Z bytu ukradol pištoľ aj so zbrojným preukazom


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Z bytu ukradol pištoľ aj so zbrojným preukazom

Příspěvek od Blade » úte 23.9.2008, 11:21

KOŠICE – Pištoľ značky Glock 9 mm, zbrojný preukaz a 275.000 korún ukradol včera neznámy páchateľ z bytu v Košiciach. Majiteľovi spôsobil škodu 300.000 korún.


Ku krádeži došlo medzi 08.15 a 13.55 hod. na Sputnikovej ulici. Páchateľ vnikol do bytu na 6. poschodí bez toho, aby poškodil zamknuté dvere.

Košická polícia zároveň objasnila krádež zo 17. septembra na Skautskej ulici, kde mladík strhol 61-ročnej žene z krku retiazku v hodnote 11.520 korún. Polícia obvinila z krádeže 17-ročného Milana N. Informovala o tom hovorkyňa košického policajného riaditeľstva Jana Demjanovičová.
Nezabijaju zbrane, ale ludia.

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » úte 23.9.2008, 11:36

To som zvedavy, ako mal tu zbran ulozenu a takisto som zvedavy, ci to policajti vobec budu zistovat :?
Nezabijaju zbrane, ale ludia.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 23.9.2008, 11:45

Blade: a proc by to meli jakkoliv resit? Byl ten byt pod zamkem? Byl, tak neni co resit, zvlast kdyz treba bydlel sam.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 120

Registrován: čtv 22.2.2007, 22:01

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SR

Příspěvek od Blade » úte 23.9.2008, 12:43

Toto je celkom zaujimave, bol som si isty ze v zakone je definovane ze zbran musi byt v trezore, ale zjavne nemusi, hovori sa len o zamku:

§ 55
Zabezpečenie zbraní a streliva

(1) Fyzická osoba, ktorá drží menej ako 11 zbraní kategórie B alebo zbraní kategórie C alebo strelivo v počte do 10 000 kusov a na ich uloženie nepoužije trezor, je povinná zbrane a strelivo uložiť a uzamknúť ich oddelene. Ak strelivo nemôže uložiť v oddelenej uzamknutej miestnosti, skrini alebo debne, musí ho uzamknúť samostatným zámkom.


Teraz neviem ci tomu fakt presne rozumiem, takze ked mam trezor, nemusi byt strelivo uzamknute este samostatnym zamkom? Je tam povedane "a na ich ulozenie nepouzije trezor, je povinná zbrane a strelivo uložiť a uzamknúť ich oddelene". :shock:

Ale v ods. 7 sa hovori

Ak má zbraň odnímateľný zásobník na náboje,
zásobník sa ukladá oddelene od zbrane a musí byť
uzamknutý samostatným zámkom. Zásobníky môžu
byť uložené spolu so strelivom. Zásobník môže byť
uložený so zbraňou len vtedy, ak ide o zbraň určenú
na predaj v rámci podnikateľskej činnosti a výrobca
zbraň zabalil spoločne so zásobníkom.

Takze teraz maju vyhodu revolveristi, mozu to mat nakope a mi chudaci pistoliari musime mat zasobniky pod dalsim zamkom. Ale na druhej strane zbran moze byt spolu so strelivom v trezore a strelivo moze byt spolu so zasobnikom ale podla tohto odstavca nemoze byt spolu zbran, strelivo a zasobniky. :shock:

SATAN, dal si mi teraz chrobaka do hlavy :D
Nezabijaju zbrane, ale ludia.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 168

Registrován: sob 26.5.2007, 17:54

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha

Příspěvek od chocholo » úte 23.9.2008, 15:08

Liší se CZ a SK legislativa, u nás nejsou ta pravidla ukládání tak podrobně definovaná. Do dvou kusů vhodně zajištěné proti odcizeni/zneužití, do deseti kusů trezor/skříň podle vyhlášky a nad deset kusů myslím trezorová místnost. O oddělených zásobnících ani slovo.
G 17, CZUB 858T, M M88, JW-15/ZKM452, A HW 38, N 1911A1, CZ 92, CZUB S 61S, N CQ-A |
Mí kamarádi provozují: Zážitkové střelby Půjčovna zbraní Střelecké kurzy

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » úte 23.9.2008, 16:31

bol som si isty ze v zakone je definovane ze zbran musi byt v trezore
Áno, ale je to povinné len pre zbrane kategórie A, ak máš viac nábojov ako 10000 (treba jeden vystreliť :lol: ) alebo viac ako 11 zbraní kategórie B,C.
Teraz neviem ci tomu fakt presne rozumiem, takze ked mam trezor, nemusi byt strelivo uzamknute este samostatnym zamkom?
Tak to vyzerá.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz