„Plačící lupič“ je na svobodě


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

„Plačící lupič“ je na svobodě

Příspěvek od S474N » ned 07.4.2013, 13:14

Klatovsko – I když si vezmete na hlavu kuklu, do ruky maketu pistole a vloupáte se oknem v noci do cizího domu, jehož majitel skončí po strkanici s vámi v nemocnici, ještě to neznamená, že jste se dopustili závažného zločinu loupeže.

Potvrdil to i případ Martina Koutenského (33) z Horažďovic, kterého sice ke klatovskému soudu přivezla eskorta z plzeňských Borů, ale ve chvíli, kdy čtete tento článek, už je na svobodě.

Koutenský podle obžaloby vnikl vloni 30. března okolo 3. hodiny do domu starožitníka ze Sušicka a chtěl se zmocnit zlatých hodinek v hodnotě minimálně 480 tisíc korun. Jenže probudil syna majitelů, který se ho snažil zavřít v kuchyni a navíc přivolal na pomoc rodiče. I s nimi se měl Koutenský postrkovat, přičemž měl sběratele zranit. Pak se mu podařilo vyskočit z okna a utéct.

Koutenský soudu tvrdil, že byl k činu donucen obávaným sušickým recidivistou M. K., s nímž se vracel z Klatov, kde měli konflikt s jiným mužem. „Dostal jsem rány pěstí, strčil mi pistoli do úst, vyhrožoval mi smrtí. Odvezl mě až k tomu domu a dal mi kuklu a tu pistolku, což byl zapalovač. Měl jsem z něj opravdu strach, a tak jsem tam šel," tvrdil Koutenský, který podle svých slov uvnitř domu nikoho nenapadal ani nikomu nevyhrožoval. „Pána jsem hladil po tváři a přitom jsem plakal," tvrdil Koutenský.

To, že nikomu nevyhrožoval, potvrdili i obyvatelé domu, podle bezmála 70letého sběratele ale v rukavičkách Koutenský rozhodně nejednal. „Strčil do mě, až jsem upadl. Být to o deset centimetrů vedle, tak už mám rok po kremaci, protože tam je hrana. I tak jsem se ale zranil a strávil jsem čtyři dny v nemocnici," prohlásil senior a poté obžalovanému řekl, že lidé jako on patří do kamenolomu, kde by měli makat.

Soud nakonec musel uznat argumenty advokáta obžalovaného, že se Koutenský nedopustil loupeže (neboť nepoužil násilí), ale postihu neunikl. Muž dostal dvouletý trest s podmíněným odkladem na tři a půl roku, v čemž je zahrnuto nejen výše uvedené vniknutí do sběratelova domu, ale i předchozí odsouzení za loňská vloupání do domu v Klatovech, odkud si Koutenský odnesl obrazy a další věci. Obžalovaný trest přijal, vyhráno ale ještě nemá – státní zástupkyně si ponechala lhůtu na odvolání. Slavit ale přesto Koutenský mohl – soud rozhodl zároveň i o jeho popuštění z vazby.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://klatovsky.denik.cz/zlociny-a-sou ... 30405.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 53

Registrován: pon 28.1.2013, 15:11

Zbraň: G19

Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: „Plačící lupič“ je na svobodě

Příspěvek od MichalF » pon 08.4.2013, 13:29

Bych zvracel, kdyz si tu ctu o tom, co je u nas mozne !

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz