VIDEO: V USA řádil v autobuse lupič s pistolí, pasažéři se n


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

VIDEO: V USA řádil v autobuse lupič s pistolí, pasažéři se n

Příspěvek od S474N » sob 21.12.2013, 12:18

VIDEO: V USA řádil v autobuse lupič s pistolí, pasažéři se na něj vrhli

Městský autobus v americkém Seattlu zastavila koncem listopadu rvačka mezi cestujícími a ozbrojeným lupičem. S pistolí v ruce vybíral od cestujících telefony a elektronické čtečky, zvolil si však příliš odvážné oběti. Mladíkovi, který skončil zalehnutý na podlaze, nyní hrozí patnáct let za mřížemi.

Devatenáctiletý Trevonnte Brown nastoupil v pondělí 25. listopadu do městského autobusu, který mířil z centra Seattlu na západní předměstí. Během jízdy však vytáhl pistoli, zamířil jedné z cestujících přímo do obličeje a vytrhl jí z ruky mobilní telefon. Zločinec pak pokračoval dál uličkou a sbíral cennosti od dalších pasažérů.
Cestující si Brownova jednání zpočátku příliš nevšímali. To se změnilo až ve chvíli, kdy hlaveň pistole mířila přímo do jejich tváře. "Nedocházelo nám, co se děje," vysvětloval místní televizi KOMO Chris Briggs, kterého čerstvý maturant Brown okradl mezi prvními. "Všimli jsme si, že si maskoval obličej a na hlavě měl kapuci," vylíčil reportérům.
Briggs prý svůj telefon nejdříve odevzdat odmítl. "Nedělej to těžší, než to musí být," pohrozil mu však lupič a šťouchl ho zbraní. Muž se tak nakonec podvolil a přístroj mu podal. Bez větších obtíží se Brownovi podařilo okrást celkem tři pasažéry.

Jeden z pasažérů se začal prát, další přiskočili na pomoc

Pachatel chtěl v loupeži pokračovat, ke své smůle si však napočtvrté nevybral vhodnou oběť. Bez ohledu na namířenou pistoli se jeden z cestujících, jehož jméno média nezveřejnila, do zloděje pustil pěstmi. V autobusu se strhla rvačka, odvážnému pasažérovi přiskočili na pomoc i další cestující včetně Briggse. Ostatní z vozidla utekli.
Trevonnte Brown skončil na podlaze, kde jej cestující drželi až do příjezdu policie. Vyslechl si obvinění ze třech loupeží a jedné další ve stádiu pokusu. Protože je podle žalobců pro společnost "extrémně nebezpečný", žádá soud za jeho propuštění poměrně vysokou kauci. Ta činí 350 tisíc dolarů, tedy v přepočtu něco přes sedm milionů korun.
Hlavní soudní líčení, v rámci kterého policie jako jeden z důkazů předloží i záznam z bezpečnostní kamery, by se mělo konat na konci roku. Bez ohledu na dosavadní čistý trestní rejstřík hrozí Brownovi až patnáctileté vězení.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://zpravy.idnes.cz/video-rvacka-v-a ... anicni_mlb
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: VIDEO: V USA řádil v autobuse lupič s pistolí, pasažéři

Příspěvek od pitt » sob 21.12.2013, 12:26

na to video jsem koukal a týpek zareagoval naprosto dokonale :thumbsup: :thumbsup:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: VIDEO: V USA řádil v autobuse lupič s pistolí, pasažéři

Příspěvek od S474N » sob 21.12.2013, 14:49

Po pravde jsem myslel, ze ten "zachrance" bude ten manik, co od zacatku sel za nim. U toho jsem cekal to, ze mu strhne hlavu dozadu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 45

Registrován: čtv 27.6.2013, 21:11

Re: VIDEO: V USA řádil v autobuse lupič s pistolí, pasažéři

Příspěvek od HonzaLBC » sob 21.12.2013, 15:33

No zase tak dokonalý to nebude. Čekal jsem, jestli v okamžiku kdy proti němu vystartoval a odklonil mu zbraň, tak jestli malé škubnutí s tím prstem na spoušti nezpůsobí výstřel. Týpek sice od sebe zbraň odklonil, jemu by se nic nestalo, ale ta holka vedle něj by to krásně koupila do hlavy.
Ten co chodil pořád za ním ho měl vzít ve vhodný okamžik zezadu něčím po hlavě a bylo by to.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: VIDEO: V USA řádil v autobuse lupič s pistolí, pasažéři

Příspěvek od pitt » ned 22.12.2013, 10:55

já,já, já,........já bych to tady od televize udělal líp :roll: :roll:

týpek to udělal nejlíp jak mohl..........pachatele překvapil nečekanou reakcí bez zaváhání,zbraň poměrně dobře jistil celou dobu videa.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: VIDEO: V USA řádil v autobuse lupič s pistolí, pasažéři

Příspěvek od maja » ned 22.12.2013, 11:09

I u toho strhnutí hlavy nebo čehokoli jiného riskujete, že to zmáčkne.

Jak napsal pitt. Týpek viděl zbraň, okamžitě zareagoval a využil momentu překvapení.

Mimochodem, všimněte si, jak tam dva lidé mají berle, ale když se něco děje, tak utíkají o sto šest :)

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz