby, pyrotechnické služby, oddělení hlídkové služby, cizinecké policie, oddělení kriminalistické techniky, ale také Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, Armády České republiky, Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje či Vazební věznice Ostrava a mnoha dalších.

Pro děti jsou připraveny různé testy a kvízy na stanovišti oddělení tisku a prevence. Po splnění soutěžních úkolů mohou děti získat drobné dárky. Zájemci o službu v řadách Policie České republiky potřebné informace získají v sekci personálního odboru moravskoslezské policie. Slavnostní slib nových policistů mohou nejen jejich příbuzní, ale všichni návštěvníci, vidět hned ve slavnostním úvodu Dne policie. Akce bude slavnostně zahájena přinesením praporů v 10.00 hodin na hradní nádvoří.

Letošní ročník DNE POLICIE 2017 jsme věnovali seniorům. Senioři mohou v soutěži získat knihu moravskoslezské policie „Černá kronika aneb ze soudních síní,“ kterou zatím nelze koupit v žádném knihkupectví a jde o výjimečnou možnost, jak publikaci opatřit. V „senior koutku“ je připravena soutěž, zahrnující čtení z této knihy ve 12.00 hodin, 14.00 hodin a 16.00 hodin. Kromě poslechu četby jsou pro seniory připraveny křížovky, kvízy a dopravní testy. Pro zrakově handicapované seniory je připraven formát audioknihy „Černá kronika aneb ze soudních síní.“

Nicméně kromě soutěže o knihu bude na místě i prezentace služeb. V senior sekci tak dříve narození návštěvníci naleznou prezentaci Knihovy města Ostravy či Moravskoslezské vědecké knihovny, Ostravské univerzity – univerzity třetího věku, dále Galerie výtvarného umění a Komunitního centra Archa.

Den policie 2017 je výjimečným spektrem ukázek všech policejních služeb, včetně speciálních jednotek. Jen jednou v roce tak mohou diváci zhlédnout na jediném místě prezentaci všech výše popsaných složek (detailněji viz program akce).

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení tisku a prevence

Autor:  CSI [ stř 07.6.2017, 21:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: 17.06.2017 - Ostrava - DEN POLICIE 2017

Mě najdete jako obvykle...

Autor:  reddog [ čtv 08.6.2017, 10:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: 17.06.2017 - Ostrava - DEN POLICIE 2017

Ze ses jeste neozval :-) . Bude-li hic, budes obcerstvovaci stanice s chladakem :-)

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/