Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen ...


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen ...

Příspěvek od PatrikChrz » pon 26.1.2015, 12:01

Poněkud svérázně se dvacetiletý mladík z Novojičínska pomstil svému 45letému otci. Když mu rodič vyčítal, ať se už začne normálně chovat, a navíc mu zabavil počítač, potomek zavolal na policii, že ho otec ohrožuje samopalem.

Dvacetiletý nezdárný syn volal na policii, aby okamžitě přijela.

„Při samotném oznámení to vypadalo dosti nebezpečně. Zakročující policisté dokonce zvažovali výpomoc policejní zásahové jednotky,“ uvedl novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes. Přesnou obec, kde rodina žije, policie neuvedla.

Nakonec se ukázalo, že mladík situaci záměrně dramatizoval, aby se otci pomstil. V rodině totiž vládne značné napětí. Otce štve, že podle něj potomek nevede pořádný život, poflakuje se a nemyslí na školu.

Za trest mu proto opakovaně zabavoval počítač, případně vypínal elektřinu, aby u her nemohl sedět. To synka dopálilo a zavolal na tísňovou linku.

Otec nelegálně upravený samopal skutečně vlastnil

Ačkoliv se hovor ukázal jako neakutní, zcela planý nebyl. Muž totiž policii samopal vzor 58 i se zásobníky a náboji opravdu vydal. Policisté zjistili, že zbraň má být správně nefunkční a byla koupena jen pro sběratelské účely.

„Podezřelý muž však využil svých znalostí a zručnosti, zbraň opětovně zprovoznil, když například znehodnocené díly nahradil funkčními,“ popsal mluvčí Gřes.

Majitel samopalu si uvědomoval, že jeho úpravy nemusí být zcela odborně v pořádku, proto když samopal zkoušel, používal vždy slepé střelivo.

„Sám se obával, že provedený konstrukční zásah do hlavně by mohl při použití ostrými náboji způsobit její destrukci a možné zranění,“ potvrdil Gřes.

Nyní majitel zbraně čelí trestnímu stíhání kvůli nedovolenému ozbrojování, čeká se na výsledek balistické expertizy. Jak otec potrestal syna za udání, už policejní zpráva neuvádí.

Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/otec-me-ohrozuj ... zpravy_jog

Příspěvky: 258

Registrován: čtv 25.12.2014, 17:27

Zbraň: Glock 17 gen 4.

Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .

Příspěvek od franta599 » pon 26.1.2015, 14:30

krome nedovoleneho ozbrojování bych mel ješte napadení s težkym ubližením na zdraví protože bych synka přinejmenšim prizabil :shock: zničil život sobe i otci jinyho mit nebude

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .

Příspěvek od E-Ryc » pon 26.1.2015, 19:55

Tak me napadlo, je nedovolene ozbrojovani, kdyz se predela D na D (treba zavarenina na poplasnaky)?

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .

Příspěvek od Carloss » pon 26.1.2015, 19:58

Tam ale nepíšou, že by se z toho nedalo střílet.. Tam se píše, že majitel z toho "raději nestřílel ostrými". To ve mě evoku spíše to, že by to asi šlo... Navíc si nejsem jist, ale i zásah do konstrukce Déčka není asi zrovna vpořádku. Nemluvě o tom, že z kusu železa udělal něco co střílí... i kdyby to nakrásně moho teoreticky zůstat v Déčku.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 136

Registrován: pát 19.9.2014, 16:00

Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .

Příspěvek od Žížal » pon 26.1.2015, 21:19

Místo předělavaní sapru se měl víc věnovat výchově toho svého parchanta. :mrgreen:

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .

Příspěvek od E-Ryc » pon 26.1.2015, 21:27

Carloss> to jsem si precetl, ze on to na D nepredelaval ;-) Jen me to v te souvislosti napadlo - nevybavuju si, ze bych nekde videl, ze je to zakazane.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .

Příspěvek od Carloss » pon 26.1.2015, 22:17

Upravovat auta taky zakázané není... Jen jaksi ztrácej homologaci a tím způsobilost k provozu... Byť by jezdilo sebelíp a ty úpravy byly sebelepší. Jde o to, že takový produkt, je nějak schválen. Zásahem do něj to schválení ztrácí relevanci. A u zbraní to vidím jako větší problém, než u aut..
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .

Příspěvek od E-Ryc » pon 26.1.2015, 23:03

Carloss> Tak jeste jednou pro ty mene chapave: Kde je to napsano? Taky mi to prijde "podle selskeho rozumu", ale nikde jsem to nenasel. U plynovych/expanznich se jen mluvi o dovolenem vyrobnim provedeni a je tam rozepsano, co to znamena. Ani slovo o tom, kdo to muze udelat...

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .

Příspěvek od Carloss » pon 26.1.2015, 23:08

No vida... Dovolené výrobní provedení. Tedy tu výrobu musí někdo dovolit. Pokud to nedovolil, je to implicitně zakázáno. Máš snad někde napsáno, že si máš po vysrání utřít prdel? Taky jsem to nikde nenašel... přes to to drtivá většina z nás dělá.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .

Příspěvek od E-Ryc » úte 27.1.2015, 9:07

Predstav si, ze jsou lide, co neutiraji, ale maji doma bidet. A dosahnou stejnehe vysledneho provedeni.

Evidentne netusis, stejne jako ja... Takze za me konec OT

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .

Příspěvek od hermenet » úte 27.1.2015, 10:01

Plátce složenek půjde do basy, synáčkovi odpojej proud a bude muset nastoupit do Kolbenky: výchovného efektu bude nakonec dosaženo.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .

Příspěvek od Nikdo » úte 27.1.2015, 10:24

Carloss píše:Tam ale nepíšou, že by se z toho nedalo střílet.. Tam se píše, že majitel z toho "raději nestřílel ostrými". To ve mě evoku spíše to, že by to asi šlo... Navíc si nejsem jist, ale i zásah do konstrukce Déčka není asi zrovna vpořádku. Nemluvě o tom, že z kusu železa udělal něco co střílí... i kdyby to nakrásně moho teoreticky zůstat v Déčku.
No a teď si představ, že někdo udělá z větve a špagátu něco, co střílí. Nebo smotá z papíru cosi, co střílí... https://www.youtube.com/watch?v=CMkSHh0Nj_4
To by se měli preventivně zavřít všichni, protože kdo něco takovýho nikdy neudělal :roll:

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .

Příspěvek od Pupak » úte 27.1.2015, 17:35

E-Ryc píše:...Evidentne netusis, stejne jako ja... Takze za me konec OT
Trestní zákoník v tomto případě myslím hovoří jasně:
§ 279
Nedovolené ozbrojování
(1) Kdo bez povolení vyrobí, sobě nebo jinému opatří nebo přechovává střelnou zbraň nebo její hlavní části nebo díly nebo ve větším množství střelivo nebo zakázaný doplněk zbraně, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
(2) Stejně bude potrestán,
kdo uvede do střelbyschopného stavu znehodnocenou zbraň nebo na ní provede konstrukční změny směřující k jejímu uvedení do střelbyschopného stavu nebo na zbrani provede konstrukční změny směřující ke zvýšení její účinnosti, nebo...
Jinak samozřejmě zanedbaná výchova, vychovat si doma práskače je trestuhodný...

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .

Příspěvek od E-Ryc » úte 27.1.2015, 19:32

V tom bude nejaky hacek, do toho by spadla i vyroba silnejsiho (>32lb) luku, coz spousta nadsencu dela a neslysel jsem, ze by nekoho popotahovali nebo zavreli...

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .

Příspěvek od Carloss » úte 27.1.2015, 22:08

To žes o tom neslyšel neznamená, že se o tr.č. nejedná... Dokonce ani kdybys o tom slyšel a stejně to nikdo netrestal. Jak píše Pupák, zákon hovoří zcela jasně.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .

Příspěvek od Pupak » úte 27.1.2015, 22:18

Pak je tu samozřejmě ještě materiální aspekt, i když na něj režim zhusta se.e. Pokud vyrobím zbraň, kterou si může každej koupit v krámě a nepodléhá žádný registraci, je nebezpečnost takovýho činu v zásadě nulová.

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .

Příspěvek od hermenet » úte 27.1.2015, 22:25

Řeší se vůbec u mechanických zbraní dovolené výrobní provedení?

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .

Příspěvek od Carloss » úte 27.1.2015, 22:28

No.. zatím hlevně nevíme, co to vlastně vyrobil. Jestli zbraň schopnou vystřelit ostrý náboj, byť by v tom byla nějaká chyba - vada, která by mohla způsobit destrukci, nebo něco, co jen dělá pecky. Pak by se asi zkoumalo, jestli i takový výrobek splňuje samotné požadavky na takové Déčko. No.. nebude to asi zase tak jednoduché.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .

Příspěvek od E-Ryc » úte 27.1.2015, 23:38

hermenet> Prave ze ten trestni zakonik rika jen "strelna zbran" bez jakekoliv reference na typ nebo provedeni...

Ale zase v ZoZ je
§ 69
Zánik trestnosti nedovoleného ozbrojování
(1) Trestnost nedovoleného ozbrojování zaniká u osoby, která bez povolení přechovává zbraň kategorie A, B nebo C nebo hlavní část zbraně této kategorie, pokud ve lhůtě 6 měsíců
Takze bud D nelze amnestovat (coz zni jako blbost) nebo se ho nedovolene ozbrojovani vubec netyka...

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Otec mě ohrožuje samopalem, volal mladík. Rodič mu jen .

Příspěvek od E-Ryc » úte 27.1.2015, 23:43

A jeste poznamka, kdyz se podivas na

Vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu o dovoleném výrobním provedení plynové zbraně, expanzní zbraně a střeliva - předpis č. 370/2002 Sb.

Tak tam je jen popis, jak ma to provedeni vypadat, ale ani slovo o tom, kdo je opravneny ho vyrobit.
EDIT: Koneckoncu plynovky seka kdejaky cinan, pochybuju, ze ma zbrojni licenci at uz on nebo dovozce...

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz