Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho pol


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho pol

Příspěvek od Stepan » sob 13.9.2014, 20:48

... Tento případ začal na ulici 1. Máje v městské části Město. Muž ve věku 37 let násilně vnikl do zavazadlového prostoru osobního vozidla Škoda Superb a odcizil střelnou zbraň zn. Glock, ráže 9 mm Luger. Vzal i náboje, značkové sportovní oblečení, pár kusů zábavní pyrotechniky, doklady, platební kartu videokameru a další osobní věci. Majiteli krádeží způsobil škodu ve výši 17 600 Kč.

Po vloupání utekl a pohyboval se po ulicích města. Po oznámení do města byla povolána zásahová jednotka kraje. Hned nato policisté obou havířovských obvodních oddělení, Speciální pořádkové jednotky Ostrava a policejní zásahovka po podezřelém ozbrojeném muži usilovně pátrali.

Krátce po dvacáté hodině, podezřelého muže hlídka šumbarského policejní oddělení vypátrala a ve spolupráci s policisty speciální pořádkové jednotky muže zadržela. Odcizená zbraň i s náboji byla u muže nalezena.

Zadržený podezřelý má celkem 15 záznamů v rejstříku trestu. Se svou kriminální kariérou začal už v 17 letech. ....
http://policejnidenik.cz/foto-muz-odciz ... ste-z-spj/

Hm, tak který debi- chci říct chytrák z vás porušil předpisy o zabezpečení zbraní a střeliva
§ 58 (1) Nošené nebo přepravované držené zbraně kategorie A, B anebo C nebo střelivo do nich musí být pod neustálou kontrolou držitele zbrojního průkazu
a rozhodl se dát příležitost recidivistovi se ozbrojit? Kdyby recidivista někomu s TVOJÍ ZBRANÍ KTEROU ZÍSKAL JENOM KVŮLI TVOJÍ BLBOSTI ublížil, do jaké míry by jsi se cítil odpovědný? Byl by jsi ochotný platit poškozenému nebo pozůstalým bolestné a odškodné? Jak vysoké? Jak dlouho? Co kdyby měl celoživotní následky?

I když ptát se někoho, kdo udělá takovouhle věc, jestli by se cítil odpovědný, je asi zbytečné, protože ten pocit nezná nebo je prostě tak tupý, že ho znát ani nemůže.

Neschopnost předvídat různé následky a být si vědom různých rizik je známka nízké inteligence. Nejenom psychotesty by byly asi potřeba, ale i testy inteligence.

Dementům zbraně do rukou nepatří.

Díky policii za to, že se pro tentokrát nic nestalo!

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od Pařez » sob 13.9.2014, 21:32

Stepan: mě spíše zaráží to,že ten zloděj ukradne tak nemoderní zbraň s tak blbým úhlem pažby..To musel být úplný debil!Jistě by se mu z ní nepodařilo ani vystřelit natož něco trefit.. :wink:

P.S. ta slova "..z vás porušil předpisy.. " svědčí o tom,že stále nejsi držitelem ZP,není-liž pravda..? :D

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od Stepan » sob 13.9.2014, 21:52

"kdo z vás glockařů" Myslel jsem, že je to docela jasné, asi není...
Já Glocka nemám, překvapivě.

Ta otázka nebyla řečnická, ale vážně míněná. Já udělám chybu, zaplatí někdo jiný, například ho s tou zbraní někdo postřelí tak, že bude do konce života ležet ochrnutý v posteli. Nebo umře úplně. Jak se s tím můžu vyrovnat? Jak se vyrovnávají viníci dopravních nehod s tím, že kvůli nim někdo umřel nebo má zničený život? Jak funguje svědomí? Jak dlouho je trápí? Je svědomí něco, co má víceméně každý člověk od přírody, nebo se musí vychovat tak, aby ho měl?

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od Pařez » sob 13.9.2014, 21:57

Že nemáš Glocka je stejně tak jasné,jako že nemáš ZP :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od S474N » sob 13.9.2014, 22:34

Stepan: kdes presne vyfabuloval, ze to byla nosena nebo prepravovana zbran?

Mimochodem, kdyz ti nekdo ukradne auto a nekoho srazi, tak ses taky vinnen?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od Int1m1thy » sob 13.9.2014, 22:45

Stepan kdyby se delali psychace jak chces ty, navic i IQ testy tak by te museli hodit ze skali a spalit aby se tvuj dmntni genofond nemohl dal sirit.

aspon si to ty retarde precti ze slo o nasilne vniknuti do kufru...

ano mas pravdu dementum zbrane do rukou nepratri, proto muzem byt radi ze mas jenom plastomety a zbran v ruce ty mit nikdy nebudes...

:bomb: *1114* *78* *3971*
G17gen4

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od Pařez » sob 13.9.2014, 22:50

S474N píše:Stepan: kdes presne vyfabuloval, ze to byla nosena nebo prepravovana zbran?
Dobře tak že takto fabuluje..to právě dosvědčuje,že k praktickému držení ZP ani nečuchnul (naštěstí pro společnost..) :D

spm

Příspěvky: 67

Registrován: čtv 20.2.2014, 0:11

Zbraň: SIG Sauer SP2022

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od spm » ned 14.9.2014, 1:13

Jako kdyby nemožnost takhle získat zbraň by ho odradila od nějakého páchání... Když bude chtít ublížit, tak může někoho umlátit i židlí. Mám se pak cítit vinen, že jsem nechal v kufru židli bez dozoru, když s ní někoho umlátí? Mě víc trápí to, že někdo 15x trestaný (a že to zdaleka není ojedinělý případ...) si klidně běhá po svobodě, občas ho zavřou, pak ho zas pustí, pak zas zavřou...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od Starosta » ned 14.9.2014, 3:20

Stepan píše:Hm, tak který debi- chci říct chytrák z vás porušil předpisy o zabezpečení zbraní a střeliva
Stepan: Proč radši nejdeš na Novinky a nebleješ tam, že někdo jel nalitej autem a kdo z nich to byl? :stupid:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od pitt » ned 14.9.2014, 7:41

Stepan píše:"kdo z vás glockařů" Myslel jsem, že je to docela jasné, asi není...
Já Glocka nemám, překvapivě.

Ta otázka nebyla řečnická, ale vážně míněná. Já udělám chybu, zaplatí někdo jiný, například ho s tou zbraní někdo postřelí tak, že bude do konce života ležet ochrnutý v posteli. Nebo umře úplně. Jak se s tím můžu vyrovnat? Jak se vyrovnávají viníci dopravních nehod s tím, že kvůli nim někdo umřel nebo má zničený život? Jak funguje svědomí? Jak dlouho je trápí? Je svědomí něco, co má víceméně každý člověk od přírody, nebo se musí vychovat tak, aby ho měl?
OCH,BOŽE.....JEŠTĚ ŽE UKRADL GLOCKA. hele,kdyby šlohnul ČZ,taky by jsi psal do Uherskýho Brodu?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od reddog » ned 14.9.2014, 9:47

Mmch, napsat na foru MG: "Hm, tak který debi- chci říct chytrák z vás porušil předpisy o zabezpečení zbraní a střeliva" na zaklade informaci z clanku v novinach, hmm to uz je opravdu na povazenou. Obecne tim naznacuje, ze vlastnenim G automaticky zarazuje majitele do te zle a nekriticke "Glock sekty" ci jak to nazval.

spm napsal spravne, ze mnohem vice nez Stepan nas ma trapit fakt, ze sedmnactkrat trestany recidivista se po propusteni z vykonu trestu opet pohybuje mezi nami.
Naposledy upravil(a) reddog dne ned 14.9.2014, 9:57, celkem upraveno 1 x.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od Stepan » ned 14.9.2014, 9:51

S474N píše:... kdyz ti nekdo ukradne auto a nekoho srazi, tak ses taky vinnen?
Když si to auto nezamkneš nebo necháš klíčky v zapalování a podstatně tím pachateli ulehčíš život, tak podle mě máš určitý díl viny na tom, co se potom stane.

Takových příkladů je možné vymyslet spoustu. Prodat známému žháři flašku benzínu. Neuklidit před dětma motorovou pilu nebo jakýkoli jiný potencionálně nebezpečný stroj. Nechat batoleti na stole pixlu s jedem na krysy. Nechat malému dítěti přistavenou stoličku u otevřeného okna a někam odejít. Atd atd atd. Všechno jsou to nedbalosti, které někomu dalšímu umožní nebo ulehčí udělat něco, co může mít nevratné následky.

Všechno to vychází z jednoho: POCITU ODPOVĚDNOSTI. Je potřeba myslet o možných následcích.

Copak si myslíte o těch lidech, co stavěli most přes železnici ve Studénce? (umřelo 8 a dalších skoro 100 zraněno) Nechovali se úplně stejně, jako ten kretén, co nechal kvér v kufru auta? Vědomě porušovali předpisy a jenom věřili, že se nic nestane?
S474N píše:kdes presne vyfabuloval, ze to byla nosena nebo prepravovana zbran?
Myslíš, že to bylo držení? Držení by bylo, kdyby jí nechal doma v šupleti. Když jí měl ssebou v autě, tak jí buďto nosil nebo přepravoval. Když si jdeš zaplavat a kvér zamkneš v šatní skříňce, tak ho taky nezačneš jenom po tu dobu, co je ve skříňce, držet. Pořád ho nosíš a porušuješ zákon, protože ho nemáš neustále pod kontrolou.

A i kdyby to držení bylo, tak podle nějakého stanoviska není ponechání zbraně v autě "vhodné zabezpečení proti zneužití, ztrátě a odcizení".

Edit: Držení podle §2 odst. 2 písm. a) bodu 2 platí hlavně pro přemístění zbraní sportovci z domova na tréning/závod a zpět. I kdyby zbraň pro osobní ochranu byla předpisově vybita a uložena v kufříku v autě po dobu návštěvy nějakého zařízení, kam se zbraně třeba nesmí nosit, i potom by nebyla naplněna definice v zákoně, protože nedochází k přemísťování zbraně z místa na místo, a nešlo by o držení, ale o nošení nebo přepravu a porušení zákona.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8

Registrován: pát 04.12.2009, 23:51

Zbraň: CZ75,Walther PPK

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od fandajedoma » ned 14.9.2014, 19:36

Všechno to vychází z jednoho: POCITU ODPOVĚDNOSTI. Je potřeba myslet o možných následcích.

No právě!
Ty sám jsi následek nedostatečného či chybějícího pocitu odpovědnosti.
Jinak řečeno: jsi hrozná vagína.

Všem ostatním se omlouvám.
CZ 75

Příspěvky: 98

Registrován: ned 26.6.2011, 11:36

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od Ralph1 » ned 14.9.2014, 19:41

Všechno to vychází z jednoho: POCITU Stěpánečko, a to takového ze jsi minimalne polovicni blazen. Nemuzu tady napsat Magor.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od S474N » ned 14.9.2014, 20:27

Ja to tvrdim taky, ze si ho mel jeho fort radeji utrit do zaclony nebo ho nechat ve vane uplavat do odpadu. Nejak nechapu, jak vubec muze zit, v tak nezodpovednem svete plnych spatnych uhlu, sklonu a blaznu nekriticky uctivajicich pouze jednu znacku.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 222

Registrován: ned 05.1.2014, 16:04

Zbraň: Paraodnance 1911 9mm

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od Milan Praha » ned 14.9.2014, 21:45

... mohu mít dotaz ?

proč ještě nedostal BAN za cílenou provokaci, v zásadě konstantní útoky (i když pod pláštíkem snadno prohlédnutého pocitu nutnosti světoochránce)

ze začátku to byla zábava číst ale časem ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od pitt » ned 14.9.2014, 21:51

protože snem každého je mít svého šaška....no a toho my máme ve Štěpánkovi,
Štěpánek vzbuzuje emoce, jak smích, tak pláč a taky nasranost i pocit že když je člověk bez domova,bez ženské, bez peněz,prostě v píčí,tak furt na tom není tak špatně :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od Starosta » ned 14.9.2014, 23:42

No mne uz to teda taky nebavi cist.
Vim, nikdo me nenuti, ale...

Byvalo to tady o tom, ze i z tematu "ukradena pistole" vyplynulo neco zajimaveho a clovek se mohl priucit, nebo minimalne zamyslet - ziskat jinej nahled na svet.

Dneska je to z valne casti o Stepanove pindech, ktere z poloviny preskakuju (aby mi to hned neprervalo slachy) a vice ci mene povedenych protiutocich, ktere sice casto pobavi napadem, ale porad je to jen kopani do mrtvoly.
Anebo nedejboze snaha neco Stepanovi rozumne vysvetlit, k cemuz se taky jeste obcas necham strhnout (a je to marne - vizte predesle pokusy o argumentacni debaty).

Nevim, jestli je to Stepanem, nebo uz se to rozjelo drivejsimi exoty, ale mam pocit, jako by tu nekdo prepnul z National Geographic na Ordinaci.
A nebavi me to.

Je jasne, ze si timhle placanim jenom ukaji mesiasky komplex, chytrej je jak strejda google - pokud u nej teda zrovna sedi - a nicim podnetnym do diskuse neprispiva, jen pleveli vlakna a snazi se urazit (nejlepe vsechny).
Fakt nechapu, co je na tom jeste zabavneho, nechat ho generovat stohy balastu a rikat mu, jakej je mimon.

Vim, ze muzu sam jit, kam se mi zlibi, treba i do mist, kam nechodi slunce, ale lekar obcas musi.
Jen jsem si dovolil postesknout nad starymi casy...
Tak sry za OT :(
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od S474N » pon 15.9.2014, 7:26

Starosta: zkusme si predstavit, ze mam treba pouze nastavuje zrcadlo,jak to vidi bezna populace, ktera zrovna ze zbrani nadsena neni - to si nemuzeme nalhavat. Jasne, clovek si musi "odfiltrovat" jeho kategoricka tvrzeni, ale aspon muze nahlednout pod poklicku BFO (bezneho Franty obcana), v tomto pripade kategori zoufalych panicu, pro ktere je alfou a omegou Wiki a jejich vlastni presvedceni o tom, "jak by to melo byt" a tedy jednoduche reseni cehokoliv bez premysleni v souvislostech. Typickym predstavitel, ktereho lide znaji, je (respektive uz byl) Michal Kolesa. Opravdu je usmevne se zacist do toho, co by stanovoval, zakazoval, apod.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Muž odcizil z vozu pistoli Glock i s náboji, zadrželi ho

Příspěvek od azavak » pon 15.9.2014, 7:29

Za degradaci tohoto fora nemuže štěpán ale Vy všichni co ho tu tolerujete.jak už jsem jednou napsal občas to není mujglock ale mujštěpan.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz