Noční Olomoucí procházel opilec s prstem na spoušti pistole


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: ned 01.1.2006, 18:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Noční Olomoucí procházel opilec s prstem na spoušti pistole

Příspěvek od Radek07 » pát 25.4.2008, 11:11

http://www.novinky.cz/clanek/138516-noc ... stole.html

Muže se zbraní zpacifikovala noční policejní hlídka.
foto: NOVINKY/Ondřej Lazar Krynek

S nabitou plynovou pistolí v ruce a prstem na spoušti se v noci potuloval Okružní ulicí v Olomouci devětatřicetiletý opilý muž. Nereagoval na výzvy policistů, ti ho proto museli zpacifikovat. Po zadržení skončil na záchytce.

25. 4. 2008 09:18 - OLOMOUC
Policejní hlídka kontrolovala muže půl hodiny před půlnocí. Šel po silnici a v ruce držel střelnou zbraň. Policisté muže vyzvali k zastavení a odložení zbraně. Ten ale na muž zákona nereagoval a pokračoval v chůzi. Pistoli držel neustále v ruce a ukazováček měl na spoušti.

"Protože muž neuslechl výzvy, policisté jej za použití hmatů a chvatů svedli na zem a spoutali ho. Následně zjistili, se jedná o plynovou pistoli s plným zásobníkem a nábojem v nábojové komoře,“ řekla mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová.

Při provedené dechové zkoušce muži zjistili u zadrženého podivína 1,3 promile alkoholu v dechu. Policisté ho převezli na protialkoholní záchytnou stanici. Při zásahu policistů nebyl nikdo zraněn, případ je prošetřován jako přestupek.
Zlo není ve zbraních, ale v lidech
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » pát 25.4.2008, 11:25

zas plynov-kar, co dodat!?
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 183

Registrován: sob 14.7.2007, 22:02

Bydliště: Praha

Příspěvek od Jeňýk » pát 25.4.2008, 12:03

Už mě serou. Ne, že bych plynovku nemíval, byla to moje první zbraň a tak asi vím, jak se cítí takový pitomec, totiž, že teď je chlap, teď má pistoli, je to macho numero uno. Podobný pocit jsem míval taky, když jsem ji nosil na prdeli za gatěma. To že plynovka je spíš nevýhoda, jsem zjistil až později a ujistil jsem se v tom po udělání zbrojáku a pořízení první ostré zbraně. Ale nějakou tu zodpovědnost jsem měl, plynovku jsem nosil skrytě, ne do knajpy a nemachroval jsem s tím. Tenkrát jsem si prostě ještě myslel, že je to ideální obranný prostředek.
Ale co je moc, to je moc, každej takovejhle lump hází špatný světlo na slušnou střeleckou veřejnost, tím spíš, že média se do palcovejch titulků neobtěžují napsat, že pacholek měl pistoli plynovou, ale napíší, že měl pistoli, nabitou, moh' zabít matku s dítětem a bůhví, co ještě.
Jen doufám, že kvůli takovýmto incidentům nakonec zase "nepřitáhnou šrouby", abychom za chvíli nedopadli jako v Anglii :? .
Glock 17, CZ 858 Tactical, Mossberg M590 A1, Tokarev 1933, Sajga M3, Makarov PM, Mosin 44, Beretta 71, SVD-63 Dragunov
Uživatelský avatar

Příspěvky: 214

Registrován: úte 29.8.2006, 20:04

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od lukas » pát 25.4.2008, 13:54

Na plynovkare co se cejtej ze maji real gun mam moc milou vzpominku. Byl sem na jedny seslosti (par lidi co znam bylo v baru). Jeden tydyt si tam u stolu (vlastne takovej oddelenej salonek) honil ego ze ma kver a vsichni teeeeda, hmm..., kdyz sem si rekl jestli by mi nepucil zasobnik tak prej ze jo. No, samozrejme mala jednorada chudinka plynovka :-) On ne, ne prava... Tak sem vytah suple z Glocka a poloziv vedle, typek stahnul vocas a celou dobu byl pro smich. :lol:

Nicmene 2 poznamky pro moralisty : Mel sem sebou kver, ale nepil sem protoze sem tam byl autem. A za druhe nemaval sem tam kverem jako ten blb s plynem, jenom sem si vytah suple z pouzdra.
Glock 19, ČZ 858

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 25.4.2008, 15:11

lukas: Tak se na obra musi - do brnavky :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » sob 26.4.2008, 10:30

Mel sem sebou kver, ale nepil sem protoze sem tam byl autem.

*4227* *4253*

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz