Soud osvobodil policistu,ktery postřelil spolujezdkyni


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 139

Registrován: ned 25.2.2007, 1:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Táborsko

Příspěvek od jbiker » pon 02.6.2008, 19:16

Beru to s rezervou, jsou to přece jen novinky.cz, ale ten žalobce, to musí bejt extra blb ! Takže, kdyby to pako za volantem třeba někoho zabilo na chodníku, tak je to asi v pořádku ...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 02.6.2008, 19:36

Asi tak, zraneni meli pricist tomu zmrdovi za volantem prece :roll:
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Ondísek » pon 02.6.2008, 20:17

To S474N: Tak tak...ale státní zástupce si to všechno nějak neuvědomuje. Následky by měl nést řidič.. :evil:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 02.6.2008, 21:17

Panebože to musí být s prominutím hovado.
Ani to však podle žalobce nic nemění na trestní odpovědnosti policisty. „Pokud bychom toto připustili, v budoucnu by se tak mohl hájit nejen každý policista, ale také každý myslivec a další držitelé střelných zbraní,“ řekl Dlouhý.
1) Takže pokud je v autě kdokoli jiný, než řidič sám (tedy pokud si policista NENÍ JIST, že je tam sám), nesmí se na ujíždějící vozidlo střílet?

2) Máme tady snad precedens - že pokud toho střelce osvobodí, tak na každý další podobný čin bude nahlíženo jako na podobný a rozsudek bude muset být stejný (přinejmenším vina/nevina)? Tedy - kdokoli bude střílet na auto (KDOKOLI z držitelů zbraní, dle citace), bylo by to díky tomuto rozsudku platné jako NEVINA (pokud nebude nikdo další v autě)?

Co je to za krypla bez diplomu?? To nemůže někde potichu šlapat zelí v sudu? At se na mě nikdo nezlobí, ale zdravý selský rozum mi říká, že tady něco setsakra smrdí a naše velectěná moc soudní potřebuje defenestrační čistku!

Nezastávám se policie, nezastávám se střelby na možného pachatele, nezastávám se nikoho. Jen tvrdím, že každý rozumný člověk si po přečtení tohohle jde změřitz tlak a zaklepe si na čelo - čím to ten Dlouhý argumentuje, proboha?!

Nehledě na to, že ty kokoni "shora" (myšleno vedení PČR) by byly schopný pro vlastní prospěch (např. pokud by ten ožrala přejel dítě na chodníku) vyšetřovat, postavit mimo službu a následně klidně STÍHAT toho policajta, protože zbraň nepoužil, ačkoli vyčerpal všechny ostatní možnosti zastavení vozidla!

Vláčeli by ho náměstím v prachu za vozem jako zmetka a odpadlíka, který selhal a teď je kvůli tomu jedna zbytečná neúplná rodina navíc. Mně se opravdu zdá, že žiju ve státě, kde jde jen o tři věci: prachy, moc a mocmoc prachů.

K zblití! *70* *1114* *77* *257*
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 138

Registrován: ned 09.9.2007, 21:30

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kolín CZ

Příspěvek od lubo.k » pon 02.6.2008, 21:30

Už sa k tejto veci tu niekde viedla diskusia. Niekedy sa mi zdá, že nech urobí policajt čokoľvek, tak to je vždy zle a jeho nadriadení ho pre svoje teplé miestečko hodia vždy cez palubu.
Pán Dlouhý je určite obyvateľ Kréty.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 266

Registrován: čtv 24.4.2008, 10:55

Zbraň: G19

Bydliště: Vysočina

Příspěvek od MiRaS » úte 03.6.2008, 10:39

Tomu státnímu zástupci bych nafackoval. Jak takový lidi mohou vůbec dělat právo :evil:

Vinu by měl jednoznačne nést řidič, zejména když s postřelenou spolujezdkyní dále ujížděl, až dokud mu nedošel benzín. No a to, že za to dostal pouze 4 roky je jenom výsměch.

Policista je kvůli tomu, rok popotahovanej po soudech. Příště se na to každej policajt může radši vykašlat, než aby dělal svoji práci.

Já du blejt, velebnosti.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 103

Registrován: sob 29.3.2008, 1:19

Zbraň: Glock G30, ZVI Kevin

Příspěvek od KonradF » úte 03.6.2008, 13:16

Za chvíli snad aby policajti vůbec nenosili zbraně.Co kdyby někoho zranili.Nezávidim nikomu kdo to dělá.Jak proboha pak mají mít atoritu,když zákony jsou spíš proti nim.Tento Státní zástupce je prostě idiot.
škodu nezjistí,kdo si odjistí.
Walther P99,Glock G30,ZVI Kevin
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » úte 03.6.2008, 13:38

Pánové buďme realisti. Státní zástupce rozhodně není idiot, jen idiotsky kecá.Dělá zkrátka vše pro "vyhraný případ". A přiznejme si to pánové zcela otevřeně, že peníze mají pořád větší váhu než svědomí..a u právníků dvojnásob.
Kdyby se v případu tento samý člověk ocitl jako obhájce, tak by slintal jinak.
Je to divadlo.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 88

Registrován: stř 24.10.2007, 20:37

Příspěvek od dong » úte 03.6.2008, 15:45

Problem je v tom ze je to divadlo, ve kterem jde o neci p***l :-(

Podle me by taky za represivni zakrok meli nest ty zlocinci, kvuli kterym se zmineny akt podnikl. Aby si rovnou rozmyslel do ceho de.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pát 06.6.2008, 19:17

Frenky: Pravdu máš v tom, že státní zástupce hraje určitou roli, která je ale předem daná.
Pokud je věc ve stadiu vyšetřování měl by v podstatě nestranně dohlížet na jeho zákonnost. Když vyšetřování skončí, má ještě možnost zvážit, zda obžalobu podá nebo ne a pokud má nějaké pochybnosti, tak ji prostě podá a nechá rozhodnout soud. (Není to alibismus, kdyby nežaloval něco, co by jako trestný mohlo být posuzováno, mohl by si to sám šeredně odskákat.) No a v řízení před soudem se už role státního zástupce mění - namísto jakékoli nestrannosti podle trestního řádu prostě musí prokazovat vinu obžalovaného.
Není to ani tak o svědomí, jako o povinnostech...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » sob 07.6.2008, 10:19

Smith: A jak na Tebe celkove pusobi jeho slova? Mne to porad zni jako straslivej blabol!
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » ned 08.6.2008, 14:22

Starosta: Je to prostě jeden z pohledů na věc. Nějak ti k tomu o moc víc říct neumím. Když vezmeš v úvahu obvyklé zkreslení jeho slov v tisku, je otázka, jestli to původně třeba nemělo nějaké racionální jádro. Je dost těžké posuzovat něčí názor na základě pár útržků, které zapsal diletant. Navíc jsem to psal jako reakci na Frenkyho povzdechy, ne přímo na ten článek. Ale nechme toho... :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » pon 09.6.2008, 9:20

Racionalni jadro to melo... mel na mysli, ze tak jako myslivec by nemel strilet do rosti, kde nevi presne co je, tak policista by nemel strilet do mist, kde nevi presne co je. Takhle to podle me myslel.
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » pon 09.6.2008, 9:38

To myslel dost spatne - co kdyz v krovi bude zlocinec, ktery je ozbrojen (auto je docela dobra zbran) a MUZE tam s nim byt i nekdo dalsi, nicmene zlocinec ohrozuje okoli. Strilet nebo nestrilet? :?
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » pon 09.6.2008, 10:57

Jen vysvetluju co tim podle me myslel.
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: pát 24.11.2006, 14:35

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Neratovice

Příspěvek od Churchill » pát 13.6.2008, 15:19

Každopádně sám ten ychtyl SZ uznal, že ZÁKONNÉ DŮVODY pro použití zbraně BYLY SPLNĚNY.
Bylo prokázáno, že řidič OHROŽOVAL SVOJI JÍZDOU nezúčastněné osoby v protisměru a na chodících.
Buď jsem blbej nebo nevim, ale do psí prdele kdy jindy by měl policista být oprávněn k použití zbraně když ne v takovém případě?!! To měl čekat, až ten recidivista někoho zabije?!! :mad:
A nebudeme si nic namlouvat, kdyby čekal, až někoho zabije, tak ho zase budou soudit za to, že tomu nezabránil ... *78*
G 26, G 36, Kevin
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Příspěvek od admix » pát 13.6.2008, 15:43

Ano, to je ten problem - on se ho snazi dostat za mrize za kazdou cenu, at uz by udelal cokoliv. To jestli jen musi, nebo i chce, to uz tezko rict, ale je to k bliti
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: pát 24.11.2006, 14:35

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Neratovice

Příspěvek od Churchill » pát 13.6.2008, 16:31

Ještě mě napadl jeden důvod, proč si SZ nevidí do kušny.
Máme nějaký zákon. ZÁKON. A ten zákon je pro policistu, který je ve stresu, pod tlakem, kdy čas letí jak splašený, tak ten zákon je pro něj určitým vodítkem, návodem, kdy si může říct:
"Ano, to už je za hranicí všeho, teď už mi ten zákon dává oprávnění, od toho tu jsem a za to mě platí".
Takže se pak ptám: proč ten zákon vlastně máme, když i v okamžiku, kdy jedná PLNĚ V SOULADU s ním, je kriminalizován?!
Ten SZ je fakt naprostej idiot
G 26, G 36, Kevin

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz