Forum.MujGLOCK.com
https://forum.mujglock.com/

Soud vyhostil cizince, který střílel v Brně. Chlubil se prý
http://forum.mujglock.com/soud-vyhostil-cizince-ktery-strilel-v-brne-chlubil-se-pry-t16699.html
Stránka 1 z 1

Autor:  S474N [ pon 23.12.2019, 19:30 ]
Předmět příspěvku:  Soud vyhostil cizince, který střílel v Brně. Chlubil se prý

Soud vyhostil cizince, který střílel v Brně. Chlubil se prý novou zbraní

Soud ve zkráceném řízení vyhostil cizince, který střelbou v opilosti způsobil v pátek v Brně rozsáhlé policejní manévry. Muž uvedl, že se chtěl pochlubit nově zakoupenou plynovou pistolí a zároveň ji vyzkoušet.

Kvůli střelbě policisté v pátek odpoledne na několik hodin uzavřeli Lidickou ulici v centru Brna. Po jejím původci dlouho pátrali bezúspěšně, až ve večerních hodinách dopadli silně opilého cizince. V sobotu pak zadrželi ještě jednoho muže.

Zjistili, že dva výstřely z plynové pistole v má na svědomí jednatřicetiletý muž z východní Evropy, který v době zadržení nadýchal přes tři promile alkoholu. Jednou vystřelil v budově a podruhé ve dvoře ubytovny, kterou využívají převážně Ukrajinci.

„K incidentu sdělil, že si pistoli koupil v pátek. Chtěl se s ní pochlubit a zároveň ji vyzkoušet,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Střelce, který dosud nebyl v rodné zemi trestán, soud na návrh policie ve zkráceném řízení vyhostil z České republiky.

Muž, který plně spolupracoval, musí Česko opustit do pátku 27. prosince a nesmí se vrátit dalších 18 měsíců. Jeho plynová pistole i zásobník s náboji propadly státu.

Druhý, sedmatřicetiletý cizinec ze stejné země, který se na místě střelby pohyboval a byl rovněž opilý, obdržel neupřesněnou blokovou pokutu.

S výstřely neměl nic společného, ale dělal nepřístojnosti a kvůli tomu, že nebyl schopen vypovídat, byl stejně jako střelec převezen na záchytku.

Puvodni odkaz:
:arrow: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/strelb ... pravy_krut

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/