Muž při potyčce zabil seniora. Byla to nutná obrana, uznal s


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Muž při potyčce zabil seniora. Byla to nutná obrana, uznal s

Příspěvek od S474N » úte 15.4.2014, 19:14

Muž při potyčce zabil seniora. Byla to nutná obrana, uznal soud

Spravedlnosti bylo učiněno zadost. S takovým pocitem mohl odcházet v úterý od Vrchního soudu v Praze osvobozený Jiří Valášek (55), který byl obžalovaný ze zabití seniora. Podle dřívějšího soudního rozhodnutí se provinil neúmyslným zabitím, odvolací soud ale rozhodl jinak. Podle něj jednal v sebeobraně, když jej 72letý důchodce opakovaně napadal kvůli roztržce vyvolané seniorovou manželkou.

Soud své rozhodnutí odůvodnil tím, že Valášek jednal v nutné obraně, pro kterou zákon nemá měřítko. „Konflikt byl vyvolán nevhodným chováním poškozené doplněným o agresivní jednání jejího manžela,“ uvedl předseda senátu Martin Zelenka. Dodal, že riziko vyvolané útokem nese útočník, nikoliv obránce. Otázku finančního odškodnění odkázal na občanskoprávní řízení. Proti rozsudku není možné odvolání.

„Já se cítím stále nevinný. Je mi líto, co se stalo, že pán zemřel. Já jsem se jen bránil a snažil se vyhnout konfliktu,” řekl ve své závěrečné řeči Valášek, kterému po vynesení rozsudku spadl kámen ze srdce. „Je to dobrý,“ ulevil si, když opouštěl soudní síň.

Arogantní zákaznice zavolala manžela
Incident se stal v prosinci 2011 u benzínové pumpy na pražském Bohdalci. Valášek zrovna platil u pokladny, když se přiřítila zákaznice a arogantně vyžadovala po obsluze potvrzení o platbě kartou. Valášek ženu slušně upozornil, že se situace dá řešit rozumně a v klidu. To však ženu rozhněvalo ještě víc a šla si postěžovat ven svému manželovi.

Ten vtrhl do prodejny a muže nejprve slovně a pak i fyzicky napadl. Vrhl se na něj, začal ho škrtit a poté, co ho mladší a statnější Valášek odstrčil, zaútočil na něj senior s lahví v ruce. Obsluha ho sice odzbrojila, rozzuřený důchodce ale pokračoval v útoku na odcházejícího Valáška i venku.

Muž zemřel na následky pádu
Oba muži v následném souboji upadli na zem, starší z nich se však při pádu uhodil do spánku, což se ukázalo jako fatální. Muž totiž i přes rychlý zásah lékařů zranění o dva týdny později v nemocnici podlehl.

Městský soud v Praze shledal Valáška loni v létě vinným z neúmyslného zabití a uložil mu tříletý trest s odkladem na čtyři roky. S tím se ale Valášek nesmířil. „Cítím se nevinen," prohlásil tehdy. „Je to jeho vina. Já sám vnitřně cítím, že jsem nevinen, " dodal tehdy a na místě se odvolal.

Vůči rozsudku se odvolal i zmocněnec poškozené kvůli výši finanční náhrady. Soud totiž nařídil obžalovanému uhradit jednak náklady na pohřeb a jednak vyplatit 80 tisíc korun jako odškodné. Náhrada za usmrcení nejbližšího příbuzného je zákonem určena na 240 tisíc. Podle soudu tedy všichni tři účastníci nesli stejnou míru viny.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/krimi/333590-muz- ... -soud.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Muž při potyčce zabil seniora. Byla to nutná obrana, uzn

Příspěvek od hermenet » úte 15.4.2014, 19:18

Tak jsem pořád čekal, kdy vytáhne bouchačku, a ono nic.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Muž při potyčce zabil seniora. Byla to nutná obrana, uzn

Příspěvek od S474N » úte 15.4.2014, 19:20

Co mi tento pripad jenom pripomina? Bohuzel (vlastne spis bohudik) to tady dopadlo jinak - dobre.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Muž při potyčce zabil seniora. Byla to nutná obrana, uzn

Příspěvek od Pařez » úte 15.4.2014, 19:26

No dopadlo to dobře až na to,že chudákovi zkur..li téměř rok (neli více,když se to stalo 2011)života,přestože tam asi bylo celkem dost svědků a zřejmě i záznam kamer..
Člověk by zaplakal...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Muž při potyčce zabil seniora. Byla to nutná obrana, uzn

Příspěvek od Strelkyne » stř 16.4.2014, 11:42

Možná by měl obránce zvážit podání TO za zneužití pravomoci na blbce vyšetřováka a ještě většího blbce SZ, protože takovýhle případ se vůbec neměl stíhat. Ale když máme nejvíc poldů na počet obyvatel v EU, tak je vidět, že se chlapci nudí a vymýšlejí si práci.
Dokud se lidi hned po zprošťujících rozsudcích nezačnou nějakým způsobem bránit té zvůli, tak holt budeme stát před soudem pokaždé, když si chtějí poldové a SZ honit čárky. Soud jim to totiž většinou odsoudí, když už to dostal na stůl. Od toho tam přece je. :roll:

P.S: a obránce měl kliku, že nenarazil na Lněničku, ale na soudce, který má všech pět pohromadě.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Muž při potyčce zabil seniora. Byla to nutná obrana, uzn

Příspěvek od Steiner » stř 16.4.2014, 12:34

Strelkyne: tiskový mluvčí ministerstva spravedlnosti ti rád vysvětlí, že za "odlišný právní názor" nelze OČTŘ stíhat ;-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Muž při potyčce zabil seniora. Byla to nutná obrana, uzn

Příspěvek od Strelkyne » čtv 17.4.2014, 12:31

Já si to plně uvědomuju, ale prostě mě to štve, protože tohle je podle mého laického názoru šikana a celá ta policejní a soudní mafie už mi leze krkem. Až si přečtou moji poslední knížku (pátou), tak mě rovnou zavřou. :mrgreen: :wink:
Nicméně třeba na vyšetřovatele v kauze vraždy kadeřnice podal otec stíhaného trestní oznámení. Jenže tam k tomu má nejspíš jiný důvod - údajně se tam našly v krvi biologické stopy třetí osoby, kterými se nikdo nezabýval, protože to by znamenalo práci. :)

(sorry za OT)
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz