Exmanažer policie se zastřelil

Příspěvek od snaper_mira » sob 11.10.2008, 17:21

DNES 17:00

Ústí nad Labem - Policie prošetřuje sebevraždu exmanažera severočeského policejního ředitelství. Legálně drženou zbraní se tento týden bývalý vedoucí stavebně ubytovacího odboru krajského ředitelství Vlastimil Morávek zastřelil.

Na rozloučenou zanechal dopis. Mezi policisty se spekuluje, zda neměl jeho předčasný odchod ze života něco společného s tím, že severočeská policie začátkem roku propustila jeho a ještě jednoho civilního zaměstnance z práce kvůli rekonstrukci policejních služeben - akci P1000. Ta skončila vyšetřováním a mluvilo se o finančních machinacích. Morávek měl pochybit v účtování při stavebních úpravách služeben.

Podle březnového prohlášení policejní mluvčí Jarmily Hrubešové došlo k nesprávnému vyúčtování stavebních oprav služebních objektů. Morávek musel odejít z pracovního poměru u ministerstva vnitra.

Naposledy byl zaměstnán v ústeckém Krásném Březně. Učil na Integrované střední škole stavební, což včera potvrdil ředitel školy Vítězslav Štefl.
Pohřešován

Rodina muže pohřešovala od 4. října. Další den kromě policistů po něm pátral i policejní vrtulník. Jednapadesátiletého Morávka objevil jeden člen rodiny 7. října, asi 800 metrů od chaty.

O Morávkovi se hovořilo v souvislosti s tím, že severočeská policie otevřela pro veřejnost začátkem března nově zrekonstruované policejní služebny v Ústí, Litoměřicích, Lovosicích a v Duchově. Policejní správou bylo přitom účtováno nesprávně 1 289 669,10 Kč.

Podle oficiálního policejního vyjádření přitom nedošlo nadhodnocením cen nábytku a zařízení k obohacení osob. Pouze peníze na neinvestiční akce, tedy na nákup nábytku a zařízení, byly použity na investiční a stavební práce nad rámec smlouvy. A projevilo se to v nadhodnocení ceny nábytku. Jednalo se o porušení rozpočtových a účetních pravidel.
Nadhodnocení ceny

Nadhodnocení ceny nábytku v nově rekostruovaných policejních služebnách v rámci akce P1000 vedlo ke kuriozním situacím.

Například v seznamu zařízení pro rekonstruovaný objekt v Horově ulici v Ústí se objevily některé položky v cenových relacích, s nimiž se člověk v obchodech nesetká. Typická byla například cena odpadkových košů.

Odpadkové nerezové koše byly pořízeny kus zhruba za 4700 korun. Přitom nerezové koše lze pořídit od 800 do 1500 korun.

Kovové madlo dlouhé 50 cm stálo přes 4 200 korun. Sedačka otočná pojízdná stála přes 6 600 korun, hodiny Hansa Labor přes 3 700 a dávkovač tekutého mýdla přes 500. Také kovový zásobník na papírové ručníky stál více než 6 400 korun.

V březnu, kdy informace o nesrovnalostech v účetnictví pronikla na veřejnost, podle policistů, kteří nechtěli být jmenováni, reagovali oba propuštění zaměstnanci jen na stav, který u policie panuje.

K 15. prosinci musí být proinvestovány všechny peníze. Že by pokračovaly rozdělané práce za peníze z minulého roku ještě v lednu a únoru proto není možné.

Také je velice komplikované rychle proúčtovat vicepráce, které bylo nutné provést v důsledku nečekaných událostí.

Proto byly práce navíc „utopeny“ v cenách kancelářského nábytku a drobného zařízení. Nikdo tedy nevěděl v okamžiku, kdy byly slavnostně služebny předávány, kolik co skutečně stálo.

Zda tato nepříjemná událost se podepsala na tragédii, ke které došlo tento týden, lze jen spekulovat.
Zdroj: www.denik.cz

http://azpravy.atlas.cz/domov/ostatni/1 ... relil.aspx
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)