Více zbraní neznamená více bezpečí


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Více zbraní neznamená více bezpečí

Příspěvek od Mistral » úte 23.4.2013, 18:24

Více zbraní neznamená více bezpečí

Když ve zprávách slyším o tom, jak ve Spojených státech střílející děti zabíjejí rodiče a lidi kolem, tak popravdě nevím, jestli plakat, nebo se smát. Pokud si někdo myslí, že si střelnou zbraní zvýší své bezpečí, evidentně se mýlí. V souladu se zákony statistiky platí, že čím více zbraní je ve hře, tím vyšší je riziko, že dojde k jejich použití - ať už úmyslnému či neúmyslnému.

Naše firma kromě jiného zajišťuje zásah v místech vloupání, proto dobře vím, jak těžké je rozhodování, zda mají být hlídky v zásahových vozidlech ozbrojené. Na první pohled se může zdát, že ozbrojení hlídek, které mají za úkol eliminovat pachatele, je rozumným požadavkem. Přesto tvrdím, že tomu tak není. Když se totiž vžijete do role strážce, který v noční hodině vyruší zloděje při práci, určitě vám dojde, že začnou pracovat nervy na obou stranách.

Pokud někdo v takové situaci drží v ruce zbraň, riziko jejího použití prudce stoupá. Proto zastávám názor, že je lepší, aby strážci zásahových jednotek neměli zbraň. Klesá tak nebezpečí, že pachatel, kterému selžou nervy, vystřelí. Většina pachatelů totiž přišla pouze krást, nikoliv vraždit.

I ten nejhloupější zloděj ví, že pokud je stíhán za majetkovou trestnou činnost, nebude případný trest tak vážný, jako kdyby při svém činu někoho zabil. Pokud na něj ale strážce namíří zbraň, může snadno podlehnout pudu sebezáchovy a vystřelit. Zloději totiž na rozdíl od strážných neprocházejí tréninkem a psychotesty. Paradoxně je kvůli tomuto mechanismu ozbrojený strážný vystaven vyššímu riziku zastřelení než strážný, který zbraň nemá.

Ještě větší riziko hrozí běžnému občanovi, který se s vlastní zbraní vypraví bránit svůj majetek. Pokusí-li se totiž třesoucí se rukou stíhat zloděje, vystavuje se už zmíněnému riziku, že pachatel vystřelí první, nebo se majitel zbraně snadno může postřelit sám. A to už vůbec nechci zmiňovat situaci, kdy občan zastřelí či vážně zraní zloděje a sám skončí na lavici obžalovaných. To, že pravda a spravedlnost vítězí, je sice krásný slogan, ale bohužel v reálném životě příliš neplatí. Zrovna tak neplatí iluze chladnokrevně jednajících televizních hrdinů.

Před řadou let jsem na vlastní kůži zažil v Hongkongu ozbrojený zásah policie proti únosci, který se skrýval v autě. Vystresovaný policista pokropil rušnou ulici dávkou ze samopalu. Do smrti nezapomenu na řinčení rozstřílených výloh a výkřiky hrůzy lidí kolem.

V dnešní době je mnohem účinnější a bezpečnější zbraní fotoaparát či kamera. Nevím, zda jste si už někdy zkusili vyfotit toho, kdo tropí nějakou nepřístojnost. Mám vyzkoušené, že je to obvykle účinná cesta, jak dotyčného umravnit. Samozřejmě se může stát, že vám v afektu rozšlape kameru, ale je to pořád lepší než střelba. Hodnota lidského života se přece nedá srovnávat s žádnou materiální ztrátou.

Vím, že v Americe je právo nosit zbraň garantováno dodatkem ústavy, a je zřejmé, že lobby výrobců zbraní a různých střeleckých asociací nechce přijít o své kšefty. Přesto je nad slunce jasnější, že pokud Amerika nechce být místem, kde čtyřleté děti střílejí své matky, bude muset přistoupit k plošnému odzbrojení. Výrobci "koltů" by se mohli přeorientovat třeba na výrobu dětských kol či jiného sportovního náčiní. Pohyb na čerstvém vzduchu by Američanům rozhodně prospěl víc než pistole a plné zásobníky.


Zakladatel Jablotronu. Řídí holding firem, které patří mezi renomované světové výrobce zabezpečovací a komunikační techniky.


Původní zdroj:
:arrow: http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-597 ... ce-bezpeci
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Libo jablotron?

Příspěvek od Sailor » úte 23.4.2013, 18:43

A to sem chtěl od nich koupit alarm do auta :D
Takže nas*at !!!
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Libo jablotron?

Příspěvek od S474N » úte 23.4.2013, 18:48

Od nich? To ses docela blazen. *3*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Více zbraní neznamená více bezpečí

Příspěvek od Sailor » úte 23.4.2013, 18:53

Tak já ho už měl v jiném autě a byl sem spokojen(co se týče funkčnosti),tak sem měl zato,že "stačí".No ale po tomhle článku už z principu ne-e. :wink:
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: ned 19.8.2012, 11:55

Zbraň: CZ75 B

Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Více zbraní neznamená více bezpečí

Příspěvek od Xerxes » úte 23.4.2013, 18:55

Huh, trochu silná káva :mad:
Jen by mě zajímalo, kde pán bere tu jistotu, že mi útočník jen pošlape foťák a sám na mě nezaútočí i tak?... možná je zbytečné to tu vůbec rozebírat :-D

Příspěvky: 51

Registrován: pát 28.12.2012, 19:20

Zbraň: CZ75

Re: Více zbraní neznamená více bezpečí

Příspěvek od Gemator » úte 23.4.2013, 20:48

To jsou kecy, vsichni si kupte zabezpecovacku od Jablotronu a to vas ochrani. Hlavne si zlodeje vyfotte, to pomaha!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Více zbraní neznamená více bezpečí

Příspěvek od Strelkyne » úte 23.4.2013, 22:58

Aha, ono je důležitější, než eliminace nebezpečného únosce, to, aby se kolemjdoucí nepolekali řinčení skla? :shock:
Takže podle pana chytrého bychom měli odzbrojit i policajty, aby náhodou nějakej drban s bouchačkou nedošel úhoně, když poldovi "selžou nervy" a vystřelí? Radši dáme policajtům foťáky. Případně s nimi můžou drbany mlátit po palici, ale jenom mírně, aby jim neublížili. :D
Kristovanoho, hoďte na něj síť. :crazy:
Doufám, že tenhle samozvaný odborník na všechno, učí na nějaké škole ozbrojených složek. To by tomu přesně odpovídalo. :(
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Více zbraní neznamená více bezpečí

Příspěvek od reddog » stř 24.4.2013, 6:45

Od Jablotronu maximalne monitoring dechu pro nasi malou (a to uz je docela davno).

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Více zbraní neznamená více bezpečí

Příspěvek od npc051 » stř 24.4.2013, 16:00

Ten pan ma v hlave solidne natento..

To je asi ze stejneho soudku, jako ze mobily a moderni telekomunikacni technika jsou principialne na nic a volat by se melo jen za hotove z telefonnich budek, protoze jinak je riziko, ze si clovek neuhlida naklady a utrati moc penez za telefon.

A ze by se to melo tykat v prvni rade zachranaru a policistu, protoze vsechny tyto utvary maji napnuty rozpocet a komunikaci s centralou vlastne ke sve praci vubec nepotrebuji, ze jim bohate staci jen ty telefonni budky na drobaky, kdyz treba za prvni republiky stacila pistalka. 8-)

A jeste by se to mohlo podporit vybajenou situaci, treba ze by vystresovany zachranar v akci zapomnel ukoncit hovor a tim by vznikla strasna financni skoda nebo by mu zacala necekane pipat vysilacka zrovna kdyz by mel v ruce defibrilator . To by se v pripade telefonni budky stat nemohlo.. :mrgreen:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Více zbraní neznamená více bezpečí

Příspěvek od nettik » čtv 25.4.2013, 12:56

mno...na kazdem sprochu, pravdy trochu...a kdyby nahodou ne, tak to aspon mysli uprimne :mrgreen:

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Více zbraní neznamená více bezpečí

Příspěvek od Mistral » čtv 25.4.2013, 12:59

Tak panu Jablotronovi napište, ni ...
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Více zbraní neznamená více bezpečí

Příspěvek od josuk » čtv 25.4.2013, 13:49

Pana Dalibora Dědka si vážím, dokázal toho mnohem víc než většina z nás. Je to jeho názor, má na něj právo, i když s ním ve všem nesouhlasím. Ale například to, že netrénovaný "kropič" prostě problém je, to je naprostá pravda. Ano a někteří lidé by neměli mít v dosahu zbraň! Včetně některých "policistů". Tak to je! V čem je problém?

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Více zbraní neznamená více bezpečí

Příspěvek od npc051 » čtv 25.4.2013, 14:34

Kdyz to vezmu z opacneho pohledu, tak i kdybych byl poloslepy sberatel se stareckym trasem a netrefil ani terc na 10 metru, tak pokud jsem v minulosti jednou splnil zakonne podminky, muze to byt vsem uplne jedno. Minimalne do doby, pokud bych byl uredne svepravny, neudelal zadny prestupek a pravidelne si obnovoval platnost zbrojaku.

To co rika pan Jablotron je samozrejme blbost a extrem, to co rikam vyse je jeho protivaha a nazor se stejnym pravem na zivot.

Idealni stav je zrejme nekde uprostred, tak si nenechme vychylit soucasny stav z teto rovnovahy a bude to ok.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Více zbraní neznamená více bezpečí

Příspěvek od Shi » pát 26.4.2013, 12:53

Mistral píše: V dnešní době je mnohem účinnější a bezpečnější zbraní fotoaparát či kamera. Nevím, zda jste si už někdy zkusili vyfotit toho, kdo tropí nějakou nepřístojnost. Mám vyzkoušené, že je to obvykle účinná cesta, jak dotyčného umravnit.
Ano, policii byla předána fotografie zloděje a ta po něm zcela marně pátra, stejně jako okradení zcela marně čekají na vrácení ukradeného majetku.

Příště, až mě bude ohrožovat nějaký pes, tak si ho vyfotím, to mi určitě hodně pomůže. Na veterině pak z fotky spolehlivě určí, zda pes neměl vzteklinu.

Nebere pan Jablotron náhodou nějaké drogy ? Tím by se vysvětlovalo mnohé.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Více zbraní neznamená více bezpečí

Příspěvek od coffee » pát 26.4.2013, 20:33

josuk píše:Pana Dalibora Dědka si vážím, dokázal toho mnohem víc než většina z nás. Je to jeho názor, má na něj právo, i když s ním ve všem nesouhlasím. Ale například to, že netrénovaný "kropič" prostě problém je, to je naprostá pravda. Ano a někteří lidé by neměli mít v dosahu zbraň! Včetně některých "policistů". Tak to je! V čem je problém?
Úžasná smotanina. To by zejména státní složky musely být beze zbraně,a protože nemají peníze na pořádný výcvik. Kde majitel firmy na alarmy právo hodnotit bezpečnostní situaci v oblasti zbraní?. To, že má firmu na alarmy z něj dělá odborníka na zbraňovou problematiku? Navíc, jestli posílá svoje lidi na výjezdy neozbrojené jen ukazuje na to, že se mu neche dávat peníze na kvalitní výcvik, tak to okecá rozumnými důvody. Pravděpodobně přesně ví, že zloděj je velice rozumný, inteligentní člověk, kterého lze ukecat aby počkal na policii. :roll:
Naprosto nechápu, z jakého důvodu hodlá omezit má práva chránit rodinu. sebe a můj majetek. jeho právo na názor končí u mého zákonného práva na obranu.
Nevím, z jakého důvodu mám dát rovnítko mezi životem nějaké fetky a životem mých dětí. :twisted:

O demagogickém používání vytržených faktů a toho, co mi zrovna vyhovuje ani nemluvě. Proč se prát se statistikami, když subjektivní názor má vyšší hodnotu, že ...

Děkuji nechci.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Více zbraní neznamená více bezpečí

Příspěvek od Biggles » pát 26.4.2013, 21:08

"V dnešní době je mnohem účinnější a bezpečnější zbraní fotoaparát či kamera. Nevím, zda jste si už někdy zkusili vyfotit toho, kdo tropí nějakou nepřístojnost. Mám vyzkoušené, že je to obvykle účinná cesta, jak dotyčného umravnit."

Dalo by se napsat, že nevím, jestli soudruh zkusil zastřelit někoho, kdo tropí nějakou nepřístojnost. Sice to nemám vyzkoušené, ale jsem přesvědčen, že je to taktéž velmi účinná cesta, jak dotyčného umravnit. Dokonce má i preventivní účinek do budoucna.............

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Více zbraní neznamená více bezpečí

Příspěvek od Carloss » pát 26.4.2013, 21:34

Zkusit někoho "zadokumentovat" při páchání "nemravností" může být taky dobrá poukázka na onen svět. Pokud to nebude foťák s půlmetrovým teletem, který se už jako zbraň použít dá.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 45

Registrován: pon 03.9.2012, 23:00

Zbraň: 1911

Re: Více zbraní neznamená více bezpečí

Příspěvek od Lachtan » ned 28.4.2013, 15:18

Chvíli jsem přemýšlel jak nejlépe formulovat svůj názor na tento článek, až jsem došel ke třem závěrům:



"a"- pan Děděk dostal řádně zaplaceno, aby svým jménem presentoval takovouto hovadinu

"b"- pan Dědek je debil

"c"- bod "a" + bod "b" dohromady

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Více zbraní neznamená více bezpečí

Příspěvek od cmk » pon 29.4.2013, 8:19

d) pan Dedek proste dela busness. Pro nej je lepsi, kdyz si od nej lidi koupi alarm nez když si od MPI koupej Glocka. Když jim v noci někdo vtrhne do baraku, zmacknou cudlik a prijede je zachranit jeho parta opicek beze zbrani, takze nehrozi, ze by nechtene postrelili majitele domu...

Takhle to cele stavi, protože vi, ze lidi (sorry, ovci), ktere na to uslysi, je stále jeste vetsina.

Ze je to hovadina? Je. Uplne stejne jako 90% reklamy vsude kolem nas...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Více zbraní neznamená více bezpečí

Příspěvek od josuk » pon 29.4.2013, 10:12

já teda budu radši, když si takový, co se domnívaj, že koupí GLOCKa a tím je to vyřízený, že to stačí a že testy na zbroják byly dostatečný a těžký a chybí si jen přečíst návod na tu pistoli, tak to budu radši, když si tihle koupí jenom ten alarm :D (btw jablotron má obchody dost mimo ČR, takže možná byznys, možná jenom obyčejný názor. 8-) )

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz